9 Nisan 2009 Perşembe Günü Haberleri

9 Nisan 2009 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Und'ye Dinçşahin Yeniden Başkan Seçildi Uluslar Arası Nakliyeciler Derneği'nin (Und) İki Yıldır Başkanlığını Yapan Tamer Dinçşahin, 35. Genel Kurul Sonrası Derneğe Yeniden Başkan Oldu.
Yatakta Yakalandılar! Britney Spears Boşandığı ve 2 Çocuğunun Babası Olan Kevin Federline ile Yatakta Yakalandı...
Bir Aydır Kayıp Olan Yaşlı Adamın Cesedi Bulundu
Bir Aydır Kayıp Olan Yaşlı Adamın Cesedi Bulundu
Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi İhsaniye Köyünde Yaklaşık Bir Ay Önce Kaybolan Akli Dengesi Bozuk Halil Özbunar'ın (79) Cesedi Bulundu.
Harput'ta Yapılanma Artık Plan Dahilinde Olacak Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarafından Onaylanan "Harput Koruma Amaçlı İmar Planı" Yü..
Şarkikaraağaç'ta Seçimler İptal Oldu Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesinde, 2 Asker Oy Kullandığı Gerekçesiyle Seçimler İptal Edildi.
Trabzonda Göçük: 1 Ölü
Trabzon'da Göçük: 1 Ölü
Trabzon'da Meydana Gelen Göçükte İlk Belirlemelere Göre 1 Çocuk Öldü.
CHP'li Belediye Başkanları Ankara'da Toplanıyor CHP'li il başkanlarıyla, belde, ilçe, il ve anakent belediye başkanları, yerel seçim çalışmalarını değerlendirmek ve bir sonraki seçime hazırla..
Otomotivcilere Seslenen Bakan Çağlayan: "Zam Yaparak Bindiğiniz Dalı Kesmeyin" Ötv İndirimi Ardından Otomotiv Piyasasının Nisan Ayına Zamlı Başlaması Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ı..
Polis Haftası, Batmanda Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
Polis Haftası, Batman'da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Batman Emniyet Müdürlüğü'nce Bir Dizi Etkinlik Hazırlandı.
Şanlıurfa Emniyeti Polis Sergisi Açtı
Şanlıurfa Emniyeti Polis Sergisi Açtı
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nün Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri Kapsamında Düzenlediği Polis Sergisi, Vali Yusuf Yavaşcan Tarafından Açıldı.
Vakad, 5. Yaşında Dünden Bugüne Vanda Kadın Fotoğraf Sergisi Açtı
Vakad, 5. Yaşında 'Dünden Bugüne Van'da Kadın' Fotoğraf Sergisi Açtı
Van Kadın Derneği (Vakad) 5. Yılını Mahmut Erdoğan'ın Arşivinden Dünden Bugün Van'da Kadın Fotoğraf Sergisiyle Kutluyor. Sergiye Kadınlardan Ziyade Erkeklerin İlgi Göstermesi Dikkat Çekti.
3gde Danıştay Süreci Tamamlandı
3g'de Danıştay Süreci Tamamlandı
Danıştay İdari İşler Kurulu, 3g Kurulmasına İlişkin İhalede En Yüksek Teklifi Veren İşletmecilerle İmzalanan İmtiyaz Sözleşmesi Taslaklarına İlişkin 1. Daire'den Gelen Görüşü Onadı.
Azeri Konsolostan İlginç İddia
Azeri Konsolos'tan İlginç İddia
Azerbaycan'ın Kars Konsolosu Hasan Zeynalov, Türkiye ile Ermenistan Arasındaki Alican Sınır Geçişinde Onarım Çalışmalarına Başlandığını Belirterek Kars ve Iğdır'da Halkın Sınırın Açılmasına Karşı Olduğunu Öne Sürdü.
Kapanışta Dolar 1,5710 Liraya Geriledi İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,5710 Lira, Avronun Satış Fiyatı 2,0860 Liraya Geriledi.
CHPli Başkan Tatı, Çevik Bir Meydanının İsminin Değiştirilmesine Karşı
CHP'li Başkan Tatı, Çevik Bir Meydanı'nın İsminin Değiştirilmesine Karşı
Ergenekon Terör Örgütü (Etö) Davasında İsmi Geçen Genelkurmay Eski İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir'in Adının, İzmir'in Buca İlçesinde Verildiği Meydandan Kaldırılması İsteniyor.
Piyasaların Ekonomide Daralma Beklentisi Giderek Büyüyor Merkez Bankası'nın Mali ve Reel Sektör Temsilcileriyle Yaptığı Ankette, Yıllık Büyüme Beklentisi Eksi 2.4'ye Kadar Geriledi. Bir Öncek..
Enflasyon Beklentisi Yükseldi
Enflasyon Beklentisi Yükseldi
Merkez Bankasının Anketine Göre, 2009 Yılı Sonu Enflasyon Beklentisi Yüzde 6,57'ye Çıktı.
Arıkan : 'Derbide Kazanan Bir Seneyi Kurtaracak'
Arıkan : "Derbide Kazanan Bir Seneyi Kurtaracak"
Erzincan Üniversitesi'nin Davetlisi Olarak Erzincan'a Gelen Stadyum Programı Yapımcısı ve Sunucusu Erdoğan Arıkan, Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı. Erzincan Üniversitesi Baş Öğretmen Konferans Salonunda Söz Alan...
Kuzey Kore'nin Efsanevi Liderinin Görüntüleri Yayınlandı "Öldü ya da Ağır Hasta" İddialarının Ardından Kuzey Kore Lideri Kim Jong-il'in Uzun Bir Aradan Sonra İlk Kez Görüntüleri Yayınlanırken..
Diva- Sen, Küçüklerden Camilerin Çevrelerinin Temizlenmesini İstedi
Diva- Sen, Küçükler'den Camilerin Çevrelerinin Temizlenmesini İstedi
Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Sendikası (Diva- Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum İl Temsilcisi Osman Temel, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'den Camilerin Çevre Temizliği İçin Yardım İstedi.
Altın Kız Nurcan: Türk Halkının Duaları Benimleydi
Altın Kız Nurcan: 'Türk Halkının Duaları Benimleydi'
Romanya'da Devam Eden 22. Avrupa Halter Şampiyonası Altın Kız Nurcan Taylan İçin Hayata Dönüş Anlamı Taşıyor. Kazandığı 3 Altın Madalyadan Sonra 'Yeniden Doğdum.' Diyen Taylan, Rekoru Antalya'daki Dünya Şampiyonasında...
Bülbül Deresinde İkinci Etap Çalışmaları Başladı
Bülbül Deresi'nde İkinci Etap Çalışmaları Başladı
Ordu Belediyesi, Bülbül Deresi'nde İkinci Etap Çalışmalarına Başladı.
Emniyet Mensupları Şehit Polisler İçin Mevlit Okuttu
Emniyet Mensupları Şehit Polisler İçin Mevlit Okuttu
Kars Emniyet Müdürlüğü Tarafından Şehit Polislerin Ruhuna Öğlen Namazı Sonrası Merkez Camii'nde Mevlit Okutuldu. Mevlitte Polisler Şehit Düşen Arkadaşları İçin Fatiha ve Yasin Okudu.
Polis Haftasında Fidan Diktiler
Polis Haftası'nda Fidan Diktiler
Trabzon Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 164. Yıldönümü Kutlamaları Çerçevesinde Polis Amcaları ile Beraber Fidan Dikti.
Disk Avukatı Rasim Öz, 1 Mayıs 1977deki Olayların Ergenekon Davasına Dahil Edilmesini Talep Edecek
Disk Avukatı Rasim Öz, 1 Mayıs 1977'deki Olayların Ergenekon Davasına Dahil Edilmesini Talep Edecek
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Disk) Avukatlarından Rasim Öz, 33 Kişinin Yaşamını Yitirdiği 1977 Yılındaki 1 Mayıs Olaylarının, O Günkü Derin Devlet Tarafından Gerçekleştirildiğini Öne Sürdü. Ergenekon Savcısı...
Adıyamanda Haşereyle Mücadele Başladı
Adıyamanda Haşereyle Mücadele Başladı
Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne Bağlı Ekipler, Yaz Mevsiminde Ortaya Çıkabilecek Sivrisinek ve Diğer Haşereleri Önceden Önlemek Amacıyla Kentin Değişik Bölgelerinde İlaçlama Çalışmalarına Başladı.
Başkan Korkut, Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Başkan Korkut, Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınlayan Erzurum Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Emniyetin Türk Halkının Gurur Duyduğu Bir Kuruluş Olduğunu Söyledi.
'Milli Takıma Gitmek Gibi Bir Niyetim Yok'
"Milli Takıma Gitmek Gibi Bir Niyetim Yok"
Ertuğrul Sağlam, Milli Takıma Adının Geçmesiyle İlgili Soruya "Benim Bursaspor ile 3,5 Yıllık Mukavelem Var. Biz Çok Mutluyuz, Bir Yere de Gitmeye Niyetimiz Yok." Şeklinde Cevap Verdi.
Engelliler Yüzme Hayallerine 4 Yıl Sonra Kavuştu
Engelliler Yüzme Hayallerine 4 Yıl Sonra Kavuştu
Yaklaşık 4 Yıldır Yüzme Öğrenmek için Yetkililerin Yardım Eli Uzatmasını Bekleyen Görme Engelli Vatandaşlar, Sonunda Yüzme Kursuna Başladı.
Yıldırım Belediyesi, Okul Kantinlerini Denetliyor
Yıldırım Belediyesi, Okul Kantinlerini Denetliyor
Bursa Merkez Yıldırım Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü'nün 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam' Projesi Çerçevesinde Okul Kantinlerinde 2 Haftalık Bir Denetim Programına Başladı.
Doktorlarla, Kalp Krizi Değil Gülme Krizine Gireceksiniz
Doktorlarla, 'Kalp Krizi Değil Gülme Krizi'ne Gireceksiniz
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Ktü) Tıp Fakültesi Doktorlarından Oluşan 'Grup Bilmem Ne' İsimli Tiyatro Grubu 2 Gün Boyunca Adana'da Olacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi, Fındık Yağı Satışlarına Başladı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Fındık Yağı Satışlarına Başladı. 2006 Yılından İtibaren Fındık Alımıyla Görevlendirilen Ofis, Kavrulmuş..
Aksu: Ispartanın Pomza Madenini Topraksız Tarımda Kullanacağız
Aksu: Isparta'nın Pomza Madenini Topraksız Tarımda Kullanacağız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Isparta'da Bol Miktarda Bulunan Pomza Madenini Topraksız Tarımda Kullanmak İçin Çalışma Başlattıklarını Söyledi.
Norveçli İşadamları Gelecekten Kaygılı Norveç'in Fınans Gazetesi Dagens Naeringsliv'de Yayınlanan Bir Araştırmaya Göre Norveçli İşadamları Gelecekten Ümitsiz. "İş Dünyasının Gelecek İçin Bekl..
1 Mayıs Bütün Çalışanlara Tatil
1 Mayıs Bütün Çalışanlara Tatil
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayıs'ın Geniş Kapsamlı, Bütün Çalışanları İçine Alan Bir Tatil Olacağını Söyledi.
İstanbul-izmir Otoyolu İhalesinde İki Firmanın Teklifi İnceleniyor Ulaştırma Bakanlığı İstanbul İzmir Otoyolu Projesi'ne Teklif Veren İki Firmanın Dosyalarının İncelendiğini Açıkladı. 421 Kil..
Patnos'ta Asayiş Olayları Son Yıllarda Azaldı Ağrı Iüüıüüpatnos Kaymakamı Tuncay Dursun, Patnos Polisinin Artan Bir Başarı Grafiğiyle Çalışmalarını Sürdürdüğünü Belirterek, "Patnos'ta Son Yıl..
Deprem Anında Paniklemek Sağlıklı Düşünmeyi Engeller
'Deprem Anında Paniklemek Sağlıklı Düşünmeyi Engeller'
Ağrı Patnos Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilere Yönelik 'Deprem' Konulu Seminer Düzenledi. Seminerde Konuşan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve Coğrafya Öğretmeni Şerif Çelebi, İlk Sarsıntı Hissedildiğinde...
Şanlıurfadaki İzinsiz Gösteri: Arkadaşlarının İntikamını Almak İçin Hastaneyi Hedef Seçmişler
Şanlıurfa'daki İzinsiz Gösteri: Arkadaşlarının İntikamını Almak İçin Hastaneyi Hedef Seçmişler
Terör Örgütü Elebaşı Abdullah Öcalan'ın Doğum Günü Bahanesiyle Geçtiğimiz Cumartesi Günü Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesine Bağlı Ömerli Köyüne Gitmek İsteyen PKK Sempatizanları ile Güvenlik Güçleri Arasında Çıkan Olaylarda...
Mardinde Kaçak Cep Telefonu Operasyonu
Mardin'de Kaçak Cep Telefonu Operasyonu
Mardin'de Kaçak Cep Telefonu Ele Geçirildi.
DSP'li Halıcı Savunmasını Yaptı İhraç İstemiyle Merkez Disiplin Kuruluna Sevk Edilen DSP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Savunmasını, Kurula Yazılı Olarak İletti.
Dünyanın En Ucuz Arabası Tata Nano İçin Başvurular Başladı
Dünyanın En Ucuz Arabası Tata Nano İçin Başvurular Başladı
Hintli Şirket Tata Motors Tarafından Üretilen Dünyanın En Ucuz Arabası Nano İçin Başvurular Başladı. Hindistan Genelinde Bayi ve İnternet Üzerinden Başvuru Forumlarının Doldurulduğu Nano İçin İlk İlginin "Ciddi Bir...
Berlusconi: "Tekrar Yapılanma Milyarca Euro'ya Mâl Olacak" İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Deprem Sonrası Tekrar Yapılanmanın Milyarca Euro'ya Mâl Olacağını Söyledi.
Osmaniyeli Öğrenci, Keşfettiği Organik Yapıştırıcı ile Derece Elde Etmek İstiyor
Osmaniyeli Öğrenci, Keşfettiği Organik Yapıştırıcı ile Derece Elde Etmek İstiyor
Osmaniye'de Bir Öğrenci, Ağacın Meyvesinden Elde Ettiği Organik Yapıştırıcı ile Türkiye'de İlkokullar Arasında Düzenlenecek 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışmasından Derece Bekliyor
Kamu -Sen: "1 Mayıs 'Çalışma Bayramı'adı Altında Tatil Edilmeli" Türkiye Kamu-Sen, 1 Mayıs'ın "Çalışma Bayramı" olarak tatil edildiği takdirde daha anlamlı hale geleceğini savundu.
Kamu-..
Meclis Yazıcıoğlunu Görüşüyor
Meclis Yazıcıoğlu'nu Görüşüyor
Bbp Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümüyle İlgili AKP, CHP ve MHP'nin Araştırma Önergelerinin Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülmesine Başlandı.
Harput Müziği Opera Yarışmasında Derece Getirdi
Harput Müziği Opera Yarışmasında Derece Getirdi
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü Tarafından Yapılan Ulusal Genç Operacılar Şan Yarışmasında Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğrencisi Cemil Hadi Bulut Jüri Özel Ödülüne Layık...
Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği, Midyat Belediye Başkanı Nasıroğlunu Ziyaret Etti
Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği, Midyat Belediye Başkanı Nasıroğlu'nu Ziyaret Etti
Mardin'in Midyat İlçesinde Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği (Nisader) Üyeleri, Belediye Başkanı Şeyhmus Nasıroğlu'nu Ziyaret Etti.
Elazığda 5 Kilo Esrar ile 19 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi
Elazığ'da 5 Kilo Esrar ile 19 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi
Elazığ'da Düzenlenen Operasyonlarda 5 Kilo Esrar ile 19 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi.
Mardin Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor
Mardin Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor
Mardin'in Nusaybin İlçesinde Polisin Gerçekleştirdiği Operasyonlarda 10 Bin 220 Paket Kaçak Sigara ve 8 Ton 600 Kilogram Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi. Olayla İlgisi Bulunan 7 Kişi Gözaltına Alındı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10