12 Nisan 2009 Pazar Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da Konuşuyor

12 Nisan 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Minili Funda'ya Şal Koruması Beyazıt Öztürk Programına Kısa Etekle Katılan ve Frikik Vermesinden Korktuğu Funda Arar'ı Bakın Nasıl Korudu.
Zirve Yayınevi Davasında Tanıklar Sanık Oldu
Zirve Yayınevi Davasında Tanıklar Sanık Oldu
Malatya'da 18 Nisan 2007'de, Biri Alman 3 Kişinin Boğazlarının Kesilerek Öldürüldüğü 'Zirve Yayınevi' Cinayetinde Kayra Yayınevi'nin Çalışanı Hüseyin Yelkin ile Varol Bülent Aral Hakkında Dava Açıldı.
Göbek Deliğinden Safrakesesi Alındı İzmir'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'nda, Sıls (Tek Kesi ile Laparoskopik Cerrahi) Adı Verilen Yöntemle İki Yaşındaki Ayşe..
Çocuklarla Öğle Yemeği
Çocuklarla Öğle Yemeği
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül, Eyüp Çocuk Yuvası'nı Ziyaret Etti.
Ben Mandayı Gözünden Tanırım
Ben Mandayı Gözünden Tanırım
Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü) Mandacılık Araştırma Enstitüsü'nü Ziyaret Eden Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Üretimi ve Irk Gelişimi Yapılan Mandaları İnceledi.
Çağdaş Yaşam Ödülü
Çağdaş Yaşam Ödülü
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (Çydd), Cumhuriyet'in Temel Değerlerine Sahip Çıkan, Laik, Demokratik, Sosyal Hukuk Türkiye İçin İlkeli Duruş ve Davranışlarıyla Topluma Örnek Olan Kişilere Verilen Çağdaş Yaşam...
Hocasına Hocaların Hocası Beratı Verdi
Hocasına 'Hocaların Hocası' Beratı Verdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Öğretmeni Profesör Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın 50. Akademik Yıl Törenine Katıldı.
Sahte Rakıya Sekiz Kurban
Sahte Rakıya Sekiz Kurban
Bursa'da 18 Mart'tan Sonra Yol Kenarına Bırakılan Sahte Rakıdan İçip Yaşamını Yitirenlerin Sayısı Önceki Gün Ölen İbrahim Cinoğlu ve Mustafa Gönen'le Birlikte Sekize Yükseldi.
İstanbul Film Festivalinde Mihri Belli Belgeseli
İstanbul Film Festivali'nde Mihri Belli Belgeseli
Yunanlı Yönetmen Fotos Lambrinos'un Tarafından Yapılan ve Ünlü Türk Komünisti Mihri Belli'nin Iı. Dünya Savaşı'nda Yunan Partizanlarla Birlikte Nazilerle Mücadelesini Anlatan "Kaptan Kemal, Bir Yoldaş" İsimli Belgesel,...
Artık Umutları Var
Artık Umut'ları Var
Kifoskolyoz Hastalığının 12 Yaşında Yatağa Mahkûm Ettiği Mücella Dede İmkánsızı Başardı.
Piyano Efsanesi Yaşamını Yitirdi
Piyano Efsanesi Yaşamını Yitirdi
Yüzyılın Efsanevi Piyano Hocalarından 90 Yaşındaki Maria Curcio, Aşçısı ve Bakıcısı Luzia ile Yaşadığı Portekiz'de Yaşamını Yitirdi.
Türk Kalp Vakfı Ödülü Özdoğanın
Türk Kalp Vakfı Ödülü Özdoğan'ın
Süleyman Demirkan / Ankara
Faydalı İnsana Avrupa da Talip
'Faydalı İnsan'a Avrupa da Talip
Öğrencilerini Uyuşturucu Kullanırken Görünce Harekete Geçen Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Akman'ın Geliştirdiği 'Faydalı İnsan Projesi' Başarılı Olmakla Kalmadı, Avrupa'dan...
Tv Binasında Alperen Dayağı
Tv Binasında Alperen Dayağı
Taraf Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Önceki Gece Kanal 7 Televizyonunda Yazıcıoğlu'nun Ölümüyle İlgili Helikopter Kazasının Tartışıldığı "İskele Sancak" Programına Konuşmacı Olarak Katıldı.
Şimdi de O Geliyor
Şimdi de O Geliyor
Ankara, ABD Başkanı Barack Obama'nın Ardından Savunma Bakanı Robert Gates'i Ağırlamaya Hazırlanıyor.
Sezer İstifa Etti
Sezer İstifa Etti
"Yerel Seçimde DSP'nin Belediye Sayısı ve Oy Oranında Artış Olsa Bile İstediğimiz Sonucu Alamadık. " Diyen Zeki Sezer, Dün DSP Genel Başkanlığı'ndan İstifa Etti.
'Sorun Varsa Aile İçinde Çözeriz'
"Sorun Varsa Aile İçinde Çözeriz"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Parti İçinde Muhalefet Bayrağı Açan Eski Bakanlardan Koray Aydın'a, "Ne Sorun Varsa Aile İçinde Çözeriz" Çağrısı Yaptı.
Azerbaycan Hançerlenemez
Azerbaycan Hançerlenemez
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye - Ermenistan Sınırı" Tartışmasına, "Sınırın Açılması Azerbaycan'daki Ermeni İşgalinin Dolaylı Olarak Kabulü Anlamına Gelir." Dedi.
250 Bin Tl Tazminatı İskenceci Ödeyecek
250 Bin Tl Tazminatı İskenceci Ödeyecek
Ergenekon Tutuklusu Eski İstanbul Organize Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ve Yardımcısı Ahmet İhtiyaroğlu'nun İsimlerinin Karıştığı İşkence Davasında İçişleri Bakanlığı 250 Bin Tl Tazminata Mahkûm Oldu. Bakanlık 250 Bin...
10 Rakımlı Makam Cipi
10 Rakımlı Makam Cipi
Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Maaşlar İçin Anlaşılan Bankanın Promosyonuyla 3 Makam Arabasına Piyasa Değeri 220 Bin Tl Olan Lüks Bir Cip Ekledi.
Terhisine 37 Gün Vardı
Terhisine 37 Gün Vardı
Şırnak'taki Operasyonda Terhisine 37 Gün Kala Şehit Düşen Tuncay Türken'in Sultangazi, Arnavutköy'deki Evine Acı Haberin Gelmesinin Ardından Oturduğu Mahalle Türk Bayraklarıyla Donatıldı.
Hakkını Helal Et Anne
Hakkını Helal Et Anne
Şırnak'ın Bestler -Dereler Bölgesinde Önceki Gün Saat 20.20 Sıralarında Bir Grup PKK'lı Terörist ile 'Sıcak Temas' Sağlandı. 23'üncü Jandarma Tümen Komutanlığı'ndan Sevk Edilen Timler, Bölgeyi Çember Altına Alırken,...
Meni Yaman Güne Koyma Ay Bala
Meni Yaman Güne Koyma Ay Bala
Azerbaycan'ın Başkenti Bakü, Külekler (Rüzgárlar) Şehridir... Rüzgár Bir Anda Bakü'nün Durumunu Değiştirir... Tıpkı "Türkiye -Ermenistan Sınırı Açılıyor" Söylentisinin Bakü'de Kopardığı Fırtına Gibi...
Güçlükonak Dosyası 13 Yıl Sonra Raftan İndi Şırnak'ın Güçlükonak İlçesinde 1996 Yılında 11 Köylünün Önce Kurşunlanıp Sonra Yakılarak Öldürülmesiyle İlgili Katliam Dosyası Ergenekon Davasıyla ..
KKTC, Ergenekon'la Hesaplaşmaya 2003'te Başladı Bugüne Kadar Kumarhaneleri ve Çeteleri ile Anılan KKTC, Son Günlerde Demokrasi ve Çetelerin Tasfiyesini Tartışıyor. Aslında Kıbrıslı Türkler,..
Üç Ülkeden Mesaj: PKK ya Silahı Bırakır ya da Irak'ı Terk Eder Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Düzenlenen Terörle Mücadele Toplantısı Sona Erdi. Toplantıdan Sonra İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve..
Kolonyalı Elbisesi Ateş Alan Çocuk Öldü Pamukova İlçesinde Üzerine Kolonya Döktükten Sonra Bahçede Yanan Ateşin Etrafında Oyun Oynayan 5 Yaşındaki Çocuk, Giysilerinin Alev Alması Sonucu Hayat..
Vehbi Orakçı, Sağlık Kontrolünden Geçti Jandarma Tarafından, "Çete Kurmak, İhaleye Fesat Karıştırmak, Zimmetine Para Geçirmek" Suçlamasıyla Gözaltına Alınan Beylikdüzü Eski Belediye Başkanı V..
Sahte Rakıdan Ölenlerin Sayısı 8'e Çıktı Bursa'da, Dere Kenarında Kolide Buldukları Sahte Rakıdan İçtikten Sonra Fenalaşan Mustafa Gönen, Tedavi Amacıyla Kaldırıldığı Hastanede Hayatını Kaybe..
Bağdat'ta Düzenlenen Terörle Mücadele Toplantısı Sona Erdi Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Düzenlenen Terörle Mücadele Toplantısı Sona Erdi. Toplantıdan Sonra İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Irak ..
İGDAŞ Davası, 7 Yıl Sonra Zamanaşımından Düştü İGDAŞ'ın 170 Milyon Tl Zarara Uğratıldığı İddiasıyla Açılan ve Yaklaşık 7 Yıldır Devam Eden Dava, Zamanaşımına Uğradı. 142 Kişinin Yargılandığı ..
Türk Sporunun Başına Akgül Getirildi Geçtiğimiz Yıl Kasım Ayında Mehmet Atalay'ın İstifasının Ardından Vekaleten Baktığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne Yunus Akgül, Başbakan Recep Tayyip ..
Ankara'daki Korkunç Cinayeti, Tek Tel Saç Çözdü Ankara'da Kafası Kesilerek Öldürülen Şehzane Özer'in (78) Katil Zanlıları 9 Ay Sonra Yakalandı. Cinayet, Yaşlı Kadının Tırnaklarının Arasına Gi..
Tuncaylı M'boro Evinde Nefes Aldı İngiltere Premier Ligi'nde Kümede Kalma Savaşı Veren Middlesbrough, Sahasında Hull City'yi 3-1 Mağlup Ederek İlerleyen Haftalar için Moral Depoladı. Milli Fu..
Zaman Kırgızistan'a 'Yılın Tasarımı' Ödülü Verildi Kırgızistan'da 2008 Yılının Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu. Ülkede 16 Yıldan Bu Yana Yayın Yapan Zaman Kırgızistan Gazetesi, En İyi Tasarı..
Umre Aşkı, Ekonomik Kriz Dinlemiyor Bütün Dünyayı Etkileyen Mali Kriz, Dini Vecibelerini Yerine Getirmek İsteyenleri Engellemedi. İnanç Turizmi Yapan Tur Şirketleri, Krize Rağmen Umre Seyaha..
Bursa, Ankaragücü'ne Karşı 'Sağlam' Durdu Hedefini UEFA Kupası'na Katılmak Olarak Belirleyen Bursaspor, Küme Düşme Hattından Kurtulmak İsteyen ve Süper Lig'de Kardeş İlan Ettiği A.gücü'ne Acı..
Hezarfen'deki Motokros Şampiyonası Nefesleri Kesti Dünya Motokros Şampiyonası'nın Üçüncü Ayağı Dün Başladı. Serbest Antrenman ve Sıralama Turlarının Yapıldığı Hezarfen Havaalanı'nda Motor Spo..
Konya ve Antalya Turizmde El Ele Verecek Kültür Turizminde Önemli Mesafe Kaydeden Konya, Başarısını Daha da İleri Götürmek için Antalya'yla İşbirliğine Gidiyor. Konya'nın Her Yönüyle Turizme..
Şırnak'ta Hain Pusu: 2 Şehit Baharla Birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Şırnak'ta Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Başlattığı Operasyonda Önceki Gün Akşam Saatlerinde Sıcak Temas Yaşandı...
Altay 1 Attı, 3 Aldı Bank Asya 1. Lig'in 30. Hafta Mücadelesinde Altay Sahasında Kasımpaşa'yı 1-0 Mağlup Etti. Altay Alsancak Stadı'nda Yapılan Karşılaşmanın Tek Golünü 44. Dakikada Onur Nasu..
Kaza Haritasında Kadıköy İlk Sırada Trafik Kazalarında Her Yıl Yaklaşık 10 Bin İnsanını Kaybeden Türkiye, Trafik Canavarlığında Avrupa'da 1., Dünyada İse 5. Sırada Yer Alıyor. Senede Ortalama..
Kartal, Mutlu Akü'yle Şarj Oldu Beko Basketbol Ligi'nde Yapılan Maçta Beşiktaş Cola Turka, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 90-83 Yendi. Maça Hızlı Başlayan Mutlu Akü, Ufuk ve Ibekwe'nin Bas..
Baharı, Uçurtma Şenliği ile Karşıladılar Şanlıurfalı Öğrenciler, Baharı Rengarenk Uçurtmalarıyla Gökyüzünü Şenlendirerek Kutladı. Okul Velileri ve Halkın da Yoğun İlgi Gösterdiği Etkinlik, T..
Gaziantepspor'a UEFA Yolunda Belediye Engeli İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda G.antepspor'u Ağırladı ve Karşılaşma 1-1'lik Eşitlikle Sona Erdi. UEFA Kupası'na Kat..
'Her Yerde Namaz' Sergisi 42 Resimde Tuvale Yansıdı Ressam Arif Ergun'un, Farklı Ortamlarda Namaz Kılanları Resmettiği 42 Yağlıboya Tablosundan Oluşan Sergi İstanbul'da Açıldı. Çemberlitaş Bi..
Trabzonspor Galibiyeti Hatırladı Turkcell Süper Lig'de Oynadığı Son 4 Maçı Kazanamayan Trabzonspor, Ligden Düşmesi Kesinleşen Hacettepespor'u 4-1 Yenerek Üç Puan Hasretine Son Verdi. Trabzons..
Gösteri Merkezindeki Yangının Sebebi Elektrik Kontağı İstanbul Gösteri Merkezi'nde 6 Nisan'da Çıkan Yangınla İlgili İtfaiyenin Ön İnceleme Raporu Açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde..
Sami Yen'de 'Ya Tamam ya Devam' Derbisi Turkcell Süper Lig'de 2009'un İlk Derbi Maçında Ezeli Rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe Bugün Karşı Karşıya Geliyor. Ali Sami Yen Stadı'nda Saat 19.0..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9