12 Nisan 2009 Pazar Günü Haberleri

12 Nisan 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Personel Vhki Kadrosuna Geçecek Sağlık Bakanlığı, Lise, Yüksekokul ve Üniversite Mezunu Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Personelin Veri Hazırlama ve Kontrol İşle..
Musalla Taşına Konulan Şehit Ağabeyinin Tabutunu Sevip Okşadı Şırnak'ta Şehit Düşen Tuncay Türken Son Yolculuğuna Uğurlanıyor. Türken'in Türk Bayrağına Sarılı Tabutu Askerler Tarafından Getir..
Hatayda 2. Recep Tayyip Erdoğan Doğdu
Hatay'da 2. Recep Tayyip Erdoğan Doğdu
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Üç Günlük Tatil İçin Geldiği Hatay'da Bulunduğu Süre İçerisinde Erdoğan Ailesi Yeni Doğan Bebeklerine Recep Tayyip İsmini Koydu.
Türkiye'deki Hrıstiyanlar Paskalya'yı Kutluyor Hristiyan Alemi, İnanışlarına Göre Hazreti İsa'nın Çarmıha Gerildikten Sonra Dirilişini Temsil Eden Paskalya Yortusu'nu Kutluyor. Türkiye'deki E..
Çankaya Belediyesi Ekipleri, Zehirlenen Sokak Hayvanları İçin İnceleme Başlattı Çankaya Belediyesi, Birlik Mahallesi'nde Yaşanan Sokak Hayvanı Ölümleriyle İlgili İnceleme Başlattı.
Osman Gaziyi Anma ve Fetih Şenlikleri Köy Gezisi ve Düğünle Devam Edecek
Osman Gazi'yi Anma ve Fetih Şenlikleri Köy Gezisi ve Düğünle Devam Edecek
Bursa'nın Fethinin 683. Yıldönümü Sebebiyle Düzenlenen 4. Osman Gazi'yi Anma ve Fetih Şenlikleri Geleneksel Köy Gezisi ve Düğünü ile Devam Edecek.
Köylüler Hukuki Mücadeleyi Kazandı Baz İstasyonu Sökülüyor
Köylüler Hukuki Mücadeleyi Kazandı 'Baz İstasyonu' Sökülüyor
Balıkesir'in Edremit İlçesine Bağlı Kızılkeçili Köyünde, Köylüler ile Çevre Kuruluşların Tepkileri Üzerine Başlatılan Hukuk Mücadelesi Sonunda Baz İstasyonunun Sökümüne Başlandı.
At Bakıcısı Kalp Krizinden Öldü Osmangazi Hipodromu'nda At Bakıcılığı Yapan Ramazan Aydoğdi, (34) Geçirdiği Rahatsızlık Sonrasında Hayatını Kaybetti.
Havaların Isınmasıyla Birlikte Sahil Yöreleri Hareketlendi
Havaların Isınmasıyla Birlikte Sahil Yöreleri Hareketlendi
Havaların Isınmasıyla Birlikte Sahil Yöreleri Hareketlendi. Güneşli Havanın Yüzünü Göstermesiyle Birlikte Turizm Bölgelerinde Yazdan Kalma Günler Yaşanıyor. Doğuda Halen Bazı İller Karla Kaplı İken Güneyde Turistler...
Yeşil Türbe Manzarasıyla Kahve Keyfi Yaşıyorlar
Yeşil Türbe Manzarasıyla Kahve Keyfi Yaşıyorlar
Bursa'nın Bir Markası Haline Gelmeyi Başaran 'Hatır Kahvesi', Kentin En Eski Semtlerinden Yeşil'de Kahve Müdavimlerinin Buluşma Noktası Oldu.
Muhsin Yazıcıoğlu İçin Mersinde Mevlit Okutuldu
Muhsin Yazıcıoğlu İçin Mersin'de Mevlit Okutuldu
Mersin'de, 25 Mart'ta Helikopterin Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 Kişi İçin Mevlit Okutuldu.
Havalar Isındı, Halk Kendini Dışarı Attı Hava Sıcaklıklarının Yükselmesi ile Birlikte Antalyalılar Hafta Sonunu Dışarıda Geçirdi. Hava Sıcaklığının 25 Dereceye Ulaştığı Kentte Özellikle Şehir..
Türk Telekomdan 'Nettbook' Kampanyası
Türk Telekom'dan "Nettbook" Kampanyası
Türk Telekom Ayda 29,90 Liraya "Nettbook" Kampanyası Başlattı.
Sarkisyan İranı Ziyaret Edecek
Sarkisyan İran'ı Ziyaret Edecek
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Resmi Temaslarda Bulunmak Üzere Yarın İran'a Gelecek.
Başaran, Kurultaya Kadar DSP Genel Başkanı
Başaran, Kurultaya Kadar DSP Genel Başkanı
Zeki Sezer'in İstifasıyla Boşalan DSP Genel Başkanlık Görevini, Olağanüstü Kurultaya Kadar Eski Milletvekili Saffet Başaran Yürütecek.
Google Yasaklanacak mı?
Google Yasaklanacak mı?
ADD, Google'da "Kemalizmin Karın Ağrısı" Yazılarak Ulaşılan Sitede, Atatürk'e Ağır Hakaretler İçeren İfadelerin Yer Aldığı Gerekçesiyle Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu.
Iraklı Kürtlerden Obamaya 'Türkiye Tepkisi'
Iraklı Kürtlerden Obama'ya "Türkiye Tepkisi"
Irak Parlamentosu'nun Önde Gelen Kürt Milletvekillerinden Mahmut Osman, ABD Başkanı Obama'nın Kürt Yönetiminden "Makul Olmayan" Taleplerinde BulunduğunuSöyledi.
DSP'yi Olağanüstü Kurultaya Saffet Başaran Götürecek DSP Parti Meclisi, olağanüstü kurultaya kadar İzmir eski milletvekili Saffet Başaran'ın genel başkanlığa vekalet etmesini kararlaştırdı. <..
Festivalde Yarışma Zamanı John Malkovich'in Gelişiyle Hareketlenen 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali, İkinci Hafta Sonundan İtibaren 'Yarışma' Havasına Giriyor.
Şener Beklenen Partiyi Kuruyor
Şener Beklenen Partiyi Kuruyor
AKP'den Ayrıldıktan Sonra Yeni Oluşum Hareketi Adı Altında Siyasi Çalışmalarını Sürdüren Başbakan Eski Yardımcısı Abdüllatif Şener, Seçimlerin Ardından, Uzun Süredir Beklenen Yeni Partiyi Kuruyor.
Bisiklet Turunun Startı Gülden
Bisiklet Turunun Startı Gül'den
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Verdiği Startla Başladı.
Denizde Aşk Başkadır! Ünlü İngiliz Model Kelly Brook ve Rugby Futbolu Oyuncusu Sevgilisi Danny Cipriani, Karayipler'de Tutku Dolu Bir Tatilde... Çift, Sahilde, Kimseye Aldırış Etmeden Şaşırta..
Yıllara Meydan Okuyan Güzeller İşte Yılların Bile Eskitemediği O Ünlüler..
ve O da Soyundu... 'Eğer Yapabilme Gücüm Olsaydı Bile Vücudumun Görüntüsünü Değiştirmezdim'
Siyasi Partilerin Gündemi Kongreler
Siyasi Partilerin Gündemi Kongreler
Seçimlerin Ardından Siyasi Partilerin Gündemini Kongreler Oluşturacak. Yazıcıoğlu'nun Ölümü Nedeniyle BBP ve Zeki Sezer'in İstifası Nedeniyle DSP, 45 Gün İçinde Olağanüstü Kongrelerini Toplayacak.
Eroğlu'na Göre Türkiye "Yabancı Devlet" Eski Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'ten Ele Geçirilen Ergenekon'un Kıbrıs Ayağıyla İlgili Belgeler, Yavru Vatan'da Tansiyonu Yükseltt..
Tied Çankaya Şube Genel Kurulu'nda Genel Başkanlık İçin Erken Final Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED) Çankaya Şubesi, 11. Olağan Kurulu, Türk-İş Konferans Salonu'nda başladı.
Derne..
Ergenekon, Kıbrıs'ta Gazetelerde Manşette, Halkın da Dilinde (Haber İzlenim) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Önümüzdeki Günlerde Yapılacak Seçime Hazırlanıyor. Ancak Kıbrıs Halkı Seçimden Çok ..
Paskalya Bayramında Alman ve Hollandalı Çocuklar Side Antik Kentte Yumurta Aradı
Paskalya Bayramı'nda Alman ve Hollandalı Çocuklar Side Antik Kent'te Yumurta Aradı
Antalya'nın Manavgat İlçesinde Yaşayan Alman ve Hollandalı Yerleşik Turistler, Paskalya Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde Yumurta Saklama Oyunu Oynadı.
TOKİ'den Harita Mühendisleri Odası'na Üstü Kapalı Tehdit Harita Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Tarafından 6 Mart'ta İstanbul'da Düzenlenen "TOKİ Gerçeği" Konulu Panel Nedeniyle TOKİ, Hari..
Düşen Polis Helikopteri Sabıkalı Çıktı Türkiye, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazasını Tartışırken; 2006 Yılında Antalya'da 5 P..
Bursadan İşadamları Umreye Gitti
Bursa'dan İşadamları Umre'ye Gitti
Bursa Vali Şahabettin Harput, AK Parti Milletvekili Ali Kul ile Bursa Ticaret Sanayi Odası (Btso) Başkanı Celal Sönmez'in de Aralarında Bulunduğu İşadamları Umreye Gitti. Iüü
Üç Çocuk İçin Emine'ye Baskı Yaptım Mahallemizin Okumuş Ağbisi Gibidir Emre Kınay. Dostlarına Destek İçin Kavgaya Giren Ama Genel Olarak Şiddete Karşı Olan, İki Arada Bir Derede Kalmış Tüm Er..
STKlar da Umudunu Devlete Bağladı
STK'lar da Umudunu Devlete Bağladı
Türkiye Genelinde Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Ekonomik ve Sosyal Sıkıntılarına Çare Bulmak İçin Sırt Sırta Verdi.
Vali Bulut: Erzurumda Hayvancılık Geriledi Ama Verim Arttı
Vali Bulut: Erzurum'da Hayvancılık Geriledi Ama Verim Arttı
Vali Sami Bulut, Erzurum'da Hayvancılığın Gerilediğini Fakat Birim Başına Alınan Verimin Arttığını Dile Getirdi.
Pakistan'da NATO'nun Erzak Kamyonlarına Saldırı Pakistan'da, Taliban Militanlarının Afganistan'daki NATO Birliklerine Erzak Götürmek İçin Kullanılan Kamyonlara Düzenlediği Saldırılarda 11 Ara..
'IMF ile Henüz Ön Anlaşma Yok'
"IMF ile Henüz Ön Anlaşma Yok"
Devlet Bakanı Şimşek, IMF ile Yeni Bir Üç Yıllık Stand -By Anlaşmasına İlişkin Müzakelere Rehberlik Edecek İlkeler Konusunda Mutabık Kaldıklarını Ancak Henüz Bir Ön Anlaşmaya Varılmadığını Söyledi.
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Başladı
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Başladı
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Cumhurbaşkanı Abdul Gül'ün Startı Sultanahmet Meydanı'nda ile Başladı.
'Fırsatları İyi Değerlendirmeli'
"Fırsatları İyi Değerlendirmeli"
Ekonomist Dr. Rüştü Bozkurt, Dünyada Yaşanan 148 Büyük Ekonomik Krizin En Fazla 18 Ay Sürdüğüne Dikkat Çekti.
Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı Berlinde Yapıldı
Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı Berlin'de Yapıldı
Türkiye Cumhuriyeti Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tarafından Düzenlenen Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı (Yös), Bu Yıl İlk Kez Almanya'nın Başkenti Berlin'de Yapıldı.
'Yolsuzluk Ahlaki Bir Sapmadır'
"Yolsuzluk Ahlaki Bir Sapmadır"
Başbakan Erdoğan, Dengelerin Sarsıldığı Dönemlerde, Yolsuzluk İddialarının Üst Seviyeye Çıktığını Belirterek, "Yolsuzluk ile Toplumsal ve Kültürel Yozlaşma Arasında Doğrudan Bir İlişki Var." Dedi.
Malatyada 14 Adet El Bombası Bulundu
Malatya'da 14 Adet El Bombası Bulundu
Malatya-sivas Karayolunun 20. Kilometresindeki Sulama Kanalı İçinde 14 El Bombası ve 1 Adet Sis Bombası Bulundu.
Balkon Penceresinden Girip Evi Soydular Bursa'da Bir Eve Balkon Penceresinden Giren Hırsızlar, 400 Dolar, 300 Tl ile Bin Tl Değerinde Ziynet Eşyasını Alarak Kayıplara Karıştı.
İki Gündür Eşinden Haber Alamıyor Bursa'da İki Gün Önce Evden Ayrılan Eşinden Haber Alamayan U.a.a. (30) Polise Başvurdu.
Meclis'te Bu Hafta Geçen Haftaki En Önemli Gündem Maddesi, ABD Başkanı Barack Obama'nın Ziyareti Olan TBMM, Bu Hafta İse Gündemindeki Tasarıları Görüşmeye Devam Edecek. Genel Kurul'da Bu Haft..
Meteoroloji Kar Erimelerine Karşı Uyardı Hava sıcaklıkları artarken, Meteoroloji kar erimelerine karşı uyardı.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, yurd..
Her Koşulda '112 Acil' Aranabiliyor
Her Koşulda "112 Acil" Aranabiliyor
Helikopter Kazasının Ardından 112 Acil Yardım Servisine Nasıl ve Hangi Koşullarda Ulaşılabileceği Konusu da Gündeme Gelirken, Bu Konuda Toplumdan Birçok Kişinin Bilgi Sahibi Olmadığı Belirtildi.
Kadınlarda Aşırı Kilo, Rahim Kanseri Nedeni Kadınlarda Meme ve Rahim Kanserine Yakalanma Oranının Son Yıllarda Oldukça Arttığı, Rahim Kanserinin En Önemli Nedenlerinden Birinin İse Aşırı Kilo..
Taylandda Olağanüstü Hal İlan Edildi (2)
Tayland'da Olağanüstü Hal İlan Edildi (2)
Tayland'da Bir Süredir Hükümeti Protesto Eden Muhalif Göstericilerin Dün Pattaya Bölgesinde Şiddet Olaylarına Yol Açması Nedeniyle Ülkede Olağanüstü Hal İlan Edildi.
İdrar Torbasını Zahmetsiz Taşıyabilirsiniz Projesi Aydın İl Birinciliği Getirdi
'İdrar Torbasını Zahmetsiz Taşıyabilirsiniz' Projesi Aydın İl Birinciliği Getirdi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Düzenlediği, Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Arası Proje Yarışması'nda Çine 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Katıldığı Uygulama ile Aydın İl Birincisi Oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9