9 Haziran 2009 Salı Günü Haberleri

9 Haziran 2009 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya'dan Batı'ya Dtö Resti Rusya, Dünya Ticaret Örgütü'ne Üyelik İçin 16 Yıldır Devam Ettirdiği Süreci Bir Yana Bırakarak, "Dtö'ye Ancak, Gümrük Birliği Oluşturacağımız Belarus ve Kazakistan..
Fenere Geçit Yok
Fener'e Geçit Yok
Beko Basketbol Ligi Play-Off Final Serisinin 3. Maçında Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker'i Uzatmalarda 98 -91 Yendi.
Altın Koza 'Ağaçsız Dağ' ile Başladı Adana'da Düzenlenen 16. Altın Koza Uluslararası Film Festivali, Sinema Sanatçılarının Katıldığı Resmi Açılış Töreni ve 'Ağaçsız Dağ' Filminin Gösterimiyle..
ABD Savaş Gemisinde 21 H1n1 Vakası Amerikan Savaş Gemisi Uss İwo Jima'da 21 H1n1 Virüs Vakasına Rastlandığı Bildirildi.
Fenerbahçede Volkan Düğümü Çözülmedi
Fenerbahçe'de Volkan Düğümü Çözülmedi
Fenerbahçe, Kaleci Volkan Demirel ile Yeni Sözleşme için Görüşmelerini Sürdürüyor.
Liglerde Kaç Takım Olacak?
Liglerde Kaç Takım Olacak?
Futbol Federasyonu, Liglerde Mücadele Edecek Takım Sayısını Belirledi.
Dsöden Salgın Uyarısı
Dsö'den Salgın Uyarısı
Dünya Sağlık Örgütü (Dsö), Dünyanın, H1n1 Virüsünden Kaynaklanan Domuz Gribi Salgınına "Çok Yakın Olduğu" Uyarısında Bulundu.
Deplasmanda Ermenistana 5 Çektik
Deplasmanda Ermenistan'a 5 Çektik
Türkiye, Deplasmanda Ermenistan'ı 5 -2 Yendi.
Hindistan'da Askeri Uçak Kayboldu İçinde 12 Kişi Bulunan, Hindistan Hava Kuvvetlerine Ait Bir Nakliye Uçağı, Ülkenin Kuzey Doğusundaki Seferi Sırasında Radardan Kayboldu.
2 Bin Yıllık Nekropol Bulundu Suriyeli Arkeologlar, Antik Zamanların Önemli Dini ve Ticari Merkezi Palmira'nın Bulunduğu Bölgede Bir Nekropol Ortaya Çıkardı.
Mahkeme Emniyetten Belge İsteyecek 'Ergenekon' Davasının Bir Sonraki Duruşması 11 Haziran Perşembe Günü Yapılacak.
İsveç Enerji Faslının Açılmasını İstiyor AB Dönem Başkanlığı Görevini Çek Cumhuriyeti'nden Gelecek Ay Devralmaya Hazırlanan İsveç, Türkiye'nin AB Üyelik Müzakerelerinde Enerji Faslının Açılma..
50 Kaçak Yakalandı Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasadışı yolla geçmek isteyen toplam 50 kaçak şahıs yakalandı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet s..
Çek Yasasında Af Yok
Çek Yasası'nda Af Yok
TBMM Adalet Alt Komisyonu, "Çek Yasası'nda" Değişiklik Öngören Tasarı ile İlgili Çalışmalarını Tamamladı.
Bu Kitap Çocuklar İçin
Bu Kitap Çocuklar İçin
Başarı Üzerine Yazdığı Kitaplarıyla Tanınan Mümin Sekman ile Çocukların Çok Sevdiği Oyuncu Sinem Kobal, Çocukları Başarıya Motive Eden Bir "Tatil Kitabı" İçin Bir Araya Geldiler. Alfa Yayınları'ndan Çıkan ve 4 Yılda...
Umut Kitabevi'nde Patlamayla İlgili Keşif Yapıldı Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Umut Kitabevi'nde 9 Kasım 2005'te Meydana Gelen Patlamayla İlgili Olay Yerinde Yapılan Keşif Tamamlandı.
Toptan'dan Anayasa'ya "Geçici Hüküm" Önerisi TBMM Başkanı Köksal Toptan, '( Cumhurbaşkanı Görev Süresiyle İlgili) Bu Tartışmaları Ortadan Kaldırmak İçin Belki Anayasa'ya Geçici Bir Hüküm Koym..
Anne Katili R.A Yargılanmayacak
Anne Katili R.A Yargılanmayacak
Annesini Tabancayla Vurarak Öldürdüğünü İtiraf Eden ve Shçek'e Bağlı Yurtta Koruma Altına Alınan R.a'nın (12), Hastanedeki Doğum Belgelerinin Nüfus Kayıtlarıyla Uyuştuğu Öğrenildi.
Altılı Ganyan 7.997,18 Tl İkramiye Verdi Ankara'da Bugün Koşulan At Yarışlarında, Altılı Ganyan 7.997,18 Tl İkramiye Verdi.
Hisse Senetleri Günlük Bazda %0,45 Değer Kazandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri Günlük Bazda Yüzde 0,45 Değer Kazandı.
Fink 3 Yıl Beşiktaşta
Fink 3 Yıl Beşiktaş'ta
Beşiktaş, Alman Futbolcu Michael Fink ile 3 Yıllık Sözleşme İmzaladı.
Talabani'den Baykal'a Resmi Davet .ırak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı Irak'a Davet Ettiği Bildirildi.
Gsyh Büyüme Beklentisi Eksi %4,2'ye Geriledi Cari Yıl Sonu Yıllık Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (Gsyh) Büyüme Beklentisi Eksi Yüzde 4'den, Eksi Yüzde 4,2'ye Geriledi.
Dolar 1,5490 Liradan Günü Tamamladı İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,5490 Lira, Avronun Satış Fiyatı 2,1650 Lira Oldu.
Nadalın Wimbledon İnadı
Nadal'ın Wimbledon İnadı
Dizindeki Sakatlığı Nedeniyle Queen's Club Turnuvası'ndan Çekildiğini Açıklayan Nadal, 'Aylardır Acı İçinde Oynasam da Wimbledon'a Katılacağım' Dedi.
Talabaniden Baykala Resmi Davet
Talabani'den Baykal'a Resmi Davet
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı Irak'a Davet Ettiği Bildirildi.
Alman Turizm ve Perakende Devi İflas İçin Başvurdu
Alman Turizm ve Perakende Devi İflas İçin Başvurdu
Dünyanın En Büyük Turizm Şirketlerinden Biri Olan Thomas Cook'un Yüzde 52'sine Sahip Olduğu Alman Arcandor, İflas Koruma Başvurusunda Bulundu.
Başsavcılık, Gül'le İlgili Kararın Kaldırılmasını İstedi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Gül'ün Yargılanması İçin Verilen Kararın Kaldırılması İsteğinde Bulundu.
Başsavcılık, Gül Hakkındaki Kararı İnceledi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Kayıp Trilyon' Davasıyla İlgili Olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Hakkında Verilen 'Takipsizlik' Kararını Kaldıran..
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye 600 Milyon Dolarlık Yenilenebilir Enerji Kredisi Dünya Bankası, Yenilenebilir Enerji Yatırımları Çerçevesinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma ..
Baykal: 'Sayın' Dedi Diye Göğsüm Kabaracak Değil CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'Başbakan, Abdullah Öcalan'a da 'Sayın' Diyor. Başbakan, Bana 'Sayın' Dedi Diye Göğsüm Kabaracak Değil' Dedi.
Dünya Bankasından 600 Milyon Dolar Kredi Türkiye'nin, Özel Sektör Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Projesi Çerçevesinde Dünya Bankası'ndan Sağlanan 600 Milyon Dolar Krediye İlişkin ..
RTÜK: Baykal'ın Sözleri Yakışıksız CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, "Hükümet, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın istifasını gerçekten istese bugüne kadar onların her istediğini yapan, hiç bir iste..
Otel Enflasyon Sepeti Endeksi Turizm Yayıncısı Ekin Grubu'nun Araştırma Birimi, Oteller İçin Özel Bir Enflasyon Endeksi Oluşturdu.
Taksilerde Taksipos Dönemi
Taksilerde Taksipos Dönemi
Vakıfbank'ın İstanbul'da Başlattığı "Taksipos" Uygulamasıyla Müşteriler, Taksi Ücretini Kartla Ödemenin Yanı Sıra İhtiyaçlarına Cevap Verecek Bilgi Hizmetinden de Faydalanabilecek.
Savcılık Gül için Harekete Geçti
Savcılık Gül için Harekete Geçti
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Takipsizlik" Kararını Kaldıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinin Kararının "Kanun Yararına Bozulması" İstemiyle Adalet Bakanlığına Başvurdu.
'Ardanın Gideceği Yer'
"Arda'nın Gideceği Yer"
Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, Gazetecilerin "Arda'nın 'İngiltere Ada'sına Gitmesi Söz Konusu Olabilir Mi' Sorusuna İlginç Bir Yanıt Verdi.
Borsa Günlük Bazda Yüzde 0,45 Değer Kazandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri Günlük Bazda Ortalama Yüzde 0,45 Oranında Değer Kazandı.
Ekonomide Küçülme Beklentisi Yüzde 4.2'ye Çıktı Merkez Bankası Beklenti Anketi'ne Göre Yıl Sonunda Ekonomide Daralma Beklentisi Yükselerek Yüzde 4.2 Olurken, Gelecek Yılsonu Büyüme Beklentisi..
Enflasyonda Düşüş Sürüyor
Enflasyonda Düşüş Sürüyor
Merkez Bankasının Anketine Göre, Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi, Haziran Ayının İlk Anketinde Yüzde 6.12 Oldu.
Çöpe Değer Katan Teklif
Çöpe Değer Katan Teklif
Yıldız, Enerjiyle İlgili Yeni Bir Kanun Teklifi Sunacaklarını Belirterek, 'Türkiye'de Bulunan Bütün Çöpleri İhtiva Edecek, Teşvik Ettiğimiz Bir Paket Var' Dedi.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Zeytinburnu, Bakırköy, Bahçelievler, Sultangazi ve Esenler'de 11, 12 ve 13 Haziranda Elektrik Kesintisi Yapılacak.
Saylan, TBMM "Onur Ödülü"ne Aday Gösterildi TBMM Onur Ödülü İçin, Nobel Ödüllü Yazar Orhan Pamuk ile Prof. Dr. İlber Ortaylı, Sanatçı Fazıl Say, İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri ..
Baykal: Başbakan, Öcalan'a 'Sayın' Diyor, Bana Demese de Olur (3 -Son) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakan, bana 'sayın' dediğini lütuf gibi söylüyor. Başbakan, bana "sayın' dedi diye g..
_ -Tofaş'ta Ötv İndiriminin Son Dakikasına Kadar Kampanya Tofaş'ın Bursa Fabrikasında Üretilen ve Ocak Ayından Bu Yana Satışları 10 Bin Adedi Aşan Fiat Fiorino'nun Satışlarında, Ötv İndirimin..
Pekin Olimpiyatları'nda Kullanılan Teknoloji Ankara'da Avm'de Kullanılacak Ankara'da Tanıtımı Yapılan 115 Milyon Euro'luk Bir Yatırım Olan Kentpark Avm Alışveriş Merkezi Bir Basın Toplantısı..
Almanya'da Yargılanan Adem Yılmaz'dan İtiraf Talebi Almanya'da Saldırı Hazırlığı Yaptığı Suçlamasıyla Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesinde Yargılanmakta Olan Terör Zanlısı Adem Yılmaz, İtira..
İran 1 Teröristi Teslim Etti İran'da Yakalanan Pkk/kongra -Gel Terör Örgütü Mensubu 1 Kişi Gürbulak Sınır Kapısı'nda Güvenlik Güçlerine Teslim Edildi.
Baykal: Ekonomi Alarm Vermeye Devam Ediyor (2) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hükümetin açıkladığı teşvik paketinin yetersiz olduğunu belirterek, Türkiye'nin bir an önce orta vadeli ekonomik..
Tka İstişare Toplantısı Yapıldı Türk Dilli Haber Ajansları Birliği (Tka) İstişare Toplantısı Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi Başkanlığında Yapıldı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9