2 Haziran 2009 Salı Günü Haberleri

2 Haziran 2009 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İfadesi Alınacak' İddiasına Yalanlama Ergenekon Soruşturmasını Yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın, 'Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Şüpheli Sıfatıyla İfades..
Kara Tablo Sabırla Beyazladı Beşiktaş'ın 2008-2009 Şampiyonluğu 100. Yıldaki Başarı Kadar Değerli. 19 Yıl Aradan Sonra Sezonu İki Kupayla Kapatan Siyah-Beyazlı Takım, Denizli'de Şampiyonluğun..
Devrimci Karargâh'a Ev Kiralayan Necdet Öztürk Cezaevine Gönderildi İstanbul Bostancı'da Devrimci Karargâh Örgütüne Yönelik Yapılan Operasyon Sırasında Çatışmanın Çıktığı Hücre Evini Kiralaya..
Başörtüsü Yasağını Savundu: Türbanlı Doktoru Kütüphanede Görevlendirdim Uyguladığı Başörtüsü Yasağıyla Hafızalara Kazınan Ergenekon Davasının Tutuksuz Sanıklarından Prof. Dr. Kemal Alemdaroğl..
Yol Verme Kavgası Aşiret Savaşına Döndü Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesindeki Silahlı Kavgada 2 Kişi Öldü, 2 Kişi Yaralandı. İlçenin Hastane Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü Binası Önünde Dün ..
Okulunda 100'lük Öğrenci Bulunanlar Sbs'de Yandı Hafta Sonu Yapılacak Seviye Belirleme Sınavı'nda (Sbs) Öğrencileri İlginç Bir Sürpriz Bekliyor. Ortaöğretime Yerleştirme Puanın da Büyük Etkis..
Bakan Çubukçu: Dünya Çocuklarıyla Kendi Dilimizde Konuşmak Gurur Verici Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkçe Olimpiyatları'na Katılan Bir Grup Öğrenciyi Kabul Etti. Dünyanın Çeşitli Ülke..
'Türkçemizin Dünyanın Her Yerinde Öğrenilmesinden Göğsüm Kabardı' Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden Gelen Öğrencilerin Ankara'daki Ziyaretleri Devam Ediyor.
Kolombiya'daki Dil Kursunda Türkçe Öğrendi, Şimdi Kendisi Türkçe Öğretiyor Dünyanın Çeşitli Diyarlarından Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'ye Gelen Öğrencilerin Hepsi Birbirinde..
Milli Görüş'ün Acı Günü: Hazım Oktay Başer Vefat Etti Milli Görüş'ün Önde Gelen İsimlerinden Eski Konya Valisi Hazım Oktay Başer, Tedavi Gördüğü Bahçelievler Medical Park Hastanesi'nde Dün Ve..
'Cindoruk'u Encümen-İ Daniş Olarak Değil Parlamenterler Birliği Olarak Destekledik' Encümen-İ Daniş Başkanı Necmettin Karaduman, Hüsamettin Cindoruk'un Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanlığına ..
Mayınlı Arazilerle İlgili Düzenleme için Devreye Girebilirim TBMM Başkanı Köksal Toptan, Suriye Sınırındaki Mayınlı Arazinin Temizlenmesiyle İlgili Düzenlemenin Aciliyeti Olduğunu Söyledi.
Yargıtay Başkanı: Sincan Hakimi Yetkisini Aştıysa Hsyk Değerlendirir Cumhurbaşkanı Gül'le İlgili Hukukçuları Şaşırtan Bir Karara İmza Atan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, ..
Tarım ve Gıda Bakanlığı Kuruluyor, Denetimler Sıklaşacak Hükümet, Tarım ve Gıda Güvenliğinde Önemli Bir Düzenlemeye Gidiyor.
Disk, Meclis'ten Yeni Anayasa İstedi Sivil Toplumun Yeni Anayasa Talebi Büyüyor. Birçok Kuruluşun Ardından Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Disk) da Hazırladığı Anayasa Raporunu TBMM..
Amerika'ya Mesaj Verdi: Ermenistan Batı'ya Yaklaştırılmalı Amerikan Türk Konseyi (Atc) Toplantılarında Yapılan Konuşmalarda Türkiye ile ABD Arasındaki İşbirliği ve Ortak Yönler Ön Plana Çıkar..
AB, Orta Asya Ülkelerinin Dışişleri Bakanlarıyla Buluştu AB Troykası, Orta Asya Ülkeleri Dışişleri Bakanlarıyla Tacikistan'ın Başkenti Duşanbe'de Bir Araya Geldi.
İngiltere'den, Ankara Anlaşması'nı Tanıyan Vize Kararı Türk Vatandaşlarının AB Üyesi Ülkelerde İş Kurmasına İmkan Tanıyan Ankara Anlaşması Çerçevesinde Türkiye'den Yapılan Başvurulardan İlk K..
Toprak Vermeyi Denktaş Döneminde Kabul Ettik Kıbrıs'taki Müzakereler Sonucu Belli Miktarda Toprağı Rum Kesimi'ne Bırakmak Zorunda Kalacakları Yönündeki Açıklaması Dün Türk Basınına Yansıyan K..
İsrail Temsilciliklerine 'İran'ı Karalayın' Emri İsrail, İran'daki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Öncesi Bu Ülkeye Karşı Kampanya Başlattı. İsrail Elçiliklerine 'İran'ı Uluslararası Kamuoyunda Ka..
Reuters: Bulgaristan'da Ultra-Milliyetçi Yükseliş Müslüman Karşıtlığını Körüklüyor 1ingiliz Reuters Haber Ajansı, Bulgaristan Müslümanlarının, Aşırı Milliyetçi Grupların Irkçı ve Ayrılıkçı Tu..
Türk Yargısının Bağımsızlık Değil, Tarafsızlık Sorunu Var AP Türkiye Raportörü Oomen-Ruijten, Türkiye'nin En Acil Sorunlarından Birinin Kutuplaşma Olduğunu Belirtti. Bunun Yeni Bir Anayasayla..
Türk Dil Kurumundan Yerli Yüzüklerin Efendisi
Türk Dil Kurumu'ndan Yerli Yüzüklerin Efendisi
Türk Dil Kurumu (Tdk), Yabancı Kaynaklı Çizgi Film ve Bilgisayar Oyunlarının Özellikle Çocuklarda Dil Kullanımında Kötü Örnek Oluşturduğu Düşüncesinden Yola Çıkarak Türk Destanlarını Seri Haline Getirdi. Yayına Hazırlık...
Bilkentlilerin Büyük Başarısı
Bilkentlilerin Büyük Başarısı
Pendim Uluslararası Vurmalı Çalgılar Yarışması'nda Elman Mecid Birinci Oldu. Can Bekir Bilir İse, Iı. Klasik Gitar Besteciliği Yarışması'nda Üçüncülük Ödülü Kazandı.
Ankarada Afrikadan Renkli Görüntüler
Ankara'da Afrika'dan Renkli Görüntüler
Her Yıl Geleneksel Olarak Kutlanan Afrika Günü, Ankara'da Büyükelçiliği Bulunan Afrika Ülkelerinin Verdiği Resepsiyonla Kutlandı.
Ankara Takımları Sınıfta Kaldı... Otur, Sıfır!
Ankara Takımları Sınıfta Kaldı... Otur, Sıfır!
Gençlerbirliği, Mucizevi Bir Şekilde Üçlü Averaj Hesabından Lige Tutunurken, Ankaragücü Düşme Barajını Bir Puanla Geçebildi. Başkent Adına En Dikkat Çekici Başarı, Ankaraspor'un Türkiye Kupası'nda Yarı Finale Çıkması...
Kaçak Sigara Operasyonu
Kaçak Sigara Operasyonu
Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Bağlı Ekipler, Kaçak Sigara Ele Geçirdi.
Sertifikasız Çalıştırana Ceza Kesilir Uyarısı
Sertifikasız Çalıştırana Ceza Kesilir Uyarısı
Gölbaşı'nda Mesleki Eğitim Merkezi ile Esnaflar Arasında Oluşan Kopukluğun Giderilmesine Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi.
Yasağı Dinleyen Yok
Yasağı Dinleyen Yok
Gölbaşı'na Hayat Veren Mogan Gölü'nde Kaçak Balıkçılar Adeta Cirit Atıyor. Mogan'ın Birçok Bölgesinde Yasak Olmasına Rağmen Balık Tutmak İçin Onlarca Metre Uzunluğunda Ağların Atılması, Yapılmayan Denedime Tepki...
Jandarma Kriminal Avrupa Birliğinde
Jandarma Kriminal Avrupa Birliği'nde
Jandarma Kriminal, Avrupa'daki Laboratuvarlar Arasında Bilgi Paylaşımını Sağlayan Avrupa Adli Bilim Enstitüleri Organizasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi.
Sabıkalı Hırsızlar Polisten Kaçamadı
Sabıkalı Hırsızlar Polisten Kaçamadı
Yenimahalle'de Apartmanın Kapısını Zorlayan Hırsızlar Polise Yapılan İhbar Sonucu Yakalandı. Ankara'dan Gelen Hırsızlardan İkisinin Suç Dosyası Kabarık.
Hazine Avukatları: Üvey Evlat Gibiyiz
Hazine Avukatları: Üvey Evlat Gibiyiz
Hazine Avukatları Derneği Başkanı Ferudun Ababay, Devletin Hazine Avukatlarına Üvey Evlat Muamelesi Yaptığını Öne Sürdü.
Anıtkabire Ziyaretçi Akını
Anıtkabir'e Ziyaretçi Akını
Mayıs Ayı İçinde Anıtkabiri 964 Bin Kişi Ziyaret Etti ve Anıtkabir İçinde Yer Alan Müzeyi Gezdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın İnternet Sitesinde Yer Alan Bilgiye Göre, Mayıs Ayında Vatandaşlar Yine Anıtkabir'e Akın Etti.
Gökçeke Şehircilik Ödülü
Gökçek'e Şehircilik Ödülü
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, Ankara da Yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdır Dernekleri Federasyonu (Kai) Tarafından, "Şehircilik Hizmet Ödülü" Verildi.
Türkçenin Olimpiyatı İçin Kızılcahamamda Buluştular
Türkçe'nin Olimpiyatı İçin Kızılcahamam'da Buluştular
Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarına Katılan 115 Ülkeden 700 Öğrenci Kızılcahamam'da Buluştu. Öğrenciler Türkiye ve Türkçe'ye Hayranlıklarını Dile Getirdi.
135 Ülkeden 2 Bin 300 İşadamı Geldi
135 Ülkeden 2 Bin 300 İşadamı Geldi
Tuskon'un Düzenlediği "Dünya Ticaret Köprüsü" Programı Kapsamında Türkiye'ye 135 Ülkeden 2 Bin 300 İşadamı Geldi.
Polatlı İçin Yasa Teklifi AKP ve MHP Milletvekillerinin Dört Yeni İl Kurulmasına İlişkin Yasa Önerisinin Ardından Polatlı'nın İl Olma İsteği de Tartışmaya Açıldı. DSP'li Üç Milletvekili, 120 ..
Yerli Turiste Erken Rezervasyon İndirimi 15 Hazirana Uzadı
Yerli Turiste 'Erken Rezervasyon İndirimi' 15 Haziran'a Uzadı
'Tatil Herkesin Hakkı' Sloganıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (Türsab), Türkiye Otelciler Federasyonu (Turofed) ile THY Önderliğinde Başlatılan ve 8 Haziran'a Kadar Sürecek 'İç Turizmde...
Malatyadan Polatlıya 10 Bin Fidan
Malatya'dan Polatlı'ya 10 Bin Fidan
Ankara Malayatlılar Derneği, 350 Kişilik Gurupla Polatlı'da Sakarya Savaşı Cephesinde Yer Alan Anıtları ve Müzeleri Ziyaret Etti. Dernek Üyeleri, Eskişehir Yolu Üzerindeki Sakarya Kışlası'nda Belirli Periyodlarla 10 Bin...
İhracat, Gerileme Rekoru Kırdı
İhracat, Gerileme Rekoru Kırdı
Türkiye'nin 2009 Yılı Mayıs Ayı İhracatı, Geçen Yılın Aynı Dönemine Oranla Yüzde 39.97'lik Düşüşle 7 Milyar 354 Milyon Dolar Oldu.
İnternet Holdingi Kurdular, Köyleri Küresel Yaptılar
İnternet Holding'i Kurdular, Köyleri 'Küresel' Yaptılar
Ünlü İletişim Kuramcısı Marshall Mcluhan'ın Dünya İçin İlk Kez Söylediği 'Küresel Köy' Tanımlamasını İki Türk Girişimcisi Hayata Geçiriyor.
Ankara Kulübü'nde Hedef Başkenti Kalkındırmak Ankara Kulübü Derneği Başkanı Bülent Kalıpçı, Ankara'nın Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Çıtasının Yükseltilmesini Hedeflediklerini Söyledi. Ankara ..
Ankara Daha da Büyüyecek
Ankara Daha da Büyüyecek
Şehircilikten Gelen AKP Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, Başkentin Memur Kenti Görünümünden Çıkmaya Başladığını Belirterek, "Ankara Daha da Büyüyecek" Dedi.
Aydınlatmayla Başladı Korkuluk ve Kubbeler 23 Milyon Dolar Getirdi
Aydınlatmayla Başladı Korkuluk ve Kubbeler 23 Milyon Dolar Getirdi
Deniz ve Devrim Poyraz'ın Şirketi '2d Collection' Türk Cumhuriyetleri, Körfez Ülkeleri ve Türkiye'de Büyük İnşaat Projelerinde Dış ve İç Aydınlatma, Özel Alüminyum Konstrüksiyonlar, Kubbeler, Zor Çatılar Yaparak Ünlendi....
Felçli Hastayı Ayağa Kaldıracak Teknoloji
Felçli Hastayı Ayağa Kaldıracak Teknoloji
Hacettepe Teknoparkı'ndaki Genç Araştırmacılar, Felçli Hastaları Ayağa Kaldıracak Pantolon Teknolojisi Üstünde Çalışıyor. Proje Kamamlandığında Bel, Kalça, Diz ve Ayak Bileği Eklemlerini Sabitleyerek Hastanın Ayakları...
Vergi İadesi Yeniden Başlasın Borsa ve Dövize Vergi Gelsin
Vergi İadesi Yeniden Başlasın Borsa ve Dövize Vergi Gelsin
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İsmmmo) Başkanı Yahya Arıkan, Kayıt Dışı Ekonomi ve Kayıt İçindeki İşlemlerin Belgelenmemesi Nedeniyle Türkiye'de Toplanamayan Verginin 20 Milyar Liraya Ulaştığını...
Bağdat ile Kürtler Arasında 'Yasal mı Değil mi' Tartışması Kuzey Irak Petrolünün Kerkük -Yumurtalık Boru Hattı Üzerinden Tüm Dünyaya İhraç Edilmeye Başlanması, Merkezi Bağdat Yönetimi ile Kuz..
Hızlı Tren Garı Planına İtiraz
Hızlı Tren Garı Planına İtiraz
Askıya Çıkan Ankara Hızlı Tren Garı Nazım İmar Planıa'na Şehir Plancıları Ankara Şubesi'nden İtiraz Geldi. İtiraza Gerekçe Olarak, Plandaki Temel Kararların Kent Merkezine İlişkin Önerilere Aykırı Olması Gösterildi.
Zambil!
Zambil!
İstanbul'da Toplu Taşıma Ücretlerine Ortalama Yüzde 15 Zam Yapıldı. Dün Uygulamaya Konulan Zamlı Tarifeye Göre, 1 Lira 30 Kuruş Olan Tam Akbil'in Fiyatı 1.5 Liraya Yükseldi. Yeni Tarife Şöyle:
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10