10 Haziran 2009 Çarşamba Günü Haberleri

10 Haziran 2009 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gökten Kurbağa Yağdı
Gökten Kurbağa Yağdı
Japonya'da Bir Süredir Gökten Kurbağa Yağması Halkı ve Bilim Adamlarını Hayrete Düşürdü.
Galatasaray Kalamış Tesisleri Açıldı Galatasaray Kalamış Tesisleri, Yapılan Tadilat Sonrası Özel Bir Geceyle Açıldı.
Tekzip Metni Haber-Sen tarafından, 30 Mayıs 2009 tarihli "TRT ÇALIŞANINA ÖCALAN SORUŞTURMASI" başlıklı habere gönderilen tekzip metni şöyle:
"Anka Haber Ajansı'nın 30 Mayıs 2009 tarihind..
Gül: Türkiye ve Singapur İki Dost Ülkedir Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ve Singapur'un, Çağdaş Değer, İlke ve İdealler Etrafında Birleşen, Batı ve Doğu'nun Kültürel Zenginliklerini Harm..
Balıkçı Oltasına Füze Takıldı!
Balıkçı Oltasına Füze Takıldı!
ABD'nin Florida Eyaletinde Bir Balıkçı Oltasına Takılan Patlamaya Hazır Güdümlü Füzeyi 10 Gün Teknesinde Taşıdıktan Sonra Yetkililere Teslim Etti.
1 Milyonuncu İngilizce Kelime
1 Milyonuncu İngilizce Kelime
ABD'deli Bir İnternet İzleme Kuruluşu, İngilizcede Bir Milyonuncu Kelimenin, İnternet Ürünleri ve Hizmetlerinin Son Kuşağı Anlamına Gelen "Web 2.0" Olduğunu Açıkladı.
Sınır Ötesi Bayramlaşma Hazırlığı Ramazan Bayramı'nda, Suriye'deki Yakınlarını Ziyaret Etmek İsteyenler, Akçakale Kaymakamlığına, 22 Haziran'dan İtibaren 'İdari Mektup' İçin Müracaatta Buluna..
Altın Koza'da 'Sevgi Korteji' Adana Büyükşehir Beledisi Tarafından Düzenlenen, '16. Altın Koza Uluslararası Film Festivali' Kapsamında Oluşturulan 'Sevgi Korteji' ile Konuk Sanatçılar Kent Tu..
Ümitleri Son Saniye Basketi Yıktı
Ümit'leri Son Saniye Basketi Yıktı
Avrupa Şampiyonası'na Hazırlanan Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı, Özel Maçta Libya'ya 79-77 Yenildi.
Bmgk, Kuzey Kore Metnini Tartıştı BM Güvenlik Konseyi'nin (Bmgk) Kuzey Kore'ye Yaptırımların Ağırlaştırılmasını İçeren Yeni Karar Tasarısı Metnini Bu Hafta Sonuna Kadar Oylamaya Sunması Bekle..
Mesut Özilin 'Büyük' Hedefi
Mesut Özil'in "Büyük" Hedefi
Mesut Özil, Dünyanın En İyi Futbolcuları Arasına Girmek İstediğini Söyledi.
Akmanın Üyeliği Düşmedi
Akman'ın Üyeliği Düşmedi
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanvekili Abdulvahap Darendeli, 3 RTÜK Üyesinin RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın Üyeliğinin Düşürülmesine Dair Talebinin Oy Çokluğuyla Reddedildiğini Söyledi.
Avea'nın Yeni Genel Müdürü Akdemir Oldu Türk Telekom Yönetim Kurulu'nun Bugün Gerçekleştirdiği Toplantısında Avea Genel Müdürlüğü'ne Erkan Akdemir Getirildi.
Almanya'da Türkler Türk Tv'lerini İzliyor Almanya'da Yapılan Bir Araştırma, Ülkede Yaşayan Türklerin Çoğunun Türk Televizyon Kanallarını Tercih Ettiğini Ortaya Koydu.
Putin'in Nükleer Şartı "Digerleri de Bıraksın" Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ABD ve Diğer Ülkelerin de Uyması Halinde Nükleer Silahlardan Vazgeçmeye Hazır Olduklarını Söyledi.
Enerji ve Değer Konferansı Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2 -3 Temmuz 2009 Tarihinde İstanbul'da "Uluslararası Enerji ve Değer Konferansı" Düzenleyecek.
Nakliyecilerden İşsizlere Müjde
Nakliyecilerden İşsizlere Müjde
İşsizlere Bir Müjde de Uluslararası Nakliyeciler Birliğinden Geldi.
3 Milyar Yıldan Önce Çarpışma Yok Fransız Bilim Adamlarının Araştırmasına Göre, Dünya'nın Merkür, Mars veya Venüs'le Üç Milyar Yıldan Önce Çarpışma Olasılığı Bulunmuyor ve 5 Milyar Yıla Kadar..
Türsab Başkanı'ndan Müzeyyen Senar'a Araç Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (Türsab) Başkanı Başaran Ulusoy, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar'a, "Özel Donanımlı Engelli Taşıma Arac..
Sigara Yasağına Erteleme Yapılmayacak
Sigara Yasağına Erteleme Yapılmayacak
Sağlık Bakanı Akdağ, Sigarayı Bırakan İktidar ve Muhalefete Mensup Milletvekilini Rixos Grand Ankara Otel'de Düzenlenen Törende Ödüllendirdi.
RTÜK, Zahid Akman'ın Üyeliğinin Düşürülmesini Reddetti Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Kurulun CHP Kontenjanından Seçilen 3 Üyesinin, Zahid Akman'ın Üyeliğinin Düşürülmesi Yönünde Verd..
"4. Karadeniz ve Hazar Düzenleyici Konferansı" Yarın İstanbul'da Başlıyor Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Btk) Tarafından Düzenlenen, "4.karadeniz ve Hazar Düzenleyici Konferansı" 11 ..
Otomotivde 1 Ay Uzatma Masada Hükümet, Bazı Sektörlerde Yaptığı ve 16 Haziran'da Süresi Dolacak Olan Ötv ve Kdv İndirimlerini Uzatmaya Hazırlanıyor. Otomotiv, Elektrik ve Elektronik ile Beyaz..
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na Yeni Kadrolar Getiriliyor AKP'nin Hazırladığı Yasa Teklifiyle; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na, Yeni Kadrolar İhdas Ediliyor. Bu Çerçevede Teklifle; Yoğunl..
Akmanın Üyeliği Devam Ediyor
Akman'ın Üyeliği Devam Ediyor
Radyo Televizyon Üst Kurulu Toplantısında, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın Üyeliğinin Düşürülmesi Talebi 3'e Karşı 5 Oyla Reddedildi.
Altılı Ganyan 188,02 Tl İkramiye Verdi İstanbul'da Bugün Koşulan At Yarışlarında, Altılı Ganyan 188,02 Tl İkramiye Verdi.
Kavaf: AİHM Kararına İtiraz Hakkı Var Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Kadına Yönelik Şiddetle İlgili Türkiye Hakkında Verdiği Kararın Kesinlemiş Bir ..
Gül Haşimi'yi Kabul Etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi'yi Kabul Etti.
Cari Açık Yüzde 85 Geriledi
Cari Açık Yüzde 85 Geriledi
Küresel Krizin Yarattığı Durgunluğun Etkisiyle Cari Açık Nisan Ayında Yüzde 76,1 Oranında Azalarak 1 Milyar 239 Milyon Dolara Düştü. Ocak -Nisan Döneminde Cari Açık, Yüzde 84,8 Oranında Azaldı.
Mecliste 'Hedef Gösterme' Gerginliği
Mecliste "Hedef Gösterme" Gerginliği
Meclis Genel Kurulu'nda Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın Atatürk'le İlgili Sözlerini Eleştirmesi Gerginliğe Neden Oldu.
Başkent Doğalgaz Özelleştirmesinde Sorunlar Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesi, Başkent Doğalgaz Dağıtım İhalesinde En Yüksek İkinci Teklifi Veren ve İhaleye Davet Edilen Elektromed'in 50 Mily..
Toptan KKTC'ye, Eroglu Ankara'ya KKTC Başbakanı Eroğlu, İlk Resmi Ziyaret İçin Yarın Ankara'ya Gelecek. TBMM Başkanı Toptan İse, Yarın KKTC'ye Gidecek.
Polat: Futbol Hayatımın En Başarısız Senesi
Polat: Futbol Hayatımın En Başarısız Senesi
Adnan Polat, "Bu Sene, Futbol Hayatımdaki En Kötü Sezonlardan Biri. En Talihsiz, En Başarısız Sene" Dedi.
Adalet Bakanlığı'ndan İlginç Karar Türkiye'nin Aile İçi Şiddete Engel Olmadığı Gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) Mahkum Olmasının Hemen Ardından Adalet Bakanlığı Bugün İl..
Yıldırım: Mekece?bozüyük Yolu Çilesi Bitecek Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "İki Ay İçinde Yolun Tamamını Trafiğe Açarak Mekece?bozüyük Yolu Çilesini Bitireceğiz" Dedi.
52 Kaçak Yakalandı Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasadışı yolla geçmek isteyen toplam 52 kaçak şahıs yakalandı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet s..
Piyasalarda Bugün İMKB'de İşlem Gören Hisse Senetleri Günlük Bazda Yüzde 1,72 Değer Kazandı.
Baykal'dan Tanık'a Kutlama Ziyareti Baykal, Çankaya'daki Seçim Sonuçlarının Tüm Türkiye'de Memnuniyet Yarattığını, Aynı Memnuniyeti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin de Yaşamak İsted..
BM Genel Kurulunun Yeni Başkanı Libyalı Triki BM Genel Kurulu 64. Dönem Başkanlığına Libyalı Diplomat Dr. Ali Abdüsselam Triki Seçildi.
Arınç: Siyasetçi Kadar Korunmasız İnsan Yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Siyasetçi Kadar Korunmasız, Siyasetçi Kadar Onun Bunun Gerine Gerine Tokat Atmaya Çalıştığı Baş..
AİHM'in Kararı Üzerine Müfettiş Görevde Adalet Bakanlığı, Türkiye Aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) Açtığı Davayı Kazanan Nahide Opuz ve Annesinin "Yaşam Hakkının Korunmasına ..
Gazze'de Yine Tünel Çöktü: 1 Ölü, 4 Kayıp Gazze Şeridi'nin Güneyindeki Refah'ta Bir Tünelin Çökmesi Sonucu Filistinli 1 Kişinin Öldüğü, 4 Kişinin de Kayıp Olduğu Bildirildi.
Bağış: Rehn'in Demeci Düşündürücü Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'in, "Türkiye Reformları Hızlandırırsa" Demecinin Düşündürücü Olduğun..
Erdoğan -Haşimi Görüşmesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile Görüştü.
AP'de 3 Grup Barroso'ya Karşı Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 264 Üyeli Hristiyan Demokratların Ardından En Büyük Siyasi Gruplar Olan Sosyalistler, Liberaller ve Yeşiller, AB Komisyonu Başkanı J..
Cari Açık Yüzde 76 Azaldı
Cari Açık Yüzde 76 Azaldı
Türkiye'nin, Nisan Ayında Cari Açığı, 2008 Yılının Aynı Ayıyla Karşılaştırıldığında Yüzde 76,1 Oranında Azalarak 5 Milyar 179 Milyon Dolardan 1 Milyar 239 Milyon Dolara Düştü.
Güler: Daha Müsteşarlık Kurulmadı İstanbul Valisi Muammer Güler, Gazetecilerin, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı İçin İsminin Geçtiği Yönünde Haberler Bulunduğunu İfade Etmesi Üzerine, "..
Baykal, 28 Yıl Hapis İstemiyle Yargılanan Gazeteci Nedim Şener'i Aradı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hrant Dink Cinayetiyle İlgili Yazdığı Bir Kitaptan Dolayı 28 Yıl Hapis İstemiyle Yargıla..
DTP'den, "Örgüt Adına Suç İşleyen, Örgüt Üyeliğinden Yargılanmasın" Teklifi DTP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, Örgüte Üye Olmamakla Birlikte Örgüt Adına Suç İşleyen Kişilerin Sadece İşl..
Mobilyada Kdv İndi 10 Bin Kişi İşine Döndü
Mobilyada Kdv İndi 10 Bin Kişi İşine Döndü
Ekonomik Kriz Nedeniyle 25 Bin Kişinin İşten Çıkarıldığı Mobilya Sektöründe Kdv İndirimi Sayesinde 2 Ayda Yaklaşık 2 Milyar Dolarlık Mobilya Satıldı, 10 Bin Kişi İşe Geri Döndü.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10