1 Haziran 2009 Pazartesi Günü Haberleri

1 Haziran 2009 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Karagöz Halk Dansları Topluluğu Sezonu Kapattı
Karagöz Halk Dansları Topluluğu Sezonu Kapattı
Bursa Karagöz Halk Dansları Topluluğu, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Gerçekleştirilen Sezon Sonu Gösterisi ile Sezona Veda Etti.
Merinos Kavşağı Yeniden Düzenleniyor
Merinos Kavşağı Yeniden Düzenleniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Merinos Kavşağı'nın Gaziakdemir 'U' Dönüşünü Gidiş-geliş Olarak Düzenleyerek Trafik Yükünü Azaltıp, Kavşağın Daha Verimli Çalışmasını Sağlayacak Çalışmalara Başlıyor.
Akdağ'dan Domuz Gribi Uyarısı: "Gösterdiğimiz Hassasiyeti Tüm Dünya Göstermeli" Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Domuz Gribi Tespit Edilen İki Türk Vatandaşı ile Seyahat Edenlerin Çoğuna Ulaşıldığı..
Motokros Şampiyonasında Kupa Şenkalaycının
Motokros Şampiyonası'nda Kupa Şenkalaycı'nın
Türkiye Motokros Federasyonu ile Belediye Başkanlığı Organizasyonu ile Düzenlenen Marmara Motokros Şampiyonası'nın İkinci Ayak Yarışı Hayrabolu'da Yapıldı.
"Kanadoğlu'nun İfadesinin Alınması Yönünde Karar Yok" 'Ergenekon' Soruşturmasını Yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığının, 'Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Şüpheli ..
215 Yolcusu Bulunan Uçak Radardan Kayboldu Fransa Havayolları'na (Air France) Ait, 215 Yolcusu Bulunan Airbus Uçağının Brezilya Açıklarında Radardan Kaybolduğu Bildirildi.
Kayso Başkanı Mustafa Boydak: İhracat Düştü Ama Moralimizi Bozmuyoruz Kayseri Sanayi Odası'na (Kayso) Kayıtlı Üyelerin Gerçekleştirdiği İhracat Rakamları Düşüşe Geçti. Nisan Ayında 85,8 Milyo..
'Kazakistanda Türkçeye İlgi Her Geçen Yıl Artıyor'
"Kazakistan'da Türkçeye İlgi Her Geçen Yıl Artıyor"
Kazakistan'da Faaliyet Gösteren Türkçe Öğrenim Merkezi (Tömer) Bu Yılki Mezunlarına Düzenlediği Törenle Sertifikalarını Verdi. Törende Bir Konuşma Yapan Kazakistan Tömer Müdürü Kerim Esmer, Kazakistan'da Türkçeyi...
Halk Atla Buluşturuldu
Halk Atla Buluşturuldu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atlı Sporlar Binicilik Tesisi'nin Yapımının Tamamlandığını Söyledi.
Çürümeye Terk Edilen Binadan Olimpik Havuza
Çürümeye Terk Edilen Binadan Olimpik Havuza
Çorum'da Yapımı Yılan Hikayesine Dönen Olimpik Yüzme Havuzu Nihayet Tamamlandı. 16 Yıl Önce Temeli Atılan ve Bir Dönem Çürümeye Terk Edilen Havuz, Modern Görünümüyle Açılışa Hazırlanıyor.
TBMM Başkanı Toptan, DTPli Milletvekillerinin Çelişkili Tavırlarını Eleştirdi
TBMM Başkanı Toptan, DTP'li Milletvekillerinin Çelişkili Tavırlarını Eleştirdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'i Ziyaretinde Önemli Açıklamalarda Bulundu.
Alemdaroğlu: 'Ordu Göreve' Pankartını Açanların İstanbul Üniversitesi Öğrencisi Olması Beni Bağlamaz Ergenekon Davası Sanıklarından İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, "Ordu..
Alkollü Sürücü Trafik Polisinin Ayağını Isırıp Kaçtı Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesinde, Alkollü Sürücü Kendisini Durdurup, Evrak Soran Tarfik Polisinin Ayağını Isırıp, Yeleğini Parçaladı. ..
Mikonos Partisi! Salı Geceleri Perestroyka'da Düzenlenen 'Revolution Parti' Serisine Ünlü ve Başarılı İsimler Ev Sahipliği Yapmaya Devam Ediyor....
Güneydoğulu Kızlar Kum Sahada Şov Yaptı
Güneydoğulu Kızlar Kum Sahada Şov Yaptı
Diyarbakırlı Genç Kızlar, Dicle Nehri'nden Taşınan Kumlarla Yapılan Plaj Fubol Turnuvasına Büyük İlgi Gösterdi.
A Milli Takımın Isınma Turları A Milli Futbol Takımı, Yarın Akşam Özel Maçta Azerbaycan ile Kayseri'deki Kadir Has Stadı'nda Karşılaşacak. Saat 20.00'de Başlayacak Karşılaşmayı Slovakya Futbo..
22 Bin Linea Satıldı
22 Bin Linea Satıldı
Fiat'ın İlk Kez 2007 Yılı Mayıs Ayında Piyasaya Çıkardığı Linea'nın Toplam Satışı 22 Bini Geçti.
Tarım Teşvikleri Sil Baştan
Tarım Teşvikleri Sil Baştan
Hükümet, Hem Sanayi Hem de Tarım Teşviklerinde Sistemi Sil Baştan Değiştiriyor.
THY'de 45 Yaş Üstü Personelin Emekli Edildiği İddiası MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, THY'de Tecrübeli Uçuş ve Yer Hizmetleri Personeline, 45 Yaşına Gelmeden Emekli Olmaları İçi..
Ceylanpınar'da Çatışma: 2 Ölü Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde Araç Park Edilmesi Yüzünden İki Aile Arasında Çıkan Tartışma Emniyet Müdürlüğü Önünde Silahlı Çatışmaya Dönüştü; 2 Kişi Öldü..
İşadamı Cinayetinin Perde Arkası
İşadamı Cinayetinin Perde Arkası
Aytim Tekstil Şirketinin Sahibi Hasan Hüseyin Aydın'ın (54) Sert Bir Cisimle Başına Vurularak Öldürüldükten Sonra Elleri Ayakları Bağlı Bir Halde Terk Halindeki Otomobilinin Bagajında Cesedi Bulundu.
Sigara Yasağına Erteleme Yok
Sigara Yasağına Erteleme Yok
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kahvehane, Lokanta Gibi İş Yerlerinde Başlayacak Sigara Yasağı Uygulamasına İlişkin Sektör Temsilcilerinin, Yasağın Ertelenmesi veya Sigara İçenlere Özel Bölüm Ayrılmasını Talep Ettiklerini,...
İstanbulda Toplu Taşımaya Zam
İstanbul'da Toplu Taşımaya Zam
Türkiye'nin En Büyük Metropolitan Kenti Olan İstanbul da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Yapıldı.
Bir Yılda 2 Bin Ton Sigara Daha Az İçildi
Bir Yılda 2 Bin Ton Sigara Daha Az İçildi
Kanun Gereği 19 Mayıs 2008 Tarihinden İtibaren Kapalı Alanlarda Sigara İçilmemesi Yasağının Başlamasının Ardından 1 Yılda 2 Bin Ton Sigaranın Daha Az İçildiği Açıklandı.
Çilek Üreticiliği Köylerin Bacasız Fabrikası Oldu
Çilek Üreticiliği Köylerin Bacasız Fabrikası Oldu
Konya İl Özel İdaresi, Organik Tarımı Geliştirmek ve Tarımda Alternatif Ürün Yetiştiriciliğini Teşvik Amacıyla Yaptığı Projeleri Hayata Geçirmeye Devam Ediyor. Proje Sayesinde Pek Çok Çiftçi Geçimini Çilekten Temin...
BM Soruşturma Heyeti Gazze'de İsrail'in İşbirliği Yapmak İstemesine Rağmen Gazze'de Soruşturma Yapmaya Kararlı Olduğunu Açıklayan Birleşmiş Milletler'den Bir Soruşturma Heyeti, Bugün Gazze'ye..
BM Soruşturma Heyeti Gazze'de (Düzeltildi) İsrail'in İşbirliği Yapmak İstememesine Rağmen Gazze'de Soruşturma Yapmaya Kararlı Olduğunu Açıklayan Birleşmiş Milletler'den Bir Soruşturma Heyeti,..
Sri Lankada Tamiller Açlık ve Sefaletle Karşı Karşıya
Sri Lanka'da Tamiller Açlık ve Sefaletle Karşı Karşıya
Sri Lanka'da Geçtiğimiz Aylarda Yaşanan Şiddetli Çatışmalar Nedeniyle Evlerini Terk Eden ve Geçici Sığınma Kamplarında Kalan Yüzbinlerce Sivilin, "Korkunç" Zor Şartlarda Hayatta Kalmaya Çalıştıkları Bildirildi.
Havalar Isınınca Burdur Gölü Üzerini Algler Kapladı
Havalar Isınınca Burdur Gölü Üzerini Algler Kapladı
Sıcaklıkların Ani Artışı, Burdur Gölü'nün Üzerinin Alglerle (Su Yosunu) Kaplanmasına Neden Oldu. Pisliklerin Yüzeye Çıktığı Gölde Yaşayan Burdurikus Türü Balıkların İse Öldüğü Görüldü.
Yahudi Yazar Margulies: Bunlar Darbecilerin Sivil Uzantıları
Yahudi Yazar Margulies: Bunlar Darbecilerin Sivil Uzantıları
Ünlü Yahudi Yazar Roni Margulies, Ergenekon Soruşturması Çerçevesinde Gözaltına Alınanları, "Darbecilerin Sivil Uzantıları" Olarak Nitelendirdi. Margulies'in, Sözlerine Kendilerini İşçi Partisi Mensubu Olarak Tanıtan Bir...
Akdağ: Sigara Yasağı Uygulanacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kahvehane, Lokanta Gibi İş Yerlerinde Başlayacak Sigara Yasağı Uygulamasına İlişkin Sektör Temsilcilerinin, Yasağın Ertelenmesi vey..
Borsa İlk Seansta Artışla Kapandı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Önceki İkinci Seans Kapanışına Göre 727,81 Puan Artarak 35.730,80 Puandan Kapandı. Hisse Senetleri Ortalama Yüzde 2,08 ..
İhracat Mayıs'da Yüzde 39.97 Düştü(2 -Son) Türkiye'nin Mayıs Ayı İhracatı Geçen Yılın Aynı Ayına Göre Yüzde 39.97 Gerileyerek 7 Milyar 354 Milyon Dolar Oldu. İlk Beş Aylık İhracat Yüzde 34.75..
İstanbul'da Mayıs Ayı Enflasyonu Yüzde 0.32 İstanbul Ticaret Odası'nın Verilerine Göre Mayıs'da İstanbul'da Enflasyon Perakende Fiyatlarda Yüzde 0.32 Artarken, Toptan Fiyatlarda Yüzde 0.81 Or..
"Yardımcı Hakem, Maçı Kurtaran Adam Olmalı" Babası ve Amcası Profesyonel Futbolcu Olan ve Futbolun İçinde Doğan Bahattin Duran Yardımcı Hakem Olarak Maçın Her Dakikasında ve Etkili Olarak Ma..
İşsizlik Maaşı Kuyruğunda Gerginlik
İşsizlik Maaşı Kuyruğunda Gerginlik
Bursa'da İşsizlik Ödemesi Yapılan Postanede Sistem Tıkanınca, İşsizlik Maaşı Alan Vatandaşlar ile Görevliler Arasında Gerginlik Yaşandı. Olaylar Polisin Devreye Girmesi ile Yatıştı.
Seyir Halindeyken Cep Telefonuyla Konuşan Sürücü Az Daha Canından Oluyordu
Seyir Halindeyken Cep Telefonuyla Konuşan Sürücü Az Daha Canından Oluyordu
Hareket Halindeki Araç İçinde Cep Telefonuyla Konuşan Sürücü, Az Daha Canından Oluyordu. Antalya'nın Manavgat İlçesinde Bir Otomobil Sürücüsü, Araç İçinde Telefonla Konuşurken Direksiyon Hâkimiyetini Kaybederek, Yol...
Ceyhan Nehri'nde Mühimmat Bulundu Osmaniye'de, Ceyhan Nehri'nden 3'ü Dolu 9 Havan Topu Mermisi ile 1 Adet Boş Top Mermisi Çıkarıldı.
Anne ve Baba Adaylarına Doğuma Hazırlık Kursu Bebek Bekleyen Anne Adaylarının Çoğu Keyif, Heyecan ve Endişe Duygusunu Bir Arada Yaşıyor. Hamilelik Süreci Boyunca Anne Adaylarının, Doğum, Doğu..
Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Yücel: Son 20 Yılın En Kötü Sezonunu Yaşıyoruz
Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Yücel: Son 20 Yılın En Kötü Sezonunu Yaşıyoruz
Elazığ'da Kuyumcular Piyasanın Durgunluğundan Şikâyet Ediyor. Düğün Sezonunun Başlamasına Rağmen Bekledikleri Satışların Bir Türlü Gerçekleşmemesi Kuyumcu Esnafını Kara Kara Düşündürüyor.
TMO, Taahhütname Karşılığı Buğday Alımlarını Başlattı Toprak Mahsulleri Ofisi, Taahhütname Karşılığı Buğday Alımlarına Başladı.
Bakan Faruk Çeliki Vuran Sanığın Cezası Onandı
Bakan Faruk Çelik'i Vuran Sanığın Cezası Onandı
Devlet Bakanı Faruk Çelik'i, 2006 Yılında Tabancayla Vuran Sanık Hakkında Mahkemenin Verdiği 4 Yıl 7 Aylık Hapis Cezası Yargıtay'ca Onandı. Karar Doğrultusunda Sanık İrfan Subaşı Yeniden Cezaevine Girecek.
Diskin Akademisyenlere Hazırlattığı Anayasa Raporu TBMMye Sunuldu
Disk'in Akademisyenlere Hazırlattığı Anayasa Raporu TBMM'ye Sunuldu
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (Disk) Çağrısı ile Bir Araya Gelen Bazı Akademisyenler Yeni Anayasa İçin Bir Rapor Hazırladı.
Mahkemece Serbest Bırakılan Zanlı, Savcının İtirazı Üzerine Tutuklandı
Mahkemece Serbest Bırakılan Zanlı, Savcının İtirazı Üzerine Tutuklandı
Antalya'nın Alanya İlçesinde Belde Belediye Başkanına Pompalı Tüfekle Saldıran Ardından Sevk Edildiği Mahkemece Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılan Zanlı, Savcının İtirazı Üzerine Tekrar Tutuklandı.
Yargıtay'tan, Çelik'e Saldıranın Cezasına Onay Devlet Bakanı Faruk Çelik'i Partisinin Grup Başkanvekilliğini Yaptığı 2006 Yılında Tabancayla Ayağından Vurduğu İddiasıyla Yargılandığı Mahkemec..
Londra'da Zaman Askıda:bıg Ben Bakıma Alındı Londra Halkına 150 Yıldır Zamanı Bildiren Dünyanın En Meşhur Saati Big Ben, Bakıma Alındı.
Svat Vadisinde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı Pakistan Ordusu Taliban Militanlarına Karşı Operasyonlarını Yoğunlaştırdığı Svat Vadisinde Uyguladığı Sokağa Çıkma Yasağını 7 Kasabada Kaldırdı.
Toptan: Çok Zaman Kaybettik TBMM Başkanı Köksal Toptan, Suriye Sınırındaki Mayınlı Arazinin Temizlenmesiyle İlgili Olarak, 'Tasarının TBMM'nin Tatilinden Önce Çıkmasını İstiyoruz, Çok Zaman K..
35'imden Sonra Kıskanç Oldum Kenan Doğulu, 4 Haziran'da Piyasaya Çıkacak Yeni Albümü "Patron"u Anlattı. ...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10