5 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

5 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Karadenizde Dev Petrol Atağı
Karadeniz'de Dev Petrol Atağı
Petrobras ile Yapılan Anlaşma Çerçevesinde Karadeniz'de Aramaların Sonuna Yaklaşıldı.
Arslan'ın Tutukluluğuna İtiraza Ret İstanbul'daki Uyuşturucu Operasyonu Kapsamında Tutuklanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın, Tutukluluğuna Yapılan İtiraz Reddedildi.
Vicdan Azabı İtirafı Getirdi
Vicdan Azabı İtirafı Getirdi
Adapazarı'nda 4 Ay Önce Meydana Gelen ve 2 Genç Kızın Yaşamını Yitirdiği Yurt Yangınında Şok İtiraf Geldi.
Pamuk'a Simgesel Paris Madalyası Paris Belediyesi, Nobel Ödüllü Yazar Orhan Pamuk'a Yarın Kentin Simgesel "Büyük Madalyasını" Verecek.
Karapınar'da 1,3 Milyar Tonluk Kömür Rezervi Bulundu Maden Tetkik Arama Enstitüsü (Mta) Konya'nın Karapınar İlçesinde Yaptığı Sondaj Çalışmalarında 1,3 Milyar Tonluk Kömür Rezervi Buldu. Yetk..
Türkiye'nin IMF'deki Kotası Artacak Uluslararası Para Fonu (IMF), Yarın Yapılacak ve Hükümet Temsilcilerinin Katılacağı, 6 -7 Ekim Tarihli Genel Kurul Toplantılarında, Yeni Reform Paketi Çerç..
Sarıçam Belediyesi 5 Yıllık Stratejik Planını Hazırladı
Sarıçam Belediyesi 5 Yıllık Stratejik Planını Hazırladı
Sarıçam Belediyesi Beş Yıl Boyunca Yapacağı Hizmetleri Kapsayan Stratejik Planı Hazırladı.
Samsunda Minibüsçüler Polisle Çatıştı
Samsun'da Minibüsçüler Polisle Çatıştı
Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'nin İlçelerden Gelen Yolcu Otobüsleri ve Minibüslerin Şehir Merkezine Sokulmaması Kararına Tepki Gösteren Şoförler, Ordu - Samsun, Sinop - Samsun Karayolunu Trafiğe Kapatarak Oturma Eylemi...
BM Genel Sekreteri Moon: Plansız Şehirleşme Etnik Bölgelerin Oluşmasına Neden Oluyor BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, plansız şehirleşmenin yarattığı sorunlara değinerek, "Plansız şehirleşme e..
Yenilmezler Yenildi
Yenilmezler Yenildi
Girondins de Bordeaux'un 21 Maçlık Yenilmezlik Rekoru Sona Erdi. Real Madrid, Juventus ve Galatasaray Yenilgiyle Tanıştı.
Borsa, İlk Seansı 193,36 Puanlık Kazançla 47050,30 Puandan Tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, İlk Seansı 193,36 Puanlık Kazançla 47050,30 Puandan Tamamladı..
Bill Gatesin Serveti 140 Ülkeden Fazla
Bill Gates'in Serveti 140 Ülkeden Fazla
En Zengin 400 Amerikalı Listesindeki Kişiler Yat, Jet, Şato ve Ada Dışında Bazı Ülkeleri de Satın Alabilecek Güçte.
Karma Üniversiteyi Eleştiren Din Adamına Ceza Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Ülkenin İki Hafta Önce Açılan İlk Karma Üniversitesini Eleştiren Bir Din Adamını Görevinden Uzaklaştırdı.
60 Dağcının Ağrı Dağı Tırmanışı Başladı
60 Dağcının Ağrı Dağı Tırmanışı Başladı
180 Yıl Önce Ağrı Dağı'na Tırmanan İlk Dağcılardan Prof. Dr. Wilhelm Parrot'un Anısına Yapılan Ağrı Dağı Tırmanışı Başladı. Doğubayazıt Kaymakamlığı Önünde Toplanan 60'a Yakın Dağcı Tırmanışa Katılıyor. Üç Aşamada...
Serhan Bolluk, Hakan Saraylıoğlu'nun Öldürülmesine İlişkin Ek Savunma Verdi Ergenekon Davası Tutuklu Sanığı Serhan Bolluk, Ergenekon Davası ile Birleştirilen Hakan Saraylıoğlu'nun Öldürülmesi..
Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Akın: Her Dinde Bir İbadethane Vardır
Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Akın: Her Dinde Bir İbadethane Vardır
Of Müftülüğü'nün Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Düzenlediği Seminerde Konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Nevzat Sabri Akın, Her Dinde İbadethanenin Mevcut Olduğunu,...
Türkiye Yeniden Frankfurt Kitap Fuarı'nda Türkiye 2008 Yılında "Onur Konuğu" Olarak Katıldığı Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı'na Bu Yıl da Zengin Bir Etkinlik Programı ile Yer Alacak. Kült..
Hendek'te Yapılacak Budo Turnuvası'na 15 Ülke Katılacak Hendek Belediyesi ve World Budo Federasyonu İşbirliği ile Düzenlenen Profesyonel Budo Sporları Turnuvası 9-11 Ekim Tarihleri Arasında ..
UEFA'dan Yusuf Namoğlu'na Görev UEFA, Azerbaycan ile Avusturya Arasında Oynanacak Olan U21 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu Maçında Yusuf Namoğlu'nu UEFA Delegesi Olarak Görevlendirdi.
Yukarı Karabağda Kritik Sürece Girildi, Kilit 10 Ekimde Çözülüyor
Yukarı Karabağ'da Kritik Sürece Girildi, Kilit 10 Ekim'de Çözülüyor
Yukarı Karabağ Sorununun Çözümü ile İlgili Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 8-9 Ekim'de Kişinev'de Gerçekleşecek Bağımsız Devletler Topluluğu Zirvesinde Bir Araya Gelecek....
Bitlis Devlet Hastanesi Ek Binası Açılışa Hazır
Bitlis Devlet Hastanesi Ek Binası Açılışa Hazır
Bitlis'te Bir Yıl Önce Temeli Atılan 150 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasının, Önümüzdeki Günlerde Hizmete Açılacağı Bildirildi.
Yağmur Suları Yolu Kapatınca Trafiği Aksattı
Yağmur Suları Yolu Kapatınca Trafiği Aksattı
Zonguldak'ın Gülüç Beldesinde Sağanak Yağış Nedeniyle Ereğli- Alaplı Karayolu Sular Altında Kaldığı İçin Ulaşım Güçlükle Yapılıyor.
Hızlı Tren Konyaya Yeni Bir Hat Daha Kazandırıyor
Hızlı Tren Konya'ya Yeni Bir Hat Daha Kazandırıyor
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (Tcdd), Hızlı Tren Projesinden Ayrı Olarak Şehir İçi Ulaşımda Kullanılacak Banliyö Hattı Kurmak İçin Belediye ile Protokol İmzaladı. İmza Törenine Konya Büyükşehir Belediye...
Yılın İhaneti
Yılın İhaneti
Defne Samyeli'nin Mimar Eşi Eren Talu Evlilik Yüzüğüyle Aşk Kaçamağında Yakalandı.
Nobel Tıp Ödülü 3 Kişiye
Nobel Tıp Ödülü 3 Kişiye
Elizabeth Blackburn, Carol Greider ve Jack Szostak, 2009 Nobel Tıp Ödülü'ne Layık Görüldü.
120 Metre Kuleli Platform Geliyor, Sinop Açıklarında Petrol Aranacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karadeniz'de Yapılan Petrol Arama Çalışmalarının Devam Ettiğini Söyledi. Bu..
Tüfekle Oynarken Kendini Vuran Genç Hayatını Kaybetti Batman'da Babasının Av Tüfeğiyle Oynarken Kendini Vuran Genç Hayatını Kaybetti.
Toprak Tahlili Yaptırmayanlara Gübre Desteği Verilmeyecek Sivas Tarım İl Müdürlüğü, 4 Aralık 2009 Tarihine Kadar Toprak Tahlili Yaptırmayan Çiftçilere Gübre Desteği Verilmeyeceğini Bildirdi.
Resmi Tarihe Göre 28 Şubat ve E-muhtıra Müdahale Değil (Özel) Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Ücretsiz Olarak Verilen ve Lise Son Sınıflarda Okutulan 'Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi' Ders Kita..
Öğrenciler Veteriner Polikliniğini Gezdi
Öğrenciler Veteriner Polikliniğini Gezdi
Arifiye Üzeyir Garih İlköğertim Okulu'ndan 200 Öğrenci, Dünya Hayvan Hakları Günü Sebebiyle Özel Arifiye Veteriner Polikliniği'ni Ziyaret Etti.
Asırlık Örgü Geleneği, Yeni Nesle Aktarılamıyor
Asırlık Örgü Geleneği, Yeni Nesle Aktarılamıyor
Ordu'nun Gölköy İlçesine Bağlı Kozören Köyünde Asırlardır Yapılan Geleneksel El Sanatlarının Kaybolmaya Yüz Tuttuğu Belirtildi.
Rekortmen Daum
'Rekortmen' Daum
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Sarı -Lacivertli Ekibin Başında Elde Elde Ettiği Performans Rekorlarıyla Dikkati Çekiyor.
Şahin: DTP'liler Meclis Gündeminde Değil TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Şu Anda DTP'li Milletvekillerinin İfade Vermesine İlişkin Konunun Meclis Başkanlığının Gündeminde Bulunmadığını Bildird..
Hemzemin Geçitte Trenin Çarptığı Yaya Hayatını Kaybetti
Hemzemin Geçitte Trenin Çarptığı Yaya Hayatını Kaybetti
Sakarya'nın Adapazarı İlçesinde Yolcu Treninin Çarptığı Kişi Hastanede Yaşamını Yitirdi.
Enerji Bakanı Yıldız: Aralık'ta Karadeniz'de Petrol ve Doğalgaz Aranmaya Başlanacak (1) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karadeniz'de Petrol ve Doğalgaz Araması Yapmak İçin Ekim..
Düğünde Çıkan Kavgayı Ayırmak İsteyen 2 Genç Bıçaklandı Bursa'da, Düğünde Çıkan Kavgayı Ayırmak İsterken Bıçakla Yaralanan 2 Genç Hastaneye Kaldırıldı.
TBMM Başkanı: Takdiri Millet Yapacaktır
TBMM Başkanı: Takdiri Millet Yapacaktır
Türkiye Büyük Millet Meclisi(tbmm) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Demokratikleşme Konusunda, "Geçmişte Buna Destek Veren Partilerin Muhalefete Düşünce 'Destek Vermeyeceğiz' Demesinin Takdirini Millet Yapacaktır." Dedi. Şahin,...
Resmi Tarihe Göre 28 Şubat ve E-muhtıra Müdahale Değil
Resmi Tarihe Göre 28 Şubat ve E-muhtıra Müdahale Değil
Ergenekon Soruşturması ile Birlikte Türkiye'de Darbeci Bir Zihniyete Karşı Demokrasi Mücadelesi Veriliyor. Ayışığı, Yakamoz, Eldiven Gibi Darbe Teşebbüslerinde Bulunduğu Öne Sürülen İsimler, Ergenekon Davasında Yargı...
Bitlis Valisi Yılmaz: Duble Yollarda Standartlar, Her Geçen Gün Yükseltiliyor
Bitlis Valisi Yılmaz: Duble Yollarda Standartlar, Her Geçen Gün Yükseltiliyor
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis ve Çevresinde Yaptırılan Duble Yollardaki Standartların, Her Geçen Gün Yükseltildiğini Söyledi.
Sokak Hayvanları Rehabilite Edilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sokak Havanları İçin Karakamış'ta Geçici Bakımevi Kuracak.
İskilipli Bayanlar Çini İşlemeciliğini Öğreniyor
İskilipli Bayanlar 'Çini' İşlemeciliğini Öğreniyor
Çorum'un İskilip İlçesinde Halk Eğitim Merkezi ve İş-kur İl Müdürlüğü'nün Ortaklaşa Yürüttüğü İşgücü İhtiyaçlarına Yönelik Meslek Edindirme Kursları Kapsamında Ev Hanımlarına 'Çini' İşlemeciliği Öğretiliyor.
Okul Kantinleri Denetleniyor Sivas'taki Okullarda Bulunan Kantinler, Tüketici Sağlığının Korunması ve Güvenli Gıda Arzının Sağlanması Amacıyla Sıkı Denetimden Geçiriliyor.
Kürtçe Film Açılımı Maliyeye Takıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Maddi Destek Vermeyi Kararlaştırdığı İlk Kürtçe Film "İki Dil Bir Bavul", Bu Kez Maliyeye Takıldı. İki Hafta Sonra Vizyona..
CHP'li Arıtman'dan Başbakan'a: Üniversite Mezunları Bile İş Bulamayacaksa Niye Koltukta Oturuyorsunuz? CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman Başbakan Erdoğan'a "İşsizlik Sürecekse, Üniversite ..
Çankaya Belediye Başkanı Tanık:çankaya Sokaklarına 16 Bin Ton Asfalt Döküldü Çankaya Belediyesi Başkanı Bülent Tanık, 180 gün içinde asfalt tesislerinin yenilendiğini belirterek, Çankaya semt..
Uygundan Duygusal Veda
Uygun'dan Duygusal Veda
Sivasspor Teknik Direktörlük Görevinden İstifa Eden Bülent Uygun, Sivasspor'a 'Celladına Aşık Olan Bir Esirin Tutkunluğu' ile Bağlandığını Söyledi.
'Kristal Klaket' Kısa Film Yarışmasının Jürisi Açıklandı 05.10.2009 - Fatih Üniversitesi'nin Organize Ettiği "3. Kristal Klaket" Kısa Film Yarışmasının Jüri Üyeleri Açıklandı. Kristal Klaket..
Fazla A Vitamini Akciğer Kanseri Nedeni Uzmanlara Göre, Vitaminin Yalnızca Azı Değil Fazlası da Zarar. Fazla Alınan B3 Vitamini Karaciğer Hasarına, C Vitamini Böbrek Taşı Oluşumuna, A Vitamin..
Borsa 1. Seansta 193,36 Puan Arttı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Cuma Günkü 2. Seans Kapanışına Göre 193,36 Puan Artarak 47.050,30 Puandan Kapandı. Hisse Senetleri Ortalama Yüzde 0,41..
Soros: Krize Karşı Alınan Önlemlerden Çıkış İçin Çok Erken Amerikalı 'Para Sihirbazı' Lakaplı Ünlü Yatırımcı George Soros, Krize Karşı Alınan Önlemlerden Çıkış İçin Hala Çok Erken Olduğunu Dü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10