5 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

5 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cumhurbaşkanı Gül: Üniversiteler Daha Yukarı Bir Perdeden Siyaset Yapmalı
Cumhurbaşkanı Gül: Üniversiteler Daha Yukarı Bir Perdeden Siyaset Yapmalı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Üniversitelerin Günlük Siyasetin Uzantısı Olmaması Gerektiğini Vurgulayarak, "Üniversiteler Daha Yukarı Bir Perdeden Siyaset Yapmalı, Büyük Resmi Görmelidir." Dedi.
Veliler ve Öğrenciler Toplu Halde Kitap Okudu
Veliler ve Öğrenciler Toplu Halde Kitap Okudu
Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, Okuma Alışkanlığının Kazandırılması İçin Veliler ve Öğrenciler İçin Amfi Tiyatroda Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi.
Kapalı Yerlerde İçme Yasağından Sonra Sigara Bırakma Polikliniğine Başvurular Arttı
Kapalı Yerlerde İçme Yasağından Sonra Sigara Bırakma Polikliniğine Başvurular Arttı
Zonguldak'ta Sigara Bırakma Konusunda Bilinçlenmek İsteyen Vatandaşların Sayısında Artış Gözlendi.
Bolu Belediyesi, Bisikletler İçin Park Yeri Yaptırıyor
Bolu Belediyesi, Bisikletler İçin Park Yeri Yaptırıyor
Bolu Belediyesi, Ulaşım Master Planı Kapsamında Kentin 10 Ayrı Noktasına Bisiklet Parkı Yaptıracak.
Adanaspor'un Teknik Direktörlüğüne Kemal Kılıç Getirildi Bank Asya 1. Lig Ekiplerinden Adanaspor'da Teknik Direktör Ekrem Al'ın İstifa Etmesinin Ardından Takımın Yeni Teknik Patronu Kemal Kı..
Gazprom Oldu Gaz-Food!
Gazprom Oldu Gaz-Food!
Rusya'nın Dev Enerji Şirketi Gazprom, Gaztorgpromstroy Markası ile Orta Sınıfa Hitap Eden Yüzlerce Süpermarket Açacak.
Türkiyenin En Büyük Bahçesinde Üretilen Meyveler, Avrupaya İhraç Ediliyor
Türkiye'nin En Büyük Bahçesinde Üretilen Meyveler, Avrupa'ya İhraç Ediliyor
Konya Ereğli'deki Türkiye'nin En Büyük Bahçesinde Yetişen Meyveler, Avrupalıların Sofralarını Süslüyor. 1 Milyon 200 Bin Meyve Ağacı ve 7 Bin Hektarlık Arazisiyle Avrupa'nın da En Büyüğü Olduğu Belirtilen Meyve...
Enerji Devi Gazprom Fast-food İşine Giriyor
Enerji Devi Gazprom Fast-food İşine Giriyor
Rusya'nın Dev Enerji Şirketi Gazprom, Gaztorgpromstroy Markası ile Orta Sınıfa Hitap Eden Yüzlerce Süpermarket Açacak. Gazprom Yine Aynı Şirket Aracılığı ile Fast-food Zinciri de Kuracak. Kommersant Gazprom'un Yeni...
Peşmerge Erdoğandan Ne İsteyecek?
Peşmerge Erdoğan'dan Ne İsteyecek?
Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Erdoğan'dan Önemli Bir Ricada Bulunacak.
Davutoğlu 13 Ekim'de Suriye'ye Gidiyor Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bir Grup Bakanla 13 Ekim'de Suriye'ye Gidecek.
Kamışlı: Mimarlar Mesleğini İşsizlik Tehdidi Altında Sürdürüyor
Kamışlı: Mimarlar Mesleğini İşsizlik Tehdidi Altında Sürdürüyor
Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, Türkiye'de Mimarların Mesleğini, İşsizlik Tehdidi Altında Sürdürmeye Çalıştığını Söyledi.
İbrahim Çiftçi Davasında Müebbet Hapis Çıktı İzmir'in Konak İlçesine Bağlı Alsancak Semtindeki Bir Kafeteryaya, İstanbul Ümraniye'de Bulunanlarla Aynı Seriden El Bombası Atılarak İbrahim Çift..
Gaziantepte Doliche Tanrısı Jüpiterin Bronz Heykeli Bulundu
Gaziantep'te Doliche Tanrısı Jüpiter'in Bronz Heykeli Bulundu
Gaziantep Dülük Antik Kenti'nde Yapılan Kazılarda, Doliche'nin Tanrısı Jüpiter'in Bronz Heykeli Bulundu. Dülük Kazılarını Yürüten Prof. Dr. Engelbert Winter, Heykelin Bugüne Kadar Çıkarılan En Önemli Buluntu Olduğunu...
Fısu Denetleme Komitesi, Erzurumda İnşası Devam Eden Yatırımları İnceledi
Fısu Denetleme Komitesi, Erzurum'da İnşası Devam Eden Yatırımları İnceledi
Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (Fısu) Denetleme Komitesi, İlk Olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda Yapımı Süren Bin 500 Kişilik Yurt Binası İnşasında İncelemelerde Bulundu.
Hakkaride Polise Saldırı: 1 Ölü
Hakkari'de Polise Saldırı: 1 Ölü
Hakkari'de Bir Polis Memurunun Kullandığı Otomobilin Taranması Sonucu Polis Memuru Hayatını Kaybetti, 2 Kardeşi Ağır Yaralandı.
Başkan Günaydın: Ispartanın, İmar ve Şehircilikte En Gözde İller Arasında Yer Almasını Hedefledik
Başkan Günaydın: Isparta'nın, İmar ve Şehircilikte En Gözde İller Arasında Yer Almasını Hedefledik
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, İlin İmar ve Şehircilik Bakımından En Gözde İller Arasında Yer Almasını Hedeflediklerini Bildirdi.
Gül: Yukarı Perdeden Siyaset Yapın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Üniversiteler Partilerin Buralardaki Uzantısı Gibi Olmamalıdır. Siyasetin İçine Girerek Değil, Konjonktürlü Siyasetin İçine Gir..
Krizde Çocuklara Bağış Arttı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (Unıcef -United Nations Children's Fund) Küresel Başkan Yardımcısı Hilde F. Johnson, Krizin 100 Milyon İnsanı Daha Yoksu..
Borsa 2. Seansa Artışla Başladı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansa, Önceki Kapanışa Göre 123,28 Puan Artarak 47.173,58 Puandan Başladı.
Cumhurbaşkanı Gül, Ahmet Türk'ü Kutladı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DTP Genel Başkanlığı'na tekrar seçilen Ahmet Türk'e tebrik telgrafı gönderdi.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden ya..
Deniz Fenerinden Endonezyaya 100 Bin Dolarlık Yardım
Deniz Feneri'nden Endonezya'ya 100 Bin Dolarlık Yardım
Depremle Sarsılan Endonezya'ya Türkiye'den Yardımlar Sürüyor. Deniz Feneri Derneği, Yardımseverlerden Toplanan 100 Bin Doları Bölgeye Götürdü. Yardım Faaliyetlerini Deprem Bölgesinde Koordine Eden Dernek Yetkilileri,...
Tefecilik Yolu ile Kazandığı Paralarla Kendilerine Çiftlik Kuran Şebeke Çökertildi
Tefecilik Yolu ile Kazandığı Paralarla Kendilerine Çiftlik Kuran Şebeke Çökertildi
Ankara'da Para Sıkıntısı Çeken Esnafa Senet Karşılığında Borç Para Vererek Birçok Esnafın Batmasına, Borçlarını Ödeyemeyen Bazı Esnafınsa Cezaevine Düşmesine Sebep Olan 9 Kişilik Tefeci Şebekesi Düzenlenen Operasyonla...
Kanalizasyon Kazısında Bulunan Altınlar, İlhanlılar Dönemine Ait Mardin'in Kızıltepe İlçesine Bağlı Sürekli Köyünde Kanalizasyon Çalışmaları Sırasında Ortaya Çıkan Altınların 1307 ile 1316 Yı..
Diyarbakırda Bağlar Belediyesi 50 Kmlik Yolu Asfaltlıyor
Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi 50 Km'lik Yolu Asfaltlıyor
Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Birçok Noktada Yol Yapım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Ceylanpınar'da Konferansla Kutlandı Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası, İlçe Müftülüğünün Düzenlediği Bir Konferansla K..
Güler Sabancı'ya Kraliyet Nişanı Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'ya İki Ülke İlişkilerine Yaptığı Katkılardan Ötürü İspanya'nın En Üst Düzeydeki Liyakat Nişanı Olan "Enco..
DSP'li Macit'ten "Tarımsal Destekleme ve Müdahale Kurumu" Kurulması Teklifi DSP İstanbul Milletvekili Hasan Macit, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Bünyesinde Tarımsal Destekleme ve Müdahale Kuru..
The Economist Türkiye'ye İlişkin Tahminlerini İyileştirdi The Economist Dergisi, Türk Ekonomisinin Bu Yıla İlişkin Küçülme Tahmini Yüzde 5.6'dan Yüzde 5.4'e İndirirken, 2010 Yılı Büyüme Bekle..
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taluğ: "Üniversiteler Özgür Düşünce Alanlarıdır" Prof. Dr. Taluğ, "Gelismis Ülkelerde Kamu Fonları Seçilmis Üniversitelerde Yogunlastırılırken Bizde Tam ..
DTP, Kuzey Irak, İran ve Suriye'de Temsilcilik Açacak DTP, 3'üncü Olağanüstü Kongresi'nde Yaptığı Tüzük Değişikliği ile Avrupa ve ABD'nin Ardından Kuzey Irak'ın Süleymaniye, İran'ın Urmiye ve..
İmam-ı Azam Uluslararası Sempozyumu Duşanbe'de Başladı Tacikistan'ın Başkenti Duşanbe'de, İmamı Azam'ın 1310'uncu Doğum Yıldönümünü Dolaysıyla 'Büyük İmam ve Çağdaş Dünya' Konulu Uluslararası..
Gaziantep Ticaret Borsası'nda Ürün Fiyatları Gaziantep Ticaret Borsası'nda (Gtb) Nohut En Düşük 0,95 -1,20 Tl'den İşleme Sunuldu. Gtb'de Satışa Çıkarılan Diğer Ürünlerin En Düşük ve En Yüksek..
Ormandan Topladıkları Yaban Mantarından Zehirlenen 4 Kişi Taburcu Oldu Antalya'nın Alanya İlçesinde, Ormandan Topladıkları Yaban Mantarını Yiyerek Zehirlenen 4 Kişi, Tedavi Gördükleri Hastane..
Galatasaray'da Trabzonspor Mesaisi Turkcell Süper Lig'de Haftayı 3 -0'lık Ankaragücü Yenilgisiyle Kapatan Galatasaray, Milli Maç Arasına Rağmen, Trabzonspor Karşılaşmasının Hazırlıklarına Ara..
Hasta Yakını, Kendisini Azarlayan Doktorla Karakolluk Oldu
Hasta Yakını, Kendisini Azarlayan Doktorla Karakolluk Oldu
Fethiye Devlet Hastanesi'nde Yaşanan Azarlama Olayı Sonrası Doktor ve Hasta Yakını Karakolluk Oldu. Doktor ve Hasta Yakını Arasında Çıkan Arbede Hastane Güvenliği Tarafından Kavgaya Dönüşmeden Engellendi.
Cesedi Bulunan Kardeşlerin Sınıf Arkadaşları Haftanın İlk Dersine Hüzünlü Başladı
Cesedi Bulunan Kardeşlerin Sınıf Arkadaşları Haftanın İlk Dersine Hüzünlü Başladı
Kahramanmaraş'ta Önceki Gün Cesetleri Bulunan 4 Kız Kardeşten Asiye ve Ayşe Karaağaç'ın Sınıf Arkadaşları Haftanın İlk Dersine Hüzünlü Başladı. Derslerindeki Başarıları ve Örnek Kişilikleriyle, Herkesin Sevgisini Kazanan...
Başbakan Erdoğan Doğan Grubuna Verilen Vergi Cezasını Savundu Başbakan Erdoğan, Wall Street Journal Tarafından Yayımlanan Söyleşide Doğan Grubuna Getirilen Rekor Vergi Cezasını Savunarak Bunu..
MHP'den "Emlak Vergisi Barışı" Teklifi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, Emlak Vergisi Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasını Öngören Kanun Tekl..
Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nde Görev Dağılımı Gerçekleşti Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nde görev dağılımı yapıldı.
Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yönet..
Beşiktaş 'En İyi 100' Listesinden Düştü
Beşiktaş "En İyi 100" Listesinden Düştü
Beşiktaş, Dünyanın En İyi Futbol Takımları Sıralamasında Büyük Bir Düşüş Yaşayarak, İlk 100 Takımın Dışında Kaldı.
Tüsiad, Özel Sektör İrtibat Görevlileri Toplantılarına Ev Sahipliği Yapacak Tüsiad, Dünya Bankası -IMF Toplantıları Kapsamında, 5 -9 Ekim Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek "Özel Sektör İr..
Duayen Tekstilciye, Genç İşadamlarından İlanlı Destek
Duayen Tekstilciye, Genç İşadamlarından İlanlı Destek
Denizli'de, Yaşadığı Ekonomik Sorunları Aşamayarak Geçen Hafta Başında Üretimini Durduran Tekstil Sanayisinin Amiral Gemisi Denizli Basma ve Boya Sanayi'nin (Deba) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Sivri'ye Genç İşadamları...
Borsada Yabancı Payı Geriledi
Borsada Yabancı Payı Geriledi
Yabancı Yatırımcıların İstanbul Menkul Kıymetler Borsasındaki Payı, Önceki Haftaya Göre Azalarak Yüzde 66,44'e Geriledi.
Bazı Ülkelerin Borsalarındaki Son Durum İMKB'nin Yüzde ,041 Değer Kazandığı İlk Seans Sonu İtibarıyla, Bazı Ülkelerin Borsalarındaki Son Durum Şöyle Oluştu*:
Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 1,4860 Tl, Euro 2,1720 Kapalıçarşı'da Gün Ortası İtibarıyla 1,4850 Tl'den Alınan Dolar 1,4860 Tl'den Satılırken, 2,1710 Tl'den Alınan Euro'nun Satış Fiyatı..
Ordu ve Giresunlu Vosvoscular Şenlik İçin Bir Araya Geldi
Ordu ve Giresunlu Vosvoscular Şenlik İçin Bir Araya Geldi
Volkswagen'in Dünya Genelinde Sempati Toplayan Efsane Bettle Modeline Gönül Veren Ordulu ve Giresunlu Onlarca Vosvosçu, Ordu'da Bir Araya Geldi. Hem İki Şehrin Birlik Beraberliğine Katkı Yapmak, Hem de Artık Yapılmayan...
3 Bin Kişi Ölüme Terk Edildi
3 Bin Kişi Ölüme Terk Edildi
Endonezya, Enkazdaki 3 Bin Kişiden Umudu Kestiği İçin Arama Çalışmalarına Son Verdiğini Duyurdu.
Davutoğlundan Kıbrıs Mesajı
Davutoğlu'ndan Kıbrıs Mesajı
İspanyol El Pais Gazetesine Demeç Veren Davutoğlu, Kıbrıs Sorununu Çözebilmek İçin Yunanistan'ı Zorlamaya Devam Edeceklerini Söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10