2 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

2 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Sezonu Kürtçe Oyunla Açtı Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (Ddt), Yeni Sezonu Orhan Asena'nın Yazdığı 'Ölümü Yaşamak' Adlı Oyunla Açtı. Devlet Tiyatroları'nda İlk Kez ..
Türkiyede Halkalanan 54 Bin Kuş Türü 18 Ülkeden İzleniyor
Türkiye'de Halkalanan 54 Bin Kuş Türü 18 Ülkeden İzleniyor
Akdeniz Üniversitesi (Aü) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Erdoğan, Türkiye'de Halkalanan Kuşların Dünyada 18 Ülkeden Takip Edildiğini Belirtti.
Başbakan, Bundan Sonra Romanlardan Daha Çok Bahsedecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir Ziyaretinin Yankıları Devam Ediyor. Bir Şehit Ailesinin Dileğini Geri Çevirmeyen Başbakan'ın, Bun..
KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu İskenderun'a Geliyor Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Derviş Eroğlu, Hatay'ın İskenderun İlçesine Geliyor. İskenderun Genç İşadamları Derneği'nin Konuğu Ol..
Çiçek, Merdivenlerden Dert Yandı
Çiçek, Merdivenlerden Dert Yandı
Çiçek, Bacağındaki Rahatsızlıktan Dolayı Merdivenlerden İnerken Problem Yaşadığını Söyledi.
Velilerin Etüt İsyanına Milli Eğitim İnceleme Başlattı
Velilerin 'Etüt' İsyanına Milli Eğitim İnceleme Başlattı
Fethiye Gazi İlköğretim ve Merkez Atatürk İlköğretim Okullarında Bakanlıkça Yasaklanmasına Rağmen Ders Sonunda Öğrencilere Etüt Verildiği İddiası Milli Eğitim Müdürlüğü'nü Harekete Geçirdi. Öğrenci Velileri Tarafından...
10 Bin Türkçe Sözcük Yabancı Dillere Girdi
10 Bin Türkçe Sözcük Yabancı Dillere Girdi
Yabancı Dillerde 10 Binin Üzerinde Türkçe Sözcük Bulunuyor.
Arsiad Üyeleri Vali Tekmeni Ziyaret Etti
Arsiad Üyeleri Vali Tekmen'i Ziyaret Etti
Ardahan Sanayici ve İşadamları Derneği (Arsiad) Üyeleri, Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'i Makamında Ziyaret Ederek Tebrik Etti.
Davutoğlu'na Brüksel'de Protesto Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Brüksel'de Katıldığı Toplantıda Konuşurken, Terör Örgütü DHKP -C Üyeleri Salonda Pankart Açtı.
AK Parti'nin Kongresi Yarın AK Parti 3. Olağan Kongresi Yarın Yapılacak.
Soyuz Uui'ye Kenetlendi Kanadalı Uzay Turisti Palyaço Guy Laliberte'yi Taşıyan Rus Soyuz Aracı Uluslararası Uzay İstasyonu'na (Uui) Kilitlendi.
Krizden Kurtulmaya Çalışırken Rehavete Kapılam Tehlikesi Var Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, Bugün Temel Tehlikenin Dünya Ekonomisinin Çökmekte Olduğu Yönünde Bir Tehlike Değil, Eğer K..
Eylem Kararı Alan Memur -Sen'in İlk Eylemi, "Başbakana Mektup" Memur -Sen Konfederasyonu'nun, 2009 Yılı Toplu Görüşmelerinin Uzlaşmazlıkla Sonuçlanmasının Ardından Gerçekleştirilen Genişletil..
Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu Yarın Toplanıyor Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu yarın yapılacak.
ATO Konferans Salonu'nda saat 11.00'de yapılacak olan Genel Kurul'da ü..
En Çok Gmin Satışı Düştü
En Çok Gm'in Satışı Düştü
ABD'de, Eylül Ayındaki Otomotiv Satışlarının Düşmesinden En Fazla Etkilenen Şirketler General Motors ve Chrysler Oldu.
Ford Ötv Farkını Karşılıyor
Ford Ötv Farkını Karşılıyor
Ford Otosan'ın Ekim Ayı Boyunca Yüksek Donanımlı Ford Otomobillerde Ötv Farkını Karşılama ve Fiyat Artış Yapmama Kararı Aldığı Bildirildi.
Fındıkta 'Promosyon' Devri
Fındıkta "Promosyon" Devri
Ordu'nun Fatsa İlçesinde Bazı Fındık Tüccarları Üreticilerin Fiyatların Artacağı Düşüncesi ile Pazara Yeterince Fındık İndirmemesi Üzerine Cep Telefonu ve Cumhuriyet Altını Gibi Promosyonlarla Fındık Alımlarını Artırmaya...
Beşiktaş, Denizli'de Çıkış Arayacak Beşiktaş, Şu Ana Kadar Denizlispor ile Yapılan Maçların 34'ünü Kazanırken, Yeşil - Siyahlı Ekip İse Bu Karşılaşmaların 4'ünden Galip Ayrılabildi.
IMF Başkanı'ndan "Henüz Değil" Uyarısı IMF Başkanı Kahn: "Çıkış Stratejisini Hazırlamamız Gerekiyor Ama Henüz Uygulama Zamanı Gelmemiştir"
Osmaniyede Çim Hokeyi Atağı
Osmaniye'de Çim Hokeyi Atağı
Osmaniye Çim Hokeyi Antrenörü Ali Gül, İlk Zamanlarda Sporcu Bulmakta Zorlandıklarını Şu Anda İse Ailelerin Kendi Elleriyle Çocuklarını Getirdiklerini Kaydetti.
Ölüm Anında Neler Yaşanıyor
Ölüm Anında Neler Yaşanıyor
İnsanlığın Öğrenmeyi En Çok İstediği Sorulardan Birine Bilim İnsanları Cevap Verdi.
Hadımköyde 4 Kişinin Öldüğü Evden Cesetler Çıkarıldı
Hadımköy'de 4 Kişinin Öldüğü Evden Cesetler Çıkarıldı
Hadımköy'de Yangın Çıkan Bir Evde Bulunan 1'i Bayan 4 Kişinin Cesedi Savcının İncelemesinin Ardından Çıkarıldı. Cesetler İnceleminin Ardından Hadımköy Merkez Camii Gasılhanesi'ne Kaldırıldı. Yükselen Dumanları Görerek...
Sabancı Müzesi Mardinde Törenle Açıldı
Sabancı Müzesi Mardin'de Törenle Açıldı
Mardin'de, Sabancı Holding Tarafından 6 Milyon Tl'ye Restore Edilen Tarihi Bina Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Dilek Sabancı Sanat Galerisi Olarak Törenle Açıldı.
TSKdan Suçlamalara Sert Yanıt
TSK'dan Suçlamalara Sert Yanıt
TSK, Komutanların Meclis'te Oturuma Katılmasına Özel Anlamlar Yüklenmesinin Doğru Olmadığını Söyledi.
Evler Yıkıldı, Mahalleli Sevincinden Belediyeyi Alkışladı
Evler Yıkıldı, Mahalleli Sevincinden Belediyeyi Alkışladı
Isparta Belediyesi, Sahipleri Tarafından Terkedildiği İçin Tiner ve Alkol Bağımlılarının Barınağı Haline Gelen Eski Evleri Yıkmaya Başladı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri İlk Olarak, Pirimehmet Mahallesinde...
Hollywood "Açılım"dan Sonra "Vergi Cezası"nı Değerlendirdi Hollywood Starı Kevin Costner AKP Aracılığıyla "Demokratik Açılımı Destekliyorum" Açıklaması Yaparak Türkiye Hakkında Görüş Bildirmi..
Bütün Rakiplerini Yendi
Bütün Rakiplerini Yendi
Kağıtspor'un Milli Sporcusu Mehmet Durmaz, Büyükler Balkan Judo Şampiyonası'nda Bütün Rakiplerini Yenerek 66 Kiloda Altın Madalya Kazandı.
Dünya Bankası Başkanı Uyardı: Toparlanma İşaretleri Var Ama En Büyük Tehlike Rehavete Kapılmak Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, Önümüzdeki Dönemde Küresel Ekonomi İçin En Büyük Tehliken..
Cumhurbaşkanı Gül, Nahçıvan'a Gitti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2 Günlük Resmi Ziyarette Bulunmak Üzere Özel Ana Uçağı ile Ankara'dan Nahçıvan'a Gitti.
Vanda 80 Okul, 80 Kurumla Kardeş Oldu
Van'da 80 Okul, 80 Kurumla Kardeş Oldu
Van Valiliği, Eğitim Yükünün Paylaştırılması İçin Kardeş Okul Kardeş Kurum Projesi'ni Hayata Geçirdi. Proje ile Kentteki 80 Okul, 80 Resmi Kurum, Bankalar, Sivil Toplum Kuruluşuyla Kardeş Oldu.
Süper Lotonun Büyük İkramiyesinin Bileti Edirnede Satıldı
Süper Loto'nun Büyük İkramiyesinin Bileti Edirne'de Satıldı
Süper Loto'nun 1 Ekim'de Yapılan Çekilişinde Büyük İkramiyenin Çıktığı Kuponun Edirne'de Satıldığı Belirlendi.
JİTEM Maaş Bordrosunda
JİTEM Maaş Bordrosunda
Mahkeme, JİTEM'i Genelkurmay'a Sorma Kararı Aldı Ancak JİTEM'in İzi Zaten Pek Çok Evrakta Var.
Kanser Tedavisi Olan Kadının Yumurta Saklama Hakkı Var Üreme Tıbbi Derneği Başkanı Prof. Dr. Timur Gürgan, Türkiye'de, 'Kanser Tedavisi Olup Yumurtalıklarını veya Yumurtalarını Kaybetme Riski..
Economist: "Hükümetin Doğan Grubu ile Ölüm Kalım Mücadelesi Kızışıyor" The Economist Dergisi, Türk Hükümeti ile Doğan Grubu Arasındaki "Ölüm Kalım" Mücadelenin Kızıştığı Yorumunu Yaptığı Anal..
UEFA'dan Önen ve Ceylan'a Görev... UEFA, Tff Euro 2016 Proje Danışmanı ve UEFA Gençler-amatörler Komite Üyesi Süheyl Önen'i 10 ve 14 Ekim'de Oynanacak 2 Milli Maçta Görevlendirdi.
Radyodan Linyitspora Özel Beste...
Radyodan Linyitspor'a Özel Beste...
Tki Tavşanlı Linyitspor'a Destek Olmak Amacıyla Hareket Eden Alternatif Radyo, Linyitspor ve Taraftarlar İçin Bir Şarkı Yaptı.
Holosko Sahalardan Uzak Kalacak
Holosko Sahalardan Uzak Kalacak
Cska Moskova Maçında Sakatlanan ve İki Ay Sahalardan Uzak Kalacağı Açıklanan Flip Holosko, Bugün Ameliyat Oldu.
Otomotiv Sektörü AB Kaynaklarını Araştıracak Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (Uib) 8 Ekim Perşembe Günü 'Otomotiv Sektörü İçin Ulusal ve Uluslararası Ar-ge Destek Programları B..
Batı Karadenizdeki Üniversiteler Sanat Günleri Etkinlikleri Düzenleyecek
Batı Karadeniz'deki Üniversiteler 'Sanat Günleri' Etkinlikleri Düzenleyecek
Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Çalışma Grubu' Sakarya Üniversitesi (Saü)'nde Toplandı.
Davutoğlu: Güler Zere Bizim Çocuğumuz
Davutoğlu: Güler Zere Bizim Çocuğumuz
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Brüksel'de Katıldığı Toplantıda Terör Örgütü DHKP-c Üyesi İki Kişi, 'Güler Zere'ye Özgürlük' İstedi
Obama: Chicago Büyüklüğüyle Olimpiyatları Hak Ediyor Uluslararası Olimpiyat Komitesi 2016 Yaz Olimpiyat Oyunlarına Evsahipliği Yapacak Şehri Seçiyor.
Gaziantep Ticaret Borsası Ürün Fiyatları Gaziantep Ticaret Borsası'nda (Gtb), Kabuklu Mercimek, 1,75-1,85 Tl Arasında İşlem Gördü. Gtb'de Satışa Sunulan Diğer Ürünlerin En Düşük ve En Yüksek ..
Kocaelinde 12,5 Kilogram Esrar Maddesi Ele Geçirildi
Kocaeli'nde 12,5 Kilogram Esrar Maddesi Ele Geçirildi
Kocaeli'nde Düzenlenen Operasyonda 12,5 Kilogram Esrar Maddesi Ele Geçirildi. Olayla İlgili 2 Kişi Gözaltına Alındı.
Siirtli Öğrenciler, Çanakkale Gezisinden Döndü Siirt Öğretmenler Derneği'nin, Çanakkale Şehitleri'ni Anma Projesi Kapsamında Başarılı Öğrenciler İçin Düzenlediği İstanbul ve Çanakkale Gezisi ..
Jandarmadan Zehir Tacirlerine Bir Haftada 3 Darbe
Jandarmadan Zehir Tacirlerine Bir Haftada 3 Darbe
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Tarafından Bir Hafta İçerisinde Gerçekleştirilen 3 Ayrı Uyuşturucu Operasyonunda Yaklaşık 10 Kilogram Eroin ve 35 Bin Adet Sentetik Hap Ele Geçirildi. Özel Eğitimli Köpeklerin Eşliğinde...
TMSF, Olay Medya'yı 14 Ekim'de Satışa Çıkarıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Olay Medya Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 14 Ekim'de Satışa Çıkaracak. 36 Milyon 700 Bin Amerikan Doları Muham..
Erzurum Valisi Merkeze Alınıyor İçişleri Bakanlığı, Erzurum Valisi Sami Bulut'un Merkeze Alınması İçin Hazırlanan Kararnameyi Başbakanlığa Gönderdi.
Ece Gürsel Defileden Çıkartıldı
Ece Gürsel Defileden Çıkartıldı
Atatürk Kıyafetleri Defilesine Çıkacak Olan Manken Ece Gürsel, Hakkındaki İddialar Nedeniyle Programdan Çıkarıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10