2 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

2 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yangın İhbarı Yapılan Evde 4 Ceset Büyükçekmece'de Yangın İhbarı Üzerine Bir Eve Giden İtfaiye Ekipleri, 4 Kişinin Cesedini Buldu.
Bernankeden Dolar Uyarısı
Bernanke'den Dolar Uyarısı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, Doların Yerini Alabilecek Kadar Güçlü Bir Para Birimi Oluşması Halinde Doların Değer Kaybedeceğini Söyledi.
GAP Karpuzu 5 Kuruş Etmiyor
'GAP Karpuzu' 5 Kuruş Etmiyor
Şanlıurfa'da Bu Yıl Karpuzda Rekolte Beklenenden Fazla Olunca, Üreticiler Zarar Etti.
200 Bin Euroluk Kalem
200 Bin Euroluk Kalem
Dünyada Ünlülerin Kalemi Olarak Bilinen İtalyan El Yapım Kalem Markası Viskonti'nin Fiyatı 200 Bin Euroya Kadar Ulaşıyor.
Rahatlama Vara Ama Tam Bir Başarıdan Söz Edemeyiz
Rahatlama Vara Ama Tam Bir Başarıdan Söz Edemeyiz
Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, Küresel Krizde Bir Rahatlama Olduğunu Belirterek, "Ancak Tam Bir Başarıdan Söz Edemeyiz" Dedi.
Sri Lanka'da Patlama: 13 Yaralı Sri Lanka Geçen Mayıs Ayında Ayrılıkçı Tamil Kaplanları'na Karşı Giriştiği İmha Planında Başarıya Ulaştığını Açıklamıştı. Tamil Kaplanları'na Karşı Verdiği Sav..
Pasifik'te 6.3 Büyüklüğünde Deprem Pasifik'te Önceki Gün Meydana Gelen 8 Büyüklüğündeki Depremin Ardından, Bugün de Tonga ve Samoa Adaları Açıklarında 6,3 Büyüklüğünde Sarsıntı Yaşandı.
Ketsana Kasırgası Laos'ta 16 Can Aldı Filipinler, Vietnam ve Kamboçya'yı Yerle Bir Eden Ketsana Kasırgası Loas'ta 16 Can Aldı.
El Baradei İranı Teftiş Edecek
El Baradei İran'ı Teftiş Edecek
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Muhammed El Baradei, İran'ın Nükleer Programını Teftiş İçin Bu Ülkeye Gidiyor.
Ölüler Dondurulacak
Ölüler Dondurulacak
Bir Avrupa Ülkesi Ölülerin Yakılması Yerine Dondurulması Kararı Aldı.
Hayatının Parasını Kazandı
Hayatının Parasını Kazandı
Bir Hafta Önce Almanya Tarihinin En Büyük Loto İkramiyesini Kazandı. Almanya Bir Hafta Boyunca 30 Milyon Euro Kazanan Adamı Aradı. O Adam Sonunda Ortaya Çıktı ve Parayla Ne Yapacağını Açıkladı.
İrlanda Avrupanın Geleceğini Oyluyor
İrlanda Avrupa'nın Geleceğini Oyluyor
Yeni AB Anayasası Olarak Nitelenen Lizbon Anlaşması'nın İkinci Kez Referanduma Sunulduğu İrlanda'da Oy Verme İşlemi Başladı.
Yunus Ekibi Yayaya Çarptı: 1 Ölü Esenler'de Yakındaki Köprüyü Kullanmadan Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan 25 Yaşındaki Ali Katırcı'ya Motosikletli Polis Ekibi Çarptı. Kazada Ali Katırcı Yaşam..
Futbolda Haftanın Programı Futbolda Turkcell Süper Lig'e 8. Hafta Maçlarıyla Devam Edilirken, Bank Asya 1. Lig ve Tff 2. Lig'de 7. Hafta, Tff 3. Lig'de 1, 2, 3 ve 4. Gruplarda 7. Hafta, 5. Gr..
İzmitte İnanılmaz Kaza
İzmit'te İnanılmaz Kaza
İzmit'te Meydana Gelen Trafik Kazasında Bayır Aşağı İnerken Freni Boşalan Üzerinde Minibüs Taşıyan Çekici Kamyonet, Bariyerlere Çarptıktan Karşı Şeride Geçti. Minibüsün Üzerine Devrildiği Kamyonetin Sürücüsü Sıkıştığı...
Ddt'de Kürtçe Anlatımlı Oyun Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (Ddt), Yeni Sezonu Orhan Asena'nın Yazdığı 'Ölümü Yaşamak' Adlı Oyunla Açtı. Oyun Büyük İlgiyle İzlendi.
Şırnakta Çatışma: 1 Korucu Şehit
Şırnak'ta Çatışma: 1 Korucu Şehit
Şırnak'ın Silopi İlçesi Kırsal Kesiminde Çıkan Çatışmada 1 Korucu Şehit Oldu, 1 Korucu da Yaralandı.
Hava Sıcaklığı Daha da Artacak
Hava Sıcaklığı Daha da Artacak
Türkiye Genelinde Yağış Beklenmezken, Hava Sıcaklığı 2 ile 4 Derece Artarak Mevsim Normalleri Üzerinde Seyredecek.
Şırnak'ta Çatışma: 1 Korucu Şehit Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne Yakın Gürümlü Beldesi'nde, Kalabalık Bir Terörist Gurubuyla Çıkan Çatışmada, 1 Köy Korucusu Şehit Olurken, Bir Asker İse Yaralandı..
Domuz Gripli Kabus Senaryosu
Domuz Gripli Kabus Senaryosu
Domuz Gribinin, Kuş Gribi ya da Mevsimsel Gribe Neden Olan Farklı Virüslerle Birleşmesi İhtimali Korkutuyor.
İstanbul Zam Şampiyonu Çocuk Pantolonu İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksine Göre Eylül Ayında 75 Ürünün Fiyatında Artış Görülürken, 33 Ürünün Fiyatında Düşüş Yaşandı. Çocuk Pantolonu Eylül A..
Alman Büyükelçiden Açılıma Destek
Alman Büyükelçi'den Açılıma Destek
Yarın Almanya'nın Ulusal Günü. Üstelik Bu Yıl Ulusal Gün, Alman Seçimlerinin de Hemen Ertesine Denk Geldi.
Sur Dershaneleri Başarılı Öğrencilerini Ödüllendirdi
Sur Dershaneleri Başarılı Öğrencilerini Ödüllendirdi
Diyarbakır Sur Dershaneleri Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Seviye Belirleme Sınavı (Sbs) ve Seviye Tespit Sınavı (Sts)'nda Derece Yapan 25 Öğrencisini Ödüllendirdi. Başarılı Öğrencilere Dizüstü Bilgisayar, Cep Telefonu ve...
Melek Rabia Sabır Ödülü Aldı
Melek Rabia Sabır Ödülü Aldı
Kolları Olmayan ve Ayaklarıyla Öğrencilere Burs Sağlayan Rabia Acar'a Sabır Ödülü Verildi. Her Yıl Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi Sabır Beldesinde Düzenlenen 'Eyüp Nebi Sabır Günü' Programına Davet Edilen Rabia Acar,...
Düzcede Trafik Kazası: 3 Ölü, 2 Yaralı
Düzce'de Trafik Kazası: 3 Ölü, 2 Yaralı
Düzce'de Meydana Gelen Kazada 3 Kişi Öldü, 2 Kişi Yaralandı.
Alman Büyükelçiliği: Erdoğan Merkel'i Sadece Kutladı Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel arasındaki telefon görüşmesini..
Tdb Başkanlar Konseyi Trabzon'da Toplanıyor Türk Dişhekimleri Birliği Başkanlar Konseyi, kamunun serbest çalışan diş hekimlerinden hizmet satın almayacağının açıklanmasının ardından yaşanan g..
Günde Türkiye'de 5 Milyon Dünya'da İse 100 Milyon Adet Ekmek Israf Ediliyor Tff Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ekmek İsrafının Önüne Geçilmek İçin Dünya Fırıncılar Federasyonu'nun Yarın B..
Obama ve Pele Olimpiyatlar İçin Yarışıyor Rio de Janerio, Chicago, Madrid ve Tokyo, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin Kongresi'nde Olimpiyatlara Ev Sahipliği Yapmak İçin Yarışacak.
Kocaelinde Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı
Kocaeli'nde Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı
Kocaeli'nde Kurtarıcı Aracının Frenlerinin Boşalması Sonucu Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Öldü, 3 Kişi Yaralandı.
Gaziantep Ticaret Borsası'ndan Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Gaziantep Ticaret Borsası (Gtb), Şehir Merkezi ve İlçelerinde Okuyan Öğrencilere Kırt..
Terörist Koruyucu Belçikaya Bu Utanç Yeter
Terörist Koruyucu Belçika'ya Bu Utanç Yeter
Ahmet Davutoğlu'nun Brüksel'de Katıldığı Toplantıda Terör Örgütü DHKP-C Üyesi İki Kişi Slogan Attı.
Köyler Bir Bir İçme Suyuna Kavuşuyor
Köyler Bir Bir İçme Suyuna Kavuşuyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, İl Sınırları İçerisinde Bulunan Köylerin İçme Suyu İhtiyacını Karşılamak İçin Yoğun Bir Çalışma Yürütüyor. Köyleri Bir Bir İçme Suyuna Kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, 323 Yerleşim Yerinden...
'Dört Mevsim Kastamonu' Fotoğraf ve El Sanatları Sergisi Açılıyor Kastamonu Valiliği, Tarihi ve Doğal Güzellikleri Bağrında Barındıran, Son Yıllarda Hem Türk Hem de Yabancı Turist ve Yatırımc..
Bu Topraklarda Kardeşlikten Başka Yol Bize Haram
Bu Topraklarda Kardeşlikten Başka Yol Bize Haram
Devlet Bakanı Mehmet Aydın, AB Üyelerine Mardin'de Yaşanan Hoşgörü Medeniyetini Görmeleri Çağrısında Bulundu.
Organ Tacirleri Adliyede
Organ Tacirleri Adliyede
Organ Ticareti Yaptıkları Gerekçesiyle Antalya Emniyeti Tarafından Gözaltına Alınan ve 3 Gündür Sorguları Devam Eden Zanlılar Bu Sabah Adliyeye Çıkarıldı. Zanlılar Hakkında Organ Ticareti Suçlamasından 2 İla 5 Yıl, Suç...
Ft: "Strauss -Kahn'a Ayakkabı Fırlatma Olayı Türkiye'deki IMF'ye Duyulan Derin Güvensizliği Yansıtıyor" Financial Times Gazetesi, İstanbul'daki IMF Toplantısına Başkanı Dominique Strauss -Kah..
Moreclick, Google Above & Beyond 2009 Konferansında Türkiyeyi Temsil Etti.
Moreclick, Google Above & Beyond 2009 Konferansında Türkiye'yi Temsil Etti.
Moreclick, Google'ın Her Yıl Gelenksel Olarak Dublin'de Düzenlediği 2010 Vizyonu Toplantısına 17 Eylül 2009 Tarihinde Katıldı. .
Rusya Mavi Akım-2 İçin Görüşmelere Başladı
Rusya Mavi Akım-2 İçin Görüşmelere Başladı
Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Ağustos Ayında Gerçekleştirdiği Türkiye Ziyaretinde Uzlaşı Sağlanan Mavi Akım-2 Doğalgaz Boru Hattı ile İlgili Moskova Çalışmalara Başladı. İsrail'e Ziyaret Gerçekleştiren Rusya...
Türkiye ve Almanyaya Kirli Tezgah
Türkiye ve Almanya'ya Kirli Tezgah
Merkel, Erdoğan'ı Arayıp AB Üyeliği Tehdidi Yapmamış. Almanya Büyükelçiliği Bu Yalan Habere Hayli Tepkili.
Askerî Araca Kamyon Çarptı: 10 Asker Hafif Yaralandı Kocaeli'nin Gölcük İlçesinde Kırmızı Işıkta Bekleyen Askerî Araca Kamyon Çarpması Sonucu 10 Asker Hafif Yaralandı.
Kızının Sınıfı Değiştirildi Diye Pankartlı Eylem Yaptı
Kızının Sınıfı Değiştirildi Diye Pankartlı Eylem Yaptı
Zonguldak'ta, İlköğretim Öğrencisi Kızının Sınıfının Değiştirilmesine Öfkelenen Baba, Pankart Açarak Eylem Yaptı.
Alkollü Kadın, Birlikte Yaşadığı Genci Bıçakladı Bursa'nın Karacebey İlçesinde, 318 Promil Alkollü Olduğu Belirlenen Bir Kadın, Birlikte Yaşadığı Genci Bıçakladı.
DSP'li Erçelebi: Polis Sınav Sorularını Cemaatlere Teslim Edenler Ortaya Çıkarılsın DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Polis Meslek Yüksekokulu Sınavının Sorularının Sızdırılması İddialarınd..
İstanbul Finans Merkezi Oluyor
İstanbul Finans Merkezi Oluyor
İstanbul'un Finans Merkezi Olması İçin İlk Stratejik Adım Atıldı.
Kazakistandaki  El-farabi Üniversitesinde Türkçe Sınıfı  Açıldı
Kazakistan'daki El-farabi Üniversitesi'nde Türkçe Sınıfı Açıldı
Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın (Tika) Katkılarıyla Kazakistan'ın Eski Başkenti Almatı'daki El-farabi Üniversitesi'nde Türk Dili ve Bilgisayar Sınıfı Açıldı.
Vali: Ben Valiyim, Polis:ben de Başbakanım Erzurum Valisi Bulut'un Ormanlık Alanda Bir Araçta İl Genel Meclisi Üyesi Bir Kadınla Uygunsuz Halde Yakalanıp Karakolluk Olduğu Öne Sürüldü. Polisl..
Özel Altın Lale Anaokulu Öğrencilerine Günlük Karne Veriyor
Özel Altın Lale Anaokulu Öğrencilerine Günlük Karne Veriyor
Bolu'da Faaliyet Gösteren Özel Altın Lale Anaokulu, Öğrencilerine Günlük Karne Veriyor.
Güvenpark Projesinin İptaline Onay Danıştay, Güvenpark'ın Alt Kotlarında Yapılaşma İznini İptal Eden Ankara 12. İdare Mahkemesi Kararını Onadı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10