16 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

16 Ekim 2009 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nasa Antarktika Erimesini İnceliyor ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (Nasa), İklim Bozulmasında Kuzey Kutbu Arktika ile Birlikte Endişe Verici Erime Gösteren Güney Kutbu Antarktika'da..
Bağış: İlerleme Kaydedildiği Rapora Geçirildi Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB Türkiye İlerleme Raporu'na, En Az 11 Fasılda O veya Bu Şekilde İlerleme Kaydedildiğinin Geçirildi..
'Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Zamanı' Belgeselinin Galası Yapıldı Yapımcılığını ve Metin Yazarlığını Nuri Aksu'nun Yaptığı Mevlana'yı Anlatan Aşkın Zamanı Adlı Belgeselin Gala Programı An..
İzmir'de Makilik Alanda Yangın İzmir'in Foça İlçesine Bağlı Yeni Foça Beldesinde Makilik ve Otluk Alanda Yangın Çıktı.
Büyükelçi Üzümcü, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütüne Başkan Adayı Gösterildi Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün (Ksyö) Genel Direktörlüğü İçin Yapılan Seçimde BM Daimi Temsil..
Galatasaray 104. Kuruluş Yılını Kutladı Galatasaray Kulübü'nün 104. Kuruluş Yılı, Tüm Sporcu ve Personelin Katılımıyla Düzenlenen Özel Geceyle Kutlandı.
Dolmabahçe Saat Kulesi Artık Işıl Işıl Dolmabahçe Saat Kulesi Türk ve İtalyan Uzmanlar Tarafından Restore Edildi. Restorasyonun Bir Parçası Olarak da Kule İtalyan Aydınlatma Firmaları Tarafın..
Altın Portakal'ın Yeni Projesi Halkın Portakal'ında Halk Sinema ile Buluştu Uluslararası Altın Portakal Film Festivali Kapsamında Bu Yıl İlk Kez Halkın İçinden İnsanların Çektiği Filmlerden O..
Batmanda Kürt Sorunu ve Barış Temalı Panel Düzenlendi
Batman'da Kürt Sorunu ve Barış Temalı Panel Düzenlendi
Batman-hasankeyf 6. Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında "Uygarlığın Kültür Bahçesinden Onurlu Barışa" Konulu Panel Düzenlendi.
Hemşire Yardımcısıydı Kral Oldu ABD'de Hemşire Yardımcısı Olarak Çalışan Bir Kişi, Uganda'da Kral Olarak Taç Giyecek.
Cumhurbaşkanı Gül: Makedonya'nın İstikrar ve Refahını Güvence Altına Almasını Destekliyoruz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Makedonya'nın Diğer Balkan Ülkeleriyle Birlikte Avrupa-atla..
Olli Rehn: Devletin Düzgün İşlemesi Bakımından Ergenekon Davası Çok Önemli
Olli Rehn: Devletin Düzgün İşlemesi Bakımından Ergenekon Davası Çok Önemli
Avrupa Birliği'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn, Türkiye'de Görülmekte Olan Ergenekon Davasına AB Olarak Büyük Önem Verdiklerini Söyledi.
Gürcistan Büyükelçisi Lebanidze: Türkiye Kafkasların Sorunlarına El Atacak Güçtedir
Gürcistan Büyükelçisi Lebanidze: Türkiye Kafkasların Sorunlarına El Atacak Güçtedir
Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Tariel Lebanidze, Türkiye'nin Suriye ile İlişkilerini Düzetmesini Sevinerek İzlediklerini Belirterek, Türkiye'nin Kafkasların Geleceğe Dönük Sorunlarına El Atacak Güçte Olduğunu Söyledi.
ABD'de Aşı Dağıtımı Gecikecek ABD Hastalıklardan Korunma ve Konrol Merkezi'nden Yapılan Açıklamada, Domuz Gribi Aşı Dağıtımının, Firmaların Yeteri Kadar Aşı Üretemememesi Yüzünden Geciktiği K..
Mgk 20 Ekimde Toplanacak Milli Güvenlik Kurulu (Mgk) 20 Ekim Salı Günü Toplanacak.
Türkiye Partisi Şarkışla İlçe Başkanlığı Binası Hizmete Açıldı
Türkiye Partisi Şarkışla İlçe Başkanlığı Binası Hizmete Açıldı
Genel Başkanlığını Doç. Dr. Abdullatif Şener'in Yaptığı Türkiye Partisi Şarkışla İlçe Başkanlığı Binası Hizmete Açıldı.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek: Büyük Devlet Olmamız Üniversitelere Bağlı. Fırat Üniversitesi'nin (Fü) 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılının Açılışına Katılan Devlet Bakanı ve Başbakan..
'Brükselin Kapılarına Dayandık'
"Brüksel'in Kapılarına Dayandık"
Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn, AB Ülkelerinin İstanbul Konsolosları ile Biraraya Geldi.
"Dünya Siyasetinde Ortadoğu: Sorunlu Bölgede Güvenlik Arayışı" Forumu 19 Ekim'de Başlıyor Stratejik İletişim Merkezi, Alman Marshall Fonu (Gmf) ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vak..
Sırp Subaya 30 Yıl Hapis Cezası Bosna Savaş Suçları Mahkemesi, 1992 -1995'teki Bosna Savaşı Sırasında Srebreniça'daki Katliama Katıldığı ve Savaş Suçu İşlediği Gerekçesiyle Emekli Bir Bosnalı..
Bakan Günay: Burdur Sürpriz Ziyaretlerimin Şehri
Bakan Günay: Burdur Sürpriz Ziyaretlerimin Şehri
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Burdur'un Sürpriz Ziyaretlerinin ve Keşiflerinin Merkezi Olduğunu Söyledi.
Tahtaya Kalkan Minik Betül Kalbine Yenildi
Tahtaya Kalkan Minik Betül Kalbine Yenildi
Matematik Dersinde Tahtaya Kalkan 7 Yaşındaki Betül Erdem, Heyecandan Kalp Krizi Geçirdi.
Turizmci Kardeşlerin, Zorla Senet İmzalatma Davası Ertelendi
Turizmci Kardeşlerin, 'Zorla Senet İmzalatma' Davası Ertelendi
Turizm İşletmecisi Kardeşlere Zorla Senet İmzalattırdığı Gerekçesiyle Haklarında Dava Açılan Belediye Başkanı ve Muhasebecisi Hakim Karşısına Çıktı.
Antalyanın Kırcami Semti İmara Açılıyor
Antalya'nın Kırcami Semti İmara Açılıyor
Antalya'da İmara Açılması Öngörülen Kırcami Bölgesiyle İlgili 1/5 Bin Ölçekli Revizyon Planı Büyükşehir Belediye Meclisi'nden Geçti. Kırcami'nin İmara Açılması Anlamına Gelen Plan Mecliste Oybirliğiyle Kabul Edildi.
Halis Toprak'ın Evliliğinin İptali Davası Sarıyer Mahkemesi, Halis Toprak'ın Nazlıcan Toprak'la Yaptığı Evliliğin İptaline İlişkin Davada, Evlilik Belgelerini İstetti.
Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Düdüklü Protesto
Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Düdüklü Protesto
Zonguldak'ta Beden Eğitimi Öğretmenleri, İlköğretim Okullarında Beden Eğitimi Derslerinin Haftada Bir Saate İndirilmesini Düdük Çalarak Protesto Etti.
Osmaniyede 50den Fazla Öğrenci, Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı
Osmaniye'de 50'den Fazla Öğrenci, Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı
Osmaniye'de Yedikleri Yemekten Zehirlendikleri İddia Edilen 50'den Fazla Öğrenci Osmaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne Kaldırıldı.
Ezel Akay: Bir Sahtekarlıkla Karşı Karşıyayım Karşılıksız Çek Verdiği İddiasıyla Bugün Antalya'da Gözaltına Alınan ve Parayı Ödemediği İçin Tutuklanan Yönetmen Ezel Akay Serbest Kaldıktan Son..
Temizöz'ün Yargılandığı Faili Meçhuller Davasında Kamil Atak'ın Oğlu Salondan Atıldı (2) Kayseri Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün Yargılandığı Faili Meçhuller Davasında Kamil Ata..
103 Kaçak Yakalandı Türkiye'de Bulunmaları İçin Yasal Gerekleri Karşılamayan ve Sınırı Yasadışı Yolla Geçmek İsteyen Toplam 103 Kaçak Şahıs Yakalandı.
PKK Dağılıyor!
PKK Dağılıyor!
Şırnak'ta 7 Terörist Teslim Oldu. Teröristleri Ailelerinin İkna Ettiği Bildirildi.
Terörle Mücadele: 1 PKK'lı Yakalandı Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensubu 1 kişi tutuklandı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Şırnak ili Silopi ilçe..
Gazeteci Albayrak: İsrailliler, Gördüklerinden Utanıyorsa Zulüm Yapmaktan Vazgeçsin (Düzeltme) İsrail'le Türkiye Arasında Gerginliğe Yol Açan 'Ayrılık' Dizisinin Konsept Danışmanı Gazeteci H..
Dışişleri Pakistan'daki Saldırıları Kınadı Dışişleri, Pakistan'da Meydana Gelen ve İlk Belirlemelere Göre 39 Kişinin Hayatını Kaybettiği Terörist Saldırıları Kınayarak, "Bu Saldırılar, Dost v..
Adana'da Anne ve 2 Çocuğu Ölü Bulundu Adana Merkeze Bağlı Sarıhamzalı Köyünde Bir Anne ile İki Çocuğu Ölü Bulundu.
Domuz Gribi Aşısı İddialarına Yanıt Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan, Domuz Gribi Aşısının Güvenilirliği Konusundaki İddialarla İlgili Olarak, 'Domuz Gribi Aşısının Diğer Aşı..
Boğaziçi Köprüsü Pazar Günü Trafiğe Kapatılacak 31. Kıtalararası Avrasya Maratonu Nedeniyle 18 Ekim Pazar Günü Boğaziçi Köprüsü ile Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak.
Akay Serbest Bırakıldı Antalya'da 'Çek Yasası'na Muhalefet' Suçlamasıyla Mahkemece Hakkında Tutuklama Kararı Verilen Yönetmen Ezel Akay, Avukatının Gerekli Parayı Yatırması Sonucu Serbest Bır..
Balıkesir'de 'Rüşvet' Operasyonu Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndaki 'Rüşvet' Operasyonunda, 30 Kişi Gözaltına Alındı. 6 Kişi Adliyeye Sevk Edildi, 24 Kişi İse Serbest.
Ankaralı Müteahhitler Hürsiad'da Buluştu Ankara'nın Önde Gelen Müteahhitlerinin Oluşturduğu, Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği, Hür Sanayici ve İşadamları Derneği'ni Ziyaret Etti.
Ulukışla Lisesinde Korkutan Yangın
Ulukışla Lisesi'nde Korkutan Yangın
Niğde'nin Ulukışla İlçesinde Öğretime Devam Eden Çok Programlı Lise(çpl)'nin Kalorifer Dairesinde Çıkan Yangın Dersliklerde Maddi Hasara Sebep Oldu. Geçen Yıl da Yangın Çıkan Kalorifer Dairesindeki Yangın, Güçlükle...
"Stopaj Haberi, Kar Realizasyonuna Bahane" Anayasa Mahkemesi'nin 'Yabancıya Sıfır Vergi' Uygulamasını İptali, Borsayı Tetikledi. Uzmanlar, "Düzeltme Hareketi Bekleniyordu" Dedi.
Anne ve 2 Çocuğu Ölü Bulundu Adana'da, Anne ve 2 Çocuğu, Evlerinde Ölü Bulundu.
Geçen Hafta Yatırım Araçları İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri Haftalık Bazda Ortalama Yüzde 0,85 Değer Yitirdi.
Demirelin Temelini Attığı Bitirilemeyen Okula, İş Adamı Sahip Çıktı
Demirel'in Temelini Attığı Bitirilemeyen Okula, İş Adamı Sahip Çıktı
Temelini 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Attığı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Teknik Lisesi Bitirilemeyince 9 Yıl Atıl Durumda Kalan Okula Hayırsever Bir İşadamı Sahip Çıktı. Yeşilyurt Demir-çelik A.ş....
Cumhurbaşkanı Gül Yarın Gençlik Parkı'nı Gezecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Yarın Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yeniden Düzenlenerek Hizmete Açılan Gençlik Parkı'nı Gezeceği Bil..
Emniyet Genel Müdürü Köksal: Akyürek Görevini İfa Etti, Bu Bir Nöbet Değişikliği
Emniyet Genel Müdürü Köksal: Akyürek Görevini İfa Etti, Bu Bir Nöbet Değişikliği
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in Görevden Alınmasıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu. Köksal, "Arkadaşımız Görevini İfa Etti. Bu Bir Nöbet...
Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri Araziye İnemedi
Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri Araziye İnemedi
Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi Kadrolarının Araziye Yeterince İnemediğini Söyledi.
ÖSYS Ek Yerleştirmede Boş Kalan Kontenjanlar ÖSYS Ek Yerleştirme Sonucunda Kontenjanında En Çok Boşluk Olan Bölümler Arasında Fizik, İşletme ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri Geliyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10