8 Aralık 2009 Salı Günü Haberleri

8 Aralık 2009 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kalıpçılık Eğitimini Tamamlayan 180 Kursiyerden 35i İşe Yerleştirildi
Kalıpçılık Eğitimini Tamamlayan 180 Kursiyerden 35'i İşe Yerleştirildi
Kadınlara ve Gençlere İş Fırsatı Oluşturmak Amacıyla Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile Ortaklaşa Başlattığı ve Uludağ Üniversitesi ile Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği'nin Katkıları ile Yürütülen Hibe Programı Sona...
Taksim Meydanında ABD Bayrağı Yaktılar
Taksim Meydanı'nda ABD Bayrağı Yaktılar
Beyoğlu'nda Eylem Yapan Bir Grup, Afganistan Politikasını Eleştirdikleri Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Bayrağını Yaktı. Eylemciler, 'Afganistan Halkının Katili Olmayacağız' Diye Slogan Attı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan: Katsayı ile İlgili Kararı 17 Aralıkta Vereceğiz
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan: Katsayı ile İlgili Kararı 17 Aralık'ta Vereceğiz
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Özcan Katsayı ile İlgili Kararı 17 Aralık'ta Yapacakları Toplantıda Vereceklerini Söyledi.
Muhtar, Köyde Yaptığı Okuma Salonuna Kitap Bekliyor
Muhtar, Köyde Yaptığı Okuma Salonuna Kitap Bekliyor
Gaziantep'in İslahiye İlçesine Bağlı Yeşilova Köyüne, Köy Muhtarının Gayreti ile Kitap Okuma Salonu Yapıldı.
 Tribün Şiddetine Geçit Yok
Tribün Şiddetine Geçit Yok
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün Sezon Başında Başlattığı "Taraftar Polisler" Uygulaması, Tribünde Şiddete Geçit Vermiyor.
Manisa İl Sağlık Müdürü Domuz Gribini Anlattı, İl Genel Meclisi Üyeleri Aşı Olmaya Karar Verdi
Manisa İl Sağlık Müdürü Domuz Gribini Anlattı, İl Genel Meclisi Üyeleri Aşı Olmaya Karar Verdi
08.12.2009- Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay, İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız'ın Davet Üzerine Meclis Üyelerini Domuz Gribi Hakkında Bilgilendirdi. Dr. Tay, Pandemik Gribin İlk Olmadığını Hatırlatarak,...
Rusya Müslüman Teşkilatları Birleşiyor
Rusya Müslüman Teşkilatları Birleşiyor
Rusya'da Faaliyet Gösteren Çeşitli Müslüman Teşkilatları Tek Çatı Altında Birleşmek İçin Kolları Sıvadı. Yeni Kurumun İsmi Rusya Baş Müftülüğü Olabilir.
Rumlar: "Protokol Uygulanmazsa Başlık Açılamaz" AB Dışişleri Bakanları Toplantısında Türkiye Konusunda Bir Uzlaşmaya Varılamayınca Dönem Başkanı İsveç, Rum Tarafıyla İkili Müzakereye Geçti. ..
İş Bankası Işıklarını Çevre İçin 19 Aralık'a Kadar Kapatacak İş Bankası, Çevre İçin Işıklarını Güvenlik İçin Zorunlu Alanlar Hariç Tüm Işıklarını 19 Aralık Tarihine Kadar Kapalı Tutacağını Aç..
Ortak Açıklama Yapan Sivil Toplum Kuruluşları Teröre Lanet Yağdırdı
Ortak Açıklama Yapan Sivil Toplum Kuruluşları Teröre Lanet Yağdırdı
Tokat'ta 7 Askerin Şehit Edilmesinin Ardından Bursa'da Sivil Toplum Örgütleri Yaptıkları Ortak Basın Açıklaması ile Teröre Lanet Yağdırdı.
Suluova Ticaret Sanayi Odası 220 Öğrenciyi Giydirdi.
Suluova Ticaret Sanayi Odası 220 Öğrenciyi Giydirdi.
Amasya'nın Suluova İlçesinde Ticaret ve Sanayi Odası, İhtiyaç Sahibi 220 Öğrenciye Kışlık Bot ve Mont Yardımında Bulundu. Daha Önce de Çeşitli Okullardaki Öğrencilere Yardımlarda Bulunan Suluova Ticaret Sanayi Odası,...
Borsa 2. Seansa Düşüşle Başladı İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansa, Önceki Kapanışa Göre 483,97 Puan Düşerek 50.280,36 Puandan Başladı.
Adana'da 25 DTP'li Gözaltına Alındı Adana'da, Demokratik Toplum Partisi (DTP) İl Saymanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Meclisi Üyelerinin Bulunduğu 25 Kişi Gözaltına Alındı.
Sp Genel Başkanı Kurtulmuş: Saldırılar Devletimizin Terörle Mücadeledeki İradesini Sarsmayacaktır Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Reşadiye'de 7 Şehidin Verilmesine İlişkin Olara..
DTP, Aydın Erdemin Ölümüyle İlgili Suç Duyurusunu Savcılığa Verdi
DTP, Aydın Erdem'in Ölümüyle İlgili Suç Duyurusunu Savcılığa Verdi
Demokratik Toplum Partisi (DTP), Önceki Gün Diyarbakır'da Yapılan Yasadışı Gösterilerle İlgili Polisin Orantısız Güç Kullandığı, Birden Fazla Kişinin Yaralanmasına Yol Açtığını ve Bir Kişinin Ölümüne Neden Olduğunu İddia...
Kar Yağışı Sürücülere Zor Anlar Yaşattı
Kar Yağışı Sürücülere Zor Anlar Yaşattı
Kars'ta Sabah Saatlerinde Etkili Olan Kar Yağışı Sürücülere Zor Anlar Yaşattı. Birçok Araç ve Bazı Öğrenci Servisleri Kısa Süreli Yolda Kalırken, Rampaları Çıkamayan Araçların Yardımına İse Vatandaşlar Yetişti.
Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı Akın: Kürt Halkı da PKK Terörüne Karşı
Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı Akın: Kürt Halkı da PKK Terörüne Karşı
Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı Orhan Akın, PKK'nın Kürt Kökenli Vatandaşların Temsilcisi Olamayacağını Söyledi. Akın, "Doğu ve Güney Doğu Halkı Büyük Bir Çoğunlukla PKK Terörüne Karşıdır. ve O Bölgelerde Yaşayan...
Nt'den 2 Kitap Alana 3'üncüsü Bedava Türkiye Genelinde 78 Şubesi ile Hizmet Veren Nt Mağazaları, Daha Çok Kitap Okuyan Bir Toplum Oluşturmak Amacıyla Yeni Bir Kampanya Başlattı. Nt'lerden 2 K..
Başkentgaz: Botaş'a Olan Borçlarımızı Sıfırladık Başkent Doğalgaz Dağıtım A.ş Genel Müdürü Harun Gündüz, Şirket'in Botaş'a Olan Borçlarının Sıfırlandığını Söyledi.
Mahalle Sakinleri Baz İstasyonunun Kaldırılması İçin Dava Açtı Kırıkkale'nin Etiler Mahallesi Sakinleri ve Zümrütkale Camii Cemaati Baz İstasyonlarının Kaldırılması İçin Mahkemeye Başvurdu.
Antalyaspor'dan Hain Saldırıya Kınama Antalyaspor, Tokat'ın Reşadiye İlçesinde 7 Askeri Şehit Eden Teröristleri Kınadı. Kulüp Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada "Hain Saldırıyı Kınıyoruz" D..
Ünlü Edebiyatçıları Bir Arada Gösteren Fotoğraf Kitap Oldu
Ünlü Edebiyatçıları Bir Arada Gösteren Fotoğraf Kitap Oldu
Ortaya Çıktığında Edebiyat Dünyasında Büyük Tartışmalara Yol Açan ve Hakkında, "Bu Kadar Farklı Kesimden İnsan Bir Araya Gelemez, Photoshopla Hazırlanmıştır." İddiasında Bulunulan Fotoğrafın Hikâyesi Kitaplaştırıldı....
Sanayi Bakanı: Sanayi Üretimindeki Artış Son Çeyrekteki Büyümeyi Pozitife Çevirecek Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sanayi Üretimindeki Artışın Ekonomideki Toparlanmayı Teyit Ettiğini S..
"Kalıcı Toparlanmayı İlan Etmek İçin Çok Erken" Amerikan Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, Kalıcı Toparlanmayı İlan Etmek İçin Çok Erken Olduğunu Söyledi.
Rusya'daki Gece Kulübü Faciasında Ölü Sayısı 117'ye Çıktı Rusya'nın Perm Kentinde Bir Gece Kulübünde Cuma Gecesi Havai Fişeklerin Yol Açtığı Yangında Ölenlerin Sayısı 117'ye Yükseldi.
Dosabsiad Başkanı Özüm: Sanayici Herşeye Rağmen Üretim Yapıyor
Dosabsiad Başkanı Özüm: Sanayici Herşeye Rağmen Üretim Yapıyor
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (Dosabsiad) Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Özüm, Sanayicinin Her Şeye Rağmen Ayakta Kalarak Üretim Yapmaya Devam Ettiğini Söyledi.
Irakta Seçimler 6 Martta Yapılacak
Irak'ta Seçimler 6 Mart'ta Yapılacak
Irak'ta Ocak Ayında Yapılması Planlanan Genel Seçimlerin 6 Mart 2010 Tarihinde Gerçekleştirileceği Açıklandı.
Nosab Başkanı Aras: Sanayi Üretimindeki Artışın İşsizliğe Çare Olmasını Temenni Ediyorum
Nosab Başkanı Aras: Sanayi Üretimindeki Artışın İşsizliğe Çare Olmasını Temenni Ediyorum
Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik) Tarafından Açıklanan Ekim 2009 Aylık Sanayi Üretim Endeksi Rakamlarını Değerlendiren Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (Nosab) Başkanı Yalçın Aras, Açıklanan Rakamların Ekonomi Adına Çok...
Rus Maliye Bakanından Kötümser Tahmin: Bazı Şirketler 1-2 Yıllık Sürece Dayanamayacak
Rus Maliye Bakanı'ndan Kötümser Tahmin: Bazı Şirketler 1-2 Yıllık Sürece Dayanamayacak
Rusya Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, Rusya Ekonomisinin Daha Açık ve Küresel Ekonomilerle Rekabet Edebilme Gücünün Artırılması Gerektiğini Söyledi. Rus Bakana Göre Bir Kaç Yıl Daha Sürecek Kriz Döneminin Etkilerinden Tüm...
Şehit Er Bide Son Yolculuğuna Uğurlandı Tokat'ın Reşadiye İlçesindeki Terörist Saldırı Sonucu Şehit Olan 7 Askerden Ordulu Jandarma Er Kemal Bide'nin (21) Cenazesi, Ordu'nun Akkuş İlçesinde T..
Avusturya'da İki Kişiden Biri Hastayken de Çalışıyor Her İki Avusturyalıdan Birinin Hasta da Olsa İşe Gittiği Ortaya Çıktı. Empiric Sosyal Araştırma Enstitüsü'nün (Ifes) Yaptığı Ankete Katıla..
DTP Diyarbakır İl Başkanından Suç Duyurusu Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır İl Başkanı Fırat Anlı, Bir Kişinin Yaşamını Yitirdiği Gösterilerle İlgili Polis Memurları Hakkında Suç Du..
Irak'ta Seçim 6 Mart 2010'da Yapılacak Irak Devlet Başkanlığı Konseyi, Genel Seçim Tarihi Olarak 6 Mart 2010'u Belirledi.
Ergenekon'da 'Osman Gazi' Tartışması Birinci Ergenekon Davası ile Birleştirilen Danıştay Saldırısı Davası'nın Tutuklu Sanığı Osman Yıldırım, Cumhuriyet Gazetesi'ne Atılan El Bombaları Aldığın..
'İslamofobi Popüler Bir Spor Haline Geldi'
"İslamofobi Popüler Bir Spor Haline Geldi"
Belçika'da Flaman Parlamento Üyesi Veli Yüksel, İslamofobi'nin Avrupalılarda Popüler Bir Spor Halini Aldığını Kaydetti.
Dubai Borsasında Düşüş Sürüyor Dubai Borsası Haftanın İkinci Gününde de Düşüşünü Sürdürüyor.
Kırklareli'nde Trafik Kazası: 4 Ölü Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında, 4 Kişi Öldü.
Alacak Meselesi: 4 Asker Yaralı Ankara'nın Nallıhan İlçesinde Bir Benzin İstasyonunda Alacak Verecek Meselesinden Çıkan Kavganın Ardından Şikayet İçin İlçe Jandarma Komutanlığına Gelen Kişiyi..
'Engelsiz Mekan' Konulu Proje Tasarımı Ödülleri Sahiplerini Buldu
"Engelsiz Mekan" Konulu Proje Tasarımı Ödülleri Sahiplerini Buldu
Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkin Erten, Mimarlık ve Engellilik Arasında Sıkı Bir Bağ Bulunduğunu Belirterek, "Çünkü Mimarlık Yaşamı Biçimlendiren Bir Meslek." Dedi.
Abdulkadir Aksu: DTP, Kendisini Birkaç Santimetrekareye Hapsetmekten Vazgeçmeli AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, 7 Askerin Şehit Edilmesi il..
Türk Eğitim-sen Terör Saldırılarına Tepki Gösterdi
Türk Eğitim-sen Terör Saldırılarına Tepki Gösterdi
Türk Eğitim-sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, PKK ve Taşeronlarının Yönetim Zafiyetinden de Şımararak Günlerdir Ülke Genelinde Terör Estirdiklerini Açıkladı. Akça Sendika Binasında Yaptığı Açıklamada, "Açılım,...
MHP, Demokratik Açılıma Karşı İlk Mitingini 13 Aralık'ta Tandoğan'da Yapıyor Demokratik Açılımın, Türkiye'yi Bölme Projesi Olduğunu Anlatmak İçin İl İl Dolaşacağını Açıklayan MHP, Bu Projesin..
Bursanın Potansiyeli Gelişen Kentler Zirvesinde Anlatılacak
Bursa'nın Potansiyeli 'Gelişen Kentler Zirvesi'nde Anlatılacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (Gyoder) Tarafından Düzenlenecek "Gelişen Kentler Zirvesi" ile Kentin Yerli ve Yabancı Yatırımcı Açısından Bünyesinde Barındırdığı Fırsatlar Gözler...
Binali Yıldırım: Terörle Mücadele Kararlılıkla Devam Edecek
Binali Yıldırım: Terörle Mücadele Kararlılıkla Devam Edecek
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hükümetin Terörle Mücadelesinin Hiçbir Aksama Olmadan Devam Edeceğini İfade Etti. Yıldırım, "Terör ve Terörizmle Mücadele Onların Anladığı Dilde Devam Edecektir." Dedi.
DTP'li Ayna'dan 7 Şehit Yorumu: Umarım Yeni Bir Ergenekon Devreye Girmemiştir Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanı Emine Ayna, Son Günlerde Bölücü Örgüt Yandaşlarının Çıkardığı Sokak Eyl..
Yaşlı Çifti Sobadan Sızan Karbonmonoksit Ayırdı Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesinde Sobadan Sızan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Bir Kişi Öldü. Geçen Hafta Meydana Gelen Olayın Ardından ..
Kepezden İsviçreye Minare Protestosu
Kepez'den İsviçre'ye Minare Protestosu
Antalya'nın Kepez İlçe Belediye Meclisi, İsviçre'nin Minare Yasağını Protesto Etti. Meclisin Yayınladığı Bildiride Özgürlük ve Hoşgörü Vurgusu Yapıldı.
Osman Yıldırım: Ümit Sayın'ın Örgütten Ayrılıp Devletin Yanında Yer Almasını Takdir Ediyorum Ergenekon'la Birleştirilen Danıştay Saldırısı Davası Sanığı Osman Yıldırım, Tutuklu Sanıklarından ..
Görme Engelliler Yaya Geçidinden Sesli Uyarı Sistemiyle Güvenle Geçebilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Görme Engellilerin Yaya Geçitlerinden Kolaylıkla Geçebilmele..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10