2 Aralık 2009 Çarşamba Günü Haberleri

2 Aralık 2009 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üretime Geçen Ev Hanımları Pazarlama Sorunu Yaşıyor
Üretime Geçen Ev Hanımları Pazarlama Sorunu Yaşıyor
Edirneli Ev Hanımları Aile Bütçesine Katkı Sağlamak İçin Ürettikleri El İşi Örgülerini Pazarlayamamaktan Yakındı. Daha Önce Eşlerinden Para İstemek Zorunda Kalan Ev Hanımları Yaptıkları Örgülerle Para Kazanmaya Başladı.
Yıkılan DSİ Lojmanlarının Yerine Geçici Olarak Park Kuruldu
Yıkılan DSİ Lojmanlarının Yerine Geçici Olarak Park Kuruldu
Antakya Kültür Parkı Projesi Çerçevesinde DSİ'ye Ait Lojman Binalarının Yıkımının Tamamlanmasının Ardından Söz Konusu Bölge Geçici Park Haline Dönüştürüldü.
Minare Yasağına Ülkü Ocakları da Tepki Gösterdi
Minare Yasağına Ülkü Ocakları da Tepki Gösterdi
Edremit Ülkü Ocakları Başkanlığı, İsviçre'deki "Minare" Referandumuyla İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı. Açıklamada, "Temel Hak ve Özgürlükler, Referandum Konusu Yapılamaz." Denildi.
Vali Kıraç: İzmir'le Faşizm Hiçbir Şekilde Bağdaşmaz İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Şehrin Son Yıllarda Faşizme Kaydığı Yönündeki İddiaları Sert Bir Dille Eleştirdi. Çeşitli Irk ve Dinlere..
Muta 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yaptırılacak
Mut'a 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yaptırılacak
Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, 100 Yataklı Devlet Hastanesi Projesinin Sağlık Bakanlığı'nın 2010 Yılı Yatırım Bütçesine Alındığı Müjdesini Verdi.
Otomobilin Çarptığı Minibüs Bahçeye Düştü: 6 Yaralı
Otomobilin Çarptığı Minibüs Bahçeye Düştü: 6 Yaralı
Zonguldak'ta Otomobilin Minibüse Yandan Çarpması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 6 Kişi Yaralandı.
Mantardan Zehirlendiğini Söylemeyince Hayatını Kaybetti
Mantardan Zehirlendiğini Söylemeyince Hayatını Kaybetti
Çanakkale'de, Yedikleri Mantardan Zehirlendiği İddia Edilen Kadın Hayatını Kaybetti, Çanakkale Devlet Hastanesi'nde Yoğun Bakıma Alınan Eşi İse Yaşam Mücadelesi Veriyor. Hastane Yetkilileri, Şahısların Mantardan...
Diyanet -Sen : Temel İnsan Hakları Referanduma Sunulamaz Diyanet -Sen Başkanı Ahmet Yıldız, İsviçre'de Yapılan Minare Referandumunun Temel İnsan Hakları, İnanç ve İbadet Özgürlünün Açık İhl..
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nden 'Ellerde Aşırı Terleme ve Üşüme' Konferansı Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde Halka Açık Konferanslar Kapsamında Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. İ..
Şahinbey Belediyesi Fidanlık Parkını 15 Günde Bitirdi
Şahinbey Belediyesi Fidanlık Parkı'nı 15 Günde Bitirdi
Şahinbey Belediyesi, İlçe Genelinde Park Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi, Bugüne Kadar Parkı Olmayan Fidanlık Mahallesi'nde Başlattığı Park Yapım Çalışmasını Tamamladı.
Meram Belediye Meclisi Konyaspora Destek Verecek
Meram Belediye Meclisi Konyaspor'a Destek Verecek
Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ve Belediye Meclis Üyeleri, Konyaspor'un 'Bayrak As' Kampanyasına Destek Verdi.
Hem Güzellik Hem Zayıflık İksiri
Hem Güzellik Hem Zayıflık İksiri
Kara Üzüm Hem Güzellik İksiri Hem de Gerçek Beyin Besini ve Zayıflama Rejimlerinin Ana Ürünü.
Fenerbahçeden Çekinmiyoruz
'Fenerbahçe'den Çekinmiyoruz'
Rıza Çalımbay, 5 Aralık'ta Yapılacak Fenerbahçe Maçında Galip Gelmek için Her Şeyi Yapacaklarını Söyledi.
3 Yılda 140 Milyon Yatırım Yapacak Olan Diasa, 2010'da 200 İş Ortağı Arıyor 2012'ye Kadar 140 Milyon Liralık Yatırım Yaparak, Yaklaşık 700 Olan Mağaza Sayısını 2 Katına Çıkarmayı, Faaliyet Gö..
Kara Liste Gibi 'Ak Liste' de Geliyor TBMM Adalet Komisyonunda Bu Hafta İçinde Yeniden Ele Alınacak Olan Çek Tasarısında Çeklerle İlgili Liste Oluşturma Yetkisi El Değiştirecek.
Taliban: "Takviye Direnişi Güçlendirir" Taliban, ABD Başkanı Barack Obama'nın Afganistan'a 30 Bin Ek Amerikan Askeri Gönderme Kararının Afganistan'daki Direnişi Güçlendireceğini Savundu.
Güneydoğu'nun İhracatı Azaldı Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Geçen Ay (Kasım 2009) Yapılan İhracat, Kurban Bayramı Tatili Nedeniyle Geçen Yılın Aynı Ayına Kıyasla Yüzde 5 Azaldı.
Dyh Ortak Arıyor Doğan Yayın Holding A.ş (Dyh) Şirkete Yeni Ortaklar Alınması ve Bağlı Ortaklıklardaki Ortaklık Paylarının Tamamen veya Kısmen Satılması, Varlık Satışı Yapılması, Hisse Değişi..
Gm'de Yeni Başkan da İstifa Etti Amerikan Dev Otomotiv Şirketi General Motors'un, En Tepedeki Yöneticisi Fritz Henderson İstifa Etti.
Rusya Patriği  Kirill Türkiyeyi Örnek Gösterdi
Rusya Patriği Kirill Türkiye'yi Örnek Gösterdi
Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Türkiye'de Din-devlet İlişkilerinin Rusya İçin Örnek Olması Gerektiğini Söyledi.
AK Parti Adana Milletvekili Kirişci: Engellilerimizin Hayatın Her Alanında Var Olmaları Çağdaşlığın Bir Göstergesidir
AK Parti Adana Milletvekili Kirişci: Engellilerimizin Hayatın Her Alanında Var Olmaları Çağdaşlığın Bir Göstergesidir
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
Ula Çilek Yetiştirme Merkezi Olacak
Ula Çilek Yetiştirme Merkezi Olacak
02.12.2009- Muğla İl Tarım Müdürü Ahmet Dallı, Ula İlçesini Çilek Yetiştiriciliği Merkezi Haline Getirmek İçin Çalışma Başlattıklarını Söyledi. Ula'nın Kızılağaç Köyünde Üreticilere, Toplam 90 Bin Adet Çilek Fidesi...
YÖK Başkanı Özcan Başbakanlık'ta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Görüşmek İçin Başbakanlık Yeni Bina'ya Geldi.
Leblebi Gibi Antibiyotik Tüketiyoruz Türk Eczacıları Birliği (Teb), 2005 Ocak -2009 Ekim Arasında Türkiye'de Toplam 1 Milyar 16 Milyon 223 Bin 439 Kutu Antibiyotik Kullanıldığını ve Bunun İçi..
Yusufça, Burdur Belediyeler Birliğine Girdi
Yusufça, Burdur Belediyeler Birliği'ne Girdi
Belediye Seçimlerinin Yeniden Yapıldığı Burdur'un Gölhisar İlçesinde Bağlı Yusufça Beldesi, Burdur Belediyeler Birliği'ne Dahil Edildi.
Özerk Diyanet ve Evkaf Sendikası: İsviçre'ye Verilecek En Güzel Cevap Misilleme Özerk Diyanet ve Evkaf Sendikası Genel Sekreteri Abdurrahim Çelik, İsviçre'ye Verilecek En Güzel Cevabın Misill..
CHP'li Anadol: Önce 12 Eylülcüler Yargılansın CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Eski Kuvvet Komutanlarının 'Ayışığı ve Sarıkız' Darbe Planlarına İlişkin Savcılığa Çağrılmaları Hakkında Hük..
DSP'li Vural: Demokratik Açılım Sürecini Takip Ediyoruz DSP Adana Milletvekili Mustafa Vural, Parti Olarak Demokratik Açılım Süreci Dışında Kalmamaya Çalıştıklarını Söyledi.
Başbakan Erdoğan, Finlandiya Parlamento Başkanı ile Görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Parlamento Başkanı Suali Niiniströ ile Görüştü. Başbakanlık Yeni Bina'daki Görüşme Yaklaş..
Hasta Sakız Ağaçları, Tedavi Edildi
Hasta Sakız Ağaçları, Tedavi Edildi
Kadıköy Belediyesi, Fenerbahçe Parkı'nda Bulunan ve Mantar Hastalığına Yakalanan Biri 500, Diğeri 200 Yaşındaki İki Sakız Ağacını Özel Bir Yöntemle Tedavi Etti.
İsviçre'nin Minare Yasağına Tepkiler Büyüyor Ankara'da İsviçre'nin Minare Yasağı Protesto Edildi. İsviçre'nin Ankara Büyükelçiliği Önünde Toplanan Yaklaşık 30 Kişilik Grup, Söz Konusu Ülkeyi ..
Adıyamanlı Gönüllüler Arnavutların Gönlünü Fethetti
Adıyamanlı Gönüllüler Arnavutların Gönlünü Fethetti
Adıyaman Sağlık Gönüllüler Derneği Önderliğindeki Bir Grup, Kimse Yok mu Derneği Aracılığı ile Arnavutluk'ta Kurban Kesimi ve Et Dağıtımı Yaptı.
MHP'li Yalçın: "AKP'li Kurmayların Niyeti, Bin Yıllık Kardeşliği Zihinlerde Ayrıştırma Çabası MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Açılım" Konusunu Eleştirerek, "Son Altı Aydır "Açılım'..
Başbakan Erdoğan, Finlandiya Parlamento Başkanı Niinistö ile Görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Parlamento Başkanı Suali Niinistö ile görüştü.
Başbakanlık Yeni Bina'da ger..
İncirlik "Sosyalleşiyor" İncirlik Üssü, Görevli ABD'li Askerlerin ve Ailelerinin Sosyalleşebilmesi Amacıyla Facebook ve Twitter'de Sayfa Açtı.
İçişleri'nden Açıklama: "Mevzuat Çalışmamız Yok" İçişleri Bakanlığı, Bazı Basın Yayın Organlarında Yer Alan Jandarma Genel Komutanlığı'nın Yasal Statüsünde Değişiklik Yapılacağı Yönündeki Hab..
BJK-Diyarbakırspor Maç Biletleri Satışta Turkcell Süper Lig'de 4 Aralık Cuma Günü Yapılacak Beşiktaş -Diyarbakırspor Maçının Biletleri Satışa Çıkarıldı.
Obama'dan Burns'e Ulusal Eğitim Görevi ABD Başkanı Barack Obama, Xerox Üst Yöneticisi (Ceo) Ursula Burns'ü, ABD'nin Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Alanlarındaki Ulusal Eğitim Prog..
Doğalgaza Zam Bekleyen Firma Peşin Paraya Rağmen Okullara Gaz Vermiyor Konya'da Doğalgaz Dağıtım Şirketinin, Zam Beklentisiyle Okulların Talep Ettikleri Miktardaki Gazı Peşin Paraya Rağmen Ve..
Balıkesir Valisi Arslan, Domuz Gribi Aşısını Tavsiye Etti
Balıkesir Valisi Arslan, Domuz Gribi Aşısını Tavsiye Etti
02.12.2009- Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Domuz Gribi Aşısı Vuruldu. Vilayet Binasında Bulunan Poliklinikte Düzenlenen Aşı Törenine, İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan ve Valilik Personeli de Katıldı.
Yaşından Daha Çok Sabıkası Bulunan Hırsız ve Çetesi Çökertildi
Yaşından Daha Çok Sabıkası Bulunan Hırsız ve Çetesi Çökertildi
Konya'da Bayram Boyunca 5 İşyerini Soyan 6 Kişilik Hırsızlık Şebekesi Yakalandı. Zanlılar, Sağlık Kontrolü İçin Getirildikleri Hastanede, Kendilerini Görüntüleyen Basın Mensuplarına Sözlü Saldırıda Bulundu. Zanlılardan...
Bayern Münihin Başına Türk Antrenör
Bayern Münih'in Başına Türk Antrenör
15 Yıl Bayern Münih'te Oynayan Mehmet Scholl, Şimdi de Antrenör Olarak Takımın Başına Geçmeye Hazırlanıyor.
Samsunda Evde Bakım Hizmet Modelinden 4 Bin 500 Engelli Ailesi Yararlanıyor
Samsun'da 'Evde Bakım Hizmet Modeli'nden 4 Bin 500 Engelli Ailesi Yararlanıyor
Samsun'da Yatağa Bağımlı Olarak Yaşayan 4 Bin 500 Engelli Vatandaşın Ailesine 1 Asgari Ücret Para Ödeniyor.
Her Yıl Zarar Eden Tostaşa İl Özel İdaresi 380 Bin Lira Aktaracak
Her Yıl Zarar Eden Tostaş'a İl Özel İdaresi 380 Bin Lira Aktaracak
Her Yıl Kastamonu İl Özel İdaresi'nden "Beyaz Sayfa Açması" İçin Binlerce Tl Para Aktarılan Tosya Yem ve Gıda San A.ş. (Tostaş)'nin Sermaye Artırımı Teklifi İl Genel Meclisi'nde Yine Oybirliği ile Karara Bağlandı. Özel...
Bakan Bağış, AB Komisyonu Üyesi Piebalgs'la Görüştü Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Komisyonu'nun Enerjiden Sorumlu Üyesi Andris Piebalgs'la Bir Araya Geldi.
ABD, Türkiyeden Asker İstedi
ABD, Türkiye'den Asker İstedi
ABD, Türkiye'den Afganistan'a Katkı Beklediklerini ve Buna Asker Göndermenin Dahil Olduğunu Açıkladı.
Lise Öğrencileri Okul Binası İçin Yürüdü
Lise Öğrencileri Okul Binası İçin Yürüdü
İkinci Mezunlarını Vermeye Hazırlanan 'Okulsuz' Lisenin Öğrenci ve Velileri, Birkaç Gün Önce Hayatını Kaybeden Arkadaşlarının Ölümünü Protesto İçin Yürüdü. Altınşehir'den Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Önüne...
Diyarbakırda Öğrenciler Danıştayı Protesto Etti
Diyarbakır'da Öğrenciler Danıştay'ı Protesto Etti
Danıştay'ın, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'nun Katsayı Farkını Kaldıran Kararının Yürütmesini Durdurmasına Tepkiler Devam Ediyor. Mağdur Olduklarını Belirten Diyarbakırlı İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Kararı Protesto...
Türk-iş, İzmir Çamaltı Tuzlasının Özelleştirilmesine Karşı
Türk-iş, İzmir Çamaltı Tuzlası'nın Özelleştirilmesine Karşı
02.12.2009- Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-iş) İzmir Bölge Temsilciliği, Çamaltı Tuzlası'nın Özelleştirilmesine Karşı Çıktı. Konu Hakkında Bir Basın Toplantısı Düzenleyen İzmir Bölge Temsilcisi Mustafa...
Erasmuslu Öğrencilerin Yeni Gözdesi Çukurova Üniversitesi Oldu
Erasmuslu Öğrencilerin Yeni Gözdesi Çukurova Üniversitesi Oldu
Avrupa Birliği Tarafından Finanse Edilen Üniversiteler Arası İletişimi Geliştirmeyi Amaçlayan Öğrenci Değişim Programı (Erasmus) Kapsamında Yabancı Üniversitelerin Yeni Gözdesi Çukurova Üniversitesi (Çü) Oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10