9 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

9 Mart 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gübre Bomba Sıkıntısı PKK Terör Örgütüne Ait Sığınaklarda Son İki Ayda Yapılan Aramalarda Toplam 692,5 Bin Kilogram Amonyum Nitrat Yani Gübre Ele Geçirildi. Örgüt Özellikle Bombalı Saldırılar..
Avrupanın en büyük uzay aracı fırlatıldı
Avrupa'nın en büyük uzay aracı fırlatıldı
Avrupa tarihinin en büyük ve en sofistike uzay aracı bugün fırlatıldı.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Büyümek İstiyorsa Girişimci Sayısını ..
STSde derece yapan öğrencilere ödülleri verildi
STS'de derece yapan öğrencilere ödülleri verildi
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde faaliyet gösteren Aksu Dershanesi Seviye Tespit Sınavı'nda(STS) dereceye girenlere düzenlenen bir törenle ödülleri verildi.
Uşak'ta Uyuşturucu Operasyonu Uşak İzmir Karayolunda Radar Kontrolü Yapan Trafik Ekiplerinin "Dur" İhtarına Uymayan Bir Kamyonette Yapılan Aramada, 3 Çuval İçerisinde 70 Kilo Esrar Ele Geçiri..
YÖK eski Başkanı Teziç hakkında MEB'e soruşturma talebi ile 72 dosya gelmiş Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç hakkında Bakanlığa, soruşturma talebi i..
Kaçak mazot davasından aklanan Kıyak Kardeşlere el konulan mazotu iade edildi
Kaçak mazot davasından aklanan Kıyak Kardeşler'e el konulan mazotu iade edildi
Kıyak Kardeşler balıkçılık, kaçak motorin davasından beraat ederken, el konulan motorini iade edildi. Şirket Müdürü Davut Kıyak, "5 aylık haklı mücadeleden sonra üzerimizdeki şaibeden kurtulduk." dedi.
40 Araçlık Askeri Konvoy Sıcak Bölgeye Gönderildi
40 Araçlık Askeri Konvoy Sıcak Bölgeye Gönderildi
PKK Terör Örgütüne Yönelik Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde Hava Destekli Operasyonlar Aralıksız Sürüyor. Irak Sınırının Sıfır Noktasında Bulunan Birliklere Personel ve Mühimmat Sevkiyatı Yapıldı. Tam Teçhizatlı 40 Araçlık...
AK Parti 10. Yerel Yönetimler Şurası
AK Parti 10. Yerel Yönetimler Şurası
AK Parti 10. Yerel Yönetimler Şurası'na Katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Başarıya Ulaşabilmek İçin Her Alanda Kadınlara İhtiyaç Duyulduğunu Söyledi.
Kumlu: "İtirazımıza Somut Bir Yaklaşım Görmedik" Türk-iş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in İsteğiyle Dün Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortas..
Beyşehirde Trafik Kazaları: 4 Yaralı
Beyşehir'de Trafik Kazaları: 4 Yaralı
Konya'nın Beyşehir İlçesinde Meydana Gelen İki Ayrı Trafik Kazasında 4 Kişi Yaralandı.
Btpden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Açıklaması
Btp'den "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Açıklaması
Bağımsız Türkiye Partisi (Btp) Eskişehir Merkez İlçe Kadınlar Kolu Başkanı Sevgi Er, İşsizlik, Boşanma, Geçim Sıkıntısı Çeken Bayanların Hiç Bir Güvencesinin Olmadığını İleri Sürdü.
Türk-İş: Artık Sözün Bittiği Yerdeyiz
Türk-İş: Artık Sözün Bittiği Yerdeyiz
Türk-iş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Türk-iş'in Taleplerinin, Hükümete Bir Değil Bin Kere İletildiği Belirterek, 'Artık Sözün Bittiği Yerdeyiz' Dedi.
Galatasaray, Ara Vermedi Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda Ankaraspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Başkaleda dağdan kopan kayalar eve girdi: 2 yaralı
Başkale'da dağdan kopan kayalar eve girdi: 2 yaralı
Ağır kış şartlarının yaşandığı Van'ın Başkale ilçesinde, Ömerdağı köyünde Çobanlık yaparak geçimini sağlayan İdris Acar (30) ve eşi Maden Acar (26) dağdan kopan kayaların evlerine girmesiyle ağır yaralandı. Acar çiftinin...
Çankaya Belediyesi, çöpleri yer altı konteynerlerinde toplayacak Çankaya Belediyesi, evsel katı atıkları 5 metreküplük yer altı konteynerleri aracılığıyla toplayacak.
Köy meydanları karla kaplı olunca Muşlu çocuklar oynamak için anayola çıkıyor
Köy meydanları karla kaplı olunca Muşlu çocuklar oynamak için anayola çıkıyor
Muş-Erzurum yolu üzerinde bulunan köylerdeki çocuklar, kar nedeniyle oynayacak yer bulamayınca, karayollarının sürekli açık tuttuğu ana yol üstünde futbol oynamayı tercih ediyor.
CHPli Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: 'Masumum, Edirne bana güvensin'
CHP'li Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: "Masumum, Edirne bana güvensin"
Gözaltında bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, masum olduğunu savunarak, Edirne'nin kendisine güvenmesini istedi.
Büyükşehir'in üniversite şartı Çukurova mezunlarını üzdü Çukurova Üniversitesi Mezunları Derneği (ÇÜMED) Başkanı Cengiz Kurt, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nın sözleşmeli mühendis ve..
Araban Lisesinin yeni bina yapım çalışmalarına başlandı
Araban Lisesi'nin yeni bina yapım çalışmalarına başlandı
Gaziantep'in Araban ilçesinde 41 yıldır hizmet veren Araban Lisesi binasında ağır hasar oluşması ve binaya çürük raporu verilmesi üzerine, yeni bina inşaatının yapım çalışmalarına başlandı.
İrfan Derneği Danıştayın kararına tepkili: 'Yüzde 99u Müslüman olan bir ülkede bu kararın alınması garip'
İrfan Derneği Danıştay'ın kararına tepkili: "Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede bu kararın alınması garip"
Danıştay'ın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin zorunlu tutulamayacağı yönünde aldığı karara Kahramanmaraş İrfan Derneği tepki gösterdi.
Gönüllü doktorlar hem muayane ediyor hem ilaç dağıtıyor
Gönüllü doktorlar hem muayane ediyor hem ilaç dağıtıyor
Hayata Adanmış Tıpçılar Derneği (Hayat-Der) Elazığ'ın kenar mahallesi Yıldızbağları'nda yardıma muhtaç insanları ücretsiz sağlık taramasından geçirip ilaç dağıttı.
Çelik: 100 Yılı İlgilendiren Bir Yasa Hazırladık
Çelik: 100 Yılı İlgilendiren Bir Yasa Hazırladık
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile İlgili Olarak, 'Biz Önümüzdeki 100 Yılı İlgilendiren Bir Yasa Hazırladık' Dedi.
2 Bisikletçi Küresel Isınma İçin Pedal Çeviriyor Gizem Altın ve ABD'li Eşi Bryan Nance, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfının (Tema) Küresel Isınmayla Mü..
Hatay Havaalanı Uluslararası Uçuşlara Hazırlanıyor
Hatay Havaalanı Uluslararası Uçuşlara Hazırlanıyor
AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, toplu konuttan ulaşıma, doğalgazından havaalanına kadar Hatay'ın ciddi kazanımlar elde etmeye başladığını söyledi.
Oyuncak Araba Düzenekli Bombacılar Yakalandı
Oyuncak Araba Düzenekli Bombacılar Yakalandı
Uzaktan Kumandalı Düzeneğe Bağlı Oyuncak Arabalarla Emniyet ve Adliye Mensuplarına Yönelik Bombalı Eylem Hazırlığı Yapan Yasadışı Dhkp/c Örgüt Üyesi 3 Kişi Gözaltına Alındı.
Yenimahale Belediyesi, Evlenen Çiftlere Kararanfil Dağıttı
Yenimahale Belediyesi, Evlenen Çiftlere Kararanfil Dağıttı
Yenimahalle Belediyesi, Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Evlenen Çiftlere Mutluluk Karanfilleri Dağıttı.
Ardahanlılar Derneğinden Başkan Büyükerşene Ziyaret
Ardahanlılar Derneği'nden Başkan Büyükerşen'e Ziyaret
Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti.
Yeşilay, Afiş Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi
Yeşilay, Afiş Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi
Yeşilay Cemiyeti Eskişehir Şubesi, Bir Lisede Düzenlenen Afiş Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi.
Nuri Alço ve Serap Aksoy 'Datvi'yi Ziyaret Etti Canlı Dostları Ağı Derneği Yöneticileriyle Sinema Sanatçıları Nuri Alço ve Serap Aksoy, Koruma Altına Alınan Yavru Ayı 'Datvi'yi Rehabilitasyon..
Sağlam, Rüştü ve Holosko'dan Vazgeçemiyor Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Turkcell Süper Lig'in İkinci Yarısında Kaleci Rüştü Reçber ve Devre Arasında Transfer Edilen Filip Holosko..
Oy Getirdiği Sürece, Türban Sorunu Çözülmez
'Oy Getirdiği Sürece, Türban Sorunu Çözülmez'
Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Türkiye'de Gerek Siyasi İktidarın Gerekse Diğer Siyasi Partilerin Dini Siyasete Alet Ederek Siyasi Çıkar Sağlama Peşinde Olduğunu Söyledi.
İslam Ülkeleri Gazze'yi Konuşacak İslam Konferansı Örgütüne Üye 57 İslam Ülkesi 13-14 Mart'ta Biraraya Gelecek. Senegal'in Başkenti Dakar'da Çarşamba Günü Gerçekleştirilecek Zirvede Gazze'dek..
Talabani'den Gül'e Teşekkür Telgrafı Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Türkiye Ziyaretini Tamamlayıp Irak'a Dönmesinin Ardından Cumhurbaşkanı Gül' E Teşekkür Telgrafı Gönderdiği İfade Ed..
Sadun Aren Yarın Toprağa Veriliyor Türkiye Sosyalist Hareketinin Önemli İsimlerinden, Eski Tip Milletvekili Prof. Dr. Sadun Aren'in Cenazesi Yarın Toprağa Veriliyor. Aren'in Cenazesine Uzun Y..
Gaziantep'te, Koşer bilgilendirme toplantısı yapılacak Gaziantep'te Musevi kurallarına göre hazırlandığını belgeleyen ve ihracatta önemli bir unsur olarak görülen "Koşer Sertifikaları"nın tem..
Aleviler Bakan Çelik ve Bardakoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunmaya Hazırlanıyor Alevi Araştırmalar Merkezi Başkanı Ali Yıldırım, Danıştay'ın Din Derslerini "Hukuka Aykırı" Bulan Kararının ..
Kazada yaralanan sürücüden bir yıl sonra 112 Acil Servis parası istendi
Kazada yaralanan sürücüden bir yıl sonra 112 Acil Servis parası istendi
Ordu'da geçen yıl geçirdiği bir trafik kazasında yaralanan ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan sürücüye, bir yıl sonra kusurlu olduğu gerekçesiyle 280 YTL'lik fatura...
Eğitim gönüllüsü Hacı Kemal Erimez, ölümünün 11. yıldönümünde dualarla anıldı Orta Asya'da açılmasına yardımcı olduğu okullar sayesinde binlerce öğrencinin yetişmesine vesile olan eğitim sevd..
Küresel ısınmaya karşı 25 bin kilometre pedal çevirecekler TEMA Vakfı'nın küresel ısınmayla mücadele projesi kapsamında iki bisikletçi 25 bin kilometre pedal çevirecek. Taksim'den yola çıkan ..
KARDER Manavgatta şehitler için mevlit okuttu
KARDER Manavgat'ta şehitler için mevlit okuttu
Antalya'nın Manavgat ilçesinde, Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği (KARDER), 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkilikleri çerçevesinde şehitler için mevlit okuttu.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Yapılan İhracatın Profili
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden Yapılan İhracatın Profili
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (Gaib) Başkanlar Kurulu Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Ocak-şubat 2008 Döneminde, Geçen Yılın Aynı Dönemine Oranla Yüzde 56'lık Artış Sağlanarak Toplam 572,2 Milyon Dolarlık İhracat...
Mersinde Terör Operasyonu
Mersin'de Terör Operasyonu
Mersin'de, Terör Örgütü PKK Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulundukları İddiasıyla Gözaltına Alınan Üniversite Öğrencisi 6 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.
Emek Platformu "Ortak Eylem" İçin Toplanıyor Emek Platformu Bileşenleri, Türk-iş'in Çağrısıyla, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'na Karşı, 'Eylemleri Ortaklaştırmak' ..
58 Bedendi; Şimdi 38 Beden En Son Ne Zaman 38 Beden Kıyafet Giydiğini Hatırlamayan Asiye, 125 Kilodan 67 Kiloya Bakın Nasıl Düştü?
Kürtçe Afişe 6 Ay Hapis Kapatilan Dep'in Eski Milletvekili Mahmut Alınak, DTP Kars İl Başkanı İken Parti Binasına '8 Mart Dünya Eme..
Vali Küçük, Kadınlar Gününü Kutladı Bartın Valisi İsa Küçük, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı. Vali Küçük, Kadınların Çalışma Hayatına Katılmalarının Topluma Sosyal ve Kültürel Katkısı Ol..
Çiğlide Sanat Gecesi
Çiğli'de Sanat Gecesi
Çiğli Belediyesi ile Hayferan Sanat Merkezi Tarafından Düzenlenen "Sanat Gecesi"nde Belediye Kursiyerlerinin Gösterileri Nefesleri Kesti. Elit Düğün Salonu'nda Düzenlenen Geceye Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut, Eşi...
KKTC Heyeti Etimesgutu Gezdi
KKTC Heyeti Etimesgut'u Gezdi
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Davetlisi Olarak Ankara'da Bulunan Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nden (KKTC) Bir Heyet Etimesgut'u Gezdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10