9 Temmuz 2008 Çarşamba Günü Haberleri

9 Temmuz 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
G -8'in İklim Önerisini G -5 Reddetti Gelişmekte Olan 5 Ülke, G -8 Liderlerinin Küresel Isınma ile Mücadele İçin Japonya'daki Zirvelerinde Belirlediği Hedefi Onaylamayı Reddetti.
Slovakya, ABD'nin Radar Sisteminden Rahatsız Slovakya Başbakanı Robert Fico, Çek Cumhuriyeti'ne ABD'nin Radar Sistemi Yerleştirmesinden Rahatsız Olduğunu Söyledi.
Mikro Krediyle Bayan Kuaförü Açan Kadın, Evini Geçindirip, Kredi Kartı Borçlarını Ödüyor
Mikro Krediyle Bayan Kuaförü Açan Kadın, Evini Geçindirip, Kredi Kartı Borçlarını Ödüyor
Bursa'da Verilen Mikro Kredi ile Bayan Kuaförü Açıp, Ev Geçimine Katkıda Bulunurken, Aynı Zamanda Geçmişte Biriken Kredi Kartı Borcunu Ödüyor. 1976'da Bangladeş'te Prof. Dr. Muhammed Yunus Tarafından Tasarlanıp, Bugün...
Eskişehir Gençlik Merkezi Öğrencileri Osmaniyeye Geldi
Eskişehir Gençlik Merkezi Öğrencileri Osmaniye'ye Geldi
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın 2008 Yılı Faaliyet Programında Yer Alan İller Arası Gençlik Değişim Programının İlk Ayağı Osmaniye'de Gerçekleştirildi.
Elektrik Kontağı Şase Yapınca Bir Ev Tamamen Yandı
Elektrik Kontağı Şase Yapınca Bir Ev Tamamen Yandı
Osmaniye'de Bir Evde Elektrik Kontağından Çıktığı Tahmin Edilen Yangın, Çevre Evlere Sıçramadan İtfaiye Ekiplerince Söndürüldü. Çıkan Yangında Can Kaybı Olmazken Ev Tamamen Yandı.
Gebelerde Bel Fıtığı Riski Artıyor Dr. Hülagu Kaptan, Bel Fıtığı Rahatsızlığı Olan Gebelerde Lokal Soğuk Uygulamaları ve Yüzmenin Ağrıyı Azaltıcı Etkisi Olduğunu Kaydetti. Kaptan, "Uzun Sürel..
Kadınlar Şifayı Doğal Taşlarda Arıyor; Obezite ve Stresin Devası Aytaşı ile Ametist Yok Satıyor
Kadınlar Şifayı Doğal Taşlarda Arıyor; Obezite ve Stresin Devası Aytaşı ile Ametist Yok Satıyor
Süs, Dekorasyon ve Şifa Özellikleri Dolayısıyla Binlerce Yıldır Ticareti Yapılan Değerli ve Yarı Değerli Taşlar, Şişmanlıktan Kurtulmak ve Stresle Başa Çıkmak İsteyen Hanımların Gözdesi Oldu. Kadınlar, Konsantrasyonu...
Ege Üniversitesinde Akredite Petrol Analiz Laboratuarı Açıldı
Ege Üniversitesi'nde Akredite Petrol Analiz Laboratuarı Açıldı
Ege Üniversitesi (Eü) Fen Fakültesi Kimya Bölümü'nde, Eü Akredite Petrol Analiz Laboratuarı Açıldı.
Zonguldak'ta Göçük: 1 İşçi Ölü, 2 İşçi Yaralı Zonguldak'ta Maden Ocağında Meydana Gelen Göçük Sonucu 1 İşçi Öldü, 2 İşçi Yaralandı.
Turist Otobüsünde Yangın
Turist Otobüsünde Yangın
Antalya'da Havalimanından Aldığı Rus Turistleri Kemer ve Tekirova'daki Otellere Transfer Eden Otobüste Yangın Çıktı.
Rüzgar Etkisini Kaybetti; Karşı Ateşle Yangının Büyümesi Önlendi
Rüzgar Etkisini Kaybetti; Karşı Ateşle Yangının Büyümesi Önlendi
Mersin'in Gülnar İlçesinde 2 Kişinin Ölümüne Neden Olan Orman Yangını Rüzgarın Etkisini Kaybetmesi ve Karşı Ateş Uygulamasıyla Büyümesi Önlendi. Yangında Şu An Tek Bir Yerde Söndürme Çalışması Sürüyor.
Zehirli Bhclerin Gönderilmesinde Yine Sorun Çıktı
Zehirli Bhc'lerin Gönderilmesinde Yine Sorun Çıktı
Kocaeli'nin Başına Bela Olan 3 Bin Ton Civarındaki Zehirli Bhc'nin Şimdiye Kadar 20 Tonu Gönderildi. Her Ay 30 -40 Ton Gönderilmesi Planlanarak, Taraflar Arasında İmzalanan İyi Niyet Protokolüne Karşın, Bhc'ler Kocaeli...
Mahalle Çocuklarını Engelli Gösterip Devleti 200 Trilyon Soymuşlar Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun 6 Aydır Sürdürdüğü Soruşturma Tamamlandı. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ..
Tayfalar Arasında Kavga Çıktı, 1 Yaralı Yalova'nın Çiftlikköy İlçesinin Taşköprü Beldesindeki Bir Fabrikaya Yakıt Getiren Gemide Kavga Çıktı, 4 Tayfa Birbirine Girdi. Yabancı Uyruklu Tayfalar..
Ergenekon İddianamesi Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde Açıklanacak İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Ergenekon İddianamesinin Tamamlandığı Zaman Beşiktaş'taki İstanbul Adl..
Cinsel Hayat 70 Yaş Üzerinde de Renkli Önceki kuşaklarla karşılaştırıldığında 70 yaş üzeri çiftlerin daha çok seks yaptığı ve cinselliği tatmin edici bulduğu kaydediliyor.
İngiliz yayın..
Adalet Bakanlığı 600 Gardiyan Alacak Adalet Bakanlığı, 2004 veya 2006 Kamu Personeli Seçme Sınavı'dan 70 ve üzeri puan alan kişiler arasından, 35'i bayan olmak üzere toplam 600 infaz ve korum..
İşte Orta Vadeli Ekonomi Planı
İşte Orta Vadeli Ekonomi Planı
Maliye'nin Hazırladığı Orta Vadeli Mali Plan 2009 -2011 Resmi Gazete'de Yayımlandı. Yıllık Büyüme Oranının Yüzde 6'ya Çıkması, Enflasyonun İse Yüzde 5.5'e Düşürülmesi Hedeflendi.
Özkökün Tanıklığı Gündemde
Özkök'ün Tanıklığı Gündemde
Askeri Yargıtay Eski Üyesi, Kıdemli Hakim Albay Ali Fahir Kayacan, Gözaltına Alınan Emekli Generallerin Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde Değil, Sivil Mahkemelerde Yargılanacağını Söyledi.
Phoenix, İkinci Toprak Analizi İşlemine Başladı Nasa'nın 6 Haftadır Mars'ta Canlı Organizma Araştırmalarını Sürdüren Phoenix Uzay Aracı, İkinci Tur Toprak Numunesi Analizine Başladı.
ABD Irak Savaşına Sinema ile Yeni İmaj Arıyor Sonbaharda Gösterime Girecek Olan ve Amerikan Ordusunun da Destek Verdiği "Şanslılar" (The Lucky Ones) Adlı Film Irak Savaşına Yeni Bir İmaj Verm..
"Keneler Sadece Kkka Bulaştırmıyor" Türkiye'de Son Yıllarda Onlarca İnsanın Ölümüne Neden Olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Hastalığıyla Gündeme Gelen Kenelerin, Romatizma Benzeri Şikaye..
Elektrik Fiyatında Artış Sürecek TBMM Küresel Isınma ve Su Kaynakları Komisyonu Başkanı, AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk, Türkiye'de 2007 Yılı Verilerine Göre, Yılda 190 Milyar Kil..
Gönül: 'PKK'ya Karşı Mücadele Kararlılıkla Sürecek' Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türkiye'nin, PKK Terörizmine Karşı Kararlı Mücadelesinin, PKK Terörist Örgütünün Faaliyetlerine Son Verin..
'İstanbul'dan Kaçıyorum' Sertab Erener, Sezen Aksu Bestesi 'Hayat Beklemez' Şarkısına Klip Çekti.
Memura Katsayı Zammı
Memura Katsayı Zammı
Kamu Personelinin Maaş Hesabında Esas Alınan Katsayılar ile Sözleşmeli Personelin Maaş Tavanları Yeniden Belirlendi.
Yazın Çocuklarda Kırıklar Artıyor Okulların da Tatil Olmasıyla Birlikte Yaz Aylarında Düşmeler ve Buna Bağlı Kırık ve Çıkık Sayısında Artış Yaşanıyor. Kırık Vakaalarında Alçı Altında Kaşınma ..
Yüzme Havuzları Cilt Hastalıklarına Neden Olabilir
Yüzme Havuzları Cilt Hastalıklarına Neden Olabilir
Kavurucu Yaz Sıcaklarının Gelmesiyle Yoğun İlgi Gören Yüzme Havuzlarının, Çeşitli Deri Hastalıkları ve Göz Rahatsızlıklarına Yol Açabileceği Bildirildi.
Erkekler, Evliliklerinden Daha Çok Memnun Evli Çiftler Arasında Erkekler İlişkilerinden Daha Memnun Kalırken, Kadınlar Eşleri ile Uyumlarını Yeterli Görmüyor. Yaygın İnancın Aksine; Erkekler,..
Güzelyalıda, Altın Karagöz Halk Dansları Coşkusu
Güzelyalı'da, Altın Karagöz Halk Dansları Coşkusu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bu Yıl 22.'si Gerçekleştirilen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na Katılan Ülkeler Dış Program Kapsamında Güzelyalı'da Atatürk Anıtı Önündeki Cumhuriyet...
200 Milyon Dolarlık Çimento Fabrikasını Çevreciler de Destekliyor
200 Milyon Dolarlık Çimento Fabrikasını Çevreciler de Destekliyor
Başbakan Tayyip Erdoğan Tarafından Geçtiğimiz Yıl Açılan Şişecam Fabrikasının Ardından Sanayileşmeye Atağına Geçen Yenişehir'e 200 Milyon Dolar Yatırımla Çimento Fabkirası Kurulacak. Burcun Köyü Yakınlarında Kurulması...
Bülbül Deresine Koruma Çiti Yapılıyor
Bülbül Deresi'ne Koruma Çiti Yapılıyor
Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde, Belediye Tarafından Bülbül Deresi'nde Yapımı Tamamlanan Kanal Çalışmalarının Güvenlik Çiti İçine Alınması Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor.
Gülnar'daki Orman Yangını Yangın İstatiğini Altüst Etti Mersin'in Gülnar İlçesi Kavakoğlu Köyü Yakınlarında Başlayan Halen Devam Eden Orman Yangını Bir Yılda Yanan Orman Alanı Miktarını da Ge..
Günde 15 Litre Su İçen Batmanlı Fırıncı Kümet: 'Zayıflamak İsteyenler Taş Fırınlara Gitsin'
Günde 15 Litre Su İçen Batmanlı Fırıncı Kümet: "Zayıflamak İsteyenler Taş Fırınlara Gitsin"
Ekmek Fırını Çalışanları, Saunayı Aratmayan Ortamda Çalışmanın Zorluklarının Yanında Yararının da Olduğunu Belirtiyor.
Engelliler, Bursanın Hediyelik Minyatürlerini Yapıyor
Engelliler, Bursa'nın Hediyelik Minyatürlerini Yapıyor
Bursa İl Özel İdaresi Bünyesinde Tophane'de Açılan Engelliler Kurs Merkezi'de Eğitim Alan Engelliler, Yaptıkları Bursa Minyatürlerini Satarak Kendilerine Gelir Sağlıyor.
Bürokrasi Azaldı Vakıf Şerhleri Artık Daha Kolay Kalkıyor Gerçek ve Tüzel Kişilerin Mülkiyetindeki Vakıf Şerhi Bulunan Taşınmazların Vakıf Şerhlerinin Yeni Vakıflar Kanunu Kapsamında Kaydının..
Etkili Rüzgar Yangının Şiddetini Artırdı, Gülnar'da Bir Köy Daha Boşaltıldı Mersin'in Gülnar İlçesinde 2 Kişinin Ölümüne Neden Olan Yangın Akşam Saatlerinde Şiddetini Arttırdı. Kısmen Kontrol..
Bursanın Eski Hal Yıkıldı, Şehre Yeni Yeşil Alan Kazandırıldı
Bursa'nın Eski Hal Yıkıldı, Şehre Yeni Yeşil Alan Kazandırıldı
Bursa'da Şehir Merkezinde Çevre Kirliliğine Neden Olan Eski Hal Binası Nihayet Yıkıldı. Halin Yıkılmasıyla Bölge Halkı da Rahat Nefes Oldu. Eski Binalar Arasında Tinercilerin Barınması Halkın Tepkisine Neden Oluyordu.
Güzelyalı Belediyesinden Sivil Toplum Örgütlerine Destek
Güzelyalı Belediyesi'nden Sivil Toplum Örgütlerine Destek
Güzelyalı Belediyesi, Beldede Faaliyet Gösteren 10'a Yakın Derneğe, Üzerlerinde Kendi İsimleri Yazılı Olan Kent Mimarisine Uygun 3'er Adet Ahşap Görünümlü Beton Masa Dağıttı.
Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Aratemur: 'Tüm Okullar Vekaletle Yönetiliyor'
Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Aratemur: "Tüm Okullar Vekaletle Yönetiliyor"
Batman'da Neredeyse Tüm Okulların Vekaletle Yönetildiğini Hatta Bazı Okullarda Hiç Kadrolu Yönetici Olmadığını İleri Süren Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Selim Aratemur, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Kendi Adamlarını Koruma...
Sgk, Hastaneleri Denetliyor Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) Başkan Vekili Fatih Acar, Kurum Müfettişlerinin, Sağlık Harcamalarının Kontrolünü Sağlamak Amacıyla Önümüzdeki Haftadan İtibaren Hasta..
Gümüşhane'de Keneden Bir Ölüm Daha Gümüşhane'de Kene Isırması Sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Hastalığına Yakalanan Bir Kadın, Tedavi Gördüğü Hastanede Öldü.
Oks Sonuçları Cuma Günü Açıklanacak Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (Oks) Sonuçları, 11 Temmuz Cuma Günü Açıklanacak.
Başarılı Sporculara Devlet Sporcusu Unvanı Verilecek Başarılı Sporculara Maaş Bağlanması ve Devlet Sporcusu Unvanı Verilmesine İlişkin Yasa Yürürlüğe Girdi. Yasaya Göre, Olimpiyatlarda Başarı..
Memur ve Sözleşmelilerin Maaşına Zam
Memur ve Sözleşmelilerin Maaşına Zam
Kamu Personelinin Maaş Hesabında Esas Alınan Katsayılar ile Sözleşmeli Personelin Maaş Tavanları Yeniden Belirlendi.
İMKB 1. Seansa 35.260,82 Puandan Başladı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Dünkü İkinci Seans Kapanışına Göre 366,14 Puan Artarak 35.260,82 Puan Seviyesinde Açıldı. Hisse Senetleri, Bu Se..
Suriye'de Gençlere 'Gümüş' Fetvası Türk Dizi Filmlerinin Büyük Bir İlgiyle İzlendiği Suriye?de, İlginç Yasak
ya El Konulan Cd?lere Sonra Delil Eklendiyse ergenekon Soruşturmasında Savcılığın İddialarını Dayandırdığı Birçok Bilgisayar Kaydının Delil Sayılmaması Olasılığı, Ortalığı Karıştırdı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10