6 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

6 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beklerken Fenalaştılar
Beklerken Fenalaştılar
Ergenokon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınanlardan Kemal Aydın Önceki Gün Saat 11.00 Sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden İstanbul Adliyesi'ne Sevk Edildi.
'Çiller Ekibiyle 200 Kişiyi Öldürdün mü'
"Çiller Ekibiyle 200 Kişiyi Öldürdün mü"
Hakkında "İkinci Yeşil", "Örgütün Tetikçisi" Gibi İddialar Ortaya Atılan Osman Gürbüz'e Savcılıkta İlginç Sorular Soruldu.
'Mahkeme Huzurunda Bulunmaktan Utanıyorum'
"Mahkeme Huzurunda Bulunmaktan Utanıyorum"
Ergenekon Terör Örgütü Üyesi Olmak Suçundan Tutuklanan ATO Başkanı Aygün, İfadesinde Bu Yaşına Kadar Hiç Hakim Karşısına Çıkmadığını Belirterek, "Mahkeme Huzurunda Bulunmaktan Utanıyorum" Dedi.
Cumhuriyet Yürüyüşü İşçi Partisi (İp) ve Add Üyesi Yaklaşık 100 Kişi de, Dün Sabah Kadıköy Altıyol Meydanı'nda Toplanarak, Ergenekon Soruşturmasını Protesto Etmek Amacıyla İskele Meydanı'na Y..
Karşılıklı Nöbet Gözaltındaki Atatürkçü Düşünce Derneği (Add) Genel Başkanı ve Eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, Tansiyon Sorunu Nedeniyle Kaldırıldığı Hastanede..
Tutuklu Sayısı 8 Ergenekon Soruşturmasının 3. Aşamasında Geçen Salı Günü Gözaltına Alınan 21 Kişiden Aralarında ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de Bulunduğu 8 Kişi Tutuklandı.
İlhan Ağabey, Küpeli Polisin Sana Selamı Var Mustafa Balbay, 'İzmirli Gazeteciler'den Sayılır.
Terör Yaralısıyım
Terör Yaralısıyım
Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay Serbest Bırakıldıktan Sonra "Mutluyum Ama Ruh Halim Terör Yaralısı" Diye Konuştu.
Keneden Ölümler İçin Sansür İstedi
Keneden Ölümler İçin Sansür İstedi
Sağlık Bakanı Akdağ, "Hiçbir Ülkede Bizdeki Gibi 'Bugün Bir Tane Daha, Falanca Gün Bir Tane Daha' Diye Yayın Yapılmıyor. Çünkü Bunun Halk Sağlığı Açısından Bir Faydası Yok" Dedi.
Ziverbey Köşkü'ndeki Gibi Ergenekon'da Gözaltına Alınanlar, 12 Mart Döneminin Ünlü Sorgulama Merkezi Ziverbey Köşkü'ndeki Gibi Günlerce Süren Sorgulamaya Tabi Tutuldular. Şüpheliler, Yasal Sü..
Amerika Kalma Teklifini Reddetmiş Dünyanın En Ünlü İç Çamaşırı Firması Victoria's Secret'in Defilesine Hazırlanan Türk Manken Lara Şengül Surol, Stresten 4 Kilo Verdiğini Söyledi. Surol, Kend..
Eruygur ve Tolon Tutuklandı Ergenekon Terör Örgütü Soruşturması Çerçevesinde İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne Sevk Edilen Emekli Orgeneral Şener Eruygur ile Emekli Orgeneral Hurşit..
Hastane Yetkilisi: Doğan'a 90 Dakika Müdahale Ettik, Sonuç Alamadık Tff Başkanı Hasan Doğan'ın Hayatını Kaybettiği Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Servet, Hastan..
'Tutuklama Hüküm Değil Tedbirdir'
"Tutuklama Hüküm Değil Tedbirdir"
Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sorgulanan ve tutuklanmasına karar verilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı Meriç Turan, "Tutuklama hüküm değil tedbirdir" dedi.
Yaşar Nabi Şiir Ödülü Veysi Erdoğan'ın, Öykü Ödülü Burak Evren'in Varlık Dergisi ve Varlık Yayınevi'nin Kurucusu Yaşar Nabi Nayır Anısına Her Yıl Şiir ve Öykü Dallarında Verilen Yaşar Nabi Na..
Denizde Caz Vapuru, Karada Pink Martini 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde Bugün, Festivalin En Keyifli Etkinliklerinden Olan "Caz Vapuru" Müzikseverlere Boğaz Turu Yaptıracak.
Edebiyatımızın Tabuları Bizim Edebiyatımızda da -Her Edebiyatta Olduğu Kadar- Tabular, Daha Doğrusu Klişeler Var.
John Rambo Konu: Rambo Efsanesi 20 Yıl Sonra Geri Döndü. Sylvester Stallone'nin Hem Yönettiği Hem de Başrol Oynadığı Serinin Dördüncü Filmi Tayland'da Geçiyor.
50. Sanat Yılında Edebiyat Dünyasını Yetim Bıraktı Modern Türk Şiirinin Gür Sesli Şairlerinden Erdem Bayazıt, (69) Dün İstanbul'da Vefat Etti. En Çok Bilinen Şiirlerinden Birinde Dediği Gibi,..
Kalbini Dinle Konu: Yönetmenliğini Kirsten Sheridan'ın Üstlendiği 'Kalbini Dinle' Müzik Dahisi Olan August Rush'ın Ailesine Kavuşmak için Kaldığı Yetimhaneden Kaçışını Konu Ediniyor.
Üzümlü'ye Çimento Fabrikası Yapana Burası Mezar Olsun Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (Türsab) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Muğla'nın Fethiye İlçesi Üzümlü Beldesi'ne Çimento Fabrikası Ku..
Societe General'e 4 Milyon Dolarlık Kerviel Cezası Fransa Bankacılık Komisyonu İşlemci Jerome Kerviel Yüzünden 4.9 Milyar Euro Zarara Giren Societe Generale'e İç Kontrolleri Doğru Yapmadığı G..
Sendikalı Memur 930 Bini Aştı Sendika Üye Sayıları ve Her Hizmet Kolunda Yetkili Kamu Görevlileri Sendikaları Çalışma Bakanlığı Tarafından Belirlendi. Belirlemeye Göre 1 Milyon 691 Bin 299 Me..
Eruygur ve Tolon Tutuklandı 'Ergenekon' Soruşturması Kapsamında Mahkemeye Sevkedilen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur ile Emekli Orgeneral Hurşit Tolon T..
Bsh, Çalışanların Fikrini Aldı, 272 Bin Euro Kurtardı
Bsh, Çalışanların Fikrini Aldı, 272 Bin Euro Kurtardı
Beyaz Eşya Üreticisi Bsh'nin Çamaşır Makinesi Çalışanları, Fikir Yarışmasında Grup Bünyesinde Birinci Olarak Şirketin 272 Bin Euro Tasarruf Etmesini Sağladı.
Doğuş, Lozanda 12 Milyon Dolara Porsche Temeli Attı
Doğuş, Lozan'da 12 Milyon Dolara Porsche Temeli Attı
Doğuş Otomotiv, İsviçre'nin Lozan Şehrinde 2009 Yılında Hizmete Sokmayı Planladığı Porsche Yetkili Satış ve Servis Merkezi'nin Temelini Attı.
Beyaz Ette Haftalık Zarar 26 Milyon YTL Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, Sektörün Güçlü Rekabet ve Tüketimdeki Daralma Yüzünden Ciddi Anlamd..
Koç, Lüks Yatlara Yedek Parça Satacak Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç'un Ana Hissedarlığı ile Kartal'da Hizmete Açılan West Marine, 24 Kategoride 5 Bin Çeşit Ürünü Denizcilerin Hizmetine ..
İran-Türkiye-Avrupa Gaz Hattı Son Aşamada İran Petrol Bakanlığı, Türkiye Üzerinden Avrupa'ya Uzanacak Doğalgaz Boru Hattının İnşasına Yakında Başlanacağını Açıkladı.
Müslüman Ülkelere Tercihli Ticaret Çağrısı Nüfusu Müslüman Ülkelerden Oluşan İslam Konferansı Teşkilatı'nın Ticareti Geliştirme Uzmanlar Toplantısı Dün İstanbul'da Gerçekleştirildi.
Müteahhitler, Ev Alana Araba Vermeye Başladı Küresel Kriz ve AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasıyla Başlayan Ekonomik Durgunluk En Çok İnşaat Sektörünü Vurdu. 2002'den Beri Büyümenin Loko..
İnternet Hizmetlerinde Ucuzluk Yarışı Telefondan Sonra İnternet Pazarında da Rekabet Hız Kazandı. Ttnet Dışında Diğer Şirketlere de Adsl Üzerinden İnternet Hizmeti Verme Hakkı Tanınmasıyla Se..
Mıt Mezunu İş Arıyor Diye Wall Streete Çıktı
'Mıt Mezunu İş Arıyor' Diye Wall Street'e Çıktı
Amerika'da Patlak Veren Mortgage Krizi Nedeniyle Peş Peşe İşini Kaybeden Bankacılar Kendilerine Yeni Bir İş Bulabilmek İçin Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor.
Telekom, 1,5 Milyar Dolarlık Kısa Mesaj Pazarına Göz Dikti Sabit Telefon İşletmecisi Türk Telekom ile Cep Telefonu Operatörleri Arasındaki Rekabet Büyüyor. Görüntülü Görüşme İmkanı Sağlayan '..
Devletlere Ait Petrol Şirketleri Yatırımcılara Büyük Getiri Sağladı Petrol Fiyatlarındaki Yükseliş Sebebiyle Devlet Petrol Şirketleri Kâr Rekoru Kırıyor. Şirketlerin Elde Ettiği Yüksek Kâr Bo..
Amerikan Borsası, 1929 Buhranından Sonraki En Büyük Düşüşü Yaşıyor ABD'de Geçen Yıl Mortgage Kriziyle Başlayan ve Bütün Dünyaya Yayılan Dalgalanmanın Ardından, Amerikan Hisse Senetleri Bu Yıl..
Gecikmiş Elektrik Teşviklerini Ödeyeceğiz Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, "Yılbaşından Bu Yana Gecikmiş Olan Bütün Elektrik Teşviklerini Yakında Vereceğiz." Dedi.
Maliye, Denetimleri Sıklaştırınca Vergi Muhbiri Para Kazanamaz Oldu Hükümetin Vergideki Kayıp-Kaçağı En Aza İndirmek için Etkin Denetim Sistemine Geçmesi, Yasadışı İşlem Yapanların Yanı Sıra ..
Maraş Dondurması için Keçi Çiftliği Kurdu Türkiye'de Dondurma Tüketiminin Artışına Paralel Uluslararası Firmalar Yeni Yatırımlara Yönelirken, Yerli Üreticiler de Pazar Paylarını Korumak için ..
Yabancı Şirketler, Başarılı Bayilerini Umre ile Ödüllendiriyor Türkiye'den Umre ve Hacca Gitmek İsteyenlerin Sayısı Her Yıl Artıyor. Kutsal Beldeleri Ziyaret Edenlerin Sayısı Son Beş Yılda 40..
Çinde 267 Fabrika Hava Temiz Olsun Tatilinde
Çin'de 267 Fabrika 'Hava Temiz Olsun Tatili'nde
Dünyanın En Kalabalık Ülkesi Çin, Uzun Bir Mücadele Verdikten Sonra Dünyanın En Eski Spor Etkinliği Olimpiyatları Başkenti Pekin'de Düzenleyebilme Hakkını Elde Etmişti.
Türkiyedeki Dinamizm Swatchu Büyüledi, Dünyada Eşi Yok Dedi
Türkiye'deki Dinamizm Swatch'u Büyüledi, 'Dünyada Eşi Yok' Dedi
Dünyanın En Büyük Saat Üreticilerinden Swatch Group'un Amiral Gemisi Swatch, Türkiye'de Bir Lokasyonda Birden Fazla Mağaza Açabilmenin Keyfini Yaşıyor.
26 Bin Ton Tavuk Ayağını Çine Doğrudan Satacağız
26 Bin Ton Tavuk Ayağını Çin'e Doğrudan Satacağız
İç Tüketimdeki Daralma ve İhracatla İlgili Sıkıntı Yaşayan Kanatlı Sektörüne Meclis'ten Destek Geldi.
200 Milyar Dolarlık Sektörü İthalat Cennetinde Öldürüyorlar
200 Milyar Dolarlık Sektörü 'İthalat Cenneti'nde Öldürüyorlar
Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası Başkanı Halit Narin, "200 Milyar Dolarlık Tekstil Sektörü, İthalat Cennetine Dönüşen Türkiye'de Ölüme Doğru İlerliyor" Dedi.
Çin'de Fabrika Kapattı, Manisa'da Açtı Faber Franke Grubu'na Çin'deki Fabrikasını Kapattıran Faber -Türkiye'nin Yeni Fabrikası Manisa'da Açıldı. Manisa'nın Muradiye Beldesi'nde Davlumbaz ve A..
Sarkozy ve Barroso Merkez Bankası Polemiğine Girdi Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı José Manuel Barroso Politik Eleştirilere Karşı Avrupa Merkez Bankası'nı Korudu. "İş Enflasyona Geldiği..
Merrill Lynch, Bloomberg Hisselerini Satıyor Merrill Lynch Bloomberg'de Kendisine Ait Yüzde 20 Hissesini Satmak Konusunda Bloomberg'in Büyük Hissedarı Michael Bloomberg ile Görüşmelere Başlad..
Ubs İkinci Çeyrekte Zarar Beklemiyor Mortgage Krizinin Patlamasının Ardından Bu Güne Kadar 37 Milyar Dolar Zarar Açıklayan Ubs Bu Yılın İkinci Çeyreğini Zararsız veya Çok Küçük Bir Zararla Ka..
Youtube'da Gizlilik Sorunu Yaşanıyor Mtv'nin de Sahibi Olan Dünyaca Ünlü İletişim Devi Viacom'un Kendisine Ait 160 Bin Klibi Youtube'da Yayınladığı Gerekçesiyle Google'a Açtığı Dava Gizlilik ..
West Marinei Türkiyeye Getirdi
West Marine'i Türkiye'ye Getirdi
Rahmi Koç, "Denizcilik Türkiye'de Hızla Gelişiyor. Sektörde Dehşet Bir Hareket Var. Deniz Turizmi Patladı, Marinalar Doldu" Dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10