20 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

20 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rock And Roll Efsanesi Chuck Berry Geliyor "Rock And Roll'un Kurucusu ve Yaşayan En Büyük Efsanesi" Chuck Berry, 15 Ağustos'ta İstanbul Parkorman'da Konser Verecek. Rock And Roll'un Dünyanın ..
Kontrol için El Hareketi Yeterli Sony Ericsson'un W380i Walkman Modeli, Dokunarak Kolayca Ayarlanan Müzik Kontrolleriyle Dikkat Çekiyor. İstenmeyen Çağrıyı Kesmek veya Çalar Saati Sessize Alm..
Büyük Yazarların Gizli Evreni Çoğumuz Kitaplarını Okuduğumuz Yazarların Hayat Hikayelerini de Merak Ederiz İster İstemez. Onların da Bizim Gibi Birer İnsan Olduklarını Bildiğimiz Halde, Sıra ..
Dizüstünde Siyah Beyaz Zarafeti Casper, Farklı Dizaynı ve Yüksek Performansı Bir Araya Getirdiği Yeni Ürünü Casper Nirvana 15.4" Notebook'u Piyasaya Sundu. Ürün, Kapalı İken Bakıldığında Siya..
Videoyu Youtube'a Direkt Atan Kamera Kodak Zi6 Pocket Video Camera, Kullanıcılarına Yüksek Çözünürlüklü Video Kamera, 7,2 Piksel Çözünürlüğünde Video Yakalama Özelliği Sunuyor. 2,4 İnçlik Gen..
Plastik Kahve Pişiriciler Toplatılıyor Standartlara Aykırı Özellikler Taşıyan Plastik Kahve Pişiriciler, Piyasadan Toplanarak İmha Edilecek. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Kararı Doğrultusun..
Tekstilci Durgunluktan Çıkmak için Gıdacıları Örnek Aldı, İndirim Marketleri Yaygınlaşıyor Türkiye'de Tüketiciler, 2001 Krizinin Ardından Marka Bağımlılığından Vazgeçip Daha Ucuz Ürünlere Yön..
Gap Yatırımları İnternetten Günlük Takip Edilecek Güneydoğu Anadolu Projesi (Gap) için Seferberlik İlan Eden Hükümet, Hazırladığı Eylem Planının Uygulamasını Adım Adım Takip Edecek.
60 Milyon Dolara Patates İşleme Fabrikası Kuruyor Konya Şeker Fabrikası, Beyşehir ile Seydişehir İlçeleri Arasına Yıllık 120 Bin Ton Patates ve 36 Bin Ton Bitmiş Ürün Kapasitesine Sahip İşlem..
Bankalar Anadolu'dan Büyüyor Dünya Küresel Krizle Sarsılırken, Kâr Rekorları Kıran Türk Bankaları Gözünü Anadolu'daki Küçük ve Orta Boy İşletmelere (Kobi) Dikti.
Uçak Devi, 23 Milyar Dolarlık Sipariş Aldı Havacılık Şirketi Boeing, İngiltere'de Düzenlenen ve 46. Farnborough Havacılık Fuarı'nda, 5 Müşterisinden Yaklaşık 23 Milyar Dolar Tutarında 190 Uça..
Prim Affında Süre Uzatımı Yok Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (Sgk) Büyük Önem Verdiği Prim Affında Son 8 Güne Girildi. Aftan Yararlanmak İsteyen Vatandaşlar İl Müdürlükleri Önünde Kuyruk Oluşturu..
Rus Turizmci, Antalya'da 5 Otellik Zincir Kiraladı Rusya'nın En Büyük Turizm Şirketlerinden İntourist, Antalya'da Zincir Otel Kiraladı. Bir Yıl Önce Türkiye Pazarına Girmek için Kiralık Otel ..
Madencilikten Kimyaya Geçeceğiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Yeraltı Kaynaklarını İşlemeden Ham Olarak Satmak Yerine Artık Kimyasal Madenciliğe Geçmek İstediklerini Söyledi.
MİT ve Emniyet de Millî Yazılım Pardus'u Kullanıyor Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri ve Maliye Bakanlığı'nın Ardından Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü de Türk Yazı..
Yakıt 10 Dolar Artınca Havacılıkta Fatura 300 Milyon Kabarıyor Petrol Fiyatlarının 140 Dolara Fırlaması, Turizmin En Önemli Ayaklarından Birisi Olan Havacılık Sektörünü de Olumsuz Etkiliyor.
Çinliler, Nokia'nın Olmayan Modelini Bile Üretti Çin, Taklitte Sınır Tanımıyor. Çinli Firmalar, Ayakkabı, Saat ve Tekstil Ürünlerinden Sonra Bu Kez de Ünlü Cep Telefonu Markalarını Kopyalamay..
Key'de İlk Ödeme 28 Temmuz'da Yaklaşık 8,5 Milyon Kişinin Merakla Beklediği Konut Edindirme Yardımı'nın (Key) Ödeme Takvimi Netleşti.
"Yasak Kalkmalı" Yeşim Salkım'ın İçinde Bir Kez Rakı Kelimesi Geçen Şarkısını Yayınlamayan Kral Tv, Kararı Yarın Bir Kez Daha Görüşecek.
Gurbetçi Aile Düğün Yolunda Kaza Geçirdi: 6 Ölü 1 Yaralı Çanakkale'nin Biga İlçesi Girişinde Meydana Gelen Trafik Kazasında, Tır'ın Yandan Çarptığı Almanya Plakalı Otomobilde Bulunan Aynı Ai..
İhalelerde Fiyat Farkı Yeniden Düzenleniyor Kamu İhalelerinde Fiyat Farkı Esaslarını Yeniden Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurul Gündeminde Bu Hafta Ön Sıralarına Çekilerek Görüşülecek.
Küresel Fırtına Yeni Fırsatlar Yaratıyor Küresel Fırtınanın Yatırımcılar İçin Yeni Fırsatlar Yaratabileceğine Dikkat Çekilerek, Türk Hisselerinin, Orta Vadeli Alım İçin Uygun Seviyelere Gelmi..
Kardeşler Kapıştı 50 Milyar Dolarlık Birleşme Suya Düştü
Kardeşler Kapıştı 50 Milyar Dolarlık Birleşme Suya Düştü
Dünyanın En Büyük İki Mobil Telefon Operatörünün Birleşmesi İki Kardeş Arasındaki Kıskançlık Kavgası Yüzünden Suya Düştü.
Havada Bazı Şirketler Yok Olacak
Havada Bazı Şirketler Yok Olacak
Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Yakıt Fiyatlarındaki Artışın, Havacılık Sektöründe 'Kartların Yeniden Dağıtılmasına' Neden Olacağını Söyledi.
İsviçre Bankacılığına Amerikadan Büyük Darbe
İsviçre Bankacılığına Amerika'dan Büyük Darbe
Dünyanın En Büyük Özel Bankacılık Şirketi Ubs, Perşembe Günü Artık Amerikalı Hiçbir Vergi Mükellefine İsviçre'den Bankacılık Hizmeti Vermeyeceğini Açıkladı. 11 Eylül'den Sonra Terör Finansmanı Konusunda Başlattıkları...
PTT'den Muhasabecilere Özel Zarf PTT, "12'nci Dünya Muhasebe Tarihçileri Kongresi" Konulu Özel Gün Damgalı Özel Gün Zarfı Satışa Çıkaracak.
Sandıklardan Bireysel Emeklilik'e Geçiş Çalışanlarına veya Üyelerine Emekliliğe Yönelik Taahhütte Bulunan Dernek, Vakıf, Sandık, Tüzel Kişiliği Haiz Meslek Kuruluşu veya Sair Ticaret Şirketin..
Gyiad'ın Sivil Diyalog Projesine AB'den Onay Gyiad (Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği), Avrupa Birliği ile Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu'nu Geliştirmeye Yönelik İlk Projesi AB Tar..
Murat Ermert Yapı Kredi'de Yapı Kredi'nin Kurumsal Kimlik ve İletişim Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Görevine Murat Ermert Atandı.
Dudley'den 'Tnk -Bp Erir' Uyarısı Geldi Tnk -Bp'nin Ceo'su Robert Dudley Bp Hissedarlarını Hisselerin Değerinin Erimesi Riskine Karşı Uyardı.
Facebook, Studivz'ye Taklit Davası Açtı Dünyanın En Büyük Sanal Network Ağı Facebook Almanya'da Studivz Adlı Bir Siteyi Kendi Sitesini Kopyalamakla Suçladı.
Westfield Group'a Soruşturma Sahip Olduğu Alışveriş Merkezlerinin Değeri Bakımından Dünyanın En Büyüğü Olarak Anılan Sidney Merkezli Westfield Group'un Başı, Amerikalı ve Avusturyalı Vergicil..
Zimbabve'de 100 Bin Dolarlık Banknot Çıktı Zimbabve'de Enflasyon Yüzde Bini Bulunca 100 Bin Zimbabve Doları Değerindeki Banknot Tedavüle Girdi.
Kapatmanın Ekonomiye Bir Maliyeti Var
Kapatmanın Ekonomiye Bir Maliyeti Var
Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, AKP Hakkında Açılan Kapatma Davasını Kastederek, Bu Davanın Bir Maliyeti Olduğunu Savundu.
Turizmde İspanyayı Örnek Aldı, Aznarı Danışman Getiriyor
Turizmde İspanya'yı Örnek Aldı, Aznar'ı Danışman Getiriyor
Ağaoğlu Grubu, İspanya'nın Eski Başbakanı Jose Maria Aznar'a, Danışmanlık Teklif Etti. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Geliştirdiği Modelle Yabancılara 2.2 Milyon Yazlık Satarak Ülkesine 660...
Benzin Satışları Düşüyor Taşıt Sayısı Artıyor
Benzin Satışları Düşüyor Taşıt Sayısı Artıyor
Artan Ham Petrol Fiyatlarının Yanı Sıra Yüksek Vergi Oranları Nedeniyle Dünyanın En Pahalı Benzinini Tüketen Ülkelerden Biri Olan Türkiye'de Yılın İlk 5 Ayında Benzin Satışları, Bir Önceki Yılın Aynı Dönemine Göre...
Lobi Ağır Bastı Araç Alım Satımında Noterler Süre Kazandı
Lobi Ağır Bastı Araç Alım Satımında Noterler Süre Kazandı
İkinci El Araç Alım Satımının Noterler Yerine Trafik Tescil Şubelerinde Yapılmasına Yönelik Düzenleme Erteleniyor. Haziran Ayında Çıkartılan Yasa ile Bu Görev Noterlerden Alınmıştı.
Plastik Mini Kahve Pişiricileri Toplanacak
Plastik Mini Kahve Pişiricileri Toplanacak
Bakan Çağlayan "Can Güvenliğiniz İçin, Plastik Mini Kahve Pişiricilerini Kullanmayın" Uyarısı Yaptı.
56 Bin Süt İneği Sigorta Kapsamında
56 Bin Süt İneği Sigorta Kapsamında
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Sigortası'nın Yürürlüğe Girmesiyle, Türkiye'de 56 Bin Süt İneğinin, 15 Bin 372 Büyükbaş Hayvanın Sigorta Kapsamına Alındığını Açıkladı.
Konut Yardımı 50şer YTLyi Geçmeyecek
Konut Yardımı 50'şer YTL'yi Geçmeyecek
Cumhurbaşkanı Kanunu Onaylarsa 28 Temmuz'da Key Ödemeleri Başlayacak. Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, En Yüksek Ödemenin 1.391 YTL Olacağını Açıkladı.
Yüzlerce Yavru Penguen Ölüsü
Yüzlerce Yavru Penguen Ölüsü
Tropik Brezilya Sahillerine Yüzlerce Yavru Penguen Ölüsü Vurdu.
Türbana Son Noktayı Oxford Koyacak İngiltere 200 Bin Dolar Bütçeyle 20 İslam Uzmandan Oluşan ?ulema Heyeti? Oluşturuyor.
ABDnin En Büyük Seyyar Vinci Devrildi
ABD'nin En Büyük Seyyar Vinci Devrildi
ABD'deki En Büyük Seyyar Vincin Houston Eyaletindeki Bir Petrol Rafinerisinde Devrilmesi Sonucu Meydana Gelen Kazada 4 İşçinin Öldüğü, 6 İşçinin Yaralandığı Bildirildi.
İranda 17 Bin 815 Aıds Hastası Var
İran'da 17 Bin 815 Aıds Hastası Var
İran'da 17 Bin 815 Aıds Hastası Olduğu Açıklandı.
Rahip Moon Ölümden Döndü
Rahip Moon Ölümden Döndü
Güney Kore Kökenli Moon Tarikatının Kurucusu Rahip Sun Myung Moon, İçinde Bulunduğu Helikopterin Dağlık Bölgede Bir Tepeye Çarpması Sonucu Yaralandı.
Bağdat'a 5 Yıldızlı Otel Irak'ın Başkenti Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği ve Hükümet Binalarının Bulunduğu Sıkı Güvenlikli Yeşil Bölge'de 5 Yıldızlı Otel Yapılacak.
Japonya Açığında Deprem Japonya Açıklarında Büyük Okyanus'ta Richter Ölçeğine Göre 7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.
Sahte Eşle Boşandı Hindistan'ın Kalküta Kentinde Eşinden Boşanmak İçin Mahkemeye Başvuran Adam, Duruşmaya Eşi Yerine Başka Bir Kadınla Gitti.
Obama Cephede
Obama Cephede
ABD'nin Demokrat Başkan Adayı Barack Obama, Cumhuriyetçi Rakibi John Mccain'in 'Dış Politikada Yetersiz' Şeklindeki Hamlesine Karşılık Vermek İçin İlk Dış Politik Seferini Afganistan'a Yaptı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10