19 Temmuz 2008 Cumartesi Günü Haberleri

19 Temmuz 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bush ve Maliki, Genel Bir Çekilme Takviminde Uzlaştı ABD Başkanı George W.bush ve Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin, Irak'taki Amerikan Askeri Varlığı Konusunda "Genel Bir Takvim" için Uzlaşt..
Ankara, Türkmenlerin Yaralarını Sarıyor Irak'ın Kuzeyindeki Türkmen Kenti Telafer'de Çarşamba Günü Düzenlenen Saldırıda Yaralanan 20 Iraklı, Tedavi Edilmek Üzere Dün Ankara'ya Getirildi.
AB, Yolsuzluklarla Savaşmayan Sofya'ya Yardımı Bloke Edecek Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Etmekte Yetersiz Kaldığı Gerekçesiyle Bulgaristan'a Yapmayı ..
Abhazlar, AB'nin Çözüm Planını Reddetti Abhaz Lider Sergey Bağapş, Gürcistan ile Aralarındaki Soruna Çözüm Bulunmasını Amaçlayan 3 Aşamalı Öneriyi Reddetti.
Belçika Kralı, Başbakanın İstifasını Kabul Etmedi Federal Yapılı Belçika'da Koalisyon Hükümetinin İstifasını Sunmasıyla Patlak Veren Siyasi Kriz Sürüyor. Belçika Kralı Ii. Albert, Başbakan Yv..
Almanlara Tarihî Zafer Anıtı'ndan Seslenecek Amerikalı Demokrat Parti Başkan Adayı Barack Obama'nın, Avrupa ve Ortadoğu'yu Kapsayan Ziyaretinin Almanya Durağında Konuşma Yapacağı Yer Konusund..
Başımı Örtüyorum, Beynimi Değil Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül, İngiliz The Times'a Konuştu. Muhabirin Başörtüsü Sorununa İlişkin Sorusuna Gül, "Ben Başımı Örtüyorum, Beyni..
Cumhurbaşkanı Gül Büyükelçilere İlk Hedef Olarak AB'yi Gösterdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hafta Boyunca Ankara'da Toplanan Türkiye'nin Yabancı Ülke, Daimi Temsilcilik ve Merkezde Görev Yapa..
Gül, Erivan'a Çifte Mesaj Verecek Türkiye ile Ermenistan Arasında Art Arda Olumlu Mesajların Verildiği ve Üçüncü Bir Ülkede Yapılan Gizli Görüşmelerin İki Yıllık Bir Aradan Sonra Yeniden Başl..
İran'dan ABD'ye Sıcak Mesaj: Uzlaşabiliriz Nükleer Programı Sebebiyle İran'ın Amerika ile Yaşadığı Kriz Türkiye'nin Arabuluculuğunda Olumlu Bir Sürece Girdi. İlk Kez ABD'nin de Katılacağı İra..
[haber Analiz] Amerika ve Avrupa da Bu Sınavın İçinde Türkiye, AK Parti'nin Tek Başına İktidara Geldiği 2002'den Beri Dünyanın Gündeminde. Bu İlginin İki Temel Sebebi Var.
Dünya Kapatma Davasını İzliyor Türkiye Demokrasi Sınavında Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'ye Yönelik Kapatma Davası Konusunda Vereceği Karar Merakla Beklenirken, Dünya Basını Hukuki Açıdan Da..
Avrupa'dan Çin'e 'Yuan'ın Değerini Düşür' Çağrısı Avrupa Merkez Bankası (Amb) Başkanı Jean-Claude Trichet, Euro Bölgesinde Büyümenin İkinci ve Üçüncü Çeyrekte de Muhtemelen Zayıf Olacağını ve..
Şişe Cam'a 200 Milyon Dolarlık Kredi İş Bankası İştiraki Şişe Cam, 2,5 Yılı Ödemesiz 5 Yıl Vadeli Toplam 200 Milyon Dolar Tutarında Sendikasyon Kredisi Anlaşması İmzaladı. İMKB'ye Yapılan Açı..
İşitme Aksesuarlarının Sitesi de Açıldı Bimex Bünyesinde Kurulan İşitme Dünyası, Duyma Problemi Çekenler için Özel Cihaz ve Aksesuarların Satışına Başladı. Firma İşitme Cihazlarının Yanında K..
Akıllı Kombi, 'Müşterinin Suyuna Gidiyor' Isıtma ve Soğutma Ürünleri Markası Eca, Türkiye'nin İlk Akıllı Kombisini Üretti. Yeni Kombi, Tüketicinin Kullanım Suyu Alışkanlıklarını 12 Saat Boyun..
Camyününün Yüzde 60'ını Üretiyor Geçen Yıl Tarsus Camyünü Üretim Tesisleri'nin Kapasitesini Artıran İzocam, Türkiye Camyünü Üretiminin Yüzde 60'ını Tek Başına Karşılıyor. Tarsus'taki Tesisler..
Nevresimde 3 Al 2 Öde Kampanyası Sarar Giyim'in Ev Tekstili Firması Sarev, Nevresim Takımlarında '3 Al 2 Öde' Kampanyası Başlattı. 15 Temmuz-15 Eylül 2008 Tarihleri Arasında Geçerli Olacak Ka..
Dünyanın En Büyük 86. Bankası Oldu Türkiye İş Bankası, The Banker Dergisi'nin Temmuz 2008 Sayısında Yer Alan Bir Araştırmaya Göre Dünyanın En Büyük 86. Bankası Seçildi. 2007 Yılı Finansal Kon..
Yerli Kredi Makinesine Teknoloji Ödülü Financial Times Medya Grubuna Bağlı The Banker Dergisinin Düzenlediği 'The Banker Teknoloji Ödülü'nü, 'Akbank Kredi Makinesi' Kazandı. Türk İcadı Makine..
Altın Firmaları Halka Arz Hazırlığında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ile İstanbul Altın Borsası (İab), Altın ve Kuyumculuk Sektöründeki Büyük Firmaların Sermaye Piyasasına Kazandır..
'Türkiye, Avrupa'nın Sığınacağı En Güvenli Liman' Yabancı Sermaye ve Yabancı Yatırımlar Konusundaki Endişelerin Yersiz Olduğunu İfade Eden Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, İşadamların..
Adobe, Bölgeyi Türkiye'den Yönetecek 3,2 Milyar Dolarlık Yıllık Cirolu Bilgisayar Yazılım Devi Adobe'nin Türkiye Merkezi Kuruldu.
Sabancı, Nükleer Şartnamesi Alacak Sabancı Holding, Akkuyu Nükleer Santral Projesi ile İlgili İhale Şartnamesini Satın Almaya Karar Verdiğini Açıkladı.
Sermayesini 800 Milyon YTL'ye Çıkaracak Katılım Bankası Türkiye Finans, Sermayesini 292 Milyon YTL'den 800 Milyon Yeni Liraya Yükseltecek.
Hayatının Fikrini Getiren Gençlere 50 Bin YTL Ödül Avea ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (Tog) İşbirliğiyle Hayata Geçirilen 'Hayatımın Fikri Gençlik için Girişimcilik' Projesi 2. Yılını Tamamladı..
Pen'den Duygu Asena Ödülü "Pen Duygu Asena Ödülü", 2008 Yılında Araştırma ve İnceleme Dalında Yayımlanmış "Feminist Bir Duruş Sergileyen ve İfade Özgürlüğünün Temel İlkelerine Uygun Çerçeve..
Ülker, Gıda Enstitüsü Kurdu Bisküvi ve Çikolata Sektörünün Lideri Ülker, Gıda Araştırmaları için Enstitü Kurdu. Grubun Kurucusu Sabri Ülker'in İsmi Verilen 'Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı..
Erol Evgin'e Saygı Gecesi Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı'nda Düzenlenen "Ustalara Saygı" Etkinliğinin Sanatçısı Erol Evgin Olacak. Faruk Şüyun'un Hazırladığı ve Yöneteceği Toplantı 21 Tem..
Piknikçi Keneden Ürktü, Beyaz Ette Zarar Büyüyor Ekonomik Durgunluk ve İhracattaki Sıkıntılarla Boğuşan Beyaz Et Şirketleri Mangal Sezonunda da Hayal Kırıklığı Yaşıyor. Satışlardaki Artış Bek..
Türk Telekom, İstanbul Modern'in Ana Sponsoru Oldu Türk Telekom, İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin Çeşitli Sergilerinin ve Sürekli Sergiler Bölümü'nün Sponsorluklarından Sonra Şimdi de Müzenin..
Ziraat, Prim Borcu Olana Kredi Verecek Bağ-Kur'luya Kredi ile Emekli Olup Borcunu Taksitle Ödeme İmkânı Doğdu. Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) ile Anlaşan Ziraat Bankası, Borçlulara 60 Ay Vade i..
Teknoloji Devine Rüşvet ve Tekelleşme Suçlaması Dünyanın Lider Bilgisayar İşlemcisi Üretecilerinden Intel, Avrupa Birliği (AB) Tarafından Rekabet Kurallarına Uymamakla Suçlanıyor.
3 Boyutlu Filmler Korsana Yem Olmayacak Dün Vizyona Giren 'Dünyanın Merkezine Yolculuk' Filminde Kullanılan Dijital 3d Tekniğinin Korsan Yayıncılığın Belini Kıracağı Belirtiliyor. Oscar Ödüll..
1,4 Milyar Dolarlık Fon Türk Halısına Ortak Oldu Küresel Piyasalardaki Dalgalanma, AK Parti'ye Açılan Kapatma Davası ve Siyasi Gelişmelere Rağmen Yabancı Yatırımcının Türkiye'ye İlgisi Devam ..
Kuyumcu, 'Tek Taş'ı 12 Taksitle Satınca Varoştaki Kadın da Pırlantayla Tanıştı 'Şu Kadarcık Yeter' Reklamıyla Bir Anda Popüler Olan Tek Taş Pırlanta Yüzük, Varoşlara Kadar İndi. Kuyumcular, N..
Mehmet Aycı'nın 'Derin' Meselesi Mehmet Aycı, Edebiyat Okurunun Dergilerde En Çok Rastladığı Şairlerden Biri. İyi Denemeler de Yazıyor, Hatta Deneme Ödülü Aldı. Fakat O Daha Çok ve En Çok Şai..
Amerika'daki Kriz Dengeleri Değiştiriyor Ekonomide Liderlik 5 Yılda Çin'e Geçecek Global Denetim, Vergi ve Danışmanlık Firması Kpmg Tarafından Hazırlanan 'Küresel Kurumsal Sermaye Hareketler..
'Zeytini Daha Pahalıya Alırken İhracatta Nasıl Ayakta Kalabiliriz?' Türkiye'nin Tarım Ürünleri İhracatı Artarken, Zeytin ve Zeytinyağı İhracatı Düşüyor. Son İki Yıl İçerisinde Zeytinyağı İhra..
Kobi Borsası, 10 Şirketle Yatırımcıya Merhaba Diyecek Anadolu'daki Firmaların Borsa'ya Açılmasına İlişkin Çalışmalarda Son Aşamaya Gelindi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) İçeris..
Rusların Beğendiği 100 Otelden 32'si Türkiye'de Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (Bdt) Ülkelerindeki Müşterilerin En İyi 100 Otel Sıralamasında Türkiye'den 32 Otel Yer Aldı.
Fiyat Dengesi için Bazı Santraller Özelleştirme Dışında Tutulacak Enerji Sektörünün Serbestleştirilmesinin En Önemli Ayaklarından Olan Santrallerinin Bir Bölümünün, Elektrik Fiyatlarını Denge..
[haber Analiz] Evsizler için Kuruldular Şimdi Yardıma Muhtaçlar Ekonomi Çevreleri ABD'li Mortgage Finansörü Fannie Mae ve Freddie Mac'in İçine Düştüğü Sermaye Yetersizliğini Tartışıyor. Emlak..
Evlilik Yakında İki Yıldır Beraber Olan Oyuncu Sinem Kobal ile Eski Milletvekili Sefa Sirmen'in Oğlu Mustafa Sirmen'in Birliktelikleri Tam Gaz Sürüyor.
Tersanelerde 8 Yılda 61 Kişi Öldü İşçilerin Eğitimi ve Koruma Eksik
Tersanelerde 8 Yılda 61 Kişi Öldü İşçilerin Eğitimi ve Koruma Eksik
Tuzla Araştırma Komisyonu'nun Taslak Raporuna Göre, İş Kazalarıyla Sık Sık Gündeme Gelen Tersanelerdeki En Büyük Eksiklik İşçilere, Risklere Karşı Yeterince Eğitim Verilmemesi ve Koruyucu Donanımların Kullanılmaması. En...
Kimi Bulayım da Atamamı Yaptırayım Devri Bitti
'Kimi Bulayım da Atamamı Yaptırayım' Devri Bitti
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gümrük Müsteşarlığı Personelinin Atamasını Elektronik Ortamda Yaptı.
Tüzmen, Odysseia Destanına Daldı İhracatta Sıvı Altın Uyanışı İstedi
Tüzmen, Odysseia Destanı'na Daldı İhracatta 'Sıvı Altın' Uyanışı İstedi
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Bu Yıl 12 Milyar Dolarla Tarım Ürünleri İhracatında Cumhuriyet Rekoru Kırılacağına İşaret Ederek, "Homeros'un 'Odysseia' Destanı'nda 'Sıvı Altın' Olarak Söz Edilen Zeytinyağı da İhracata...
Türkiye, Dünyada En Fazla Yatırım Çeken 30 Ülke Arasına Girecek
Türkiye, Dünyada En Fazla Yatırım Çeken 30 Ülke Arasına Girecek
Global Denetim, Vergi ve Danışmanlık Firması Kpmg'nin Son Araştırmasına Göre Güç Dengesinin Yer Değiştireceği Küresel Ekonomide Türkiye Yatırımı En Fazla Çeken 30 Ülke Arasına Girecek.
Kapadokya Turizmi Nevşehir Havaalanına Rekor Kırdırdı
Kapadokya Turizmi Nevşehir Havaalanı'na Rekor Kırdırdı
Ulaştırma Bakanlığı'nın Atıl Havaalanlarını Ülke Ekonomisine Kazandırmaya Yönelik Çalışmaları Çerçevesinde 2007 Yılının Mart Ayında İç Hat Tarifeli Uçuşlara Açılan Nevşehir Havaalanı, Yolcu Sayısı Rekoru Kırdı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10