16 Temmuz 2008 Çarşamba Günü Haberleri

16 Temmuz 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazzeliler, İsrail -Hizbullah Arasındaki Esir Değişimini Şeker Dağıtarak Kutladı İsrail ve Hizbullah Arasında Bugün Yapılan Esir Değişimi, Filistin'in Gazze Bölgesinde de Sevinç Gösterilerine..
Avrupa Birliği, Balıkçılara Yardım Edecek Avrupa Birliği, Artan Petrol Fiyatlarına Karşı Daha Rahat Mücadele Edebilmeleri İçin Balıkçılık Sektörüne 2 Milyar Euro Para Yardımı Yapacak. Avrupa ..
ABD, İran Sınırındaki Halepçe'ye Havaalanı Kuruyor Irak'ın Kuzeydoğusundaki Halepçe Kasabasının Belediye Başkanı Hıdır Kerim Muhammed, Bölgesel Hükümetin Talebi Üzerine Bin 500 Dönümlük Arazi..
THY Hollanda, 2008 Yaz Hedefini Tutturdu
THY Hollanda, 2008 Yaz Hedefini Tutturdu
Türk Hava Yolları Hollanda Genel Müdürü Paşa Çetin, 2008 Yaz'ı İçin Belirledikleri Hedefleri Tutturduklarını Söyledi.
Rusya'da Çar Ailesine Mensup Kayıp Kişilerin Kemikleri Bulundu Rusya'nın Yekaterinburg Kenti Yakınlarında Bir Yıl Önce Bulunan Kemik Kalıntılarının Çar Ailesine Mensup Kişilere Ait Olduğu Açı..
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Mesiç: "AB Üyeliğimiz Gecikmeyecek" Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç, İrlandalıların Lizbon Anlaşması'na Hayır Demesi ile Ortaya Çıkan Kurumsal Krizin, Zagreb..
Halepçe Kaymakamı Rıza: "Havaalanı Projesi Bizim, Amerikalılarla İlgisi Yok" Halepçe Kaymakamı Fuad Salih Rıza, İran Sınırındaki Kasabaya Sivil Bir Havaalanı İnşa Edilmesini Düşündüklerini İf..
Starbucks, Kapanacak İlk 50 Şubesini Açıkladı Dünyaca Ünlü Kahve Zinciri Starbucks, ABD'de Performansını Düşük Bulduğu 600 Restoranını Kapatacağını ve 12 Bin Kişinin İşine Son Vereceğini Geçt..
Ny Times'tan Çalışanlarına Uyarı: Araçlarınızda Politik Slogan Olmasın ABD'nin Başkanlık Seçim Atmosferine Girmesi ile Ülke Genelinde Halkın Büyük Bölümü Siyasi Tercihlerini Arabalarına ve Ev..
ABD'de Medya Şirketinde Deprem ABD'nin Medya Devlerinden Tribun Company, İstifalarla Sarsıldı. Şirketin Sahip Olduğu Chicago Tribune ve Los Angeles Times Gazetelerinde Personelin Bir Kısmını ..
İrlanda, Sarkozy'nin Açıklamalarını Sıcak Karşılamadı Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İrlandalıların Lizbon Anlaşması'nı Tekrar Oylamak Zorunda Olduğunu Söylemişti. İrlanda Hükümeti, Sa..
Tatvanı Çevreleyen Meşe Ağaçları Her Geçen Gün Daha da Gelişiyor
Tatvan'ı Çevreleyen Meşe Ağaçları Her Geçen Gün Daha da Gelişiyor
Bitlis'in Tatvan İlçesini Çevreleyen Meşe Ağaçları Her Geçen Gün Daha da Gelişiyor. Tatvan İlçe Orman İşletme Şefi Alev Ay, İlçenin Orman Zenginliğinin Artırılması Konusunda Ellerinden Gelen Gayreti Gösterdiklerini...
Sp İl Başkanı Kümbet: 'Ergenekon Davasında Yargıya Kimse Müdahale Etmesin'
Sp İl Başkanı Kümbet: "Ergenekon Davasında Yargıya Kimse Müdahale Etmesin"
Saadet Partisi (Sp) Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet, Ergenekon Terör Örgütüne Yönelik Açılan Davada Herkesin Yargıya Güvenmesini ve Davaya Müdahalede Bulunmamasını İstedi.
İskenderunda Bir Kapkaçcı Yaşlı Kadının Çantasını Çaldı
İskenderun'da Bir Kapkaçcı Yaşlı Kadının Çantasını Çaldı
Hatay'ın İskenderun İlçesinde Yaşlı Bir Bayanın Çantasını Alan Kapkaççı Kayıplara Karıştı.
Geleceğin Mimarları Sokağa İndi
Geleceğin Mimarları Sokağa İndi
Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencileri, "Öğrenci Yaz Stajları" Kapsamında İncesu İlçesinde Geleneksel Kent Dokusu İçinde Sivil Mimarlık Örnekleri İnceleyerek Rölöve Çalışması Gerçekleştiriyor.
Topbaş: İstanbul'un Su Sorunu Yok İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'İstanbul'un Su Sorunu Yok, İstanbullu Su Tasarrufu Yapıyor' Dedi.
Eğitim Sen, Batman'da Oks ve ÖSS'deki Başarısızlığı Kadrolaşmaya Bağladı Batman'ın Bu Yılda ÖSS ve Oks'de İller Sıralamasında Sonlarda Yer Aldığına Dikkati Çeken Eğitim Sen Batman Şube Başkan..
TBMM Başkanı Toptan ve Başbakan Yardımcısı Çiçek Erzurumda
TBMM Başkanı Toptan ve Başbakan Yardımcısı Çiçek Erzurum'da
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni'ne Katılmak Üzere Erzurum'a...
CHP'li Vekil Türkiye'nin Petrol Rezervini Sordu Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Türkiye'nin Petrol Rezervini Sordu. Başbakan Recep Tayip Erdoğan Tarafından Yazılı Ol..
Tüketiciler Birliği Telekomun Sabit Ücreti ile Mücadele Çağrısı Yaptı
Tüketiciler Birliği Telekom'un Sabit Ücreti ile Mücadele Çağrısı Yaptı
Antalya Tüketiciler Birliği Türk Telekom'un Üyelerinden Aldığı Sabit Ücretlere ve Adsl İçin Telefon Bağlantısı Yapılması Mecburiyetine Karşı Mücadele Çağrısı Yaptı.
Yabancılar Şubesinde Mülteciler 5 Yıldız Konforla Ağırlanacak
Yabancılar Şubesi'nde Mülteciler 5 Yıldız Konforla Ağırlanacak
Bursa'da Hayırsever İşadamlarının Desteği ile Yenilenen Bursa Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü Binası Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi. Yeni Binanın Hemen Yanınan İnşa Edilecek 50 Kişilik Mülteci...
CHP, Okkır İçin Araştırma Önergesi Vardı CHP, 'Ergenekon' Operasyonu Kapsamında Tutuklanan, Tahliyesinin Ardından Hayatını Kaybeden Kuddusi Okkır'ın, Tutukluk Sürecinde Yaşananların İncelenm..
Ustalık Belgesi Almadan İş Yeri Açmak Tarihe Karıştı Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi'nde Kalfalık ve Ustalık Sınavları Yapıldı. Bu Sınavlarda 175 Kalfa Adayından Başarıl..
Gümüşhane İl Özel İdaresi, Köydes Çalışmalarına Hız Verdi
Gümüşhane İl Özel İdaresi, Köydes Çalışmalarına Hız Verdi
Gümüşhane İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İş Sezonu ve Köy Altyapısını Destekleme (Köydes) Çalışmalarını Sürdürüyor. Zorlu Geçen Kış Sezonunun Ardından Yayla ve Köy Yollarında Çalışmalarını Tamamlayan Özel İdare...
İzmir Üniversitesi  Eğitim Hayatına Başlıyor
İzmir Üniversitesi Eğitim Hayatına Başlıyor
Kuruluşu Tamamlanan İzmir Üniversitesi, 2008 -2009 Akademik Yılında Dört Fakülte ve Bir Meslek Yüksekokulu ile Eğitime Başlayacak. Bu Yıl Yaklaşık Bin Öğrencinin Kayıt Olabileceği İzmir Üniversitesi'nde Son Sınıf...
Bayrağa Çirkin Saldırı, Diyarbakırda Sivil Toplum Kuruluşlarını Ayağa Kaldırdı
Bayrağa Çirkin Saldırı, Diyarbakır'da Sivil Toplum Kuruluşlarını Ayağa Kaldırdı
Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Diyarbakır'daki Basın Açıklamasından Sonra Bir Grubun Türk Bayrağına Çirkin Saldırıda Bulunmasına Tepkiler Dinmek Bilmiyor. Diyarbakır'ın Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşları, Ortak Bir...
Yalovada Gençlik Şenliği Coşkusu Yaşandı
Yalova'da Gençlik Şenliği Coşkusu Yaşandı
Yalova'da Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi "1. Gençlik Şenliği"ni Düzenledi. Çoğu Üniversite ve Lise Öğrencisi Olan Üyelerin Sınav ve Ders Yorgunluğunu Atlatabilmeleri Amacıyla, Yalova Dinlenme ve Eğlence Merkezi...
Bush'un Güvenlik Danışmanı Yarın Ankara'da PKK'yı Görüşecek ABD Başkanı Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Hadley, Yarın Ankara'da Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Babacan..
DTP'den "Seçim Barajı Düşürülsün" Teklifi DTP, Ülke Genelindeki Yüzde 10'luk Seçim Barajının Yüzde 3'e Düşürülmesi Amacıyla Hazırladıkları Yasa Teklifini Meclis Başkanlığı'na Sundu.
Bursadaki Kaçak Bina Operasyonu: 6 Kişi Daha Adliyeye Sevkedildi
Bursa'daki Kaçak Bina Operasyonu: 6 Kişi Daha Adliyeye Sevkedildi
Bursa'nın Merkez Yıldırım İlçesinde, Kaçak Yapılara Rüşvet Karşılığı Göz Yumdukları ve Rüşvete Aracılık Ettikleri Öne Sürülen Kişilere Yönelik Düzenlenen Rüşvet Operasyonu Sürüyor.
DTP: Diyarbakırdaki Bayrağa Saldırı Provokasyondur
DTP: Diyarbakır'daki Bayrağa Saldırı Provokasyondur
Demokratik Toplum Partisi (DTP), Diyarbakır'da Bir Okul Bahçesindeki Türk Bayrağının İndirilip Yerine Terör Örgütü PKK'yı Temsil Eden Bezlerin Asılmaya Çalışıldığı Olayı Kınadı.
Belediye Başkanı Çuhadar: 'Osmaniye Modern Bir Şehir Havasına Büründü'
Belediye Başkanı Çuhadar: "Osmaniye Modern Bir Şehir Havasına Büründü"
Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Osmaniye'nin Belediye Çalışmaları ile Modern Bir Şehir Havasına Büründüğünü Belirterek, "Ben Kendimi Siyasi Çekişmelere Değil Hizmete Odakladım." Dedi.
Çay Siparişini Cep Telefonundan Mesajla Alıyor, Harcanan Kontorü Çay Ücretinden Düşüyor
Çay Siparişini Cep Telefonundan Mesajla Alıyor, Harcanan Kontorü Çay Ücretinden Düşüyor
Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde Bir Esnaf Çay Siparişini Cep Telefonundan Mesaj Yöntemiyle Alıyor. Savrun Mahallesi Hükümet Caddesi Üzerinde 13 Yıldır Çay Ocağı İşleten İmren Ekiz (26) Müşterilerine Çayları Aldığı Kısa...
Zonguldakta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yol Çalışması Başladı
Zonguldak'ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yol Çalışması Başladı
Zonguldak'ta, Tepebaşı Mahallesi'ni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne Bağlayan Yola İlk Kazma Vuruldu.
MHP'den Özel Hastanelere İlişkin Araştırma Önergesi MHP, Özel Hastanelerin Sorunlarıyla İlgili Meclis Araştırması Açılmasını İstedi.
Bozüyük Çevre Yolu, Ulaşıma Açıldı
Bozüyük Çevre Yolu, Ulaşıma Açıldı
Bilecik'in Bozüyük İlçesinde Bulunan Çevre Yolu, Ulaşıma Açıldı. Çevre Yolunun Transit Araç Geçişlerine Açılması ile Bozüyük Şehiriçi Trafiği Rahatlamış Oldu. Hava Kirliliğini de Azaltacak Olan Çevre Yolu Geçişleri,...
Sıcak Havanın Ardından İstanbul Yağmurla Serinledi Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyreden Sıcaklıkların Ardından İstanbul Sabah Yağmurla Uyandı. Gece Boyunca Esen Şiddetli Rüzgarın Ardından S..
Gaziantepte Esrar Operasyonu
Gaziantep'te Esrar Operasyonu
Gaziantep'te Eş Zamanlı Yapılan Operasyonlarda 353 Gram Esrar, 15 Kök Kenevir Bitkisi ve 1 Adet Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi.
Gülnarlı Yangınzedeler Sosyal Hayata Dönmeye Başladı
Gülnarlı Yangınzedeler Sosyal Hayata Dönmeye Başladı
Mersin'in Gülnar İlçesinde 3 Gün Süren Yangının Ardından Tam Bir Hafta Geçti. Yangından Zarar Gören Vatandaşlar Yapılan Yardımlar Sonucu Sosyal Hayata Dönmeye Başladı.
Osmaniyede Ölüm Oranı Geçen Yıla Göre Arttı
Osmaniye'de Ölüm Oranı Geçen Yıla Göre Arttı
Osmaniye İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sakip Pehlivanoğlu, 2008 Yılının İlk 6 Ayında Geçtiğimiz Yıla Oranla Ölümlerde Yüzde 58.6 Bir Artışın Gözlendiğini İfade Etti.
Akrabaları Olmayan Hasta Yakınları Hastaneyi Otel Olarak Kullanıyor
Akrabaları Olmayan Hasta Yakınları Hastaneyi Otel Olarak Kullanıyor
Hatay'ın Merkez İlçesi Antakya'da Akrabaları Olmayan Hasta Yakınları Hastaneyi Otel Olarak Kullanıyor. Hastanenin Girişi, Adeta Vatandaşların Toplu Halde Oturup Sohbet Ettikleri ve Yattıkları Otelleri Andırıyor. Hasta...
Bursa'da Uyuşturucu Operasyonu Bursa'da, Jandarma Komutanlığı'na Bağlı Ekipler Tarafnıdan Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda İran'dan Türkiye'ye Getirilen ve Gemiyle Yurtdışına Sevk Edilmesi..
Zonguldak, İşitme Testinden Geçiyor
Zonguldak, İşitme Testinden Geçiyor
"Ülkemizde Duymayan Kalmasın" Sloganıyla Kurulan Emin Örnek Vakfı (Emov), Zonguldak'ın Bağlık Mahallesi'nde Vatandaşları İşitme Taramasından Geçirdi.
Büyükşehir'den ODTÜ'ye Rekor 'Kaçak Yapı Cezası' Ankara Büyükşehir Belediyesi Encümeni'nin Kararıyla, Uygulama İmar Planı, Yapı Ruhsatı ve İskan Belgesi Bulunmadığı Tespit Edilen Orta Doğu Te..
Alanyada Sıcaktan Bunalan Tatilciler Deniz ve Otel Havuzlarını Doldurdu
Alanya'da Sıcaktan Bunalan Tatilciler Deniz ve Otel Havuzlarını Doldurdu
Antalya'nın Alanya İlçesinde, Hava Sıcaklığı 36 Dereceye Ulaşınca Tatilciler Serinlemek İçin Deniz ve Otellere Rağbet Etmeye Başladı. Turistlerden Bazıları Güneşin Altında Kitap Okuyup Bulmaca Çözerken, Bazı Turistler...
Muş Ovası Kuraklığa Direniyor
Muş Ovası Kuraklığa Direniyor
Dünyadaki Yeşil Alanlar Küresel Isınma Nedeniyle Her Geçen Gün Çoraklaşıyor. Muş'un Hasköy İlçesine Bağlı Altınova Belde Belediye Başkanı Ecvet Budak, Türkiye'nin En Büyük Ovalarından Biri Olan Muş Ovası'nın Gittikçe...
Damadı Tarafından Bıçaklanan Kadın Hastanelik Oldu
Damadı Tarafından Bıçaklanan Kadın Hastanelik Oldu
Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesinde Bir Kadın, Damadı Olduğu Öne Sürülen Kişi Tarafından Bıçaklandı. Olay Yerine Gelen 112 Acil Servis Ambulansı ile Hastaneye Kaldırılan Kadının Sağlık Durumunun Ciddiyetini Koruduğu...
Polise Saldırı: 2 Polis Yaralı
Polise Saldırı: 2 Polis Yaralı
Erzurum'da Akli Dengesi Bozuk Bir Kişi, 2 Polisi Bacağından ve Sırtından Yaraladı. Saldırgan İse Bacağından Vurularak Etkisiz Hale Getirildi.
45 Derece Sıcakta, Saklıkentte Serin Suya Girmek İçin Yarışıyorlar
45 Derece Sıcakta, Saklıkent'te Serin Suya Girmek İçin Yarışıyorlar
Antalya ile Muğla'yı Birbirinden Ayıran Akarsuyu ile Dünyanın İkinci Büyük Kanyonu Olan Saklıkent, Sıcaklarla Birlikte İnsanların En Gözde Mekanları Arasına Girdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10