15 Temmuz 2008 Salı Günü Haberleri

15 Temmuz 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gizli Tanıklar ?yuki? Gibi Konuşacak Amerikan Polisiye Dizilerinde Sıkça İzlediğimiz ?gizli Tanık? Uygulaması, Ergenekon Davasıyla Türkiye?nin de Gündeminde.
Cumhuriyet Tarihinde Bir İlke İmza Attı! Yeni Parti Çalışmaları Nedeniyle Gündemde Olan Şener Yazdığı Kitabın Tanıtımına Gazeteci Akın Edince Espriyi Patlattı
Dolarda Büyük Spekülasyon
Dolarda Büyük Spekülasyon
ABD Para Birimi Dolar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Bernanke ile Hazine Bakanı Henry Paulson'un Yapacağı Toplantıdan 'Kredi Piyasasındaki Kayıplar Ekonomik Büyümeyi Olumsuz Etkileyecek" Sözlerinin Çıkacağına İlişkin...
İnternetin Büyükannesi Öldü
İnternetin Büyükannesi Öldü
Hastalandığında Sanal Arkadaşlarını İnternette Endişeli Bir Bekleyiş Almıştı Ama Kötü Haber Dün Geldi.
5 Yıldızlı Otelde Haşema Krizi
5 Yıldızlı Otelde Haşema Krizi
Kemer'de 5 Yıldızlı Bir Otelde Tatil Yapan Dağıstan Asıllı Ukraynalı Müslüman İşadamının Eşi ve Kızı Haşema ile Otelin Havuzuna Girmeye Kalkışınca Diğer Müşterilerin Rahatsız Olduğunu ve Havuzdaki Hijyen Şartlarının...
Başbakan Erdoğandan Önemli Açıklamalar
Başbakan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı'nda Önemli Açıklamalarda Bulundu. İşte Konuşmasından Satırbaşları:
Bask Memur Zammını Bordro Yakarak Protesto Etti Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası (BASK) memur maaşlarına yapılan yüzde 2'lik zammı maaş bordrolarını yakarak protesto etti.
BASK Genel ..
Konsolosluk Saldırısında Gözaltına Alınan 2 Kişi Serbest ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu Önündeki Silahlı Saldırıya İlişkin Gözaltına Alınarak Adliyeye Sevk Edilen 2 Kişi Serbest Bırakıldı.
Mastercard -Bank Asya Temassız Kredi Kartı Çıkardı Mastercard Ödeme Sistemlerinde İleri Teknoloji Olarak Görülen Temassız Kart Uygulamasını Bankaların Ardından Katılım Bankacılığı Sektörüne ..
Türkiye'den Kosova'ya 30 Milyon Avro Bağış Dışişleri Bakanlığı, Brüksel'de yapılan Kosova Bağışçılar Konferansı'nda, Türkiye'nin Kosova'ya üç yıllık süre için 30 milyon Avro bağışta bulunmayı..
Belçika'da "Çekoslovakya Örneği" Gündemde Belçika'da Koalisyon Hükümetinin İstifasını Sunması, Basında ve Siyasi Çevrelerde Ülkenin Bölünmesi Tartışmalarını ve 'Çekoslovakya Örneği'ni Bir Ker..
Eleştirilere Patladı Şahan Gişe Rekoru Kıran Filmine Dil Uzatanlara Cevap Verdi
Çiftçiye Prim Müjdesi Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bu Yıl Hububat Yanında, Bakliyat için de Üreticilere Prim Verileceğini Bildirdi. Eker, Cibuti Cumhuriyeti Tarım, Hayvancılık..
Erdoğan: Key Ödemeleri 2 Hafta İçinde Başlayacak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konut Edindirme Yardımı (Key) Ödemelerinden 8,5 Milyon Kişinin İstifade Edeceğini Bel..
Tüketim Yavaşladı Dolaylı Vergi Yükü Düşmeye Başladı Son Yıllarda Hızlı Bir Artış Gösteren Yurttaşların Tüketiminden Alınan Dolaylı Vergilerin Payı, Bu Yılın İlk Yarısında Yurt İçi Tüketimdek..
İşsizlik Nisan'da Yüzde 9.6'ya Geriledi Türkiye Genelinde İşsiz Sayısı Nisan Döneminde Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre 3 Bin Kişi Azalarak 2 Milyon 293 Bin Kişiye, İşsizlik Oranı da 0.2 Puanlı..
Altın Fiyatları Rekor Kırdı! Altın Fiyatları Son Dört Ayın En Yüksek Düzeyine Ulaştı.küresel Enflasyon Kaygılarının Artmasıyla, Altının Onsu, Asya Borsalarında 972,70 Dolardan İşlem Gördü. Uz..
Soros: Dolar Savunmasız Ünlü Dolar Milyarderi George Soros, ABD"nin En Büyük Konut Finansman Şirketleri Fannie Mae ve Freddie Mac ile İlgili Krizin Sonuncu Olmayacağını Söyledi. Soros, Reuter..
Veli Küçük Kocaeli Devlet Hastanesi'ne Yatırıldı İstanbul Ümraniye'de Bir Gecekonduda Ele Geçirilen Patlayıcılara İlişkin Yürütülen Soruşturma Kapsamında Tutuklu Bulunan Emekli Tuğgeneral Vel..
Başbakan Erdoğan Key Ödeme Tarihlerini Açıkladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ""2 Milyar 855 Milyon YTL"lik Key Ödemelerinin İki Hafta İçinde Ziraat Bankası Aracılığı ile Yapılacağını"" Söyl..
Memur Zammına İptal Davası Türkiye Kamu-Sen, Memur Maaşlarına 2008 Yılının İkinci Altı Ayı için Yapılan Yüzde 3,96"lık Zammı Öngören 2008/13860 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı"nın Yürütmesinin ..
Emekliler Ne Kadar Zam Alacak? Enflasyon Farkına Göre Belirlenen Yeni Maaş Katsayıları, Memur Emekli Maaşlarında Yüzde 4 Dolayında Artış Sağladı. Yeni Katsayılar ile 1 Temmuz 2008"den Geçerli..
Türkiye'den Kosova'ya 30 Milyon Avro Bağış Türkiye'nin, 2009 -2010 Dönemi İçin Kosova'nın Belirlediği "Orta Vadeli Harcama Çerçeve Belgesi" Kapsamında Bu Ülkeye 30 Milyon Avro Bağışta Bulunma..
Şimşek: "Türkiye Yüksek Cari Açıkla Yaşayabilir" Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Yüksek Bir Cari Açıkla Karşı Karşıya Bulunduğunu Belirterek, "Eğer Türkiye'de Siyasi İstikrar Zedelen..
DTP Grup Başkanı Ayna : "Bugün Yaşananlar Bir İktidar Savaşıdır" DTP Grup Başkanı Emine Ayna, Türkiye'de Bugün Yaşananların "İktidar Savaşı" Olduğunu Söyledi.
İbrahim Toraman: "Beşiktaşlı Toraman Fenerli Oldu, Galatasaraylı Oldu Dedirtmem' Beşiktaş'ta Birinci Kaptan İbrahim Üzülmez ile Yaptığı Kavga Nedeniyle Kadro Dışı Bırakılan ve Satış Listesine..
Bakan Şimşek: "Yatırımcının Kafasında Soru İşaretlerini Biz Uyandırmadık" Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Geçen Sene Elektrik Dağıtım İhalelerine 87 Tane Firmanın Başvurduğunu, Bu Yıl İse Bu Rak..
Boydak: "Siyasi Çekişmeler Yabancı Sermaye Girişini Durdurdu" Kayseri Sanayi Odası (Kayso) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Yaşanan Siyasi Çekişmeler Nedeniyle Yılbaşından Bu Yana Yaban..
Barroso: "Başka Bir Ülkenin, Lizbon Anlaşması'nı Reddetmesini Beklemiyorum" Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, İrlanda'nın Ardından Başka Bir Ülkenin Lizbon Anlaşması'..
Türkiyenin Büyükelçileri Ankarada Biraraya Geldi
Türkiye'nin Büyükelçileri Ankara'da Biraraya Geldi
Türkiye'nin Yurtdışında Görev Yapan Bütün Büyükelçileri ve Daimi Temsilcileri, Cumhuriyet Tarihinde İlk Kez Türkiye'de Biraraya Geldi.
Kesk Üyeleri Batmanda Bordro Yaktı
Kesk Üyeleri Batman'da Bordro Yaktı
Batman'da Hükümetin Yaptığı Maaş Artışının 2 Simit Parasına Eş Değer Olduğunu İleri Süren Kesk Üyeleri, Maaş Bordrolarını Yaktı.
Hükümetin Yaptığı Zammı Beğenmeyen Memurlar Bordro Yaktı Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Konfederasyonu (Bask) Üyesi Bir Grup Memur, Yılın İkinci Yarısında Memur Maaşlarına Yansıtılacak O..
Biga'daki Depremde Can ve Mal Kaybı Yok Çanakkale'nin Biga İlçesi Yakınlarında Öğle Saatlerinde Meydana Gelen Hafif Şiddetteki Depremde Can ve Mal Kaybı Yaşanmadığı Bildirildi.
Otoyolda Tır'ın Dorsesi Alev Alev Yandı Tem Otoyolu'nda Bir Tır'ın Lastiklerinde Başlayan Yangın, Dorsesinin Alev Alev Yanmasına Neden Oldu. Otoyolda Trafik Tek Şeride Düşerken, Yangın 1 Saat..
Ayna: "Dava Tarihi Bir Fırsat" DTP Grup Başkanı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna, "Ergenekon" Davasının Geçmişle Yüzleşme Adına Türkiye'nin Önündeki Tarihi Fırsatlardan Biri Olarak Gördükler..
İsrail Hizbullah'la Esir Değişimi Anlaşmasını Onayladı İsrail Kabinesi, Hizbullah Örgütüyle Esir Değişimi Anlaşmasını Onayladı.
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası: "Orman Yangınları Tesadüf Değil!" TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Burçak Karaman Uysal,yaşanan Son Orman Yangınları Nedeniyle Daha Önce Yaptıkla..
Enerjisa, Türk Özel Enerji Sektörünün En Büyük Kredisini Aldı Enerjisa, Uluslararası Finans Kurumu, Akbank ve Westlb Ag Koordinasyonundaki Uluslar Arası Finans Kurumları ve Avrupa Yatırım Ban..
DSP Lideri Sezer: "Kıbrıs Sorunu 34 Yıl Önce Çözüldü" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 34 Yıl Önce Kıbrıs'ta Var Olan Sorunun Çözüldüğünü Belirtirken, "Kıbrıs'ta Sorun Çözmekten Sözediliyor, Oys..
Borsa 267, 22 Puan Düştü İMKB Bileşik Endeksi İkinci Seansa, Önceki Kapanışa Göre 267,22 Puan Düşerek 35.075,19 Puandan Başladı.
Bu Yıl Bakliyat İçin de Prim Verilecek
Bu Yıl Bakliyat İçin de Prim Verilecek
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bu Yıl Hububatın Yanı Sıra Bakliyat İçin de Prim Verileceğini Açıkladı.
TMSF, Çukurova Grubu Şirketlerine Birer Yönetici Atadı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(tmsf) Çukurova Grubu Şirketlerinden Bazılarına Birer Yönetim Kurulu Üyesi ve İki Denetçi Atadı.
Tarım Ürünlerine Prim Ödenmesi Üretici Kesimini Memnun Etti Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in Bu Yıl Hububatın Yanı Sıra Bakliyat İçin de Prim Verileceğini Açıklaması Üretici Kesimini M..
Gürcistan'da ABD'nin Öncülüğünde Çok Uluslu Askeri Tatbikat Yapılıyor Gürcistan'da Bugün NATO'nun 'Barış İçin Ortaklık Programı' Çerçevesinde ABD, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna ve Ermenistan..
Çin'de Olimpiyat Biletlerinin Fiyatları Kara Borsada 30 Bin Dolar 8 -24 Ağustos 2008 Tarihlerinde Yapılacak Pekin Olimpiyat Oyunları'nın Biletleri Karaborsaya Düştü. 5 Bin Yuan (731 Dolar) De..
Lazer Gösterisi 20 Kişiyi Hastanelik Etti Rusya'nın Vladimir Bölgesinde Bir Dans Festivalinde Kullanılan Lazer Işınları Nedeniyle 30'dan Fazla Kişi Kısmi Körlük Geçirdi.
İsu Müdürü Bayram: 'Anlaşılamadık'
İsu Müdürü Bayram: "Anlaşılamadık"
CHP İl Örgütü Hukuk Komisyonu Tarafından Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'ne Yapılan Başvuru Sonucunda, İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi(isu)'nin Uyguladığı Su Zammının İptal Edilmesinin Yankıları Sürüyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10