15 Temmuz 2008 Salı Günü Haberleri

15 Temmuz 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AKP Kapatma Davasında Son Durum
AKP Kapatma Davasında Son Durum
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasında Raportör Osman Can'ın Raporunu Yarın Teslim Edip Etmeyeceğini Bilmediğini Söyledi.
Çinko Eksikliği Öldürüyor Dünya Nüfusunun Yaklaşık Üçte Birinde Görülen Çinko Eksikliği Nedeniyle Yılda Ortalama 1 Milyon Kişinin Öldüğü, Binlerce Çocukta İse Fiziksel ve Zihinsel Geriliğe Yo..
Veli Küçük Hastaneye Kaldırıldı
Veli Küçük Hastaneye Kaldırıldı
Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Bu Sabaha Karşı Yarı Baygın Halde Kocaeli Devlet Hastanesi'ne Kaldırıldı. Veli Küçük'ün Düşme Sonucu Kafa Tramvası Geçirdiği Belirtildi.
Bakliyata da Prim Verilecek Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bu Yıl Hububatın Yanı Sıra Bakliyat İçin de Prim Verileceğini Açıkladı. Eker, Kilogram Başına Buğdayda 5, Arpa, Çavdar..
Asfaltlama Çalışması Can Aldı: 3 Ölü
Asfaltlama Çalışması Can Aldı: 3 Ölü
Tem Otoyolu Ümraniye Mevkiinde Asfaltlama Çalışması Nedeniyle Tek Yönden Gidiş -Geliş Olarak Kullanılan Yolda Direksiyon Hakimiyetini Kaybedeb Otomobil Karşı Yönden Gelen Kamyonla Çarpıştı.
Saldırıyla İlgili 2 Şüpheli Daha Adliyeye Sevk Edildi ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu Önündeki Silahlı Saldırıya İlişkin Gözaltına Alınan 2 Kişi Daha Adliyeye Gönderildi.
Sabah Yürüyüş Yapanlarda Kalp Krizi Riski Yüksek Sabahla Öğlen Saatleri Arasının Kalp Krizi İçin En Riskli Zaman Olduğu, Hem Kalp Hastaları Hem de Sağlıklı İnsanlar İçin Yürüyüşe En Uygun Saa..
Gardiyana 'Benim Serbest Kalmam Lazım' Dedim
Gardiyana "Benim Serbest Kalmam Lazım" Dedim
Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklanan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün Serbest Bırakılmasının Ardından Açıklama Yaptı. İşte Aygün'ün Konuşmasından Satırbaşları:
Jandarmanın Operasyonunda 50 Kilogram Eroin Ele Geçirildi
Jandarmanın Operasyonunda 50 Kilogram Eroin Ele Geçirildi
İstanbul'da Jandarma Ekiplerinin Transit Uyuşturucu Kaçakçılığı Yapan Bir Şebekeye Yönelik Operasyonunda 50 Kilogram Eroin Yurtdışına Çıkarılmak Üzereyken Ele Geçirildi. Jandarmanın, Edindiği İstihbarat Bilgilerini...
Renaultun Talih Kuşu, Batmanlı Gencin Başına Kondu
Renault'un Talih Kuşu, Batmanlı Gencin Başına Kondu
Renault'un Türkiye Geneli Düzenlediği Hediye Otomobil Kampanyasında, Talih Kuşu Batmanlı Gencin Başına Kondu. Talihli Genç Düzenlenen Törenle Otomobilini Teslim Aldı.
Niğdenin Göletlerine Aynalı Sazan Bırakıldı
Niğde'nin Göletlerine Aynalı Sazan Bırakıldı
Niğde Tarım İl Müdürü Cemil Usanmaz, İl Genelinde Bulunan Göletlerde Balık Sayısını Artırmak Amacıyla 9 Gölete Sazan ve Aynalı Sazan Türünde 27 Bin 500 Balık Bıraktıklarını Söyledi.
Ağaç Dalları Elektrik Kesintisine Yol Açıyor
Ağaç Dalları Elektrik Kesintisine Yol Açıyor
Kış Aylarında Kaçak Elektrik Tüketimi ile Mücadele Başlatan Batman Dedaş Ekipleri, Yaz Aylarında Ağaç Dallarına Yönelik Çalışma Başlattı.
Niğde Milli Eğitim Müdür Vekili  Alkan: 'ÖSSde Başarı Çıtasını Yükselttik'
Niğde Milli Eğitim Müdür Vekili Alkan: "ÖSS'de Başarı Çıtasını Yükselttik"
Oks'de İstediği Başarıyı Elde Edemeyen Niğde, ÖSS'de Geçen Yıla Göre 8 Basamak Yükseldi.
Batmanda Öğrenciler İçin Tercih Standı Açıldı
Batman'da Öğrenciler İçin Tercih Standı Açıldı
Batman'da İlk Kez Tercih ve Danışmanlık Standları Açılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Dersaneler İşbirliği ile Öğretmen Evi Bahçesinde Stand Açılacak.
Esnaf Odası Moda Tasarım Kursu Düzenledi Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Tekstil Firmalarının Ara Eleman İstihdamına Katkıda Bulunmak İçin Moda Tasarımı ve S..
Sıcaklar Etkisini Artırıyor, Bol Elbise Giyin Su ve Ayrandan Vazgeçmeyin Yeni Bir Sıcak Hava Dalgasının Etkisine Girecek ve Afrika Sıcaklarının Görüleceği Türkiye'de Uzmanlardan İlk Uyarı Gel..
Kavga Eder Gibi Yaparak 46 Bin YTL Çaldılar
Kavga Eder Gibi Yaparak 46 Bin YTL Çaldılar
Türkiye Genelinde Birçok İlde Kavga Eder Gibi Yaparak (Tantanacılık) Hedef Seçtikleri Kişilerin Paralarını Çalan 4 Kişilik Şebeke Mersin Polisi Tarafından Yakalandı.
Serinlemek İçin Denize Açılan Genç, Dalgalara Kapılarak Yaşamını Yitirdi Kırklareli'nin Vize İlçesi Kıyıköy Beldesinde Serinlemek İçin Denize Açılan 3 Arkadaş Boğulma Tehlikesi Geçirdi. 2 Kiş..
Irak'ta Enerji Bakanına Bombalı Saldırı Irak Enerji Bakanı Kerim Vahid'e Bu Sabah Bağdat'ta Suikast Düzenlendi. Bakan Saldırıdan Yara Almadan Kurtuldu.
'Türkiye Kendine Gel' Trip -Hop'un Yaratıcısı Massive Attack, Önceki Akşam Maslak'ta Konser Verdi.
Dünya İddianameyi Konuşuyor
Dünya İddianameyi Konuşuyor
Yabancı Basın, Ergenekon İddianamesini Geniş Bir Biçimde Değerlendirdi.
Pamuk İpliği İthalatına Ek Vergi Pamuk İpliği İthalatında, 200 Gün Süreyle Net Kilo Başına 1,03 Dolar Tutarında Ek Mali Yükümlülük Uygulanacak.
İşsizlik Nisan'da Yüzde 9.6'ya Geriledi(3 -Son) -Kayıt Dışı İstihdam Oranı Düştü Yaptığı İşten Dolayı Sosyal Güvenlik Kuruluşuna Kayıtlı Olmayanların Oranı Nisan Ayında Geçen Yılın Aynı Ayına..
Altın Yükselişte Altın Fiyatları Son Dört Ayın En Yüksek Düzeyine Ulaştı.
Kapatma Davasında Rapor Bekleniyor Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasında Raportör Osman Can'ın Raporunu Yarın Teslim Edip Etmeyeceğini Bilmediğini Söyle..
ABD ve Ermenistan Nükleer Madde Kaçakçılığına Karşı İşbirliği Yapacak ABD ve Ermenistan, Nükleer Madde Kaçakçılığının Önlenmesini Amaçlayan Bir İşbirliği Anlaşması İmzaladı. ABD Dışişleri Bak..
Rusya Suudi Arabistan'la Askeri İşbirliği Anlaşması İmzaladı Rusya ile Suudi Arabistan Arasında Askeri Teknik Alanında İşbirliği Yapılmasını Öngören Anlaşma İmzalandı.
Şanslı Bursagaz Aboneleri Kombi ve Doğalgaz Sobalarını Teslim Aldı
Şanslı Bursagaz Aboneleri Kombi ve Doğalgaz Sobalarını Teslim Aldı
Bursagaz'ın "Tesisat Dönüşümü'nde Bursagaz'dan 250 Hediye" Kampanyası'nın Mayıs Ayı Talihlileri Törenle Kombilerini Teslim Aldı.
Küçükün Kafatası Çatladı
Küçük'ün Kafatası Çatladı
Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklanarak Kocaeli Kandıra F Tipi 1 Nolu Cezaevi'nde Kalan Emekli Tuğgenerel Veli Küçük, Düşme Sonucu Yaralandı. Küçük'ün Hastanede Tedavisi Devam Ediyor.
Viraja Hızlı Giren Genç Kızın Kullandığı Otomobil Takla Attı Kağıthane'de Viraja Hızlı Girdiği Öne Sürülen Genç Kızın Kullandığı Otomobil Kontrolden Çıkınca Takla Attı. Karşı Şeride Geçerek B..
Su Yüzünden Çıkan Kavgada Kan Aktı: 3 Ölü
Su Yüzünden Çıkan Kavgada Kan Aktı: 3 Ölü
Mardin'in Derik İlçesine Bağlı Ahmetli Köyünde İkamet Eden Saruhan Aileleri Arasında Çıkan Kavgada Kan Aktı.
Yetim ve Öksüz Çocuklar Bisikletle Sevindirildi
Yetim ve Öksüz Çocuklar Bisikletle Sevindirildi
2007 -2008 Eğitim ve Öğretim Yılında Başarılı Olan Öğrencilere Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yöçeyder) Tarafından Bisiklet ve Saat Hediye Edildi.
İşsizlik Fonundan Hazineye 1,3 Milyar YTL Türkiye İş Kurumu (İş -Kur) Genel Müdürü Namık Ata, Gap ve Bölgesindeki Yatırımların Tamamlanması Amacıyla Bu Yıl İçin İşsizlik Fonundan İstenilen 1,..
Güiza, Fb'nin İlk İspanyol Futbolcusu Fenerbahçe'nin İspanya'nın Real Mallorca Kulübünden Transfer Ettiği Daniel Gonzalez Güiza, Sarı -Lacivertli Takımın İlk İspanyol Futbolcusu Oldu.
Genç Sporculara Öğretmenlik Yolu Bakanlar Kurulu, 'Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'te Değişiklik Yaptı.
İşsizlik Nisan'da Yüzde 9.6'ya Geriledi(2) Türkiye Genelinde İşsiz Sayısı Nisan Döneminde Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre 3 Bin Kişi Azalarak 2 Milyon 293 Bin Kişiye, İşsizlik Oranı da 0.2 Pua..
Baygın Halde Hastaneye Kaldırıldı ! Kandıra F Tipi Cezaevi'nde Bulunan Veli Küçük Düşerek Kafa Travması Geçirdi.
?öcalan'a Saç Kazıtma? gösterisi 'Öcalan'ın Saçları Kazıtıldı' Diyerek Diyarbakır'ı Savaş Alanına Çevirdiler.
Genelkurmay Ergenekon'a El Koydu Askeri Savcılık Tutuklu Emekli Orgeneraller Tolon ve Eruygur?un Ev ve Ofislerinden Çıkan Belgeleri İstedi
Dünya Devlerini Yöneten Türkler
Dünya Devlerini Yöneten Türkler
Muhtar Kent ve Kemal Derviş Belki En Tanınanları. Ancak, Onlar Gibi Dev Şirket ve Kurumlarda Görev Alan Onlarca Gurbetçi Türk Profesyonel Var.
İşsizlik Oranı Geriledi
İşsizlik Oranı Geriledi
Türkiye'de Nisan 2008 Dönemi İtibarıyla İşsizlik Oranı Yüzde 9,6 Olarak Hesaplandı.
Yeni Faiz Artırımları Geliyor
Yeni Faiz Artırımları Geliyor
Merkez Bankası'nın İki Ay Üst Üste Yaptığı Yarım Puanlık Faiz Artırımlarının Ardından Bir Yenisinin Daha Gelmesi Bekleniyor.
Belçika'da Başbakan İstifasını Kral'a Sundu Belçika'da Başbakan Yves Leterme, Devlet Kurumlarında Reform Konusunda Bir Uzlaşma Sağlayamaması Üzerine Dün Akşam Hükümetinin İstifasını Kral 2. A..
Türk Mühendisler Kaçırıldı
Türk Mühendisler Kaçırıldı
Afganistan'da İki Türk Mühendis Silahlı Kişiler Tarafından Kaçırıldı.
Memur Emeklilerine Yüzde 4 Zam Enflasyon Farkına Göre Belirlenen Yeni Maaş Katsayıları, Memur Emekli Maaşlarında Yüzde 4 Dolayında Artış Sağladı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10