13 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

13 Temmuz 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konsolosluk Saldırısı ile İlgili 4 Kişi Adliyeye Getirildi ABD Başkonsolosluğu'na Yönelik Silahlı Saldırı ile İlgili Gözaltına Alınan Şüphelilerden 4'ü Adliyeye Sevk Edildi. 1 Kişinin de Yarı..
Gelir Düzeyi Yüksek Turisti Çekecek Yeni Bir Otel Daha Hizmete Girdi
Gelir Düzeyi Yüksek Turisti Çekecek Yeni Bir Otel Daha Hizmete Girdi
Turizmin Başkenti Antalya'da Bir Lüks Otel Daha Hizmete Girdi. Antalya'nın Gözde Turizm Bölgelerinden Biri Olan Belek'te Açılan Attaleia Shine Hotel, Farklı Özelliklerinin Yanı Sıra Zengin Turisti Ağırlamaya Yönelik...
Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasını Gürcistan Kazandı
Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasını Gürcistan Kazandı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bu Yıl 22.'si Düzenlenen 'Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda 'Altın Karagöz' Ödülünü Gürcistan Kazandı. 16 Ülkenin Katıldığı Yarışmada, İkinci Yunanistan ile...
Erdoğan Sarkozy ile Buluştu "Akdeniz İçin Birlik" Zirvesine Katılmak Üzere Paris'e Giden Başbakan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Bir Araya Geldi.
Rice Gibi Bir Lider Olmak İsterdim Podyumların Siyahi Mankeni Tuğçe Güder Bağlama Çalıyor, Türkü Dinliyor. Sürekli Arap Mısın? Diye Soranlara da Şunu Söylüyor: Ülkemi Çok Seviyorum. Günün Bir..
Güreş Federasyonu Başkanı Baktan Gençlere Moral
Güreş Federasyonu Başkanı Bak'tan Gençlere Moral
15 -20 Temmuz Tarihlerinde Yapılacak Olan Gençler Avrupa Şampiyonası'na Katılacak Olan Sporcuların Kamplarını Ziyaret Eden Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Bak, Sporculara Moral Vererek Başarılar Diledi.
Hırsızı, 2 Metrelik Demir Tel Çit Durduramadı Bursa'da, İki Metrelik Demir Tel Çitle Çevrili Dubleks Bir Eve Giren Hırsız ya da Hırsızlar, Çok Sayıda Ziynet Eşyası, Para ve Bilgisayar Çaldı.
Bursa'da İnşaattan Hırsızlık Bursa'nın Mudanya İlçesinde Bir İnşaattan Kimliği Belirsiz Kişilerce İnşaat Malzemeleri Çalındı.
Metro İstasyonu Korkuluklarına Çarpan Otomobil Sürücüsü Öldü Bursa'da, Direksiyon Hakimiyetini Kaybederek Metro İstasyonunun Demir Korkuluklarına Çarpan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti.
Aşırı Hızdan Virajı Alamayan Otomobil Takla Attı; 6 Yaralı Şanlıurfa'da Aşırı Hız Sebebiyle Virajı Alamayıp Takla Atan Otomobilde Bulunan 6 Kişi Yaralandı.
Jandarma Karakolunun Deposu Elektrik Kontağından Çıkan Yangında Kullanılamaz Hale Geldi Şanlıurfa'da Karaköprü Jandarma Karakolu'nda Dün Akşam Saatlerinde Çıkan Yangın Paniğe Yol Açtı. İlk Be..
Başkonsuluk Saldırısı, İrana Saldırının Altyapısı
Başkonsuluk Saldırısı, İran'a Saldırının Altyapısı
Sp Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sünnetçioğlu, ABD Başkonsolosluğuna Yapılan Saldırıyı, İran'a Yapılacak İsrail Menşeli Bir Operasyonun Altyapısı Olarak Değerlendirmek Gerektiğini Savundu.
Bayraktar: Ziraat Bankası Zorluk Çıkarmakta Türkiye Ziraat Odaları Birliği (Tzob) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bankaların, Devlet Destekli Tarımsal Kredi Kullandıran Ziraat Bankası ile Reka..
Çiftçilere Mazot Destekleme Ödemesi Tarımsal Faaliyette Bulunan Çiftçilere Yapılacak Mazot ve Kimyevi Gübre Destekleme Ödemesine İlişkin Esaslar Belirlendi.
Enver İbrahim Türkiye'yi Örnek Gösterdi Malezya'da Can Güvenliği Olmadığı Gerekçesiyle Türk Büyükelçiliğine Sığınan Muhalefet Lideri Enver İbrahim, Newsweek Dergisiyle Yaptığı Söyleşide Ülkes..
'Bankalar Kredi Kartı Ücreti Alamaz'
"Bankalar Kredi Kartı Ücreti Alamaz"
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, Bankaların Müşterilerinden Aldıkları 'Kart Ücreti'ne İlişkin Emsal Bir Karara İmza Attı. Karara Göre, Bankalar, Müşterilerinden Kredi Kartı Ücreti Talep Edemeyecek.
TBMM'de "Key" Haftası Türkiye'de Gündem Hafta Başında Ergenekon İddianamesiyle İlgili Yapılacak Açıklamaya Kilitlenirken, Meclis de, Yoğun Bir Haftaya Daha Başlıyor. Bu Hafta Meclis Genel Kur..
Turizm Gelişmemizi Engelleyici Girişimlere Dikkat
Turizm Gelişmemizi Engelleyici Girişimlere Dikkat
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, rakip ülkelerin Türkiye'nin turizmdeki başarı ve gelişmesini engelleyici girişimlerde bulunduğunu savundu.
Sarkozy, Erdoğanı Kabul Etti
Sarkozy, Erdoğan'ı Kabul Etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy Tarafından Kabul Edildi.
Saldırganların 4ü Adliyeye Sevkedildi
Saldırganların 4'ü Adliyeye Sevkedildi
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu Önündeki Silahlı Saldırının Ardından Gözaltına Alınanlardan 4'ü Adliyeye Sevk Edildi.
Türk Sineması'nın En Pahalı Filmi G.o.r.a Filminin Devamı Niteliğindeki A.r.o.g'un Afyonkarahisar'daki Çekimlerini Tamamlayan Cem Yılmaz, İstanbul ve Çevresindeki Çekimlere Başladı.
60 Yıllık Bomba Nedeniyle 5 Bin 400 Kişiye Tahliye
60 Yıllık Bomba Nedeniyle 5 Bin 400 Kişiye Tahliye
Japonya'nın Batısındaki Osaka Kentinde Bulunan 2. Dünya Savaşı'ndan Kalma Bomba, Civarda Yaşayan 5 Bin 400 Kişinin Kısa Süre İçin Bölgeden Tahliye Edilmesine Neden Oldu. Bomba Etkisiz Hale Getirildi.
Başbakan Erdoğan ve Sarkozy Bir Araya Geldi
Başbakan Erdoğan ve Sarkozy Bir Araya Geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akdeniz Birliği Toplantısı İçin Geldiği Paris'te, Elysees (Elize) Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy Tarafından Kabul Edildi.
Kene Savar Keklik İçin Kuluçkaya
Kene Savar Keklik İçin Kuluçkaya
Hakkari'de Köylüler, Bazı Türlerinde Kkka Keneleriyle Mücadele İçin, Keklik Yumurtaları Bulup Tavukları Kuluçkaya Yatırıyor. Keklikler, Keneleri Azaltmak İçin "Biyolojik Yöntem" Olarak Kullanılıyor.
Zap Suyu'nda Korkusuzca Yüzüyorlar Hakkari -Şırnak Karayolu Üzerinde, Yüksek Dağların Ortasındaki Zap Vadisi İçerisinde Kurulu Doğanlı Köyündeki Çocuklar, Sıcak Havada Bütün Tehlikelere Rağme..
Tzobdan Ziraat Bankasına 'Kredi' Tepkisi
Tzob'dan Ziraat Bankası'na "Kredi" Tepkisi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, Devletin Verdiği Destekle Kredi Kullandıran Ziraat Bankası'nın Çiftçilere Kredi Kullanımında Zorluk Çıkardığını Belirtti.
Palandöken: Siyasi Belirsizlik Ekonomiyi Tıkıyor Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Siyasi Belirsizliğin Ekonominin Önünü Tıkadığını Savunarak, 'R..
'Şehit Olan Polislere Aylık Bağlanacak'
"Şehit Olan Polislere Aylık Bağlanacak"
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ABD Başkonsolosluğu Önündeki Saldırıda Şehit Polislerle İlgili Asalet Tasdikine Bakılmaksızın Aile Fertleri Tazminat ve Aylık Bağlanma Haklarına Sahip Olduğunu' Bildirdi.
Devlet Büyüklerinin İsimleri, Hudut Boyundaki Derecik'te Caddelerle Yaşatılıyor Türkiye'nin Irak Sınırındaki Derecik Belde Belediyesi, Yeni Oluşturduğu Şehir Planında Caddelere Türk Devlet Ad..
Yanal: Şampiyonluk Süreci Başlamıştır Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Bordo -Mavili Takımın Şampiyonluk Sürecinin Başladığını Söyledi.
40 Yıllık Simitçinin Gramaj İsyanı
40 Yıllık Simitçinin Gramaj İsyanı
Osmaniye'de 40 Yıllık Simitçi Mehmet Sergi, Belediyenin Simit Fırınlarını Yeterince Denetlemediğini Belirterek, Korsan Çalışan Fırınların, Kendilerinin 100 Gram Olarak 40 Yeni Kuruş'tan Satmak Zorunda Oldukları Simidi,...
Bingöl-Karlıova Termik Santralı İhaleye Çıktı
Bingöl-Karlıova Termik Santralı İhaleye Çıktı
Türkiye'nin Enerji İhtiyacının Yer Altı Kaynaklarından Karşılanması Amacıyla Programa Alınan Yeni Bir Termik Santral Projesi İçin Daha Düğmeye Basıldı.
Şehitler İçin Elazığda Tören
Şehitler İçin Elazığ'da Tören
Tunceli'de, Terör Örgütü PKK'nın Döşediği Mayının Patlaması Sonucu Şehit Olan J. Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Halis Kırımlı ile J. Er Samet Akdeniz (21) İçin Elazığ Asker Hastanesinde Tören Düzenlendi.
Çeşme Yarımadası'nın Tahsisi Durduruldu Çeşme Altınkum Turizm Merkezi'nin, 75 Yıl Süre ile Tahsisine İlişkin İdari İşlemler İçin Verilen ve Resmi Gazete'de Yayımlanan Karar, TMMOB Tarafından ..
Amatör Denizci Belgesi İçin 8 İlde Sınav
Amatör Denizci Belgesi İçin 8 İlde Sınav
Amatör Denizci Belgesi Almak İsteyenler, Sınava İstanbul, İzmir, Çanakkale, Antalya, Mersin, Samsun ve Trabzon Bölge Müdürlükleri ile Ankara'da Girebilecek. Sınav Başvuruları İnternetten Alınacak.
British Airwaysten Gatwick -Antalya Seferi
British Airways'ten Gatwick -Antalya Seferi
İngiliz Havayolu Şirketi British Airways, Londra'daki Gatwick Havaalanı ile Antalya Arasında Günlük Seferleri Başlattı.
'İşimle Ön Plana Çıkmak İstiyorum' Geçtiğimiz Günlerde Yedi Yıllık Sevgilisi Megastar Tarkan'dan Bir Veda Yemeğiyle Ayrılan Bilge Öztürk, Ayrılıktan Hemen Önce Ok Dergisine Verdiği Röportajda..
'Özelleştirme Şeker Sektörünün Yok Edilmesidir'
"Özelleştirme Şeker Sektörünün Yok Edilmesidir"
Türk -İş Genel Mali Sekreteri Atalay, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Girişimlerini Doğru Bulmadıklarını Belirterek, Özelleştirmenin Şeker Sektörünün Yok Edilmesi Anlamına Geleceğini Savundu.
Adana Milletvekili Yıldırım: 'Belediyelerin Gelir ve Giderleri Halka Açıklansın'
Adana Milletvekili Yıldırım: "Belediyelerin Gelir ve Giderleri Halka Açıklansın"
MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım, Belediyelerin Gelir ve Giderlerinin Açıklanmasını İstedi.
Seydişehir Dokumacı Koleji , Yüzde Yüz Yapan Öğrencisi ile Gurur Duydu
Seydişehir Dokumacı Koleji , Yüzde Yüz Yapan Öğrencisi ile Gurur Duydu
Konya'nın Seydişehir İlçesinde Eğitim Faaliyetlerini Sürdüren Seydişehir Özel Seyfettin Dokumacı Koleji, Orta Öğretim Kurumları Giriş Sınavı'nda (Oks), Geçmiş Yıllarda Olduğu Gibi Bu Yıl da Büyük Başarı Elde Etti.
Engelliler Sınava En Üst Katta Girdi !
Engelliler Sınava En Üst Katta Girdi !
Osmaniye'de Ehliyet Almak İsteyen Bedensel Engelliler, Sınav Salonları Binanın En Üst Katı Olunca Büyük Güçlük Yaşadı. Engelliler, "Sınavı Kazanmadan, Binaya Çıkmayı Tamamlamak Gerekiyor. Bu Çile Psikolojimizi Bozuyor....
Bask Hükümetiyle 'Kürt Halkı' Anlaşması İptal
Bask Hükümetiyle "Kürt Halkı" Anlaşması İptal
İspanya'da Yargıtay, Özerk Bask Hükümeti ile "Güney Kürdistan Federal Hükümeti" Arasında Yapılan Sağlık Protokolünü İptal Ederken Protokolün Yetki Gaspı Oluşturduğuna Dikkat Çekildi.
Mazot ve Gübre Desteği Başvuruları Başladı Mazot ve Kimyevi Gübre Destekleme Ödemesi İçin Başvurular Bugün Başladı. Mazot ve Kimyevi Gübre Destekleme Başvurularında Son Başvuru Tarihi 28 Kası..
Tuncelide Çatışma
Tunceli'de Çatışma
Tunceli -Ovacık Kara Yoluna Bomba Döşemek İsteyen Terör Örgütü PKK Üyesi 2 Terörist, Çatışmada Etkisiz Hale Getirildi.
KPSS Kılavuzunun Eğitimle İlgili Şartlarına Dava
KPSS Kılavuzunun Eğitimle İlgili Şartlarına Dava
Türk Sağlık -Sen, KPSS Başvuru Kılavuzunda Yer Alan Eğitimle İlgili Şartların İptali İçin Ankara 11. İdare Mahkemesinde Dava Açtı.
Jolie İkiz Doğurdu Aktris Angelina Jolie'nin İkiz Bebeklerini Dünyaya Getirdiği Açıklandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10