9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Amd: "Madencilik, Geliştirileceğine Yasaklanıyor" Altın Madencileri Derneği (Amd) Başkanı Ümit Akdur, Türkiye'nin Petrol, Doğalgaz, Altın, Kömür, Demir, Alüminyum, Bakır, Kurşun, Çinko, Fosfa..
Hukuk Fakültesi Dekanlarından Türban Bildirisi Yükseköğretimde türbanın serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişiklik teklifine tepki gösteren 18 hukuk fakültesi dekanı ortak bir bildiri y..
CHP'li Tamaylıgil: Teklif Rejimin Başına Nasıl Çuval Geçirileceğine Yönelik İktidarın Oyunu Üniversitelerde Türban Serbestisi Sağlayacak Olan Anayasa Değişikliği Teklifinin İkinci Tur Oylamas..
Malatyaspor, Eskişehir deplasmanından puan bekliyor Pazar günü deplasmanda Eskişehirspor ile karşılaşacak Malatyaspor bu maçtan puan ya da puanlar bekliyor.
Milli Takım Antrenörü Erkasap'ın acı günü A Milli Takım Antrenörü Müfit Erkasap'ın babası Ömer Erkasap, bugün son yolculuğuna uğurlandı.
Yılın İkinci Büyük Şovu Başladı
Yılın İkinci Büyük Şovu Başladı
Otomotiv Dünyası, Los Angeles'in Ardından Bu Yıl İkinci Kez Şikago'da Buluştu.
Akyazıda tarım şurası yapıldı
Akyazı'da tarım şurası yapıldı
Sakarya'nın Akyazı ilçesi Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ilçede tarımcılığın yüzde 40 düzeylerinde olduğunu belirterek 10 yıl sonra bu oranın yüzde 10 seviyesine düşmesinin beklendiğini söyledi.
'Önce Vatan' dolandırıcıları Bilecik'teki işadamlarını telefonla arayarak kendisini Bilecik Emniyet Müdür Yardımcısı olarak tanıtan bir şahıs, şehit aileleri için yardım topladıklarını bunun ..
CHP lideri Baykal, Yargıtay Başkanı Gerçeker'e kutlama mesajı gönderdi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Osman Arslan'ın emekliye ayrılmasıyla boşalan Yargıtay Başkanl..
TBMM Başkanı Toptan, sigaradan uzak durmaya davet etti TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Herkesi sigaradan hem aktif hem pasif içici olarak uzak durmaya davet ediyorum" dedi.
Düziçinde dilenci operasyonu
Düziçi'nde dilenci operasyonu
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde belediye zabıta ekipleri tarafından dilenci operasyonu gerçekleştirildi.
Anayasa değişiklik teklifinin 2. maddesi 403 oyla kabul edildi Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile MHP'nin birlikte verdiği Anayasa değişiklik..
2. Madde 108 Ret Oyuna Karşı 403 Oyla Kabul Edildi TBMM Genel Kurulunda, Başörtüsüne Yükseköğretimde Serbest Bırakılmasını İçeren Anayasa Değişikliği Teklifinin 2. Tur Oylamasında, 2. Madde 4..
İşte Boşanmaya Neden Olan Kareler! Evlendikten Sonra Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy'u 2 Kez Aldatan ve Her Defasında da Görüntülenen Armağan Uzun'un 3. ve Son Gece Yarısı Kaçamağını Etiler'de Bulu..Evlendikten Sonra Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy'u 2 Kez Aldatan ve Her Defasında da Görüntülenen Armağan Uzun'un 3. ve Son Gece Yarısı Kaçamağını Etiler'de Bulunan Bir Mekanda Yaptı.
Sıhhiye Meydanı Kırmızı Beyaz Ankara'da Sıhhiye Meydanı'nda yapılan "Bağımsızlık ve Laiklik" mitingi bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

     Miting alanını ..
Türban Teklifinin 2'nci Maddesi Kabul Edildi Üniversitelerde türbanı serbest bırakacak anayasa değişikliğinin teklifinin ikinci tur oylamasında, teklifin anayasanın 42'inci maddesinde değişik..
Başbakan Erdoğan: "Türkiye tam üyelik dışında hiçbir alternatifi dikkate almayacaktır" (2) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK terör örgütüne yönelik operasyonların sonuç alıncaya kadar devam ..
Bağımsızlık ilanı yapılmadan Kosovalılar, kutlamalara başladı Kosova'nın güney bölgesinde bulunan Prizren'de dün akşam bir grup, Kosova'nın bağımsızlığını ilanını beklemeden kutlama yaptı.
Bulgaristan'daki aşure programında birlik mesajları verildi Bulgaristan'daki üç büyük dinin temsilcileri, başkent Sofya'nın merkezinde hoşgörü ve beraberlik mesajı verdi. Diyalog Bulgaria ve ..
Sakarya Akyazıda trafik kazası 1 yaralı
Sakarya Akyazı'da trafik kazası 1 yaralı
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kamyonetle otomobilin karıştığı trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
TBMM Başkanı Toptan: "Cumhuriyetin temel niteliklerinden vazgeçilemez" TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Cumhuriyetimizin temel niteliklerinden vazgeçmek, milletimizin karakter yapısını terk etmek..
Başkentteki türban karşıtı 'bağımsızlık ve laiklik' mitingi devam ediyor
Başkent'teki türban karşıtı "bağımsızlık ve laiklik" mitingi devam ediyor
Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin öncülüğünde gerçekleştirilen başörtüsü karşıtı, "Bağımsızlık ve Laiklik Mitingi" çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.
Kahramanmaraşın düşman işgalinden kurtuluşunun 88inci yıl dönümü etkinliklerle kutlanıyor
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü etkinliklerle kutlanıyor
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü nedeniyle yapılan etkinlikler devam ediyor. Çete kıyafetleriyle kurtuluş mücadelesi ruhunu yaşatmaya çalışan Kahramanmaraşlılar, güzel görüntüler...
Lagendijk: Anayasa Değişikliklerinin Yapılış Biçimi Üzücü Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, 'Anayasa Değişikliklerinin, Yapılış ve Tartışılış Biçimi, Aceleye Ge..
Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Osmaniye şubesi tarafından yaptırılan kültürevi açıldı
Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Osmaniye şubesi tarafından yaptırılan kültürevi açıldı
Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Osmaniye şubesi tarafından yaptırılan kültürevi açıldı. Baş Mahalle'de bulunan kültürevinin açılışına Vali Yardımcısı Mustafa Sadık Tunç, Belediye Başkanı Davut Çuhadar ile...
Özok: Düzenlemeler Anayasaya Aykırı Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, Anayasa'nın Başlangıç Bölümünde Laiklik İlkesi Bulunduğu Sürece Türbanı Üniversitelerde Serbest Bırakma..
NT Mağazalarından ebru gösterisi
NT Mağazaları'ndan ebru gösterisi
Türkiye'nin en büyük kitap ve kırtasiye mağazalarından birsi olan Nil Tuna (NT) Mağazaları Kayseri şubesi müşterilerine ebru gösterisi sundu.
Doğu Anadolu'da 115 Köy Yolu Kapalı Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle 115 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor. Bölgede, Gece En Düşük Hava Sıcaklığı Sıfırın Altında 18 Derece ..
Trabzonsporda Yönetim Kurulu ibra edilmedi (2)
Trabzonspor'da Yönetim Kurulu ibra edilmedi (2)
Trabzonspor'un bugün yapılan Olağan Genel Kurulu'nda şok gelişme yaşandı. Yönetim Kurulu ve denetleme kurullarının faaliyetleri üyeler tarafından onaylanmadı.
Başbakan Erdoğan: "BM Güvenlik Konseyi'ne üye olmak en tabii hak" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 44. Münih Güvenlik Konferansı'nda Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi'ne geçici üye olma çabaların..
10 Binler Türbana Karşı Kızılayda Toplandı
10 Binler Türbana Karşı Kızılay'da Toplandı
Meclis'te, Üniversitelerde Türbanın Serbest Bırakılmasını Öngören Anayasa Değişiklik Teklifinin 2. Tur Oylaması Yapılırken, On Binlerce Kişi 'Bağımsızlık ve Laiklik Mitingi' İçin Sıhhiye'de Toplandı.
CHP'li Arıtman : "Yapılan Kara Devrimdir" CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Kadınların Geriye Götürülmesine, Ülkenin Ortaçağ Karanlığına, Ortadoğu Bataklığına Çekilmesine Asla İzin Vermey..
Türban Teklifinin 1, 2 ve 3. Maddesi Kabul Edildi
Türban Teklifinin 1, 2 ve 3. Maddesi Kabul Edildi
Üniversitelerde Türbanı Serbest Bırakacak Anayasa Değişikliğinin Teklifinin İkinci Tur Oylamasında, Teklifin Anayasanın 10'ncu Maddesinde Değişiklik Öngören 1, 2 ve 3. Maddesi Kabul Edildi.
Anayasa Değişiklik Teklifinin 2. Maddesi Oylanıyor TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişiklik teklifinin 2. maddesinin oylamasına başlandı. (ANKA)
(EKİP)
Başbakan Erdoğan'dan Oskanyan'a: "Vatandaş olmayan 40 bin Ermeni neden Türkiye'ye kaçtı?" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan'a "Vatandaş olmayan 40 bin..
On Binlerce Kişi Laiklik İçin Sıhhiye Meydanı'nda Cumhuriyet Kadınlar Derneği'nin öncülüğünde biraraya gelen on binlerce kişi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda türban düzenlemesini protesto ediyor.<..
Doğubayazıtta trafik kazası: 1 ölü
Doğubayazıt'ta trafik kazası: 1 ölü
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Tendürek mevkiinde yolun kayganlaşması nedeniyle meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü hayatını kaybetti.
Mersinli sanayiciler tehlikeli atığı gönderecek yer bulamıyor Mersinli sanayicilerin tehlikeli atıkları gönderecek yer bulamadığı bildirildi.
Adapazarında, 5 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi
Adapazarı'nda, 5 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi
Adapazarı'nda, jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada 5 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
Tophane yamaçlarına şok baskın
Tophane yamaçlarına 'şok' baskın
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, son günlerde artış gösteren asayiş olaylarının ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Tophane yamaçlarına 'Şok' baskın düzenledi.
Baro başkanlarının toplantısı başörtüsü ve usul tartışmalarına sahne oldu
Baro başkanlarının toplantısı başörtüsü ve usul tartışmalarına sahne oldu
Türkiye'nin değişik illerinde görev yapan Baro Başkanlarını biraraya getiren toplantı, usul ve başörtüsü konusundaki imza tartışmalarının gölgesinde kaldı.
Sakarya Valisi Atak: 'Prefabrike okullar 2 yılda kalıcı binalara kavuşturulacak'
Sakarya Valisi Atak: "Prefabrike okullar 2 yılda kalıcı binalara kavuşturulacak"
Sakarya Valisi Hüseyin Atak, 21'i ilk öğretimde, 5'i orta öğretimde olmak üzere 26 prefabrike okulan önümüzdeki 2 yıl içerisinde kalıcı konutlara kavuşturulacağını söyledi.
Tek Taş Küpe Gibiydik! Sibel Bilgiç Mehmet Ali Yılmaz'la Olan İlişkisi Hakkında, 'Biz Beraberken Tek Taş Küpe Gibiydik' Dedi..Sibel Bilgiç Mehmet Ali Yılmaz'la Olan İlişkisi Hakkında, 'Biz Beraberken Tek Taş Küpe Gibiydik' Dedi..
Erdoğan: 'Teröristlere Avrupa'dan Destek Var' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Terör Örgütü Olarak İlan Edilmesine Rağmen Bölücü Örgüt PKK'nın Avrupa'da Ciddi Destekler Gördüğünü Belirterek, 'İ..
Zico: 'Şampiyonluk İstiyoruz' Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 'En İyisi Olduğumuzu Kanıtlamak, Yani Şampiyon Olmak İstiyoruz' Dedi.
1. Madde 107 Ret Oyuna Karşı, 403 Oyla Kabul Edildi TBMM Genel Kurulunda, Başörtüsüne Yükseköğretimde Serbestlik Getiren Anayasa Değişikliği Teklifinin 2. Tur Oylamasında, 1. Madde 107 Ret Oy..
TBMM'deki Türban Görüşmelerinde Gerginlik TBMM Genel Kurulunda, Başörtüsünün Yükseköğretimde Serbest Bırakılmasını İçeren Anayasa Değişikliği Teklifinin 2. Tur Oylaması, Tartışmalarla Başladı..
Başkan Erer 'Gelin Karabükü birlikte yönetelim'
Başkan Erer "Gelin Karabük'ü birlikte yönetelim"
CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı yetkilileri, Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer'i makamında ziyaret etti. Başkan Erer, Karabük'ün sorunlarının birlik içinde daha kolay aşılacağını söyledi.
Keskinde ekmeğe zam yapıldı
Keskin'de ekmeğe zam yapıldı
Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde 25 YKr'den satılan ekmek , 10 YKr zamlanarak 35 YKr oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10