9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Anayasa değişikliğinde ikinci tur oylama başladı Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile MHP'nin birlikte verdiği Anayasa değişiklik teklifinin ik..
Türban Görüşmeleri Yeniden Başladı
Türban Görüşmeleri Yeniden Başladı
TBMM Genel Kurulunda, Yüksek Öğretimde Başörtüsünün Serbest Bırakılmasını Öngören Anayasa Değişikliği Teklifinin 1. Maddesinin Görüşülmesine Başlandı.
Üstünel: Çok İyi Bir Galatasaray Geliyor Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Çok İyi Bir Galatasaray'ın Geldiğini Söyledi.
ATO'dan Vergi Barışı Önerisi Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, 'Bazı Kamu Alacaklarının Uzlaşma Yolu ile Tahsili Hakkında Kanun Tasarısı'yla Sadece İhtilaflı Vergi ve Cezalar İç..
AKPden Vekillere Kahvaltılı Türban Yoklaması
AKP'den Vekillere Kahvaltılı Türban Yoklaması
AKP Yönetimi, Türbanı Üniversitelerde Serbest Olmasını Amaçlayan Anayasa Değişikliği Teklifinin İkinci Tur Oylamasından Önce Milletvekillerine Meclis'te Kahvaltı Düzenledi.
Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan Yaban Hayatına Yem Desteği Çevre ve Orman Bakanlığı, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için, hassas yaşam alanlarında yemleme çalışmala..
TBMM'de Türban'da İkinci Tur Görüşmeleri Başladı Anayasa'nın 10 ile 42. maddelerinde değişiklik öngören anayasa değişiklik teklifinin 2. tur oylaması TBMM Genel Kurulu'nda başladı. Genel Kuru..
Yumruk Attığı Gazececi Buldu! Teoman'ın, Kendisine Şantaj Yaptığını İleri Sürdüğü İki Kişi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunması Gündeme Bomba Gibi Düştü.Teoman'ın, Kendisine Şantaj Yaptığını İleri Sürdüğü İki Kişi Hakkında Suç Duyurusunda Bulunması Gündeme Bomba Gibi Düştü.
Parıs Hılton Geliyor! İstanbul'u Çok Sevdiğini Söyleyen Parıs Hılton 4 Kez Gizlice İstanbul'a Geldiğini Söyleyerek, 'Mart'ta Bu Kez Davetli Olarak Geleceğim' Dedi..İstanbul'u Çok Sevdiğini Söyleyen Parıs Hılton 4 Kez Gizlice İstanbul'a Geldiğini Söyleyerek, 'Mart'ta Bu Kez Davetli Olarak Geleceğim' Dedi..
Erdoğan Almanyadan Teröristlere Gözdağı Verdi
Erdoğan Almanya'dan Teröristlere Gözdağı Verdi
Başbakan Erdoğan, PKK Terör Örgütünün Bölgesel Barışı ve Düzeni Tehdit Ettiğini Söyledi. Erdoğan, Almanya'nın Münih Kentinde Düzenlenen 44. Güvenlik Konferansı'na Katılarak Açılış Konuşmasını Yaptı.
Türkmenistan'da arabası olan benzini bedava alacak Dünyada akaryakıtın en ucuz satıldığı ülke olan Türkmenistan'da, araç başına aylık belli oranda bedava benzin verilmesi uygulamasına geçiliy..
Fenerbahçe armalı protez kolları Almanyadan geldi
Fenerbahçe armalı protez kolları Almanya'dan geldi
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da yıllar önce 2 kolunu yüksek gerilim hattına kaptırarak kolsuz kalan Sabit Köse için Almanya'da toplanan bağışlarla yeni protez kol takıldı.
Camide ayakkabısı çalınana bir çift yeni ayakkabı verilecek
Camide ayakkabısı çalınana bir çift yeni ayakkabı verilecek
Adana'da bir camide ayakkabı hırsızlığına karşı ilginç bir yöntem geliştirildi. Camide ayakkabısı çalınana bir çift yeni ayakkabı verilecek. Ayakkabı hırsızlarına da; "Ayakkabımızı çalma, iste çorabıyla hediye edelim."...
Kadıköyde köpek balığı heyecanı
Kadıköy'de köpek balığı heyecanı
Yalova Çınarcık açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına takılan köpek balığı Kadıköy'de sergileniyor. Balıkçılar tarafından Kadıköy'e getirilen 4 metre boyunda ve 300 kilo ağırlığındaki Bozcam Göz Köpek Balığı...
Siirt'e kayıtdışı sebze ve meyve giremeyecek Siirt Belediyesi, manavları ve sebze halindeki esnafı zarara uğratan ve kaçak yollarla sebze ve meyve satanlara karşı güvenlik tedbirlerini artırd..
Borsa Şirketlerinde Asgari Kar Dağıtım Oranı Yüzde 20 Sermaye Piyasası Kurulu, Payları Borsa'da İşlem Gören Anonim Ortaklıklar İçin Asgari Kar Dağıtım Oranını, 2008 Yılı İçin de Yüzde 20 Olar..
Yağışlı Hava Geliyor Yurdun batı bölgelerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve yağışlı havanın hafta ortasına kadar etkisini sürdüreceği bildirildi.
Devlet Meteoroloji İşler..
Mavi Hat Tanığı Badoğlu: 'Biz AKP'liyiz Saza Gidemeyiz Sen Götür' Dediler Müteahhit İbrahim Selçuk'un İsteğiyle, Dönemin Botaş Genel Müdür Vekili Rıza Çiftçi'yi Rus Revüye Götüren Ercüment Ba..
Akbank'a "Portföy Saklama Kuruluşu" Olarak Faaliyet İzni Sermaye Piyasası Kurulu, Akbank'ın Portföy Yönetim Şirketlerinin Bireysel Portföy Yönetimine Konu Varlıklarının Saklanması Konusunda "..
Türkmenistan, sınırda mahsur kalan Türk TIR'ların kurtarılması için seferber oldu Özbekistan ile Türkmenistan sınırındaki tampon bölgede haftalardır mahsur kalan yüzlerce Türk TIR'ının kurta..
Irak'ta Sünni Arap Bloku Hükümete Tekrar Katılacak Irak'ta Meclisteki En Büyük Sünni Arap Bloku Olan Uyum Cephesi, Tekrar Hükümete Katılmaya Karar Verdiğini Açıkladı.
PKK, Asalanın Devamıdır Gerçeği Herkes Görmeli
'PKK, Asala'nın Devamıdır Gerçeği Herkes Görmeli'
Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Yılmazçelik, PKK'nın, Ermeni Terör Örgütü Asala'nın Bir Devamı Olduğu için Eylemlerini Sürdürdüğünü Savundu.
Otomobilin çarptığı yaşlı adam öldü Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde otomobilin çarptığı yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı adam hayatını kaybetti.
Türkiyeden Hindistana Petrol Hattı Önerisi
Türkiye'den Hindistan'a Petrol Hattı Önerisi
Babacan, Ceyhan'daki Petrolün İsrail Üzerinden Hindistan'a Ulaştırılmasına İlişkin Hindistan'a Bir Proje Sunduklarını Belirterek, Enerji İhtiyacı Bulunan Hindistan'ın Projeye Olumlu Baktığını Söyledi.
AK Parti Grubu, Milletvekillerine Kahvaltı Verdi AK Parti TBMM Grubu, Milletvekillerine Kahvaltı Verdi.
Kahramanmaraş Valisi Tanılır: "Kahramanmaraşlılar kurtuluşun onur ve gururunu 88 yıldır yaşıyor" Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü ..
Fujıtsu Sıemens'ten Sevgililer Günü Kampanyası Avrupa'nın ve Türkiye'nin Önde Gelen Bt Firmalarından Fujitsu Siemens Computers, Sevgililer Günü Nedeniyle Bir Kampanya Düzenledi.
3 YTL'lik Gaspa 11 Ay 20 Gün Hapis Bursa'nın Gemlik İlçesinde Ücretli Tuvalette Duran Çocuğu Depoya Kilitleyerek 3 YTL'yi Gasp Ettiği İddia Edilen Sanık, 11 Ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıl..
Bursa'da Tarihi Eser Operasyonu Bursa'nın Kestel İlçesinde Jandarma Tarafından Bir Otomobilde Yapılan Aramada, Bizans Dönemine Ait 26 Adet Gümüş Sikke Ele Geçirildi.
Irak'ta 5 ABD Askeri Öldü ABD Ordusu, Irak'ta Meydana Gelen Bombalı Saldırı ve Patlamalarda 5 Amerikan Askerinin Hayatını Kaybettiği Bildirildi.
ABD Konvoyuna Saldırı Irak'ın Kuzeyinde Kerkük - Bağdat Karayolunda ABD Askeri Konvoyuna Bombalı Saldırı Düzenlendi.
Irak El-kaide'sinden Hükümete "Bayrak" Tehdidi Irak'ta Sivil ve Masum İnsanları Hedef Alan Eylemleriyle Tanınan El-kaide Terör Örgütünün Irak'taki Kanadı, Bu Kez Eski Rejimin İzlerini Taşıdı..
Kerbela'da İranlı Teröristler Yakalandı Irak'ın Güneybatısındaki Kerbela'da, Bu Sabah Irak Güvenlik Güçlerinin Düzenledikleri Bir Operasyon Sonrasında, İsmi Açıklanmayan, Silahlı Bir Gruptan ..
Tedaş İşçilerinin Sibirya Soğuklarıyla Mücadelesi
Tedaş İşçilerinin Sibirya Soğuklarıyla Mücadelesi
Aşırı Soğukların Etkisini Sürdürdüğü Erzurum'da, Tedaş İşçileri Palandöken Dağı Eteklerinde Karlı Yolları Aşarak, Arızalanan Sokak Lambalarını Tamir Ediyor.
Türkiyeyi Yağmur ve Sis Bekliyor
Türkiye'yi Yağmur ve Sis Bekliyor
Yurdun Batı Kesimleri ile Sabah Saatlerinde İnebolu Çevrelerinin Yağmur ve Sağanak Yağışlı Geçeceği Tahmin Ediliyor. İç ve Doğu Bölgelerde Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayıyla Birlikte Sis Bekleniyor.
Yeni Dönemin İlk Otoyol Projesine Ypk'dan Onay Ulaştırma Bakanlığının Hazırladığı 6 Yeni Otoyol Projesinden İlki Olan ve Körfeze Bir Köprü Yapımını da Kapsayan Gebze-izmir Güzergahında Yapıla..
Trenlerin Çatısında Yolculuk Edenlere Renkli Boya Endonezya'nın Başkenti Cakarta'yı Yakın Çevresindeki Kentlere Bağlayan Banliyo Trenlerinin Çatısında Yolculuk Edenlere Renkli Boya Fışkırtıla..
TÜKEDER: "Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurun" Tüketici Derneği (TÜKEDER) Başkanı Avukat Necati Yentürk, vatandaşların Tüketici Sorunları Hakem Heyeti konusunda yeterince bilgi sahibi..
ATO'dan Yeni "Vergi Barışı" Önerisi ATO'nun Hazırladığı Vergi Barışı Önerisinde, 31 Aralık 2007 İtibariyle Kesinleşmiş Kamu Alacaklarının Vade Tarihinden İtibaren Uygulanacak Aylık Yüzde 1 Uz..
İzmir Büyükşehir Belediyesi arkeooljik kazılara destek oluyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi arkeooljik kazılara destek oluyor
8 bin 500 yıllık tarihiyle önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan İzmir'de farklı yerlerde arkeolojik kazılar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi de başta arkeolojik alanlardaki kamulaştırmalar olmak üzere işçilik ve...
Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli personel için ek ödeme yapacak Sağlık Bakanlığı Perfonmans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle bakanl..
Öğrencilerin harç mağduriyeti YÖK tarafından önlendi
Öğrencilerin harç mağduriyeti YÖK tarafından önlendi
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim Tercümanlık ve Balkan Dilleri Bölümü'nde okuyan öğrencilerin harç mağduriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından önlendi
16 yaşında 230 kilo
16 yaşında 230 kilo
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da obezite hastalığı yüzünden 16 yaşında 230 kilo ulaşan genç kız, geceleri evde herkes yatağında uyurken oturduğu yerde uyumaya çalıyor.
Yüksekten düşen genç öldü Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, yüksekten düşen bir kişi, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, ölen kişinin kimliğini belirlemey..
Hindistan'ın Keşmir Eyaletinde Çığ Düştü: 20 Ölü Keşmir'in Hindistan Egemenliğindeki Bölümünde Farklı Yerlerde Çığ Düşmesi Sonucu 20 Kişinin Öldüğü, 15 Kişinin Kayıp Olduğu Bildirildi.
Meksika'nın kuzeyinde 5.4 şiddetin deprem Amerika Jeoloji Araştırma Merkezi, Meksika'nın kuzeyinde Richter ölçeğine göre 5.4 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin merkez ..
Öldürdüğü eşinin cesedini 23 yıl saklamış Avusturyalı Frederick Boyle'nin öldürdüğü eşi Edwina Boyle'nin cesedini 23 yıl boyunca metal bir dolapta sakladığı ortaya çıktı. Boyle, eşi Edwina'nı..
Ava giden genç kendisini vurdu Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Avşar Kasabası'nda ava giden genç, dinlendiği sırada tüfeğinin patlaması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.
Turizmde Strateji Var Yatırım Yok Kültür ve Turizm Bakanlığı Oluşturduğu Eylem Planıyla Kış Turizmini Geliştirmeyi Hedeflediyse de "Kış Koridoru"na Dahil Edilen İller, Yatırım Yetersizliğinde..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10