9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çorum Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi anlaşmayla sonuçlandı Çorum Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası arasında 565 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaş..
Büyük Anadolu Hastanesi, prostat hastalığına ameliyat yerine lazerli çözüm getirdi
Büyük Anadolu Hastanesi, prostat hastalığına ameliyat yerine lazerli çözüm getirdi
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi, erkeklerin korkulu rüyası olan prostat hastalığına, lazer tedavisiyle 15 dakikada ameliyatsız tedavi ediyor.
Kırıkkalede bir ayda 4 bin kişiye ceza kesildi
Kırıkkale'de bir ayda 4 bin kişiye ceza kesildi
Kırıkkale'de sıfır tolerans uygulaması yapan Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi Müdürlüğü, 1 ay içerisinde yaklaşık 4 bin kişiye ceza kesti.
Anayasa değişikliği teklifinin 1. maddesi 403 oyla kabul edildi
Anayasa değişikliği teklifinin 1. maddesi 403 oyla kabul edildi
Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile MHP'nin birlikte verdiği Anayasa değişiklik teklifinin 1.maddesi TBMM Genel Kurulu'nda 2. tur oylamada 403 oyla kabul edildi.
Kamer Genç Kürsüyü İşgal Etti
Kamer Genç Kürsüyü İşgal Etti
Meclis'te Türban Görüşmelerinin 2. Tur Oylaması Kamer Genç'in 'Kürsü' Eylemiyle Başladı. Genç, CHP'ye, 'Gelin Bu Gün Bu Kürsüyü İşgal Edelim. Bu Yasanın Çıkmasına İzin Vermeyelim' Çağrısında Bulundu.
'Bağımsızlık ve Laiklik Mitingi' Başladı 76 Sivil Toplum Örgütü Tarafından Organize Edilen, 'Bağımsızlık ve Laiklik Mitingi' Türkiye'nin Çeşitli İllerinden Gelen Grupların da Alana Ulaşmasıyl..
Trabzonspor Olağan Genel Kurulu başladı(1)
Trabzonspor Olağan Genel Kurulu başladı(1)
Trabzonspor'un 56. Olağan Genel Kurulu başladı. İki gün sürecek olan genel kurulda seçimler yarın yapılacak.
Sakaryaspor, Boluspor maçıyla çıkışa geçmek istiyor... Bank Asya 1. Ligi ekiplerinden Sakaryaspor'un Kulübü Başkanı Recep Hacıeypoğlu, ikinci yarıda 3 puanla tanışamadıklarını belirterek Bolu..
Bozyazıda Doğrudan Gelir Desteği çalışmaları tamamlandı
Bozyazı'da Doğrudan Gelir Desteği çalışmaları tamamlandı
Mersin'in Bozyazı İlçe Tarım Müdürü Avni Taşyürek, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından çiftçilere ödenecek Doğrudan Gelir Desteği(DGD) pirim ödemeleri için gerekli çalışmaların tamamlandığını söyledi.
Başbakan Erdoğan: "Türkiye, eyalet ya da yerel yönetimi muhattap alamaz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin PKK ile mücadelede eyalet ya da yerel yönetimleri muhattap alamayacağını sö..
Çinliler olimpiyatlar için modernleşiyor
Çinliler olimpiyatlar için modernleşiyor
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nı yeni Çin'in bir aynası olarak gören Pekin yönetimi, oyunlar sırasında iyi bir imaj bırakmak için halkın daha modern olmasını istiyor.
Karabük Belediyesi çift kontrollü vana sistemine geçiyor
Karabük Belediyesi çift kontrollü vana sistemine geçiyor
Karabük Belediyesi Çift Kontrollü Vana Sistemine geçiyor
Kuş Gribi Stratejik İletişim Çalışma Grubu’ndan hastalığa eğitim dopingi Hafta başında Tarım Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü sekreterya altında toplanan Kuş Gribi St..
CHP, anayasa değişikliğinden vazgeçmeye çağırdı
CHP, anayasa değişikliğinden vazgeçmeye çağırdı
CHP Grup Başkanvekilleri, milletvekillerini, Anayasa değişikliğiyle ilgili değişiklikten vazgeçmeye çağırdı.
'2009 yerel seçimleri BBPnin rüştünü ispatlayacağı seçimler olacak'
"2009 yerel seçimleri BBP'nin rüştünü ispatlayacağı seçimler olacak"
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, 2009 yerel seçimlerinin partilerinin sağ seçmen nezdinde rüştünü ispat etme seçimi olacağını ifade etti.
Uludağ'da kar kalınlığı 148 santimetre ile en yüksek seviyeye ulaştı Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 148 santimetre ile sezonun en yüksek seviyesine ulaşırken, kar yağışının yarın yeniden başla..
Toptan: Cumhuriyetimizin Temel Niteliklerinden Vazgeçmeyi Kimse Düşünemez, Yapmaz ve Yapamaz" Türbanla İlgili Anayasa Değişikliği Teklifinin İkinci Tur Görüşmeleri Başlarken, Oturumu Yöneten ..
Marmara'da 3,5 Metrelik Köpek Balığı Avlandı Marmara Denizi'nde Balıkçı Ağlarına Takılan 3,5 Metre Uzunluğundaki Köpek Balığı, Kadıköy'de Tezgahta Sergileniyor.
12 Patlayıcı Etkisiz Hale Getirildi Terör Örgütü Mensuplarınca 1 Ocak-8 Şubat 2008 Tarihleri Arasında 13 Patlayıcı Madde ve Mayın Kullanma Olayı Gerçekleştirildi.
Sigarayı Bırakıyorum! Cezaevinde Sigaraya Alıştığını İtiraf Eden Güzel Manken, Bırakmak İçin Tedavi Göreceğini Açıkladı..Cezaevinde Sigaraya Alıştığını İtiraf Eden Güzel Manken, Bırakmak İçin Tedavi Göreceğini Açıkladı..
Küçük Türkiye Korkusu
'Küçük Türkiye' Korkusu
Erdoğan'ın Almanya'da Türk Eğitim Kurumları Açılması Önerisine Sert Tepki Gösteren Alman Politikacılar, Erdoğan'ı Ülkelerinde 'Küçük Türkiye' Yaratmakla Suçladı.
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Gençten tepki çeken provakasyon
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'ten tepki çeken provakasyon
Yükseköğretimde başörtüsü özgürlüğünü sağlayacak Anayasa değişikliği süreci ikinci tur oylaması gergin başladı. Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, değişikliğe karşı olan muhalefet partilerini Meclis kürsüsünü...
Malatyada doğalgaz dağıtımında ön abonelik sistemi uygulanacak
Malatya'da doğalgaz dağıtımında ön abonelik sistemi uygulanacak
Doğalgaz çalışmalarına Nisan 2006'da başlayan Malatya'da doğalgaz çalışmaları çok hızlı ilerledi ve 2007 sonunda ilin yaklaşık yüzde 85'i doğalgazdan istifade edebilecek hale geldi. Abone sayısı 28 bine ulaşan...
Anayasa değişikliği teklifinin 1. maddesinin gizli oylamasına geçildi
Anayasa değişikliği teklifinin 1. maddesinin gizli oylamasına geçildi
Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) birlikte verdiği Anayasa değişiklik teklifinin 1.maddesinin gizli oylamasına geçildi.
Açık süt R1 Brusella hastalığı riski taşıyor
Açık süt R1 Brusella hastalığı riski taşıyor
Alanya Tarım İlçe Müdürü Umut Olgun, piyasada açık satılan süt ürünlerinin `R1 Brusella` hastalığı riski taşıdığını söyledi.
TBMM'de Türban Maratonu Başladı TBMM Genel Kurulunda, Yüksek Öğretimde Başörtüsünün Serbest Bırakılmasını Öngören Anayasa Değişikliği Teklifinin 1. Maddesinin Oylamasına Başlandı.
Türkiye Haftaya 572,7 Milyon $ Dış Borç Ödeyecek Hazine, Gelecek Hafta 572,7 Milyon Dolar Genel Bütçe ve Hazine Garantili Dış Borç Ödemesinde Bulunacak.
Bir zamanlar pamuk tüccarıydı şimdi işçisi oldu
Bir zamanlar pamuk tüccarıydı şimdi işçisi oldu
Şanlıurfa'da bir zamanlar pamuk tüccarlığı yapan ve daha sonra iflas eden bir şahıs, biriken borçlarını ödeyebilmek için böbreklerinden birini satılığa çıkardı.
CHP'den "Evet" Diyecek Milletvekillerine Sağduyu Çağrısı CHP Grup Başkanvekilleri, Yükseköğretimde Başörtüsüne Serbestlik Getiren Anayasa Değişikliği Oylamasının Hemen Öncesinde, 'Anayasa Değ..
CHP'den Türban Oylaması Öncesinde Son Çağrı CHP, Meclis Genel Kurulu'nda Yapılacak Türban Oylaması Öncesinde AKP, MHP ve Teklife Destek Verecek DTP'ye "Sağduyu" Çağrısında Bulundu. CHP Grup B..
"Anayasa Değişikliği" Oylaması Başladı Anayasa değişikliği teklifinin 1. madde oylaması TBMM Genel Kurulu'nda başladı. (ANKA)
(EKİP)
Trabzonspor Başkanlığa Gidiyor Trabzonspor'da Seçimli Olağan Genel Kurul Bugün ve Pazar Günü Yapılacak. Bordo-Mavililer, Bu Genel Kurul ile 40. Kez Seçime Gitmiş Olacak.
ATO, yeni bir vergi barışı istedi Ankara Ticaret Odası(ATO) Başkanı Sinan Aygün, Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı ve Bakanlar Kurulu'nun TBMM'ye sunduğu "Bazı Kamu Alacaklarının Uzlaşma Yolu ..
Başbakan Erdoğan: "Türkiye tam üyelik dışında hiçbir alternatifi dikkate almayacaktır" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK terör örgütüne yönelik operasyonların sonuç alıncaya kadar devam edec..
Fakülte Bitiremedi Ama 2 Fakülte Yaptıracak
Fakülte Bitiremedi Ama 2 Fakülte Yaptıracak
Mardin Eski Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, Kendini Eğitime Adadı.
Siirt Gazeteciler Derneğinden ilk istifa geldi
Siirt Gazeteciler Derneği'nden ilk istifa geldi
Siirt'te önceki gün ilk genel kurulunu yapan Siirt Gazeteciler Derneği'nden ilk istifa geldi. Derneğin kurulmasına öncülük eden Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asaf Varol, bazı gazetecilerin derneğin...
Mardin Belediyesi kütüphanesinde toplanan kitaplar köylere gönderiliyor
Mardin Belediyesi kütüphanesinde toplanan kitaplar köylere gönderiliyor
Mardin Belediyesi tarafından 2 yıl önce kurulan belediye kütüphanesinde toplanan kitaplar köy okullarında bulunan kütüphanelere bağışlanıyor.
Türkiye'de yaşayan ABD vatandaşları, Demokrat Parti'nin aday seçimi için oy kullandı Türkiye'de yaşayan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşları, Demokrat Parti'nin adayını seçmek için ..
Reyhanlı'da vücuduna 6 kurşun sıkılan şahıs hayatını kaybetti Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde gece geç saatlerde Yeşilova Mahallesi Gazi Mürsel tepesi mevkiinde araba içersinde vücudunun çeşitli ..
Bozyazı'lı çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı Mersin'in Bozyazı ilçesinde zeytin yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi amacıyla çiftçilere 20 bin fidan dağıtıldı.
Freni patlayarak takla atan tırın kaza anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi
Freni patlayarak takla atan tırın kaza anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi
Manisa'dan aldığı beyaz eşya yükünü İzmir'e getirirken freni patlayan tırın şoförü başka araçlara çarpmamak için tali yola girdi. Duvara çarpıp devrilen TIR'ın kaza anı güvenlik kameralarına takıldı.
Tariş'in Gömeç'teki kontinü tesisi kapasite arttırdı Balıkesir'in Gömeç ilçesinde bulunan, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'ne bağlı Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifi, kontinü tesisini yenil..
Kayserigaz, enerji tasarrufu bilinçlendirme kampanyası başlattı Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kayseri şehir içi doğalgaz dağıtım şirketi K..
Görme ve duyma engelli kardeşler yanarak can verdi Kastamonu'da çıkan yangında görme ve duyma engelli 2 kardeş yanarak öldü.
Kastamonu Valisi Çakır uyardı: "Çarşı pazarda resmi araç görmek istemiyorum" Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, kamu kurum kuruluşlarında ihtiyaç fazlası araç ve gereçler ile istihdamı iyi plan..
Kayseri'de tarihi kapalı çarşının elektrik sorunun giderilecek Kayseri'de tarihi kapalı çarşının elektrik sorunun giderileceği belirtildi. Anıtlar Kurulu'ndan gerekli izni alan Kayseri ve Civ..
Kargoyla kaçak sigara gönderdiler İzmir'in Menemen ilçesinde dört koli kaçak sigara ele geçirildi. Bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Diyarbakır'dan kargo ile gönde..
Canlı Yayında 'Piç' Gafı! Ntv'de Yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' Programında Pınar Kür, Çiğdem Anad ve Müjde Ar ile Birlikte Yorum Yapan Aysun Kayacı, Canlı Yayında İkinci Gafını da Yaptı.Ntv'de Yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' Programında Pınar Kür, Çiğdem Anad ve Müjde Ar ile Birlikte Yorum Yapan Aysun Kayacı, Canlı Yayında İkinci Gafını da Yaptı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10