9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ege'de Türk F-16'lara Taciz Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a ait uçakların, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk uçaklarına dün 2 kez önleme yaptığını bildir..
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ataç Mısır'a Gidiyor Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Mısır Deniz Kuvvetleri Komutanı'nın resmi davetlisi olarak Mısır'a gidiyor.
Deniz K..
Türban Teklifinin Tümü Rekor Oyla Kabul Edildi Üniversitelerde Türban Serbestisi Sağlayan Anayasa Değişikliği Teklifinin İkinci Tur Oylamasında, Teklifin Tümü Rekor Sayılabilecek Bir Oyla Kab..
Kayserispor - Beşiktaş 2- 0 STAT: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk
Tabancayla havaya ateş eden şahıs yakalandı Bursa'nın Gemlik ilçesinde tabancayla havaya ateş eden bir kişi polis tarafnıdan yakalandı.
Lagendijk'ten hükümete çağrı: "Başörtüsü için harcanan enerji diğer alanlarda da harcanmalı" AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Avrupa Birliği (AB) reform sürec..
Kolonu patlayan apartmandaki tehlike yan binaya sıçradı
Kolonu patlayan apartmandaki tehlike yan binaya sıçradı
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da geçtiğimiz hafta içerisinde kolonu patladığı için güvenlik açısından boşaltılan 7 katlı Arslanoğlu Apartmanındaki tehlike, duvarları bitişik olan Dönmez Apartmanı'na da sıçradı. Dönmez...
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi 200 dönüm araziye 5 bin zeytin fidanı dikimi yaptı
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi 200 dönüm araziye 5 bin zeytin fidanı dikimi yaptı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi, araştırma amacı dışında 350 dönüm arazi üzerine zeytin, nar ve nektarın bahçesi tesisi için ilk adımı attı. Düzenlenen törenle 200 dönümlük bölüme 5 bin zeytin fidanının...
Türban Meclisten Geçti
Türban Meclis'ten Geçti
TBMM Genel Kurulu'nda, Yüksek Öğretimde Başörtüsünün Serbest Bırakılmasını İçeren Anayasa Değişikliği Teklifinin Tümü, 411 Oyla Kabul Edildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 2 - Çaykur Rizespor: 1 Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Çaykur Rizespor'u İbrahim Akın'ın Attığı Gollerle 2-1 Yendi.
Trabzonsporda Nuri Albayrak yönetimi ibra edilmedi
Trabzonspor'da Nuri Albayrak yönetimi ibra edilmedi
Trabzonspor'un 15-16 Aralık 2007 tarihlerinde yapılması gereken fakat bir üyenin itirazı sonucu iptal edilen genel kurulun ilk günü tamamlandı. Bugün yapılan genel kurulda en önemli olay, Nuri Albayrak yönetiminin...
Yedi ilde 10 döviz bürosunu dolandıran şebeke çökertildi
Yedi ilde 10 döviz bürosunu dolandıran şebeke çökertildi
Yedi ilde 2002 yılından bu yana döviz bürolarını dolandırdıkları iddia edilen biri kadın üç kişi yakalandı.
Kütahyada toplu taşıma araçlarındaki gecikmeler sona erecek
Kütahya'da toplu taşıma araçlarındaki gecikmeler sona erecek
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, 15 Şubat'tan itibaren uygulamaya girecek olan yeni toplu taşıma sisteminin hem vatandaşın, hem de halk otobüsü sahiplerinin yararına olacağını belirtti. İça, yakın zamanda da toplu...
Çorumda başörtüsü karşıtı gruptan yasak devam etsin eylemi
Çorum'da başörtüsü karşıtı gruptan 'yasak devam etsin' eylemi
KESK Çorum Şubeler Platformu üyesi bir grup, başörtüsü yasağının kaldırılmasına tepki göstermek için eylem düzenledi. Yasağın devamını isteyen grup, Meclis'te kabul edilen düzenlemenin geri çekilmesini istedi.
Başkentteki türban karşıtı 'Bağmıszlık ve Laiklik Miting'i sona erdi
Başkent'teki türban karşıtı "Bağmıszlık ve Laiklik Miting"i sona erdi
Ankara'da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin organize ettiği ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek verdiği türban karşıtı "Bağımsızlık ve Laiklik Miting"i sona erdi.
Bandrolsüz CD bulunduran cafeci gözaltına alındı Bursa'nın Gemlik ilçesinde işyerinde bandrolsüz CD ve DVD bulundurduğu iddia edilen kafe sahibi gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan sor..
Pakistan'da Seçim Mitinginde Patlama Pakistan'ın Kuzeybatısında Düzenlenen Bir Seçim Mitinginde Bomba Patladı.
Yarımağan: Bakan Olsam Bütün Liseleri Anadolu Lisesi Yaparım ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 'Anadolu Lisesi Gibi Bir Okul Türünün Olmasını Yadırgadığını' Belirterek, 'Ben Milli Eğitim..
Gökhan Gönül: "İş başka dostluk başka" Fenerbahçeli Gökhan Gönül, yarın Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçını, "İş başka dostuk başka" olarak değerlendirdi.
Beşiktaş, Kayserispora 2-0 Yenildi
Beşiktaş, Kayserispor'a 2-0 Yenildi
Kayserisporun Gollerinden Başka Gol Olmayınca Beşiktaş, Deplasmanda Kayserispor'a 2-0 Mağlup Olmaktan Kurtulamadı.
Uluslararası Kalıp Üreticileri Birliği, Bursa'da durum değerlendirmesinde bulundu Uluslararası Kalıp Üreticileri Birliği (UKÜB) Türk kalıp sektörünün sorunları, örgütlenmeleri ve gelecekteki ..
Azerbaycan'da bir Türk vatandaşı iş kazasında öldü Azerbaycan'da çalışan bir Türk vatandaşının iş kazası sonucu hayatını kaybettiği açıklandı
Özbekistan, Türk dünyasının büyük şairi Nevainin doğum yıldönümünü kutluyor
Özbekistan, Türk dünyasının büyük şairi Nevai'nin doğum yıldönümünü kutluyor
Özbekistan, Türk dünyasının önde gelen şairlerinden Alişer Nevai'nin doğumunun 567. yıl dönümünü kutluyor.
Pakistan'daki parti mitinginde patlama: 1 ölü, 20 yaralı Pakistan'da Avami Milliyetçi Partisi seçim mitingini düzenlerken patlama meydana geldi. Patlamada en az 1 kişi ölürken 20'den fazlası ..
Köyde mahsur kalan yaralı kadın saatler süren çalışma sonucu kurtarıldı
Köyde mahsur kalan yaralı kadın saatler süren çalışma sonucu kurtarıldı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan ağır kış şartları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kapalı köy yolları sebebiyle, köylerde hastalanan vatandaşlar saatler süren kurtarma çalışmalarının ardından hastanelere...
Atatürk ile Lenini Aynı Kareye Koydular
Atatürk ile Lenin'i Aynı Kareye Koydular
Atatürk'le Lenin'i Aynı Karede Buluşturan Pankart, Yurtsever Platformu'nun Düzenlediği Laiklik Yürüyüşünden Sonra Alevi Bektaşi ve Yöre Dernekleri Federasyonu Eyleminde Yeniden Ortaya Çıktı.
Ordulu, fındık bahçesinde kök söküyor
Ordulu, fındık bahçesinde kök söküyor
Ordu'da konut yapılmak üzere kırulan fındık bahçesindeki fındık dallarının çalı ve kökleri yaşlı ve çocuklar tarafından yakacak olarak kullanılmak üzere sökülerek toplandı.
Soba yerine kendini yaktı
Soba yerine kendini yaktı
Ordu'nun Gülyalı ilçesinde demircilik yapan Erkan Günday (23), ısınmak için işyerindeki sobaya tiner dökünce kendini yaktı.
Flaş... Flaş...türban Teklifinin Tümü de 411 Oyla Kabul Edildi Üniversitelerde türbanı serbest bırakacak anayasa değişikliğinin teklifinin ikinci tur oylamasında, teklifin tümü üzerinde yapıl..
Adıyaman Devlet Hastanesi'ne atanan 2 uzman doktor göreve başladı Adıyaman Devlet Hastanesi'ne atanan kendi dallarında uzman 2 doktor göreve başladı.
Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu Diyarbakır'ın Lice ilçesinde araziye gizlenmiş 20 kilogram amonyum nitrat ile 187 kilogram uyuşturucu bulundu.
Gazeteci Tuncay Özkan: "Bu Tasarıyı Onaylayanlar Yargılanacak" Gazeteci Tuncay Özkan, "Bağımsızlık ve Laiklik" Mitinginde Yaptığı Konuşmada Meclis'te Türbanı Serbest Bırakan Anayasa Değişikl..
Anayasa değişiklik teklifin tümü 411 oyla kabul edildi Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile MHP'nin birlikte verdiği Anayasa değişiklik teklifi..
Erdoğan: Parlamentodaki Milli İradeye Saygı Duyulmalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Parlamentoda Bir Milli İrade Var. ve Milli İrade Nasıl Tecelli Ederse, Ona Milletçe Herkesin Saygı Duymas..
Kayserispor: 1 - Beşiktaş: 0 (İlk Yarı) Turkcell Süper Lig'de Kayserispor-beşiktaş Karşılaşmasının İlk Yarısı Evsahibi Takımın 1-0 Üstünlüğü ile Tamamlandı.
Anayasa Değişikliği Kabul Edildi TBMM Genel Kurulunda, Yükseköğretimde Başörtüsünün Serbest Bırakılmasını Öngören Anayasa Değişikliği Teklifinin Tümü, 103 Ret Oyuna Karşılık, 411 Oyla Kabul E..
Rusya'dan Ek Doğal Gaz Bosphorus Gaz Aş Genel Müdürü Metin Şen, İran'ın Doğal Gazı Kesmesinin Ardından Rusya'nın, Botaş'ın Talebi Üzerine Türkiye'ye Ek Doğal Gaz Vermeye Başladığını Bildirdi.
Uğur İçin Kına Yaptırdı! Ünlü Film Yıldızı Halle Berry, Uğur Getireceğine İnandığı İçin Kına Yaptırmış..Ünlü Film Yıldızı Halle Berry, Uğur Getireceğine İnandığı İçin Kına Yaptırmış..
Zico: "Şampiyon olmak istiyoruz" Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, "En iyisi olduğumuzu kanıtlamak, yani şampiyon olmak istiyoruz" dedi.
Maldonado, 18 kişilik kadroda Fenerbahçe'nin yeni transferi Maldonado, teknik direktör Arthur Zico tarafından Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının kadrosuna alındı.
Başbakan Erdoğan: "Herkes millet iradesine saygılı olmalı" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifinin TBMM'deki o..
Mersin Vali Yardımcısı ve Çamlıyayla Kaymakamı İbrahim Şeker hayatını kaybetti
Mersin Vali Yardımcısı ve Çamlıyayla Kaymakamı İbrahim Şeker hayatını kaybetti
Bir süredir böbrek yetmezliği nedeni ile tedavi gören Mersin Vali Yardımcısı ve Çamlıyayla Kaymakamı İbrahim Şeker (57), Adana'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Özok, Barolar Birliği'nin toplantısında yaşanan tartışmalarının sorumlusu olarak siyasileri gösterdi Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Barolar Birliği toplantısında yaşanan tartışmalardan..
MİKAD okuma salonlarındaki öğrencilere mont dağıttı
MİKAD okuma salonlarındaki öğrencilere mont dağıttı
Mardin'in Midyat ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD), okuma salonlarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımında bulundu.
Karaman Sabah Dershaneleri ÖSS şubesi açıldı
Karaman Sabah Dershaneleri ÖSS şubesi açıldı
Karaman'da Sabah eğitim kurumları adı altıda faaliyet gösteren Karaman Sabah Dershaneleri ÖSS şubesinin açılışı yapıldı.
İskenderun polisine motosiklet takviyesi yapıldı
İskenderun polisine motosiklet takviyesi yapıldı
Hatay'ın İskenderun ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesine teknolojik donanımlı motosiklet takviyesi yapıldı.
Gözü yaşlı anne, 20 gündür İrana giden oğlundan haber bekliyor
Gözü yaşlı anne, 20 gündür İran'a giden oğlundan haber bekliyor
Şanlıurfa'da kimseye haber vermeden İran'a giden Mustafa Demir'den 20 gündür haber alamayan anne Halide Demir, gözyaşları içerisinde oğlundan gelecek hayırlı bir haberi bekliyor.
Anayasa değişiklik teklifin tümü oylanıyor TBMM Genel Kurulu'nda, üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören 2 maddelik Anayasa değişiklik teklifinin son oylaması ol..
Elbistanda Tüm İşçiler Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu
Elbistan'da Tüm İşçiler Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde,Elbistan Tüm İşçiler Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EL-TÜMDER) kuruldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10