9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

9 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Lübnan'daki Siyasi Kriz Arap Birliği'nin Lübnan'daki Siyasi Kriz İçin Ortaya Attığı Çözüm Planını, İktidar ve Muhalefet Bloklarının Temsilcileriyle Görüşmek Üzere Beyrut'a Gelen Genel Sekrete..
Hollanda'dan Çarşafa Yasak Hollanda Hükümeti Burka ve Peçeli Çarşaf Gibi Yüzü Kapatan Giysililerle Devlet Daireleri ve Eğitim Kurumlarına Girilmesini Yasakladı.
Bin Ladin ve Molla Ömer Pakistan'da Değil İslamabad, El Kaide Lideri Usame Bin Ladin ve Taliban Lideri Molla Ömer'in Pakistan Topraklarında Saklandığı Yönündeki İddiaları Yalanladı.
İngiltere'de "Gemi Enkazları" Konferansı "Hitler'in Kayıp Filosu" Olarak Adlandırılan Üç Denizaltının Karadeniz'deki Türk Sahillerinde Bulunduğunu Açıklayan Selçuk Kolay ve Çanakkale ile İlgi..
İha, DHKP-c Lideri Dursun Karataş'ın Öldüğü İddia Edilen Hastaneyi Buldu İhlas Haber Ajansı, DHKP-c Terör Örgütünün Ele Baºlar?ndan Dursun Karataº'?n Kanser Tedavisi Gördüğü ve Hayatını Kaybe..
DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk: Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Devleti Tek Millet Üzerine İnşa Etmenin Çok Kötü Sonuçlarını Yaşadıklarını ve B..
Dp'li Arat'tan Türban Değerlendirmesi Demokrat Parti (Dp) Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel İdare Kurulu (Gik) Üyesi Ayfer Arat, Türban Meselesi Nedeniyle Toplumda Ötekileştirme Süreci Yaş..
Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay Kocaeli'nde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof.dr. Gülay Altay, İstanbul'da 30 Yıl İçinde 7 Büyüklüğünde Büyük Bir Deprem..
Adalet Bakanlığı atamasında Cumhurbaşkanı Basecu'nun istediği oldu Romanya'da haftalardan beri tartışma konusu olan Adalet Bakanlığı atamasında Anayasa Mahkemesi, başka bir kişinin önerilmesi..
Zonguldakta ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı
Zonguldak'ta ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı
Zonguldak'ta ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Kent merkezinde bulunan İstanbul Ucuzluk Pazarı'ndan iki gün arayla ithal çıra, masa lambası gibi ev ve kırtasiye malzemesi çalan hırsızlık zanlısı Ö.Ö., son işinde yakayı...
Sinop'ta Bienal hazırlığı Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Bienal için gerekli hazırlıklara başlanıldığını belirtti.
TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa Değişiklik Teklifinin İkinci Tur Oylaması Genel Kurulu'nda Anayasa Değişiklik Teklifinin İkinci Tur Oylaması
CHP Lideri Baykal, Yargıtay Başkanı Gerçeker'i Kutladı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay Başkanlığı'na Seçilen Hasan Gerçeker'i Kutladı. Baykal Kutlama Mesajında, "Ülkemizde Rejim Soru..
TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa Değişiklik Teklifinin 2. Tur Görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda, Anayasa Değişiklik Teklifinin 3. Maddesinin Gizli Oylamasına Başlandı.
Ateşli Öpücük Sürprizi Pepsi Max Reklamının Yıldızı Aysun Kayacı Ürünün İkinci Reklam Filmi İçin Kamera Karşısına Geçti.Pepsi Max Reklamının Yıldızı Aysun Kayacı Ürünün İkinci Reklam Filmi İçin Kamera Karşısına Geçti.
CHP Verdiği Sözü Noterde Tasdik Ettirdi
CHP Verdiği Sözü Noterde Tasdik Ettirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Merkez İlçe Yönetim Kurulu, Seçim Zamanlarında Kapalı Kapılar Arkasında Aday Belirleme Yöntemlerine Karşı, Tüm Üyelerin Katılımıyla Aday Belirlenmesine Yönelik Verdiği Sözü Noterde...
'Winx Club' Filmi İçin Söylediler! Atv'de Yayınlanan 'Hepsi 1' Dizisiyle Beğeni Toplayan 'Hepsi' Kızları, Animasyon Filmi 'Winx Club-kayıp Krallığın Sırrı' İçin İki Şarkı Seslendirdi.Atv'de Yayınlanan 'Hepsi 1' Dizisiyle Beğeni Toplayan 'Hepsi' Kızları, Animasyon Filmi 'Winx Club-kayıp Krallığın Sırrı' İçin İki Şarkı Seslendirdi.
TBMM Başkanı Toptan'dın Milletvekillerine 'Sigarayı Bırakma' Çağrısı TBMM Başkanı Köksal Toptan, Milletvekillerinin, Sigarayı Bırakma Konusunda Topluma Önder ve Örnek Olması Gerektiğini Belir..
TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa Değişiklik Teklifinin İkinci Tur Oylaması Anayasa'nın Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun Teklifi'nin 3. Maddesi 411 Oyla Kabul Edildi.
MHP'den Türbana Tepki İstifalarıyla İlgili Açıklama MHP İzmir İl Başkanı D. Müsavat Dervişoğlu, Düzenlediği Basın Toplantısında Türban Yasasına Tepki İçin MHP Narlıdere İlçe Başkanlığı'ndan İ..
Eski TBMM Başkanı Arınç'tan CHP'ye Nasihat Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Değişiklik Teklifinin Anayasa Mahkemesi'ne Götürülebileceğini Belirterek, "Böylesine Toplumsal Mutabakatın E..
Kapatılan maden ocağına izinsiz girmesi canına mal oldu Romanya'nın Maramureş iline bağlı İlba ilçesinde bulunan kapatılmış bir madene izinsiz giren üç kişi, madende meydana gelen göçük yüzün..
Yenimahalle Belediyesi'nin Yardımları Hız Kesmiyor Yenimahalle Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezi (Yeniay), Dar Gelirli Vatandaşlara Yardımcı Olabilmek Amacıyla Çalışmalarını Yoğun Bir Şe..
Başkent'te Romantik Şarkılar Konseri Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların Kültürel Yaşamına Renk Kattığı Konser Etkinliklerine 'Romantik Şarkılar' Konseriyle Devam Ediyor.
Antalya'da Başörtüsü Eylemi Antalya'da Yaklaşık 200 Kişilik Grup, "Türbana Hayır" Eylemi Yaptı.
Fethiye Belediye Başkanı Saatci, 'İlçede içkili mekanlar kapatılıyor' iddialarını yalanladı x Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci, 'İlçede içkili mekanlar kapatılıyor' şeklindeki iddiaları..
KKTC eski Cumhurbaşkanı Denktaş tuhaf açıklama: 'Başörtü yasağının kalkması tehlike'
KKTC eski Cumhurbaşkanı Denktaş tuhaf açıklama: "Başörtü yasağının kalkması tehlike"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, başörtüsünün tehlike olduğunu savundu.
Bahçe sınırı tartışması ölümle sonuçlandı: 1 ölü, 6 yaralı Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine bağlı Üçdirek köyünde bahçe sınırı tartışması yüzünden amca çocukları arasında çıkan silahlı kavgada 1..
Alman Bayreuth Belediye Başkanı Dr. Kolbtan, 9 Türkün Öldüğü Yangına İlişkin Açıklama
Alman Bayreuth Belediye Başkanı Dr. Kolb'tan, 9 Türk'ün Öldüğü Yangına İlişkin Açıklama
Bayreuth Belediye Başkanı Dr. Micheal Kolb Almanya'da Ölen Türk Vatandaşları İçin Üzüntülü Olduğunu İfade Ederek, "Türkiye'ye Gelirken Yangın Nedeniyle Biraz Çekincelerim Vardı, Ancak Çok Sıcak Karşılandım. Eğer Yangın...
Çorlu Akmde Hazırlıklar Sürüyor
Çorlu Akm'de Hazırlıklar Sürüyor
Çorlu Belediyesi'nin Yeni Hizmet Binasına Taşınmasının Ardından Boşaltılan Çorlu Belediyesi Eski Hizmet Binası Atatürk Kültür Merkezi (Akm) Olarak Hizmet Vermeye Başladı. Akm Bünyesinde Oluşturulan Sınıflar ile Ücretsiz...
Köylülerden 'İstimlak' Protestosu
Köylülerden "İstimlak" Protestosu
Antakya'da, Arazilerinin Belediye Tarafından İstimlak Edilmesine Tepki Gösteren Köylüler, Belediye Önünde Eylem Yaptı.
Lagendıjk'ten Türban Değerlendirmesi Türkiye-ab Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı ve Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Lideri Joost Lagendijk, "Türban Yüzünden Hükümet Enerjisini Boşa Har..
Yenikapı-bandırma Deniz Otobüsü Seferleri İptal Edildi
Yenikapı-bandırma Deniz Otobüsü Seferleri İptal Edildi
Marmara Denizi'nde Etkili Olan Fırtına Sebebiyle Yenikapı-bandırma Arasındaki Deniz Otobüsü Seferleri İptal Edildi.
Türban karşıtı eylemcilere çevik kuvvet engeli
Türban karşıtı eylemcilere çevik kuvvet engeli
Üniversitelerde türban yasağının serbest bırakılması için anayasa değişikliğinin 2. tur görüşmelerinin oylandığı saatlerde 24 örgüt üyesi, Samsun'da türban karşıtı eylem yaptı.
CHPli Mustafa Özyürek: Zaman ve Vakit Gazetesi CHP Düşmanı
CHP'li Mustafa Özyürek: 'Zaman ve Vakit Gazetesi CHP Düşmanı'
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Trabzon İl Kongresi'nde Divan Başkanlığı Yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek'ten Tuhaf Açıklama.
Mersin Valiliğinin acı günü
Mersin Valiliği'nin acı günü
Mersin'de Vali Yardımcılığı ve Çamlıyayla Kaymakamlığı görevlerini yürütürken tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İbrahim Şeker'in (54) cenazesi resmi törenin ardından Konya'ya gönderildi.
Malatyada kapanan köy yolu sayısı 18e düştü
Malatya'da kapanan köy yolu sayısı 18'e düştü
Malatya'da yoğun kar nedeniyle kapanan köy yolu sayısı 18'e düştü.
Mitingi gibi imza günü
Mitingi gibi imza günü
Adana'da bir restoran-kafenini açılışına katılan sanatçı Emre Aydın'ı görebilmek ve kendisinden imza almak isteyen hayranları arasında izdiham yaşandı.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan'ın Malatya ziyareti programı belli oldu Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın 12 Şubat tarihinde yapacağı Malatya ziyareti programı belli oldu.
Denizli- Aydın karayoluna 14 bin ağaç dikiliyor
Denizli- Aydın karayoluna 14 bin ağaç dikiliyor
Denizli-Aydın karayolunun her iki tarafına binlerce ağaç dikiliyor. Yol kenarlarına 10 bin fıstıkçamı, 2 bin çınar, bin dişbudak ve 2 bin zakkum, mavi selvi, altuni mazı, ateş dikeninden oluşan süs bitkileri dikme...
Iğdırda Dar Gelirli Ailelere İş Adamlarından Yardım
Iğdır'da Dar Gelirli Ailelere İş Adamlarından Yardım
Iğdır Eğitim ve Dayanışma Derneği (Iğder) ile Ankara Merkezli Tuna Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (Tuna-der) Ortaklaşa Düzenledikleri Organizasyon ile Iğdır'da İhtiyaç Sahibi 150 Aileye Gıda ve Giyim...
Eski Canik Belediyesi Hizmet Binası Yıkılıyor
Eski Canik Belediyesi Hizmet Binası Yıkılıyor
Samsun Canik Belediyesi Eski Hizmet Binasının Yıkımına Başlandı.
Altılı Ganyan 391,27 YTL İkramiye Verdi Adana'da Bugün Koşulan At Yarışları Sonunda Altılı Ganyan 391,27 YTL İkramiye Verdi.
Çince Öğrenen Öğrenciler Fare Yılını Kutladı
Çince Öğrenen Öğrenciler Fare Yılı'nı Kutladı
Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (Tömer) İzmir Şubesi'nde Çince Öğrenen Öğrenciler Düzenledikleri "Çince Günü" Etkinliğinde Fare Yılı'nı Kutladı.
Mgcden Basın Kuruluşlarına Ziyaret
Mgc'den Basın Kuruluşlarına Ziyaret
Mersin Gazeteciler Cemiyeti (Mgc) Yönetim Kurulu, Mersin'de Yayın Yapan Basın Kuruluşlarına Ziyaretlerini Sürdürüyor.
Kartal Bu Kez Kayıp Beşiktaş, Bu Sezon Kendi Sahasında Kaybetmeyen Kayserispor'a, Deplasmanda 2-0 Mağlup Oldu..6 Haftalık Galibiyet Serisi Son Bulan Siyah-beyazlılarda, Tello 70. Dakikada Kır..Beşiktaş, Bu Sezon Kendi Sahasında Kaybetmeyen Kayserispor'a, Deplasmanda 2-0 Mağlup Oldu..6 Haftalık Galibiyet Serisi Son Bulan Siyah-beyazlılarda, Tello 70. Dakikada Kırmızı Kart Gördü.
Vanda Karla Mücadele Çalışmaları
Van'da Karla Mücadele Çalışmaları
Van Belediyesi, 80 Personel ve 10 Araçla Şehir Merkezinde Biriken Karları Temizlemeye Başladı.
Denizli-aydın Yolunda Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı
Denizli-aydın Yolunda Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı
Denizli-aydın Karayolunun Her İki Tarafını Ağaçlandırma Çalışmalarına Başlandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Avcı, "11 Hafta sonra kazanmak güzel" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Çaykur Rizespor galibiyeti sonra..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10