6 Şubat 2008 Çarşamba Günü Haberleri

6 Şubat 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Anayasa Değişikliği Teklifinin Görüşmelerine Geçildi TBMM Genel Kurulunda, Başörtüsünün Yüksek Öğretimde Serbest Bırakılması İçin AK Parti ve MHP'li Milletvekillerince Verilen Anayasa Değişik..
Ara Transferde Sivasspor Ligin Flaş Takımlarından Sivasspor, Ara Transfer Döneminde 2'si Yabancı 8 Futbolcu ile Anlaştı. Kırmızı-beyazlı Ekip, 6 Futbolcusu ile de Yollarını Ayırdı.
Okuma salonlarında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi
Okuma salonlarında başarı gösteren öğrenciler ödüllendirildi
Siirt'te özellikle eğitimde büyük bir hizmet sunan Siirt Eğitim, Bilim, Kültür Spor Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bağlı okuma salonlarında düzenlenen kitap okuma yarışmaları ve sınavlarda başarı gösteren öğrenciler...
Yargıtay Başkanlığı'na Hasan Gerçeker seçildi Osman Arslan'ın emekliliğe ayrılmasıyla boşalan Yargıtay Başkanlığı'na 9'uncu Ceza Dairesi Başkanı Hasan Gerçeker seçildi.
Solingen Faciasında Ailenin Yakınlarından Açıklama
Solingen Faciasında Ailenin Yakınlarından Açıklama
Almanya'nın Solingen Kasabasında 1993 Yılında Aşırı Sağcılar Tarafından Yakılarak Katledilen Gurbetçi Genç Ailesinin Yakınları, Yapılan Yanlışın Tüm Almanlara Mal Edilmesinin Yanlış Olduğunu Belirtti.
Nükleer Karşıtları, Duyarlı Kesimleri Nükleer Santrallere Karşı Çıkmaya Çağırdı Mersin Nükleer Karşıtı Platformu Bileşenleri Üyesi ve Elektrik Mühendisleri Odası (Emo) Mersin Şube Başkanı Kam..
"Üniversitelerde Başörtüsü Yasağını Savunmak İnsan Hakları İhlalidir" Türk Eğitim-sen İstanbul Bölge Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, Başörtüsünün Üniversitelerde Serbest Bırakılması Ç..
Trakya'da Elektrik Tüketimi Trakya Elektrik Dağıtım A.ş. (Tredaş) Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde Toplam 19 Bin Kilometrelik Alanda, 23 İlçe, 59 Belde, 682 Köye..
Prof. Dr. Altuntop: "Kolesterol, kalp ve damar hastalıkları için ciddi risk faktörü taşıyor" Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Levent Altuntop, kolestero..
Ludwigshafen yangınından üç gün önce gelen tehdit telefonu
Ludwigshafen yangınından üç gün önce gelen tehdit telefonu
Almanya'nın Ludwigshafen şehrinde Pazar günü çıkan ve beşi çocuk, dokuz Türkün hayatını kaybettiği elim yangınla ilgili ilginç detaylar ortaya çıkmaya başlıyor. Olayın kundaklama olabileceği ihtimallerini kuvvetlendiren...
Başbakan Erdoğan'nın Avrupalı Türkler ile buluşma programı netlik kazanmadı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat Pazar günü Köln Arena'da Avrupalı Türkler ile buluşması programı hâlâ net..
Devlet Bakanı Yazıcıoğlu: "Dileğim, yangının sebebinin en kısa zamanda belirlenmesi" Yurtdışında yaşayan Türklerden sorumlu Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, Ludwigshafen kentindeki yan..
DİTİB'ten yangının mağdurlarına yardım kampanyası Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Almanya'nın Rheinland-Pfalz Eyaleti'nde bulunan Ludwigshafen şehrinde, Türk'lerin oturduğu bir bina..
Yeni Aşka Yelken Açtı! Seda Akman, Önceki Akşam Nişantaşı'nda Bir Bardan Yeni Sevgilisi ile Birlikte El Ele Çıkarken Objektiflere Yakalandı.Seda Akman, Önceki Akşam Nişantaşı'nda Bir Bardan Yeni Sevgilisi ile Birlikte El Ele Çıkarken Objektiflere Yakalandı.
Türban Teklifi Ortak Öneri Olarak Meclis Genel Kurulu'na Getirildi Meclis Genel Kurulu öncesinde Danışma Kurulu Meclis Başkanvekili Eyüp Cenap Gülpınar başkanlığında toplandı.
Baykal: "Laikliğin İçi Boşaltılıyor" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'Türkiye'yi En Üst Düzeyde Temsil Eden İnsanların Zihninde Laiklik Kelimesi Maalesef Gerçek Özünden Saptırılarak Kullanılm..
Ara Transfer Döneminde Üç Büyükler Futbolda Bugün Saat 18.00 İtibariyle Sonra Erecek Ara Transfer Döneminde Galatasaray, Renklerine 2 Oyuncu Katarken, 1 Oyuncusunu İse Kiraya Verdi. Fenerbahç..
Mazlumder'den Türban Karşıtı Rektörlere Suç Duyurusu Mazlumder, Türban Konusundaki Açıklamaları Nedeniyle İstanbul Üniversitesi (İü) Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak ve İstanbul Teknik Ünivers..
Meslek Örgütleri Davutpaşa'da Yetkilileri Göreve Çağırdı Disk, Ttb, TMMOB ile Türmob Gibi Meslek Örgütleri, Davutpaşa'da 31 Ocak'ta Meydana Gelen, 23 Kişinin Hayatını Kaybettiği Patlama Yerin..
Und: "Türk Şoförler ve Mürettebat Trieste'ye Nakledildi" Uluslararası Nakliyeciler Derneği (Und) Başkanı Tamer Dinçşahin, Hırvatistan Açıklarında Seyreden Un Ro-ro'ya Ait "Und Adriyatik" İsim..
Diyarbakırda kaçak sigara ve uyuşturucu ele geçirildi
Diyarbakır'da kaçak sigara ve uyuşturucu ele geçirildi
Diyarbakır'da jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucu toz esrar ile kaçak sigara ele geçirildi. Olaylarla ilgili 2 kişi tutuklandı.
Turgut Reis Dershanesi öğrencileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarla görüştü
Turgut Reis Dershanesi öğrencileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarla görüştü
Antalya'nın Alanya ilçesinde eğitim gören Turgut Reis Dershanesi öğrencileri, Ankara'ya düzenlenen gezide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarla görüştü.
Sivil toplum kuruluşları, başörtüsü yasağının kaldırılmasını olumlu buluyor
Sivil toplum kuruluşları, başörtüsü yasağının kaldırılmasını olumlu buluyor
Konya'daki 65 sivil toplum kuruluşu (STK) başörtüsü yasağının kaldırılmasına yönelik çalışmaları olumlu bulduklarını açıkladı. STK'lar, taslak metindeki çerçevenin de yetersiz olduğuna işaret ederek, yasağın tamamen...
Denizlide vatandaşlar jandarma karargâhına gitmeden nizamiyede işlerini yaptırabilecek
Denizli'de vatandaşlar jandarma karargâhına gitmeden nizamiyede işlerini yaptırabilecek
Türkiye'de ilk defa Denizli'de, vatandaşların jandarma karargâhına gitmeden işlerini görebileceği nizamiye binası hizmete girdi.
Kan davası cinayetine ömür boyu hapis Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, kan davalısını ve yanındaki kişiyi öldüren kişi, kan davası güderek adam öldürmek suçundan ömür boyu, adam öldürmek suçunda..
Amasya Valiliği'nden 'Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması 2008' düzenlenecek Amasya Valiliği tarafından Amasya'nın tanıtımı ve Türk Sanat Müziği repertuarına yeni eserler kazandırmak..
Sakarya Sosyal Güvenlik Müdürlüğü, taşınma işlemleri nedeniyle Pazartesi gününe kadar hizmet veremeyecek Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün taşınma çalışmaları nedeniyle 11 Ocak Pazarte..
Artvinde günlük bin 500 ihbardan sadece 10u doğru çıkıyor
Artvin'de günlük bin 500 ihbardan sadece 10'u doğru çıkıyor
Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Artvin Devlet Hastanesi'nde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. İncelemesine 112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi'nden başlayan Vali Aydoğdu, daha sonra Artvin İl Sağlık Müdürü...
AK Parti Bilecik İl Başkanı Ünver, Vali Çolak'ı ziyaret etti AK Parti Bilecik İl Başkanı Kemal Ünver, İl Genel Meclisi Başkanı Aytaç Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Bilecik Valisi Musa Çola..
Camı Kıran Hırsız Alarm Çalınca Kaçtı Turgutlu İlçesinde, Bir Markete Girmeye Çalışan Hırsız Önce Kilitleri Sonra Camı Kırdı, Ancak Alarm Çalınca Paniğe Kapılıp Kaçtı.
Otomobilde Esrar Ele Geçirildi Adapazarı'nda, Polisin Yaptığı Aramada, İki Otomobil İçinde 284 Gram Esrar Ele Geçirildi. Olayla İlgili 5 Kişi Gözaltına Alındı.
CHP Genel Başkanı Baykal'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türban Serbestisi ile İlgili Anayasa Mahkemesi'nin Karına Saygı Duyacaklarnı Belirterek, "Hukuk Elinde..
Malatya'da 40 Köy Yolu Kapalı Malatya'da Kar Nedeniyle 40 Köy Yolunun Kapalı Olduğu Bildirildi.
Türbanda Kader Oturumu Başladı
Türbanda Kader Oturumu Başladı
Meclis'te AK Parti ve MHP'li Milletvekillerince Verilen, Başörtüsünün Yükseköğretimde Serbest Bırakılmasını İçeren Anayasa Değişikliği Teklifinin Görüşmeleri ve 1. Tur Oylaması Bugün Yapılacak.
Türkmenistan, Rus Kamazş şirketi ile 47,4 milyon dolarlık anlaşma imzaladı Rusya'nın Kamaz şirketi, Türkmenistan'a 47,4 milyon dolar değerinde iş makinesi satacak. Türkmenistan Karayolları Ba..
The Guardian: "Kundaklama olabilir" Almanya'da 9 Türk'ün ölmesiyle sonuçlanan yangın olayı tüm dünya basınında olduğu gibi İngiliz basınında da geniş yer buldu. Birçok gazetenin yanı sıra baş..
Türk ve Türkmen kalp doktorları tecrübelerini paylaştılar Türkmenistan Sağlık Bakanlığı ile Burak Ağız ve Diş Sağlığı Şirketi'nin ortaklaşa düzenlediği 'kalp ve damar hastalıkları ve cerrahi ..
İnegölde sisin faturası ağır oldu: 22 yaralı
İnegöl'de sisin faturası ağır oldu: 22 yaralı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde iki gündür devam eden ve tüm Marmara bölgesini kaplayan yoğun sis, hayatı olumsuz etkilerken, meydana gelen trafik kazasında 22 kişi yaralandı.
Abdest alırken boğularak öldü Çorum'da akli dengesi yerinde olmayan bir kişi, su havuzuna düşerek can verdi.
Alanyada 4 aracı kundaklayan travesti ile abisi adliyeye sevk edildi
Alanya'da 4 aracı kundaklayan travesti ile abisi adliyeye sevk edildi
Antalya'nın Alanya ilçesinde önceki gün 4 aracı kundaklayan travesti Ömer B. ile ağabeyi Kemal B. adliyeye sevk edildi. İlçede önceki gece saat 04.30 sıralarında yaşanan olayda park halindeki 2 otomobil, 1 minibüs ve 1...
Af Örgütü: "Yunanistan'ın Ege'deki İhlalleri Araştırılsın" Uluslararası Af Örgütü, Yunan Sahil Güvenlik Görevlileri Tarafından Ege Denizi'nde Yapılan İnsan Hakları İhlallerinin Soruşturulması..
Türbanın Kaderini Belirleyecek Oturum Başladı
Türbanın Kaderini Belirleyecek Oturum Başladı
Meclis, AKP ve MHP'nin Türbanın Üniversitelerde Serbest Bırakılmasını Öngören Anayasanın 10 ve 42. Maddelerinde Değişiklik Yapan Yasa Teklifini Görüşmek Üzere Çalışmalarına Başladı.
Genel Kurul, AK Parti ve MHP'nin grup önerisini görüşüyor Üniversitelerde uygulanan Başörtüsü yasağının kaldırılmasını öngören ve AK Parti ile MHP'nin birlikte verdiği Anayasa değişiklik tekl..
Bluestar Uçak Kiralamak İçin Türkiyede
Bluestar Uçak Kiralamak İçin Türkiye'de
Uçak Kiralama Şirketi Bluestar Jets, Türkiye'de de Uçak Kiralamak İçin Faaliyet Gösterecek.
Mekeler Açlıktan Ölüyor
Mekeler Açlıktan Ölüyor
Beyşehir Gölü'nün Buz Tutmasının Ardından Açlık Tehlikesiyle Karşı Karşıya Kalan Su Kuşları Zor Günler Yaşıyor.
Zorlu Gayrimenkul'e Atama Zorlu Grubu, Gayrimenkul Grubu Murahhas Üyeliğine Şule Zorlu'yu Atadı.
Dört Dörtlük Keyif
Dört Dörtlük Keyif
Arazi Araçları Bir Taraftan Tartışıladursun, Diğer Yandan Kullancılar Bu Lükslerinden Vazgeçmeye Pek Niyetli Görünmüyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10