5 Şubat 2008 Salı Günü Haberleri

5 Şubat 2008 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zor Koşullarda Yaşayan Aileye Belediye Yardımı Denizli Belediyesi, Küçük Yaşta Havale Geçiren ve Ailesinin Yanlış Uygulamaları Sonucu Hem Zihinsel Hem de Bedensel Engeliyle Yaşamak Zorunda Ka..
Cumhurbaşkanı Gül : "Referandumu Doğru Bulmuyorum" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Temel Hak ve Özgürlüklerle İlgili Konuların Referanduma Gitmesini Pek Doğru Görmem. Temel Hak ve Özgürlük Çok A..
Türkiye Ümraniye Cezaevi Davasında da Haksız Bulundu AİHM, Ümraniye Cezaevi'nde 2000 Yılında Meydana Gelen Olaylara Karıştıkları Öne Sürülen Dört Kişinin Gerektiğinden Uzun Bir Süre Gözaltınd..
Başbakan Erdoğan: "Bağlama Şekliyle Sıkıntımız Yok" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türban Düzenlemesiyle İlgili YÖK'ün Ek 17. Maddesinde Değişiklik Olabileceği Ancak, Başörtüsünün Bağlama Şek..
Öğretmenlerin Şubat Ataması Mart'a Kalabilir Binlerce Öğretmenin Merakla Beklediği ve Bir Türlü Açıklanmayan Şubat Ayı Atamalarının Maliye Bakanlığı'nın Atamaları Serbest Bırakmaması Nedeniyl..
Yeşilay'dan Yoğun Sigaraya Tepki: "Türk İnsanı Kobay Olarak Kullanılamaz" Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Tüketici Hakları Merkezi, "yoğun sigara"nın Türkiye'de test edilmesine tepki gösterdiler...
Başbakan Erdoğan: "Yeni Solingenler İstemiyoruz" (2) Başbakan Erdoğan, Almanya'nın Ludwigshafen'in Kentinde Meydana Gelen Olayın Ardından, Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schauble ile Bir Ar..
Deprem Dede: Yapı denetimi için verilen paraları belediyeler başka alanlarda kullanıyor
Deprem Dede: Yapı denetimi için verilen paraları belediyeler başka alanlarda kullanıyor
"Deprem Dede" Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Manisa'da çarpıcı açıklamalar yaptı. Işıkara, Türkiye'de yapı denetiminin sadece 19 ilde uygulandığını, oysa 81 ilin 55'inin birici ve ikinci derece deprem kuşağında olduğunu...
Jandarma, DTP Araçları Didik Didik Arıyor
Jandarma, DTP Araçları Didik Didik Arıyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya karşı yürüttüğü sınır ötesi ve yurtiçindeki operasyonlara tepki göstermek için Şırnak'a giden DTP konvoyundaki bütün araçlar, jandarma tarafından didik didik arandı.
Türkonfed: "Türbanda Uzlaşma Aranmalı" Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (Türkonfed) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Beysel, Üniversitelerde Türbanı Serbest Bırakmak Üzere Yapılacak Düz..
Yaban hayvanları için yem atıldı
Yaban hayvanları için yem atıldı
Yoğun kar yağışı nedeniyle, yaban hayvanlarının aç kalmaması için Bilecik Çevre ve Orman Müdürlüğü karla kaplı alanlara yem döktü. Bilecik Çevre ve Orman Müdürü Mustafa Yılmaz, bu kapsamda 2 ton buğday, 500 kg mısır, 10...
Konyasporun Antalya Kampı Devam Ediyor
Konyaspor'un Antalya Kampı Devam Ediyor
Milli Maç Nedeniyle Turkcell Süper Lig'e Verilen Arada Kamp Yapmak Üzere Antalya'da Bulunan Konyaspor'da Yeni Transfer Ceyhun Eriş, "Trabzonspor'da Başarısızlığın Faturası 2 Futbolcuya Kesildi" Dedi.
Hacettepe Üniversitesi: "Türbanı Özgürlük Anlayışının Parçası Göstermek Kaygı Verici" Hacettepe Üniversitesi Senatosu, "Üniversitelerde türban serbestliğinin, özgürlük anlayışının bir parçası..
Çiftlikköy Belediyesi su zammı için mahkemeye başvurdu Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi Belediye Başkanı Metin Dağ, belediye meclis toplantısında Yeşil Körfez Su Birliği tarafından belediyelere v..
Tüm Bel-sen: "Belediyeler Siyasal Rant Uğruna Bölünmek İsteniyor" TÜM BEL-SEN Başkanı Mümtaz Başar, AKP 'yi belediyeleri siyasal rant uğruna bölmekle suçladı.
Başar yaptığı yazılı açıkla..
Denizlispor Tempo Artırdı Denizlispor, Turkcell Süper Ligi'nin 21. Haftasında Kendi Sahasında Konyaspor ile Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını Günde Çift İdmanla Sürdürüyor.
İTO'dan Üniversite Öğrencilerine 20 Bin YTL Ödüllü Makale Yarışması İstanbul Ticaret Odası (İTO), Haftalık Yayın Organı İstanbul Ticaret Gazetesi'nin Kuruluşunun 50'nci Yılı Dolayısıyla Bir M..
Baykaldan Erdoğana Laiklik Eleştirisi
Baykal'dan Erdoğan'a Laiklik Eleştirisi
CHP Lideri Baykal, 'Laikliğin Güvencesi Benim' Diyen Başbakan Erdoğan'a, 'Ciğeri Kediye Emanet Ederim Ama Laikliği Sana Emanet Etmem' Diye Konuştu.
Sobadan zehirlenen karı-koca hayatlarını kaybetti
Sobadan zehirlenen karı-koca hayatlarını kaybetti
Edirne'nin Havsa ilçesinde, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Hulusi Uzun ve Nebahat Uzun çifti hayatlarını kaybetti.
Pınar Selek: "Duygu Asena Ödülü'nün Kaldırılması, Asenaya Saygısızlıktır" Sosyolog Pınar Selek, Uluslararası Pen Yazarlar Derneği Tarafından Duygu Asena Ödülü'nün Kaldırılmış Olmasını Eleştir..
Kuşadası'nda başörtüsünü protesto mitingi düzenlendi Türk Kadınlar Birliği Kuşadası Şubesi'nin çağrısı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) desteğiy..
Tüpraş, Rafineriler Arasında Demiryolu Taşımacılığına Başladı Tüpraş, 22. 5 Milyon YTL Yatırımla Rafineriler Arasında Demiryolu Taşımacılığına Başladı. Kırıkkale Rafinerisi'nde İhtiyaç Fazla..
Yargıtay Başkanlık Seçimlerinde Bugün de Sonuç Alınamadı Yargıtay Birinci Başkanı seçimlerinde bugün yapılan 5 tur oylamadan da sonuç çıkmadı.
Eski Yargıtay Başkanı Osman Arslan'ın yaş ..
2007'nin en iyi 'pazarlama projeleri' belli oldu Bilkent Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü tarafından düzenlenen "En İyi Pazarlama Projeleri 2007" anketi sonuçlandı. 8 bin kişinin ..
Bmı: "Haftada 7 Gün Uçtuğumuz Ankara'da Önemli Fırsatlar Görüyoruz" İngiliz Havayolu Şirketlerinden British Midland Airways (Bmı) Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu (Bdt) ve Türkiye Ticari G..
Metro Bileti Kuyruğunda 830 YTL'sini Çaldılar Bursa'da Metroda Bilet Almak İçin Sırada Bekleyen Yaşlı Adamın Cebindeki 830 YTL, Yankesiciler Tarafından Çalındı.
Şehrin göbeğindeki ağaca evlenme ilanı astı
Şehrin göbeğindeki ağaca evlenme ilanı astı
Manisa'da halk otobüsü ve minibüs durağında değnekçilik yapan emekli Mustafa Cengiz (52), evlenmek için bir ağaca kendi el yazısıyla hazırladığı ilanı astı. İlanda, "Çok Acele Evlenmek İstiyorum. Irk, Mezhep ve Yaş...
Nil Demirkazık Tahliye Edildi Çocuk-der Genel Başkanı Nil Demirkazık, Terör Örgütü PKK'ya Bilerek ve İsteyerek Yardım Ettiği ve Örgüt Propagandası Yaptığı İddiasıyla Yargılandığı Davada Tahli..
Kendi salasını cami hoparlöründen duyan şahıs fenalık geçirdi Niğde'nin Bor ilçesinde kimliği belirlenemeyen bir kişi, camiye giderek belediyenin su işlerinden yeni emekli olan bir vatandaşın..
Dünya Bankası Afganistan'da Afyon Üretiminin Önlenmesi İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım Gerektiğini Bildirdi Dünya Bankası, Afganistan'da Son Senelerde Büyük Bir Hızla Artan Afyon Yetiştiricili..
Samsun Kızılırmak Deltasında şüpheli kuş ölümleri tedirgin ediyor
Samsun Kızılırmak Deltası'nda şüpheli kuş ölümleri tedirgin ediyor
Samsun'un 19 Mayıs İlçesi Yörükler beldesinde kuş gribinin tespit edilmesinin ardından harekete geçen yetkililer, bölgede tedbirlerini artırdı. Kızılırmak Deltası üzerindeki göllerde ölü bulunan yabancı kuşlar,...
Kosova Başkanı Fatmir Sejdıu Türkiye'ye Geliyor Osova Başkanı Fatmir Sejdiu Resmi Ziyaret İçin Bugün Ankara'ya Geliyor.
Mersinde üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılması için destek eylemi yapıldı
Mersin'de üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılması için destek eylemi yapıldı
AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), üniversitelerdeki kılık kıyafetin serbest bırakılması için yapmayı planladıkları Anayasa ve yasa değişikliklerine bir destek de Mersin'den geldi.
Yeni Solingenler İstemiyoruz
'Yeni Solingen'ler İstemiyoruz'
Başbakan Erdoğan, Almanya'daki Yangın Dehşetiyle İlgili Olarak, "Yeni Solingen Facialarını Yaşamak İstemiyoruz, Böyle Bir Durumu Görmek İstemiyoruz" Dedi.
Toprakkale SYDV'de bin 200 kişinin dosyası yeniden puanlanacak Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü'ne (SYDV) kayıtlı bin 200 ihtiyaç sahibinin yeniden ..
Antakyada kolonu patlayan 7 katlı bina boşaltıldı
Antakya'da kolonu patlayan 7 katlı bina boşaltıldı
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da saat 24.00 sıralarında kolonu patlayan 7 katlı binadaki vatandaşlar geceyi akrabalarının evinde geçirdi. Gece boşaltılan ve gündüzde korku dolu anların yaşadığı binanın önünde endişeli...
MedCalc Biyoistatistik paket programının kullanıcı eğitimini Mersin Üniversitesi verecek MedCalc Biyoistatistik paket programının Türkiye temsilciğini alan MedCalcTurkey ile Mersin Üniversite..
Kenan Evren: 'Başörtüsünün hukuki safhaları var ben bununla ilgili konuşmayayım'
Kenan Evren: "Başörtüsünün hukuki safhaları var ben bununla ilgili konuşmayayım"
Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren, başörtüsü tartışmalarıyla ilgili olarak, "Bu iş daha bitmedi, bunun hukuki safhaları var" dedi.
Çorumda başörtüsüne özgürlük gösterisi
Çorum'da 'başörtüsüne özgürlük' gösterisi
Çorum'da bazı sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde 'başörtüsüne özgürlük' gösterisi düzenlendi. "Başörtüsüne şartsız sınırsız özgürlük" adı altındaki programa İlke-Der, Eğitim-Bir Sen ve Özgür-Der Çorum şubesi üyeleri...
Başörtülü kadınlar CHP grup salonundan çıkarıldı CHP Grup toplantısı başlamadan önce grup salonunda bulunan 4-5 başörtülü kadın, partililer tarafından salondan çıkarıldı.
3 Ebeveynli Embriyo İngiliz Bilim Adamları, 3 Ebeveynli Embriyo Vücuda Getirdi.
Gündemden Kısa Kısa... Fenerbahçe-Galatasaray Maçında Servet Çetin"in Darbesiyle Sakatlanan Sarı-Lacivertli Golcü Semih Şentürk"ün Yaklaşık 10 Gün Sahalardan Uzak Kalacağı Öğrenildi.
Kanatlı Hayvan İtlafı Başladı Sakarya'nın Kaynarca İlçesine Bağlı Yeniçam Köyünde Görülen Kümes Hayvanı Ölümlerinin Kuş Gribinden Kaynaklandığı Belirtildi.
Uzakdoğuya 8.5 Milyon Dolarlık Deniz Salyangozu İhracatı
Uzakdoğu'ya 8.5 Milyon Dolarlık Deniz Salyangozu İhracatı
Uzakdoğu Ülkelerinde Cinsel Gücü Arttırıcı Besin Maddesi Olarak Tüketilen Deniz Salyangozu Üretiminde, Türk Firmaları Mührünü Vurdu. Türkiye'nin Deniz Salyangozu Üretiminde Dünya Birincisi Olduğu Kaydedildi.
Six Senses Spa Direktörlük Görevine Lisa Manser Atandı
Six Senses Spa Direktörlük Görevine Lisa Manser Atandı
Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Bünyesinde Hizmet Veren Six Senses Spa'da Direktörlük Görevine, Lisa Manser'ın Getirildiği Bildirildi.
Finansbankın Sevdiklerinize Hediye Card
Finansbank'ın Sevdiklerinize Hediye Card
Cardfinans, Yepyeni Ürünü Hediye Card ile Müşterilerini Hediye Seçme Stresinden Kurtarıyor.
İkinci Kokpit Skandalı! Geçtiğimiz Günlerde The Sun Gazetesinin Yayınladığı İngiltere'deki Kokpit Skandalının Etkisi Geçmeden İkinci Video Patlak Verdi..Geçtiğimiz Günlerde The Sun Gazetesinin Yayınladığı İngiltere'deki Kokpit Skandalının Etkisi Geçmeden İkinci Video Patlak Verdi..
YTL Üfe Bazında Değer Kaybetti Yeni Türk Lirası (YTL) Ocak Ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (Tüfe) Bazında Değer Kazanırken, Üretici Fiyatları Endeksi (Üfe) Bazında Değer Kaybetti.
İMKB En Fazla Kaybettiren Borsa İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Yılbaşından Bu Yana Dünyanın En Fazla Kaybettiren Borsası Oldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10