22 Şubat 2008 Cuma Günü Haberleri

22 Şubat 2008 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İmad Mugniye ve Hizbullah Şehitlerini Anma Haftası Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Şam'da Öldürülen Örgütün Askeri Kanat Lideri İmad Mugniye'nin 'Kanının Yerde Kalmayacağını' Söyle..
İran, Uaea Raporunu Zafer Olarak Niteledi İran, Uluslararası Atom Enerji Ajansı'nın (Uaea) Kısa Süre Önce Yayınladığı Raporu, İran İçin Bir Zafer Olarak Niteledi.
Çankaya Üniversitesi - Fenerbahçe: 64 - 69 Salon: Arı Koleji Spor Salonu
Köksal Toptan Spor Kulubü Bocce Şampiyonasına Gitti
Köksal Toptan Spor Kulubü Bocce Şampiyonasına Gitti
Bartın Köksal Toptan Lisesi Spor Kulübü Bocce 2. Lig 1.etap Maçlarına Katılmak ve İlk 11'e Kalarak Play Of Maçlarında Mücadele Etmek İçin İzmir'e Gitti.
Dini Nikahlı Eşe "Çocuk Kaçırdı" Suçlaması: 2 Gözaltı Eskişehir'de Jandarma, Çocuk Kaçırdıkları İddia Edilen 2 Kişiyi Gözaltına Aldı.
Başbakan Erdoğan İstanbul'a Gitti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Özel Uçak 'Ata' ile İstanbul'a Gitti.
"Operasyon sivil halkın bulunmadığı bölgede gerçekleştiriliyor" Irak'ın kuzeyinde bulunan yerel Kürt hükümetine bağlı Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Cebbar Yaver, kara operasyonunun sivil halkın ..
Erkilet Belde Halkından Mahalle Tepkisi
Erkilet Belde Halkından Mahalle Tepkisi
Kayseri'nin Erkilet Beldesi Halkı, Beldelerinin Mahalleye Dönüştürülmemesi İçin Eylem Yaptı.
Yol kontrolü sırasında kaçak şarap ele geçirildi
Yol kontrolü sırasında kaçak şarap ele geçirildi
Denizli'nin Çal ilçesindeki yol kontrolü sırasında 8 bin 368 şişe kaçak şarap ele geçirildi.
Ceyhanda Nar Ağaçlarının Budanmasına Başlandı
Ceyhan'da Nar Ağaçlarının Budanmasına Başlandı
Adana'nın Ceyhan İlçesinde, Devlet Desteği ile Oluşturulan Nar Bahçelerinde Ağaçların Budanmasına Başlandı.
Cumhurbaşkanı Gül, Türban düzenlemesini onayladı (1) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türban düzenlemesini onayladı. Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa'nın 10. ve 42. maddelerinde değişiklik yapılmasına i..
İnebolulu Balıkçılar Fırtına Nedeni ile Bir Hafta Denize Açılamadı Kastamonu'nun İnebolu İlçesinde Balıkçılar Son Bir Haftadır Devam Eden Fırtına Nedeni ile Denize Açılamadı.
Kar Gitti, İzi Kaldı
Kar Gitti, İzi Kaldı
Amasya'da Hafta Sonu Aralıksız Olarak Yağan Karın Ardından Cadde ve Sokaklarda Oluşan Buzlar İş Makineleri ile Temizleniyor. Yağan Karın Ardından Beyaza Bürünen Amasya'da Cadde ve Sokaklarda Oluşan Buzlanmalar Nedeniyle...
Hızlı Okuma Tekniği Semineri Başladı
Hızlı Okuma Tekniği Semineri Başladı
Malatya İnönü Üniversitesi'nde "Hipnotik Hızlı Okuma ve Konsantrasyon" Konulu Seminer Başladı.
Validen Karayollarına Teşekkür
Vali'den Karayollarına Teşekkür
Bartın Valisi İsa Küçük, Kentte Yaşanan Yoğun Kar Yağışı Sebebiyle Karayollarında Yaşanan Aksaklıkların Kısa Sürede Giderilmesine Yönelik Özveriyle Yürüttükleri Çalışmalardan Dolayı Karayolları Çalışanlarına Teşekkür...
İmranlı Çiftçileri, 2007 Yılında Desteklendi Sivas'ın İmranlı İlçesi'nde İlçe Tarım Müdürlüğü Tarafından 6 Ayrı Konuda Toplam 1 Milyon 698 Bin 414 YTL Destekte Bulunulduğu Bildirildi.
Tek İstekleri Bir Evlerinin Olması
Tek İstekleri Bir Evlerinin Olması
Seyrantepe Mahallesi'nde, Fabrikaların Yanı Başında Kurdukları Çadırda Yıllardır Yaşam Savaşı Veren 10 Kişilik Acar Ailesinin Tek İsteği Başlarını Sokabilecekleri Bir Evleri Olması.
Baü Rektörü Saylandan Türban Yorumu
Baü Rektörü Saylan'dan Türban Yorumu
Balıkesir Üniversitesi (Baü) Rektörü Prof. Dr. Şerif Saylan, Başörtüsü Serbestliğiyle İlgili Kanun ve Kurallar Neyi Gerektiriyorsa Buna Göre Hareket Edeceklerini Söyledi.
Okulda İnsan Hakları Semineri
Okulda İnsan Hakları Semineri
Bartın İnsan Hakları Kurulu Tarafından Bartın Anadolu Lisesi'nde 250 Öğrenciye İnsan Hakları Konusunda Konferans Verilirken, Öğrencilere İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Hakkında Bilgiler Verildi.
Eximbanktan İhracatçıya Kredi ve Sigorta Desteği
Eximbank'tan İhracatçıya Kredi ve Sigorta Desteği
İhracatçılara 2007 Yılında 3.7 Milyar Dolar Kredi Hacmi, 4.7 Milyar Dolar da Sigorta Hacmi Sağlayan Eximbank, 2008 Yılında da Toplam 10.6 Milyar Dolar İhracat Desteği Verecek.
Hizmetçiyi Köle Gibi Kullanıyorlar Sinema Reklamlardan Milyonlarca Dolar Kazanan Elizabeth Hurley ve Kocası Arun Nayar'ın, Hint Asıllı Hizmetçilerine Saatte 1.20 Sterlin Verdikleri Ortaya Çık..Sinema Reklamlardan Milyonlarca Dolar Kazanan Elizabeth Hurley ve Kocası Arun Nayar'ın, Hint Asıllı Hizmetçilerine Saatte 1.20 Sterlin Verdikleri Ortaya Çıktı.
Aranan Şahıslar Kavga Edip, Alkollü Araç Kullanınca Yakalandı Eskişehir'de Muhtelif Suçlardan Aranan 2 Kişi, Kavga Edip Alkollü Araç Kullanınca Yakalandı.
Karabükte 'Kanka,kan Kardeşliği Klubü'
Karabük'te "Kanka,kan Kardeşliği Klubü"
Karabük'te Yayın Yapan Yerel Kanal Brtv Haber Dairesi Başkanı Mustafa Yanık Tarafından "Kanka Kan Kardeşliği Kulubü" Kurulacağı Bildirildi.
Obeziteye Karşı Spora Teşvik
Obeziteye Karşı Spora Teşvik
Yenimahalle Belediyesi, Daha Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu ve Üretken Bir Gelecek İçin "Her Yerde, Her Yaşta, Her Mevsim Spor" Parolasıyla Obeziteye Karşı Vatandaşları Spora Teşvik Ediyor.
K 2 Belgesi Alma Süresinin Uzatılması Esnafı Sevindirdi
K 2 Belgesi Alma Süresinin Uzatılması Esnafı Sevindirdi
Havran Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal Önder, Taşımacılık Yapan Esnaf İçin Sürenin Uzatılmasının Yerinde Bir Karar Olduğunu Belirtti.
Akçansa'nın 2007 Yılı Net Satışları 690.6 Milyon YTL Sabancı Holding ve Heidelbergcement Ortaklığı ile Türk Çimento ve Hazır Beton Sektörünün Önde Gelen Kuruluşlarından Akçansa, 2007 Yılına İ..
Halk Bankası Bağcılar Şubesi Açıldı Halk Bankası, Gelişmiş Alt Yapısı ve Teknolojik Donanımıyla Açtığı Şubelerine Bir Yenisini Daha Ekleyerek Bağcılar Şubesini Hizmete Soktu.
AB Büyükelçisi Marc Pierini:
AB Büyükelçisi Marc Pierini:
Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi Marc Pierini Türkiye Balkanlar ve Avusturya Üzerinden Avrupa'ya Doğal Gaz Taşımayı Amaçlayan Nabucco Projesi'nde Fiyatlandırma Mekanizmasının Bu Hafta Sonu Yada Gelecek Hafta Netlik...
Hidroelektrik ve Jeotermal Santral İhalesine 30 Firmadan Teklif Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.ş'ye Ait Bazı Hidroelektrik Santralleri, Denizli Jeot..
Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa Değişikliğini Onayladı
Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa Değişikliğini Onayladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, türbanın yükseköğretimde serbest bırakılmasını içeren Anayasa'nın 10 ve 42. maddelerinde değişiklik öngören yasayı onayladı.
Küçük Adımlar Büyük Yarınlar Sakaryada
Küçük Adımlar Büyük Yarınlar Sakarya'da
Milli Eğitim Bakanlığı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Procter Gamble Ortaklığında Gerçekleştirilen €œküçük Adımlar Büyük Yarınlar Projesi" Sakarya'da Başladı. Projenin İlk Adımında Aileler, Öğretmenler ve Öğrencilerle Bir...
Vergi Haftası Kutlanıyor
Vergi Haftası Kutlanıyor
Kilis Defterdarı Bayram Yıldız, 25 Şubat - 2 Mart Tarihlerinin Vergi Haftası Olarak Kutlandığını Söyledi.
'Para' Adlı Oyuna Yoğun İlgi
"Para" Adlı Oyuna Yoğun İlgi
Şanlıurfa Belediyesi Tarafından Organize Edilen Necip Fazıl Kısakürek'in Yazdığı "Para" Adlı Oyun Sahnelendi.
Oda Başkanlarından Belediye Başkanı Yenigüne Ziyaret
Oda Başkanlarından Belediye Başkanı Yenigün'e Ziyaret
Van Kahveciler Odası Başkanı Niyazi Budak, Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Ata Üzay ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Tuncil, Belediye Başkanı Burhan Yenigün'ü Makamında Ziyaret Ettiler.
Tim Başkanı Satıcı: "İş Dünyası, Operasyonları Güvenli Pazara Giden Bir Yolun Adımı Olarak Algılıyor" Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) Başkanı Oğuz Satıcı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK)..
Şanlıurfada Kürtçe Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü
Şanlıurfa'da Kürtçe Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde Sahnelenen Kürtçe Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Eşi Tarafından Vurulan Tıp Öğrencisi Öldü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde, Astsubay Eşi Tarafından Vurulan Tıp Öğrencisi A.ö. Hayatını Kaybetti..
Kastamonuda Yollar Buz Pistine Döndü
Kastamonu'da Yollar Buz Pistine Döndü
Kastamonu'da Tipi Nedeniyle Buzlanan Yolda Kayan Minibüs Uçuruma Uçtu. Karın Tampon Vazifesi Gördüğü Kazada Sürücünün Burnu Bile Kanamadı.
Ayvalıkta  Arabanın Üzerine Tekne Kondu
Ayvalık'ta Arabanın Üzerine Tekne Kondu
Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde Meydana Gelen Kaza Görenleri Hayretler İçinde Bıraktı.
Ümraniye'de bulunan el bombaları Noel Baba Barış Konseyi'ne de sıçradı Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen bombalar, Noel Baba Barış Konseyi'ne de sıçradı. Noel Baba Barış Konseyi Başka..
Sinyora'nın Almanya Temasları Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora ile Görüştü.
TİM Başkanı Satıcı: '2023 ihracat hedefimiz 500 milyar dolar'
TİM Başkanı Satıcı: "2023 ihracat hedefimiz 500 milyar dolar"
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, Türkiye'nin ihracat hedefinin 2023'de 500 milyar dolar olduğunu söyledi. Satacı, "Biz 2002 ihracat hedefimizin 30 milyar dolar olduğunu ilan ettiğimizde o zamanki...
Çukurca'da askeri hareketlilik devam ediyor Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik Kuzey Irak'a yaptığı kara operasyonu sonrası sınırda bulunan ilçelerde hareketlilik arttı.
Türkçe, dünya dillerine 12 bin kelime vermiş
Türkçe, dünya dillerine 12 bin kelime vermiş
Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, Türkçenin dünya dillerine 12 bin sözcük verdiğini söyledi. Akalın, Türkçenin dünya dillerine verdiği sok iki kelimenin ise döner ve dolmuş olduğunu bildirdi.
Çanakkalede Gecekondu Sakinlerine 75 YTLye Kiralık Ev
Çanakkale'de Gecekondu Sakinlerine 75 YTL'ye Kiralık Ev
Çanakkale'de Belediyenin Gecekondu Önleme Bölgesinde Güçlükle Yaşamlarını Sürdüren Aileler İçin Yaptırdığı Prefabrik Evlerin Anahtarları Törenle Teslim Edildi.
Atık kağıtların geliriyle 5 köy okuluna bilgisayar alındı
Atık kağıtların geliriyle 5 köy okuluna bilgisayar alındı
Adıyaman'daki okullardan toplanan atık kağıtların geri dönüşümünden elde edilen gelirle 5 köy okuluna bilgisayar alındı.
Yurtta kış: Adana’da 17 köy yolu kapalı Adana'nın yüksek kesimlerine geçtiğimiz hafta sonu yağan kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarının halen ulaşıma açılmadığı öğrenildi.
Üzüm Üreticileri Birliğinde Hüsamettin Kaya güven tazeledi
Üzüm Üreticileri Birliği'nde Hüsamettin Kaya güven tazeledi
Elazığ Üzüm Üreticiler Birliği'nin 1. Olağan Kongresinde Hüsamettin Kaya yeniden başkan seçildi.
DTPlilerin arabulucu olduğu kan davalı iki ailenin barış yemeği mitinge döndü
DTP'lilerin arabulucu olduğu kan davalı iki ailenin barış yemeği mitinge döndü
Şanlıurfa'da 1 kişinin ölmesi, 4 kişinin yaralandığı bıçaklı kavga sonrasında iki aile arasında başlayan kan davası, DTP'lilerin araya girmesiyle barışla son buldu. Verilen barış yemeği miting havasında geçti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10