21 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

21 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüsiad: "Ekonomi İstihdamı Artırma Olanaklarından Uzak" Tüsiad, 2007 Yılının Dördüncü Çeyreğinde Toplam İstihdam Azalırken, İşsizlik Oranının Yükseldiğini Belirterek, "Ekonominin Mevcut Eğili..
Başkent Üniversitesi'nin Geleneksel Hamsi Kokteyli Başkent Üniversitesi'nin Geleneksel Hamsi Kokteyli'ne Katılan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Toplumu 'Antilaik ve Laik' Diye Bölmeye Gerek O..
Sunexpress Sipariş Verdiği Dört Yeni Uçaktan İlkini Boeıng'den Teslim Aldı Sunexpress'in Genel Müdürü Paul Schwaiger, "2008 Sunexpress İçin Oldukça Stratejik Bir Büyüme Yılı Olacak. Bu Yıl İl..
Rize'de park halindeyken çalınan araç bulunamıyor Rize'nin Pazar ilçesinde evin önünde park halindeyken çalınan otomobil, bir haftadır bulunamıyor.
Ardahanda kar esareti
Ardahan'da kar esareti
Ardahan'da etkili olan kar ve fırtına nedeniyle yollar kapalı olduğu için merkez köylere gitmek isteyen araçlar saatlerce şehir dışına çıkamadı. Şehrin çıkışında yolun açılmasını bekleyen araç sürücüleri Karayolları...
Başoğlu, Tuzla Tersanesindeki Ölümleri ve Yargıtay Başkanı'nın Açıklamalarını Değerlendirdi Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-iş) Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, Tuzla Tersanesinde Son..
Bakan Günay: "Türkiye'de Kitaplığı Olmayan Hiçbir Yerleşim Birimi Kalmayacak" Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Özel İdarelerin ve Yerel Yönetimlerin İşbirliğiyle, Türkiye'nin Her Yanın..
Öğretmen Adayları KPSS'ye Düzenleme İstedi İşsiz ve Atanamayan Öğretmen Adayları Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Sisteminin Değiştirilmesini İsterken, 180 Bin İşsiz Öğretmen Varken 4 Bin 78..
Vali Taşkesen: 'Adam olmak için kitap okumak lazım'
Vali Taşkesen: "Adam olmak için kitap okumak lazım"
Vali Mustafa Taşkesen, 'Türkiye Okuyor' kampanyası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Gelin Birlikte Okuyalım' programının tanıtım törenine katıldı.
Anadolu Yakası Minibüsçülerinden "Hat" Protestosu Metrobüs Çalışmaları Nedeniyle Güngören'deki Hatların Kartal'a Kaydırılmasına Tepki Gösteren Minibüsçüler, "Hat Dağıtımının Makul Sayılarda Y..
DSP'den Bakan Günay'a: "Alevi ve Bektaşilere Yönelik Negatif Ayrımcılık mı Yapılıyor?" DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Madımak Oteli'nin müze yapılması fikrinin ödenek sıkıntısına t..
Kamudan 1.2 Milyar Dolarlık Dış Borç Ödemesi Kamu Kesimi, 1-20 Şubat'ta 1 Milyar 206.5 Milyon Dolarlık Dış Borç Ödemesi Gerçekleştirdi. Yılbaşından Bu Yana Toplam Ödeme 3 Milyar 736.6 Milyon ..
Yurttaş Döviz Satıyor Yurt İçi Yerleşiklerin Döviz Hesapları 1-8 Şubat Arasında 2 Milyar Dolara Yakın Azalmayla 93 Milyar 913 Milyon Dolara Geriledi. Söz Konusu Hesaplarda, Yılbaşından Bu Yan..
Repo Hacmi 2.8 Milyar YTL'ye Geriledi Banka ve Aracı Kurumların Müşterileriyle Gerçekleştirdiği Repo İşlemlerinin Bakiyesi, 8-15 Şubat Haftasında Kaydettiği 108.5 Milyon YTL'lik Azalışla 2 Mi..
Bakan Günay: Avrupa Tarihini Yeniden Yazdıracak Belgeler Var Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Balkan, Ön Asya, Güney ve Doğu Avrupa Tarihiyle İlgili En Önemli Yazma ve Tarihi Eserlerin..
Vakıflar Yasası da Anayasa Mahkemesi Yolunda Tartışmalı Vakıflar Yasası'nın Vetolu Maddeleri Meclis Genel Kurulu'nda Kabul Edilirken, CHP de Anayasa Mahkemesi'ne Başvurmayı Gündemine Aldı.
AKP'nin Yeni Anayasa Taslağını ABD'de Tartışmaya Açmasına DTP'den Tepki AKP'nin Yeni Anayasa Taslağını ABD'de Tartışmaya Açacak Olmasına DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Tepki Gösterdi. K..
Tüsiad: Türkiye Küresel Dalgadan En Başta Etkilenecek Ülkeler Arasında Tüsiad Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanı Dr. Tamer Saka, Yüksek Dış Finans Gereksinimi Olan Türkiye Ekonomisinin; Küre..
Yurt İçi Mevduatta 315 Milyar YTL'ye Geriledi Yurt İçi Yerleşiklerin Toplam Mevduat Hacmi 1-8 Şubat Haftasında 714.1 Milyon YTL Azalarak 315 Milyar 30 Milyon YTL'ye Geriledi.
Kredi Stoku 228.2 Milyar YTL'ye Ulaştı Bankaların Yurt İçi Kredileri 1-8 Şubat Haftasında 940 Milyon YTL Artarak, 228 Milyar 294.8 Milyon YTL'ye Yükseldi.
Sarkozy'nin Danışmanı Lamassoure: "Sarkozy Türkiye'yi Engelleyecek" Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin AB Danışmanı Avrupa Parlamentosu Üyesi Alain Lamassoure, "Sarkozy, Türkiye'nin AB ..
Anadolu yakası minibüsçüleri, AK Parti İl binası önünde eylem yaptı
Anadolu yakası minibüsçüleri, AK Parti İl binası önünde eylem yaptı
Anadolu yakası minibüsçüleri, metrobüslerin devreye girmesiyle E-5 güzergahından kaldırılan ve kendi hatlarına dağıtılan minibüslerin adaletli bir şekilde dağıtılmadığını idida ederek Adalet ve Kalkınma Partisi (AK...
CHP, Radar Uyarı Levhalarının Kaldırılmasını Meclis'e Taşıdı CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a, Hız Denetimi Yapılan Yollara Konulması Zorunlu Olan "Radar K..
TMSF Atv-sabah Satışını Onayladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Atv-sabah'ın Çalık Grubu'na Satışını Onayladı.
Paris'e Bir Darbe Daha 'The Hottie And The Nottie' Adlı Filmi Haftasonu Açılışında Sadece 9 Bin Dolar Hasılat Yapan Paris Hilton'a Bir Darbe de Hollywood'dan Geldi.'The Hottie And The Nottie' Adlı Filmi Haftasonu Açılışında Sadece 9 Bin Dolar Hasılat Yapan Paris Hilton'a Bir Darbe de Hollywood'dan Geldi.
Tüketicilerin Bankalara Borcu 95.4 Milyar YTL'ye Ulaştı Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı Borçları 8-15 Şubat Haftasında 789.7 Milyon YTL Artarak 95 Milyar 407.2 Milyon YTL'ye Ulaştı.
İşte Sır Gibi Saklanan Yaşları Yıllara Meydan Okuyan Sanatçılar ve Sosyetikler Aslında Tam Olarak Kaç Yılı Devirmişler?Yıllara Meydan Okuyan Sanatçılar ve Sosyetikler Aslında Tam Olarak Kaç Yılı Devirmişler?
Tüsiad'dan, Sürdürülebilir Büyüme İçin "Kurumsal Risk Yönetimi" Önerileri Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (Tüsiad) İş Ortamında Risk Yönetimi Bilincinin Geliştirilmesi Amacıyla Ha..
Yılın Turizm Adamı: "Ertuğrul Günay" Turist Rehberler Birliği, her yıl "21 Şubat Dünya Rehberler Günü" nedeniyle verdiği "Yılın turizm Adamı" ödülüne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul G..
Bilişim Sektörü, Standartlarına Kavuşuyor TÜBİSAD, bilişim sektörünün sağlıklı gelişimini sağlamak, hizmet ve servis kalitesini standartlaştırarak sektörün saygınlığını korumak ve etkinliğini..
Gaziantep Müze Dostları Derneği Başkanı Arun: "Ziyaretçi sayımızın bu yıl 200 bine çıkmasını hedefliyoruz" Gaziantep Müze Dostları Derneği Başkanı Ayşe Nur Arun, Gaziantep'te 4 olan müze sayı..
Duvarları çatlayan okulun öğrencileri okula gitmeye korkuyor Bağcılar Evren Mahallesi'nde bulunan İsa Yusuf Alptekin İlköğretim Okulu'nun duvarlarında okulun arka tarafında başlatılan inşaat ..
Piyasalar 2008'de 41.9 Milyar Dolar Cari Açık Yüzde 6.54 Enflasyon Bekliyor Piyasaların Yıl Sonu Cari Açık Beklentisi 41 Milyar 856,3 Milyon Dolara, Tüfe Bazında Yıllık Enflasyon Beklentisi d..
İhd İstanbul Şubesi, "Ferhat Tunç'un Gözaltına Alınması İfade Özgürlüğüne Yönelik Bir Baskıdır" İhd İstanbul Şubesi, Sanatçı Ferhat Tunç'un Gözaltına Alınmasını Kınayarak, Hak ve Özgürlükleri..
Bitliste yatalak ve yaşlı vatandaşlara bakıcı tutulacak
Bitlis'te yatalak ve yaşlı vatandaşlara bakıcı tutulacak
Bitlis Sosyal Hizmet İl Müdürü İsmail Yoldaş, yatalak hastalara ve kendi bakımını yapamayan yaşlılara bakıcı tutacakları söyledi.
Asker sınırda, polis şehirde şüphelilere göz açtırmıyor Terör örgütü PKK'nın şehir merkezleri ve kırsalda eylem yapma ihtimaline karşın emniyet güçleri güvenlik tedbirlerini hat safhada tutuy..
Üniversite bahçesinde eylem yapan öğrenciler, AK Parti Hükümeti'ni eleştirdi Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü'nde toplanarak eylem yapan yaklaşık 50 öğrenci, AK Parti Hükümeti'nin icra..
CHP, Anayasa Mahmekesi'ne başvuru için Vakıflar Kanunu'nu inceliyor CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Vakıflar Kanunu'nu Anayasa Mahkemesine götürme konusunu değerlendirdiklerini, çalı..
Eski sırp Askerleri Kosova Polisine Saldırdı Kosova'nın Bağımsızlık İlan Etmesinin Ardından Bölgede Tansiyon Artıyor
Sahte MİT'çi, Jandarma, Polis ve Doktora dikkat! Mersin'de, Kendilerini Devlet Görevlisi, Emniyet, MİT, Jandarma Mensubu veya Gizli Görevli Olarak Tanıtarak Dol..
'Tuzla?da Bazı Ölümler kaza Değil' Bakan Çelik'ten, Tuzla Tersaneleri'nde Yaşanan Ölümler Hakkında İlginç Açıklama
Cari Açık Beklentisi, 41 Milyar 856,3 Milyon Dolara Çıktı Yıl Sonu Cari İşlemler Dengesinde Meydana Gelecek Açık Beklentisi, 41 Milyar 856,3 Milyon Dolara Çıktı. Cari Açık Beklentisi 40 Milya..
Sağlık Bakanlığı, Sahte Doktor Atamış!
Sağlık Bakanlığı, Sahte Doktor Atamış!
Sağlık Bakanlığı'nın Kocaeli'nin Gebze İlçesine, Daha Önce de Sahte Doktorluk Yaptığı için Gözaltına Alınan Bir Sahte Doktoru 112 Acil Servisine Atadığı Ortaya Çıktı.
İlçelerin kültür envanteri kitapta toplandı
İlçelerin kültür envanteri kitapta toplandı
Adana'nın kent merkezindeki kültür envanterini içeren "Adana Kentsel Kültür Envanteri" kitabın ikincisi "İlçeler Kültür Envarteri" adıyla hazırlandı.
Sanko İtalyan Riello ile Kombide Ortaklığa Gidiyor
Sanko İtalyan Riello ile Kombide Ortaklığa Gidiyor
Isıtma-soğutma ve Havalandırma Ürünleri Sektöründe Büyüme Politikası İzleyen Sanko Holding, İtalya'nın Önde Gelen Kombi Üreticilerinden Riello Firması ile İşbirliği Anlaşması Yaptı.
Tüsiada Göre Türkiyenin 7 Önceliği
Tüsiad'a Göre Türkiye'nin 7 Önceliği
Tüsiad Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Cenevre'den Türkiye ve AB ile İlgili Önemli Mesajlar Gönderdi.
Stüdyo Evlere Akın Ettiler
Stüdyo Evlere Akın Ettiler
Son Dönemde Gayrimenkulde Bir Durgunluk Yaşansa da 'Stüdyo' Olarak Adlandırılan 1+1 Daire Talebinde Önemli Bir Artış Yaşanıyor.
Kırşehirin ilçelerine Türk Telekomdan internet evi
Kırşehir'in ilçelerine Türk Telekom'dan 'internet evi'
Türk Telekom tarafından başlatılan 'her ilçeye bir internet evi' projesi kapsamında, Kırşehir'de merkez ilçe başta olmak üzere 7 ilçeye internet evi kuruldu. Toplam 20 milyon YTL'lik kaynak ayrılan proje bu yıl da devam...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10