21 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

21 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye Devlerle Yarışıyor
Türkiye Devlerle Yarışıyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Öğretim Görevlisi Şerafettin Özışık, Türkiye'nin Dünya Patent Alımı Sıralamasında Almanya, ABD, Fransa, İtalya ve İsviçre'den Sonra 6. Sırada Bulunduğuna İşaret Ederek, Türkiye'nin Bu...
Bakan Yıldırım Çanakkale'ye Geliyor Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çeşitli İnceleme ve Açılışlara Katılmak Üzere Cumartesi Günü Çanakkale'ye Gelecek.
Adıyaman'da Hafif Şiddetli Deprem Adıyaman'da Merkez Üssü Samsat İlçesi Olan 3.6 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.
Bakan Çelik'ten Eleştirilere Olumlu Yanıt Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim Çalışanlarının Temsilcilerini Kendi Mesai Arkadaşı Olarak Gördüğünü Belirterek, "Biz Zaten Katılımcı Bir Yö..
Su Bulamayan PKK'lılar Bitlendi Sınırötesi Operasyonla Büyük Darbe Vurulan PKK'lı Teröristler Şimdi de Sağlık Sorunlarıyla Boğuşuyor
Türk topçusu Hakurk bölgesini vuruyor Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenleyen Türkiye, sınırdaki Hakurk bölgesini top ateşine tuttu. Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Cebbar Yaver, bölgeye ..
Kosova'nın bağımsızlığına karşı çıkan Sırplar, gösteri hazırlığında Kosova'nın 17 Şubat'ta bağımsızlığını ilan etmesine karşı çıkan binlerce Sırp, başkent Belgrad'da gösteri yapacak. Pekçok S..
Cumhurbaşkanı Gül, Ermenistan cumhurbaşkanlığına seçilen Sarkisyan'a kutlama mesajı gönderdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan Cumhurbaşkanlığına seçilen Serj Sarkisyan'a kutlama mesajı ..
Jirinovski, Kremlin adayı Bagdanovun temsilcisini canlı yayında dövdü
Jirinovski, Kremlin adayı Bagdanov'un temsilcisini canlı yayında dövdü
Rusya'da 2 Mart'ta yapılacak başkanlık seçim kampanyaları sessiz sedasız devam ederken başkan adayı aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski'nin batı yanlısı Demokrat Parti adayı Andrey Bagdanov'un...
Vietnam'da iki Türk hırsızlık yaparken yakalandı Vietnam'ın Ho Chi Minh kentinde iki Türk bir postaneden hırsızlık yaparken yakalandı.
Borsa, 2. Seansa 55,52 Puan Artışla Başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi İkinci Seansa, Önceki Kapanışa Göre 55,52 Puan Artarak 46.138,99 Puandan Başladı.
Kamu sektöründeki uyarı grevleri Almanya'da hayatı olumsuz etkiliyor Almanya'da kamu çalışanlarının geçen hafta başlattıkları grev dalgası giderek yayılıyor. Ülke genelinde şimdiye kadar grev..
Norveç tarihinin en büyük depremi meydana geldi Norveç tarihinin en büyük depremini yaşadı. Norveç'in kuzeyinde bulunan Svalbard adasında gerçekleşen depremin şiddeti, Norsar deprem araştırma..
13 Genç Kızın Ürettikleri Elde Kaldı Muş'un Bulanık İlçesi'nde Çalışmak İçin Ailelerini Güçlükle İkna Eden ve Avrupa Birliği'nin Hibe Kredisiyle Tekstil Atölyesi Kuran 13 Genç Kız, Ürettikler..
Edirnede 36 kilogram eroin ele geçirildi
Edirne'de 36 kilogram eroin ele geçirildi
Edirne jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 36 kilogram eroin ele geçirildi.
'Medya Okur Yazarlığı Semineri' Kartepe'de düzenlenecek Okullarda Medya Okur Yazarlığı dersi için il milli eğitim müdürleri seminere alınıyor. Kocaeli Kartepe'de düzenlenecek seminere 81 il m..
Bursada odalar kaçak yapılaşma için bir araya geldi
Bursa'da odalar kaçak yapılaşma için bir araya geldi
İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin öncülüğünde Mimarlar Odası, Şehir Planlamacıları Odası ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası kaçak yapılaşma ortak mücadele için bir araya geldi. Kaçak yapılaşma konusunda...
Kütahyadaki berberlerden askerlere fiyat indirimi
Kütahya'daki berberlerden askerlere fiyat indirimi
Kütahya Berberler Odası, indirimli bir tarife belirleyerek, kente vatani görevini yapmak için gelen askerlere indirim uygulama kararı aldı.
Malatya Belediye Başkanı Akın: 'Malatya suyu, içme suyu olarak kullanılmak kaydıyla 2038 yılına kadar yeter'
Malatya Belediye Başkanı Akın: "Malatya suyu, içme suyu olarak kullanılmak kaydıyla 2038 yılına kadar yeter"
Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, içme suyununun sadece içmesuyu olarak kullanılmak kaydıyla Malatya'ya 2038 yılına kadar yeteceğini söyledi.
Aşkale Okuyor kampanyası başlatıldı
Aşkale Okuyor kampanyası başlatıldı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın koordinasyonunda düzenlenen 'Türkiye okuyor' kampanyası kapsamında Erzurum'un Aşkale ilçesinde bilgilendirme toplantısı...
Avrupalı öğretmenler, Mudurnuya hayran kaldı
Avrupalı öğretmenler, Mudurnu'ya hayran kaldı
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında Bolu'ya gelen heyet, ziyaret ettikleri Mudurnu ilçesine hayran kaldı.
Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreterliği görevine atandı
Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreterliği görevine atandı
Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdasesi (ADASU) Genel Müdürü Rüstem Keleş vekaleten atandı.
Bakan Çağlayan, Patent Enstitüsü adına Antep Baklavası'na "coğrafi işaret tescil belgesi" verdi Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türk Patent Enstitüsü adına Gaziantep Sanayi Odası Baş..
Başbakanın Köpeği Mızrak Tehlikeyi Atlattı
Başbakan'ın Köpeği ''Mızrak'' Tehlikeyi Atlattı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı korumak için dün görevi başında 10 metre yükseklikten düşen ve arka bacağı kırılan bomba arama köpeği Mızrak, bugün ameliyata alındı.
En Büyük Oto Hırsızlık Şebekesi Çökertildi
En Büyük Oto Hırsızlık Şebekesi Çökertildi
İstanbul Polisinin Vatandaşların Adeta Korkulu Rüyası Haline Gelen Oto Hırsızlığı Şebekelerine Dönük Gerçekleştiriği 'Kartopu' İsimli Operasyonda, Ele Geçirilen Araçlar Şaşırttı.
Geleceğin entellektüelleri ikinci defa yarışacak
Geleceğin entellektüelleri ikinci defa yarışacak
Bilim olimpiyatlarındaki başarılarıyla adından sıkça sözettiren Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, şimdi de sanat faaliyetlerine öncülük ediyor. Sanat eğitimini özendirmek amacıyla ilköğretim okulları arasında ulusal...
Kayseride kar nedeniyle köyde mahsur kalan iki hasta paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı
Kayseri'de kar nedeniyle köyde mahsur kalan iki hasta paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı
Kayseri'de kar ve tipi nedeniyle köylerinde mahsur kalan biri beyin kanaması geçiren iki hasta, karla mücadele ekiplerinin yoğun çalışması sonucu paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı.
Vali Güvenç: 'Kış turizminden sonraki hayalim Erzurumda çiftlik hayvancılığının gelişmesi'
Vali Güvenç: "Kış turizminden sonraki hayalim Erzurum'da çiftlik hayvancılığının gelişmesi"
Vali Celalettin Güvenç, kış turizminden sonraki hayalinin Erzurum'da çiftlik hayvancılığının gelişmesi olduğunu açıkladı.
Norveç hayali kuran 650 Yozgatlı İiş-Kur'un kapısını çaldı Norveç Çalışma ve Sosyal Kapsama Bakanı ıÜüBjarne Hakon Hanssen'in ülkesinde 100 bin Türk işçinin istihdam edileceği yönündeki açıkl..
Televizyonsuz Kalan Şehir Yasta! Verici İstasyonunun Yanması Sonucu En Az 1 Ay Boyunca Yayın Yapılamayacak
Sahibi Donan Eşek 4 Gün Başından Ayrılmadı
Sahibi Donan Eşek 4 Gün Başından Ayrılmadı
Afyn'da Bir Eşek, Donarak Ölen Sahibinin Başından 4 Gün Boyunca Ayrılmadı. Aç Kalan Eşeğin, Sahibinin Bastonunu Yediği Öğrenildi.
Emekli Maaşlarında En Az Yüzde 25'lik kayıp! Enflasyon Düşerse Kayıp Oranı Yüzde 50 Olabillir. Sosyal Güvenlik Reformu Kazanılmış Haklara da Dokunuyor...
Diyanet, Kadın Müdürüne Kızdı Türkiye Diyanet Vakfı, 'Başörtüsü İslam'ın Önşartı Değil' Diyen Kadın Faaliyetleri Müdürünü 'Tekzip' Etti
Ferhat Tunç Serbest Bırakıldı Terör Örgütü Propagandası Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alınmıştı
Genç Subayların ermenice Merakı Ermenice, Son Yıllarda Türkiye?de ?gözde Dil? Olmaya Başladı. Harp Okulunda da Seçmeli Ders Olarak Okutuluyor
Türk Topçusu K.irak'ı Vurdu 'Türk Topçusu Keşif Uçuşlarının Ardından Hakurk'u Bombaladı' İddiası
'Biramı da İçerim ezanımı da Dinlerim!' Kosovalı İmamdan Ünlü Haber Ajansı Associated Press'e İlginç Açıklama: Bizimki Light İslam Tıpkı Light Cola Gibi
Tuzla'daki Ölümleri Meclis İnsan Hakları Komisyonu da Araştıracak Tuzla Tersanesindeki İşçi Ölümlerine İlişkin Tartışmalar Devam Ederken Meclis İnsan Hakları Komisyonu da, Kurduğu Alt Komisyo..
Başbakanı İstemiyor, Elçisi Buyrun Diyor
Başbakanı İstemiyor, Elçisi 'Buyrun' Diyor
Sarko'nun Türkiye Karşıtlığı İyi Biliniyor. Ancak Sarko'nun Türkiye Büyükelçisi, 'Fransa Türkiye'nin Müzakere Sürecinin Devamından Yana. AB-Türkiye Arasındaki Yakınlaşmaya Bağlıyız.' Diyor.
AKP TBMM'de Muhalefeti Sevmiyor AKP'lilerin Hazırladığı Dört Ayrı İçtüzük Değişikliği Teklifi TBMM Gündeminde Beklerken, AKP Grubu Bir Değişiklik Teklifi Daha Hazırladı. İçtüzün 14 Maddesinde..
DTP: "Kürtçe Üzerinde Yasaklayıcı, Baskıcı Uygulamalar Devam Ediyor" DTP, Kürtçe üzerinde yasaklayıcı, baskıcı, engelleyici uygulamaların devam ettiğini iddia etti.
DTP tarafından "Düny..
Firar Eden Askere Af Müjdesi
Firar Eden Askere Af Müjdesi
Yeni, 'Temel Ceza Kanunu ile Ordudan Firar Edenler, Emre İtaatsizlik, Üste Hakaret ve Daha Pek Çok Askeri Suçu İşleyen Askerler de Aftan Yararlanacak.
Mgk Toplandı, Gündem Kuzey Iraka Kara Harekatı
Mgk Toplandı, Gündem Kuzey Irak'a Kara Harekatı
Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Gül Başkanlığında Toplandı. 2008'in Bu İlk Mgk'sında Gündem Kuzey Irak'taki PKK Yuvalarına Düzenlenmesi Planlanan Kara Harekatı.
Ardahanda fırtına iletişimi kesti, çatıları uçurdu, yolları kapattı
Ardahan'da fırtına iletişimi kesti, çatıları uçurdu, yolları kapattı
Ardahan'da dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına şehirde hayatı felç etti. İletişimin kesildiği ilde çok sayıda binanın çatıları uçtu ve yollar karla kaplandı.
Fethiyede Deniz Çekilirse Binalar Çöker İddiası
Fethiye'de Deniz Çekilirse Binalar Çöker İddiası
Çevre Mühendisi Teknisyeni Hasan Sertel, Fethiye'de Etkili Bir Deniz Çekilmesinde Binaların Yıkılacağını İleri Sürdü. Fethiye'nin Tuzla Mahallesi ve Çalış'a Kadar Olan Bölgenin Altında Çok Fazla Miktarda Yer Altı Suyu...
Patnosa kar yağmaması çiftçiyi düşündürüyor
Patnos'a kar yağmaması çiftçiyi düşündürüyor
Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları Ağrı'nın Patnos ilçesinde görülmedi. İlçe merkezinde kar kalınlığının 2 santimetre olması çiftçiyi düşündürüyor. Patnoslu çiftçiler, kar yağışı olmadığı için...
Vali Güler: "Usulsüz telefon dinlendiği iddiaları adli mercilerce takip ediliyor" İstanbul Valisi Muammer Güler, bazı basın yayın organlarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarattan Sorumlu..
MGK toplantısı başladı Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü'nde saat 13.30'da toplandı.
Türk denizlerinde 2007 yılında 174 gemi kazası meydana geldi Türk denizlerinde 2007 yılında 87 adet Türk, 85 de yabancı olmak üzere 174 gemi, kazaya karıştı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10