20 Şubat 2008 Çarşamba Günü Haberleri

20 Şubat 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hakkaride Karla Mücadele Çalışması
Hakkari'de Karla Mücadele Çalışması
- Hakkari'de Etkili Olan Kar Yağışı Sonucu Şehir Merkezindeki Cadde ve Sokaklarda Biriken Kar Yığınları Kamyonlara Yüklenerek Şehir Dışına Çıkartılıyor.
Ahlat'ta Hırsızlık - Bitlis'in Ahlat İlçesinde İki Ayrı İşyerinden Para, Yağ ve Sigara Çalındı.
Zonguldak’ta Kar Nedeniyle Kapalı Köy Yolları Açıldı
Zonguldak’ta Kar Nedeniyle Kapalı Köy Yolları Açıldı
- Zonguldak’ta 4 Gündür Devam Eden Kar Yağışı Nedeniyle Bir Çok Köy Ulaşıma Kapalı Kalırken, Bugün İtibarıyla Kapalı Olan Köy Yollarının Açıldığı Bildirildi.
Tff 3. Lig - Belediye Vanspor Teknik Direktörü Mehmet Tuğrul, Son Yapılan Antakyaspor Maçından 3 Puan Alamamalarının Rakibin İyi Kapanmasından Kaynaklandığını İfade Ederek, Oynanan Futbolun G..
Sahil Güvenlik Komutanlığı: "Kayıp Gemiyle İlgili Bulguya Rastlanamadı" Sahil Güvenlik Komutanlığı, Rusya'nın Novorossiyk Limanı'ndan yüklediği demiri Bartın Limanı'na getirmek için Pazar gün..
İşsizler Norveç Umudu ile İş- Kur İl Müdürlüğüne Akın Ediyor
İşsizler Norveç Umudu ile İş- Kur İl Müdürlüğü'ne Akın Ediyor
- Norveç'in Türkiye'den 100 Bin İşçi Alacağı Yönündeki Söylentiler Üzerine Hakkari'de Günde Yaklaşık 200 Kişinin İş-kur İl Müdürlüğü'ne Giderek Başvuruda Bulunmak İstediği Belirtildi.
Pir Sultan Abdal Derneği'nden Madımak İçin Ödenek Teklifi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, Madımak Oteli'nin müze yapılması fikrinin ödenek sıkıntısına takıldığını belirtmesi üzerin..
Irak'ta Futbol Oynayan Üç Çocuk Havan Topunun Kurbanı Irak'ta, Bir Amerikan Üssü Yakınında Futbol Oynayan Üç Çocuk Havan Topu Saldırısı Nedeniyle Hayatını Kaybetti.
Babacan: "Rusya'nın Kararına Saygılıyız" Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Türkiye ile Rusya'nın Kosova'nın Bağımsızlığı Konusundaki Değerlendirmelerinin Birbirinden Farklı Olduğunu, Rusya'nın Al..
Kurusıkı Tabancayla Üniversiteye Girme Girişimi Marmara Üniversitesine (mü) Kurusıkı Tabanca ile Girmek İsteyen Bir Öğrenci Gözaltına Alındı.
ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi Yükseldi ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (Tüfe), Ocak Ayında, Beklenenin Üzerinde Yükseldi.
Lavrov: "Kıbrıs Politikamızda Değişiklik Yok" Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Kıbrıs Sorunu Konusundaki Tutumumuzda Değişiklik Söz Konusu Değil. Bizim Bu Konudaki Tutumumuzun Temelini ..
Beşiktaş Denizlispor Maçına Hazırlanıyor Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de 22 Şubat Cuma Günü Deplasmanda Denizlispor ile Yapacağı Maçın Hazırlıklarını Sürdürdü.
Oyak Rusyaya 1 Milyon Ton Çimento Satmayı Hedefliyor
Oyak Rusya'ya 1 Milyon Ton Çimento Satmayı Hedefliyor
Oyak Çimento Grubu, 2007'de Yurt İçi Satışlarını Yüzde 10, İhracatını Yüzde 25 Artırdı, Esas Faaliyet Karını 2006'ya Göre Yüzde 10 Artırdı. Grup, 2008'de Rusya'ya 1 Milyon Ton Çimento Satışı Yapmalı Hedefliyor.
Türk Telekomun Sabit Ücretine Yargı Onayı
Türk Telekom'un Sabit Ücretine Yargı Onayı
Beykoz Tüketici Hakem Heyeti'nin Türk Telekom'un Her Ay Abonelerinden Tahsil Ettiği Sabit Ücretin Geri Ödenmesine Yönünde Verdiği Karar, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi Tarafından İptal Edildi. Mahkeme Kararıyla,...
ABDde Enflasyon Yükseliyor
ABD'de Enflasyon Yükseliyor
ABD'de Ocak Ayı Enflasyonu Beklentilerin Üzerinde Gelirken, Yıılık Enflasyon Yüzde 4.3'e Yükseldi.
5 Milyon Euro Kazandırdı
5 Milyon Euro Kazandırdı
Sevimli Kutup Ayısı Knut 2007'de Hayvanat Bahçesine Küçük Bir Servet Kazandırdı.
Başımıza Uydu Düşebilir
Başımıza Uydu Düşebilir
Dünyaya Düşeceği İçin İmha Edilecek Casus Uyduyu Vurmak İçin Harekete Geçildi.
Kabile Defile
Kabile Defile
Paris, Roma, Londra ve New York Moda Haftalarını Artık Yakından Biliyoruz ya Kabile Modasını...
ABD'den Uydu Düşürme Uyarısı ABD Deniz Kuvvetleri, Dünya'ya Düşeceği İçin İmha Etmeye Karar Verdiği Arızalı Casus Uyduyu Vurmak İçin Yarın Sabahın Erken Saatlerinde İlk Girişimde Bulunacak.
Bu Sahneler Olay Yaratır Uçurtmayı Vurmasınlar Filminde Minik Barış Rolüyle Adından Yıllardır Söz Ettiren Ozan Bilen, Eda Özerkan?ın Başrolünü Paylaştığı ?girdap? İsimli Film Çok Özel Sahnele..
Sahne Fiyatını Katladı Türkücü Onur Şan, Seda Sayan'la Evlilik Öncesi Türkü Barlarda 2-3 Bin YTL'ye Sahne Alıyordu...
İmdat Esra Ceyhan! Davut Güloğlu, Esra Ceyhan?ın Programına İlginç Bir İmajla Çıktı. Güloğlu?nun Beyaz Gömleğinin Üzerinde İlginç Bir Mesaj Vardı!
Ahmet Türk Türkiye'yi Avrupa'ya Şikayet Etti "Pkk?yı Terörist İlan Etmezseniz Sizi Kapatırız' Baskısı Altındayız'
Özcan, YÖK'te Ekibini Kurmaya Devam Ediyor YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Ekibini Kurmaya Devam Ediyor. Özcan, Son Olarak YÖK Basın Müşaviri Hülya Aydoğan'ı Görevinden Aldı.
Türkiye-ab Troykası Toplantısı Ankara'da Gerçekleştirilecek Türkiye-ab Troykası Siyasi Direktörler Toplantısı Cuma Günü Ankara'da Yapılacak.
Amatör spor kulüplerine malzeme yardımı
Amatör spor kulüplerine malzeme yardımı
Adana'da 13 amatör salon sporları kulübüne Adana Valiliği İl Özel İdaresi'nce toplam 200 bin YTL'lik malzeme yardımı yapıldı.
Düzenli ağız ve diş bakımı, vücut direncini arttırıyor
'Düzenli ağız ve diş bakımı, vücut direncini arttırıyor'
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürhan Çağlayan, diş bakımı ve tedavisinin düzenli yapılmasının hayati derecede önem taşıdığını söyledi. Çağlayan, "Ağız...
ABD'de Wisconsin önseçimleri dönüm noktası oldu Amerika'da 2008 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayını belirlemek için bugüne kadar yapılan önseçimlerde Barack Obama 24 eyalet kaza..
Sivasta nüfusu 2 binin altında olan belediyeleri köy olma telaşı sardı
Sivas'ta nüfusu 2 binin altında olan belediyeleri köy olma telaşı sardı
Sivas'ın Gemerek ilçesinde nüfusu 2 binin altında olan beldeler köy olmak istemediklerini belirterek, o takdirde muhtarlık sisteminin beldelerinde yetersiz olacağını savundular. Sivas genelinde nüfusu 2 binin altında tam...
Sivasta belediyenin karla mücadelesini yetersiz bulan bir grup BBPli protesto eylemi yaptı
Sivas'ta belediyenin karla mücadelesini yetersiz bulan bir grup BBP'li protesto eylemi yaptı
Sivas'ta belediyenin karla mücadelesini yetersiz bulan bir grup BBP'li protesto eylemi gerçekleştirdi. Partililer tarafından belediye binası önüne bırakılmak istenen çelenge güvenlik görevlileri izin vermedi. Bu sırada...
Orduda kar nedeniyle çöken barınaktaki 35 hayvan telef oldu
Ordu'da kar nedeniyle çöken barınaktaki 35 hayvan telef oldu
Ordu'nun Fatsa ilçesinde 700 büyük baş hayvanın barındığı hayvan çiftliğinde bir barınağın çatısı, üzerinde biriken karın etkisi ile çöktü. Çelik direklerin üzerine saç kaplama geçirilerek yapılan hayvan barınağının...
Bafra Okuyor projesi başladı
'Bafra Okuyor' projesi başladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda düzenlenen 'Türkiye okuyor' kampanyası kapsamında Samsun'un Bafra ilçesinde de 'Bafra Okuyor Projesi'...
Fidye için kaçırdıkları iş adamını öldüren sanıklara ceza yağdı Sakarya'da fidye almak amacıyla kaçırdıkları iş adamını tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürdükleri iddiası..
Türk Hava Yolları, Suriye Hava Yolları personelini eğitecek
Türk Hava Yolları, Suriye Hava Yolları personelini eğitecek
Türk Hava Yolları, Suriye Hava Yolları ile imzaladığı anlaşma çerçevesinde her hangi bir ücret almaksızın Suriye Hava Yolları personeline idari, teknik ve ticari alanlarda eğitim desteği verecek. THY teknik personeli...
Japonya'da 'best seller' romanlar cep telefonunda yazılıyor Japonya'da geçtiğimiz yıl en çok satan 10 romanın 5'i, cep telefonlarında yazıldı. Eserlerin daha önce roman yazmayı denememiş, mes..
Hollanda Başbakanı Bos: 'Bizim iktidar ortağı olmamız toplumsal barışa katkı sağladı'
Hollanda Başbakanı Bos: "Bizim iktidar ortağı olmamız toplumsal barışa katkı sağladı"
Hollanda'da iktidardaki koalisyonda bulunan Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) lideri ve Başbakan Yardımcısı Wouter Bos, Rotterdam Oba Restoran'da, partisinin iktidardaki 1 yıllını değerlendirdi.
Brükseldeki tarihi Godiva butiği yeniden açıldı
Brüksel'deki tarihi Godiva butiği yeniden açıldı
Dünyanın önce gelen çikolata markası Godiva, Belçika çikolatasının geleneksel tadını Brüksel'deki ilk butiğinde yaşatmaya devam ediyor. 1926 yılında açılan ve halen tüm dünyada en yüksek satışı gerçekleştiren tarihi...
Papadopulos, AKEL'i destekleme kararı aldırdı; DİKO bölündü Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde Pazar günü yapılacak ikinci tur başkanlık seçimlerinde DİKO partisi, AKEL Genel Sekreteri Dimitris Hris..
Norveç Çalışma Bakanlığı İşçi Talebini Doğruladı Norveç'in Türkiye'den 100 bin işçi talep ettiği haberleri Türk medyasında artan bir şekilde yer almaya devam ederken, Norveçli yetkililer habe..
Nusaybin Kaymakamı Gemici: 'İlçemizde yeni eğitim kurumlarına ihtiyaç duyuyoruz'
Nusaybin Kaymakamı Gemici: "İlçemizde yeni eğitim kurumlarına ihtiyaç duyuyoruz"
Mardin'in 115 bin nüfuslu Nusaybin ilçesinde yeni eğitim kurumlarına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, "Mardin'in en büyük ilçelerinden biriyiz ama eğitim ve öğretimimiz isteğimiz noktada...
Erzincan Belediyesi öğrencilere ücretsiz OKS kursu verecek
Erzincan Belediyesi öğrencilere ücretsiz OKS kursu verecek
Erzincan Belediyesi, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için ücretsiz OKS Hazırlık Kursu düzenledi. 23 Şubat'ta başlayacak kurs 09.00 ile 16.00 saatleri arasında devam edecek ve 7 Haziran'da sona erecek.
Kocaeli İnsan Hakları Komisyonu, kayıp 34 çocuğun peşine düştü Kocaeli İnsan Hakları Komisyonu, ilde kayıp 34 çocuğun peşine düştü. Komisyon, kaybolma sebeplerini araştıracak ve kamuoyunu ayd..
Hollandalı öğrenciler, Zonguldak maden ocaklarını gezdi Hollandalı üniversite öğrencileri bilimsel araştırma yapmak için Zonguldak'taki maden ocağını gezdi.
Dp Lideri Soylu, DTP'yi Eleştirdi : "Türkiye'yi Dinamitlemeyin" DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, terör örgütü lideri Öcalan'ın Türkiye getirilmesinin yıldönümünde Cizre'de yaşanan olayları de..
DSP Genel Başkanı Sezer: "Kıbrıs da Tanınsın" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Kosova'daki Gelişmeler Karşısında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de Tanınması İstedi. Sezer, Kıbrıslı Türklerin ..
İnsan Hakları Komisyonu Cezaevlerini Mercek Altına Alacak Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Bünyesinde Oluşturulan "Her Türlü Şiddet, Kötü Muamele ve İşkence ile Ceza ve Tutukevleri ile..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10