16 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

16 Şubat 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Meclis Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığını Araştıracak Meclis, Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığını Araştıracak. Geçen Hafta Meclis -Genel Kurulu'nda Kabul Edilen Araştırma Önergesi ile "Uyuşturuc..
'Hamas'ı AKP İkna Etsin' Yaklaşık Üç Sonra Türkiye"nin Evsahipliğinde Ankara"da Buluşan Filistin"in Avrupa Ülkelerindeki Büyükelçileri, AKP Hükümetinden Hamas Üzerindeki Etkinliğini Kullanıp ..
Büyücü Diye İdam Kararı Suudi Arabistan"da Bir Adamı Büyü Yoluyla İktidarsız Bıraktığı İddiasıyla Tutuklanıp İdama Çarptırılan Favza Falih Adlı Kadın için İnsan Hakları İzleme Örgütü Devreye ..
Afganistanda  ağır kış şartları sebebiyle doktorların ulaşamadığı bölgelerde yüzlerce hasta hayatını kaybetti
Afganistan'da ağır kış şartları sebebiyle doktorların ulaşamadığı bölgelerde yüzlerce hasta hayatını kaybetti
Son 50 yılın en sert kışını yaşayan Afganistan'da soğuklar nedeniyle yollar kapandı, sağlık personeli birçok şehirde irtibat kesildiği için hastalara ulaşamıyor. Aşırı soğuklar Afganistan'ı vurdu 800 kişi soğuğa bağlı...
Bush, Afrika Ziyaretine Benin'den Başladı ABD Başkanı George Bush, 5 Ülkeyi Kapsayan Afrika Ziyaretinin İlk Ayağı Olan Benin'e Geldi.
İşte Kosova'nın Türk Yıldızlı Bayrağı Uluslararası Toplumun Sırbistan'la Yürüttüğü Görüşmelerin Başarısızlıkla Sonuçlanmasının Ardından Bağımsızlık için Gün Sayan Kosovalılar, Pazar Gününü Be..
ATO: Evdeki Eflasyon %275
ATO: Evdeki Eflasyon %275
Ankara Ticaret Odası, Resmi İstatistiklerde Yıllık Enflasyon Yüzde 8,2'ye Kadar Gerilerken Halkın Günlük Yaşamında En Fazla Tükettiği Mallarda Eflasyonun Daha Yüksek Olduğunu Bildirdi.
Bişkek'te miting ve gösteri yasağı protesto edildi Bir grup Kırgız, başkent Bişkek'te miting ve gösteri yasağını protesto etti. Geçtiğimiz yıl
Dış Haberler Gündemi - Pekin yönetimi, Ağustos ayında düzenlenecek 2008 Pekin Olimpiyatları için temiz hava operasyonu başlattı. PEKİN
Dışişleri Bakanı Babacan Katar'da Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Doha'da düzenlenecek bir uluslararası toplantıya katılmak için 15-17 Şubat tarihlerinde Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne z..
Nostaljik tramvaya binmeye çalışan köpekler, Taksim Meydanı'nda ilginç görüntüler oluşturdu Taksim Meydanı'nda birbirleriyle uzun süre oynayan 4 sokak köpeği, vatandaşların ilgisini çekti. Bi..
Provokatörler gözaltına alınınca, Diyarbakır'da olay çıkmadı Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 yılında yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünde polisin yo..
Tarım Bakanı Eker Elazığ'da Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ''Türkiye'nin Gıda-Tarım ve Hayvancılıktaki Gücü ve Geleceği'' konulu toplantıya katılmak üzere Elazığ'a geldi.
Adli emanet deposunu soydukları iddia edilen zanlılar adliyeye sevk edildi Bakırköy Adliyesi adli emanet deposuna teslim edilen malları zimmete geçirmek suçuyla gözaltına alınan 1'i kadın 8 k..
Elazığ'da sahte pasaport operasyonu Elazığ'da düzenlenen sahte pasaport operasyonunda aralarında 4 muhtar ve 1 hemşirenin bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma..
Şener: "Bankalardaki Yabancılaşma % 50'ye Yaklaştı" Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, TOBB Etü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Türk Finans Sektöründe Yabancılaşmanın Yüzde 5..
Alanya ve beldelerindeki sağlık ocaklarında doktor sıkıntısı yaşanıyor, halk tepkili
Alanya ve beldelerindeki sağlık ocaklarında doktor sıkıntısı yaşanıyor, halk tepkili
Antalya'nın Alanya ilçesi ve beldelerindeki 23 sağlık kuruluşunda doktor sıkıntısı yaşandığı bildirildi. Alanya Sağlık Grup Başkanı Turgay Erbayrak, doktor sıkıntısının farkında olduklarını ancak sıkıntıyı geçici...
Etik Kurul Lojman Tahsisine El Koydu Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilal Eryılmaz, Kamuda Lojman Tahsisinde Yaşanan Sorunlara İlişkin İlgili Kurumlara Bir Yazı Gö..
AB Kıbrıs'ta Yasadışı Sınır Geçişlerinden Endişeli AB Komisyonu'nun Adalet ve Güvenlikten Sorumlu Üyesi Franco Frattini Kıbrıs Yönetiminin Kendi Sınırlarına, Dolayısıyla da AB'ye Yasadışı Göç..
Yurtdışında İşçi Çalıştırmak Zorlaştırıldı
Yurtdışında İşçi Çalıştırmak Zorlaştırıldı
Türkiye İş Kurumu, Yurtdışında İşçi Çalıştırılmasına Yeni Düzen Getirdi. Şirketler Yurtdışında İşçi Çalıştırmak İçin Tek Tek Her Sözleşmeyi Kuruma Onaylatmak Zorunda Olacak.
'Kısmi Af Anayasa'ya Aykırı' Yargıtay Cumhuriyet Eski Savcısı Gündel, Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi Düzenlemesinin Anayasa'ya Aykırı Olduğunu Belirtti.
Türkiye AB'nin Kosova Misyonuna Katılacak Avrupa Birliği, Kosova'nın Bağımsızlığını İlan Etmesiyle Birlikte Kosova'ya AB Polis ve Adalet Misyonu Eulex'i Konuşlandıracak. 2000 Kişiden Oluşması..
ABD, Türkiyenin Darbe Günlüğünü Açıkladı
ABD, Türkiye'nin Darbe Günlüğünü Açıkladı
ABD Dışişlerinin Türkiye'ye İlişkin Belgelerinde, 'Ordunun, 1969'da Eski Cumhurbaşkanı Bayar'ın Siyasi Haklarının İadesini Öngören Değişikliğin Kabulü Durumunda Darbe Planladığı' Ortaya Çıktı.
AB, Kosova'ya 2 bin polis göndermeyi kararlaştırdı Avrupa Birliği (AB) Kosova'ya bağımsızlığının ilanı öncesi 2 bin kişilik bir polis birimini göndermeyi kararlaştırdı.
'Sayın Öcalan' Sözü Nezaket Gereğiymiş! Feshedilen Dehap"ın Genel Başkanı Tuncer Bakırhan"ın da Aralarında Bulunduğu 13 Parti Üyesinin, PKK Lideri Abdullah Öcalan"a "Sayın" Dedikleri Gerekçes..
ABD Başkanı Bush, Benin'e geldi ABD Başkanı George W. Bush, Afrika ziyaretine Benin ile başladı. Bush ve eşi Laura, Benin'in başkenti Kotono'ya geldi. Bush, havalimanında Benin Cumhurbaşkanı ..
Baykal'ın Kanıtı 'Kezzaplı Saldırı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan"ın "Yaşam Tarzınızda Ne Değişti?" Sorusunu "Neyin Değiştiğini Tarsus"ta Bacağına Kezzap Dökülen Kız..
Toptan: Türkiye Asırlardır Laik TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye"de Laikliğin "Asırlardır Uygulandığını" Savundu.
TBMM Kendi Kendinin Kulağını Çekti AKP ve CHP Arasında Türban Konusunda Başlayan Polemik ve Tutturulan Üslup TBMM Başkanı Köksal Toptan"ın Ardından MHP"yi de Rahatsız Etti.
Danıştay Vize Vermedi Hollanda"nın Başkenti Amsterdam"da Uyuşturucu Satan Barlar ve Genelevler "Kırmızı Sokak Mahallesi"nde Bulunuyor. Mahalle, İsmini Karanlıkta Yanan Kırmızı Neonlardan Alıy..
Eta ve Ira Affı İnceleniyor Devlet Bakanı Cemil Çiçek, PKK ile Mücadelede İzlenecek Stratejiyi Güçlendirmek için İspanya ve İngiltere"nin, Ayrılıkçı Terör Örgütleri Eta ve Ira"ya Yö..
Öcalan için Nobel'li Çağrı Aralarında Nobel Ödüllü Yazarların da Bulunduğu Bir Grup Sanatçı ve Siyasetçi, Abdullah Öcalan"ın Tutuklu Bulunduğu İmralı Cezaevi"nin Kapatılması Ve...
Bursa güne karla başladı
Bursa güne karla başladı
Bursa güne kar yağışı ile başlarken yağışların 18 Şubat'a kadar etkili olacağı belirtildi. Bursa'da sabah saatlerinden itibaren özellikle şehrin yüksek kesimlerinde olmak üzere etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde...
Senegal Cumhurbaşkanı Türkiye'ye geliyor Senegal Cumhurbaşkanı Abdoulaye Wade, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuğu olarak 18-20 Şubat 2008 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyarette bulunacak..
İtfaiye erleri balık adam olacak
İtfaiye erleri balık adam olacak
Kırklareli Belediyesi itfaiye erleri sualtı arama kurtarma eğitimi alacak. Balık adam olacak 4 itfaiye erinin, Türkiye'nin sayılı arama kurtarma ekiplerinden birisi olması amaçlanıyor.
Göğüslerim Sinemaya Feda Olsun Tuba Ünsal Yeni Filmi İçin Çırılçıplak Soyunacağını Söyleyerek, 'İki Göğsüm de Türk Sinemasına Feda Olsun' Dedi..Tuba Ünsal Yeni Filmi İçin Çırılçıplak Soyunacağını Söyleyerek, 'İki Göğsüm de Türk Sinemasına Feda Olsun' Dedi..
Kırklareli'nin projesi Bulgaristan'da tanıtıldı Avrupa Birliği'nin 'Sınır Ötesi İş Birliği Projesi' kapsamında 'Phare Programı, 2005 Türkiye-Bulgaristan Ortak Küçük Projeler Fonu'ndan hibe al..
Tekirdağ'da tüp satış yerlerine sıkı denetim Tekirdağ Belediyesi, tüp satışı yapan bakkal ve işyerlerinde deneyim yaptı. Ruhsatı olmayan bakkal ve ruhsatı olup da mevzuat hükümlerine uymayan ..
Çelik Hakkında Kanunsuz Satış İddiası
Çelik Hakkında 'Kanunsuz Satış' İddiası
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Satış Yetkisi Maliye Bakanlığı'nda Olan Bir Lisenin Satışını Yaptı.
Toptan: Türkiye Cumhuriyeti En Köklü Reform Toptan, Medeni Kanunu'nun 'Büyük Atatürk'ün Önderliğinde Ulusça Yürütülen Bağımsızlık Savaşı Sonrasında Kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin, Tarihin En..
Öğrenci Affı Sitesine Hack
Öğrenci Affı Sitesine 'Hack'
Üniversiteden ilişiği kesilen ve af talep eden eski öğrenciler tarafından kurulan Eğitim Hakkı Platformu (www.af2008.org) sitesi bir bilgisayar korsanı tarafından hack'lendi.
İçki ve Sigara Üretiminde Büyük Düşüs Rakı Üretimi 2007'de Yüzde 14.4 Azalarak 32 Milyon 404 Bin Litreye Düştü.
Milli Kütüphane'den Yahya Kemal Beyatlı Bibliyografyası Cumhuriyet Döneminin Önemli Şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı, Ölümünün 50. Yılında Çeşitli Etkinliklerle Anılacak.
Aycan Alp'in "Korkutucu" Kitabı Misakçılar Çıktı. Gazeteci-yazar Aycan Alp 'İn, İlgi Çekici Tarzıyla Kaleme Aldığı Üçüncü Romanı Misakçılar, Okuyucuyla Buluştu. Bazı Yayınevleri Tarafından "K..
İclal Aydın?ın Gelinliğine 760 YTL Mehmetçik Vakfı Yararına Düzenlenen Açık Artırmada Çok Sayıda Ünlü İsmin Çeşitli Giysi ve Aksesuarları Satışa Çıktı.
Halit Ergenç?in Baba Acısı Binbir Gece Dizisinin Başrol Oyuncusu Halit Ergenç?in Babası Hayata Gözlerini Yumdu.
?travesti? Sözüne 768 YTL Şenay Akay, Kendisine ?travestiye Benziyor? Diyen Manken Aysu Baceoğlu Hakkında Açtığı Davayı Kazandı
?gözlerinden Belli Seda Hamile? Sibel Can, Gazetecilerle Yaptığı Sohbette Sözü Seda Sayan?ın Evliliğine Getirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10