14 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

14 Şubat 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: "Mugniye'nin ölümü, İsrail'e direnişte altın bir sayfa açtı" İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni Hizbullah komutanlarından İmad Mugniye'yen..
Danimarka, Tunusluları hapishanede tutacak Danimarka, karikatürist Kurt Vestergaard'a suikast düzenleyeceği iddiası ile tutukladığı Tunusluları, hapishaneye gönderdi.
Dünya Gündemi - Öne Çıkanlar 17:30 BEYRUT- Hizbullah lideri Nasrallah: "İsrail ile açık savaşa hazırız"
Huckabee kampanyasına ara vererek Cayman adalarına gitti Amerika'da Cumhuriyetçi Parti'de adaylığı kazanma şansı neredeyse olmamasına rağmen yarışa etkili bir şekilde devam etmekte direnen Ar..
Clinton, Texas'ta kapı kapı dolaşıyor Amerika'da Demokrat Parti'deki başkan adaylığı yarışında, delege sayısında üstünlüğü rakibi Barack Obama'ya kaptıran Hillary Clinton, geride kalan en büy..
Altılı Ganyan 7.528,99 YTL İkramiye Verdi İzmir'de Bugün Koşulan At Yarışları Sonunda Altılı Ganyan 7.528,99 YTL İkramiye Verdi.
"Araştırmalar devam ediyor" Almanya'nın Ludwigshafen kentinde 9 Türk'ün ölümü ile sonuçlanan olayla ilgili araştırma devam ediyor.
Bulgaristan Başbakanı Stanişev Moldovada temaslarda bulunuyor
Bulgaristan Başbakanı Stanişev Moldova'da temaslarda bulunuyor
Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev çeşitli temaslarda bulunmak üzere, Moldova'nın başkenti Kişinev'e geldi. Kalabalık bir heyetle Kişinev'e gelen Sergey Stanişev, bu ülkedeki temalarına başladı. Bulgaristan Başbakanı...
İskenderundaki asırlık kauçuk ağacı yıllara direniyor
İskenderun'daki asırlık kauçuk ağacı yıllara direniyor
Hatay'ın İskenderun ilçesindeki asırlık kauçuk ağacı yıllara direniyor. Kütüphanenin ön kısmındaki duvarda kök ve saçağı bulunan ağaç görenleri hayrete düşürüyor. İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, kütüphaneyi...
Elazığın köylerle irtibatı kesildi
Elazığ'ın köylerle irtibatı kesildi
Elazığ'da dün gece etkili olan kar bütün köy yollarının kapanmasına neden oldu. Edinilen bilgiye göre, Elazığ'a bağlı 499 köy, 690 mezra yolu kapandı. Elazığ Özel İdare'ye bağlı karla mücadele ekipleri, kar yağışının...
Konya Karapınar'da mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrildi: 13 kişi yaralı Konya'nın Karapınar ilçesinde mevsimlik işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 13 kişi yaralandı.
Vanda doğal yaşam alanlarına yabani hayvanlar için yem bırakılıyor
Van'da doğal yaşam alanlarına yabani hayvanlar için yem bırakılıyor
Van'da İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından yaban hayvanları için doğal yaşam alanlarına yem bırakılıyor.
Karacabey Belediyesi ücretsiz ÖSS kursu veriyor Bursa'nın Karacabey Belediyesi, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'na hazırlık döneminde özel kurslara gidemeyen lise son sınıf öğrencileri için ücrets..
Ödüller Belli Oldu Elle Dergisi'nin Belirlediği Elle Style Awards, Londra'da Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu...Elle Dergisi'nin Belirlediği Elle Style Awards, Londra'da Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu...
Kapalı spor salonu bitmeyince belediye başkanı sert konuştu: ''Ya bitirin ya da biz oraya inek ve koyun koyacağız" Konya'nın Ahırlı ilçesine bağlı 3 bin 500 nüfuslu Akkise beldesinde 2004 yıl..
'Artık Reklamlarda Yokum' Bir Çorap Firmasının Tanıtımlarında Rol Alan Şarkıcı Nil Karaibrahimgil, Bir Daha Reklam Filmlerınde Rol Almayacağını Açıkladı...Bir Çorap Firmasının Tanıtımlarında Rol Alan Şarkıcı Nil Karaibrahimgil, Bir Daha Reklam Filmlerınde Rol Almayacağını Açıkladı...
Düet Aşkı mı Getirdi? 'Umbrella' Şarkısıyla 2007 Yılına Damga Vuran Rıhanna'nın, Düet Arkadaşı Chrıs Brown ile Birlikte Olduğu İddia Edildi...'Umbrella' Şarkısıyla 2007 Yılına Damga Vuran Rıhanna'nın, Düet Arkadaşı Chrıs Brown ile Birlikte Olduğu İddia Edildi...
Gölhisarın yayla ve meraları gübrelendi
Gölhisar'ın yayla ve meraları gübrelendi
Burdur'un Gölhisar ilçesinde hayvancılığı geliştirmek için mera ıslah çalışmalarına devam ediliyor.
Müşterilerin parasını hesabına geçiren banka görevlisi kaynanasının evinde yakalandı Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, müşterilerin parasını hesabına geçirip kayıplara karışan banka görevlisi, 9 ..
Tuz Gölünü Aksaray Üniversitesi Kampüsünün suyu kurtaracak
Tuz Gölü'nü Aksaray Üniversitesi Kampüsü'nün suyu kurtaracak
Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatim Elhatip, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Tuz Gölü'nün kurtarılması için alternatif su kaynakları ile beslenmesi...
Bakan Günay turizm fuarı açılışında aşk ve sevgi mesajları verdi Avrasya'nın en büyük turizm buluşması Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 12'inci kez kapılarını açtı. 5..
Halkla İlişkiler Uzmanı Prof.Dr. Adam: "Başörtülü öğrencilerin ruh sağlığı bozuldu" Uzmanlar, son günlerde yaşanan başörtüsüyle ilgili haberler ve yorumların başörtülü öğrenciler ile aileleri..
YÖK Genel Kurulu: Yeni Düzenleme 2009'da ANKARA (ANKA) – YÖK Genel Kurulu, katsayıların değiştirilmesi yerine, 2009 öğretim döneminde uygulamaya konulacak biçimde kapsamlı yeni bir çalışman..
Bursa Zübeydehanım Doğumevi, Sevgililer Gününde gül ve prezervatif dağıttı
Bursa Zübeydehanım Doğumevi, Sevgililer Günü'nde gül ve prezervatif dağıttı
Bursa Zübeydehanım Doğumevi Aile Planlaması ve Eğitim Merkezi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla hastaneye gelenlere gül ve prezervatif dağıttı.
Zico: 'Liderlik Peşindeyiz' Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Önlerindeki 15 Günlük Sürede Yapacakları Maçların Kaderlerini Belirleyeceğini, Her Maça Final Havasında Gireceklerini Söyledi.
Diyalizde başlayan aşkları, evlilikle noktalandı Tatil için gittikleri Muğla'da kaldıkları otelde diyalize bağlanırken tanışan böbrek hastası çiftin aşkları, evlilikle noktalandı.
Van Belediyesi arıtma tesisine gölü kirletmediği raporu verildi
Van Belediyesi arıtma tesisine gölü kirletmediği raporu verildi
Van Belediyesi'ne ait arıtma tesisinin sağlıklı çalışmadığı ve Van Gölü'nü kirlettiği iddiaları üzerine kurumların yaptığı denetimlerde tesisin gölü kirletmediği raporu verildi.
Schröder: AB, Türkiyenin üyeliğinde ahde vefa sorumluluğundan kaçmamalı
Schröder: AB, Türkiye'nin üyeliğinde ahde vefa sorumluluğundan kaçmamalı
Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, İzmir'de düzenlenen EXPO 2015 sempozyumunun açılış konuşmasında Avrupa Birliği (AB) ülkelerine çağrıda bulunarak, Türkiye'nin üyeliğinin desteklenmesini istedi. Schröder, "AB,...
Fırat: 301. Madde Kaldırılacak Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat düzenlediği basın toplantısında '301. madde düşünce özgürlüğünün önünde bi..
Bursada başörtüsüne özgürlük çalışmalarını eleştiren açıklamaya 17 oda başkanı imza attı
Bursa'da başörtüsüne özgürlük çalışmalarını eleştiren açıklamaya 17 oda başkanı imza attı
Toplam 22 meslek örgütünden oluşan Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB)'nin, üniversitelerde başörtüsünün özgür bırakılmasına yönelik çalışmaların eleştirildiği açıklamasına 17 oda temsilcisi imza koydu. Birlik adına...
Babadağın Gündoğdu Mahallesinin taşınması yılan hikayesine döndü
Babadağ'ın Gündoğdu Mahallesi'nin taşınması yılan hikayesine döndü
Denizli'nin Babadağ ilçesinde heyelan sebebiyle kaydığı belirlenen ve taşınması kararlaştırılan Gündoğdu Mahallesi, iki yıldır bu işlemin bitirilmesini istiyor. Dört seçenek sunulan vatandaşlar, bir an önce taşınmak...
YÖK, Katsayı Çalışmasını 2009 da Yapacak YÖK Genel Kurulu, katsayı konusunda 2009 öğretim döneminde uygulamaya konulacak biçimde yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verdi.
Annesinin doğduğu ilçeye anaokulu yaptırıyor
Annesinin doğduğu ilçeye anaokulu yaptırıyor
İstanbullu hayırsever iş adamı Bursa'da annesinin doğduğu ilçeye anaokulu yaptırıyor.
Hırsızlar üreticinin sevgililer günü çiçeğini çaldı Antalya'da sevgililer gününe hazırlanan çiçek üreticisinin deposuna hırsız girdi. Yaklaşık 30 bine yakın çiçeğin çalındığı belirtilirken, o..
Engellilerin sinema keyfi
Engellilerin sinema keyfi
Trabzon Belediyesi 38 engelli vatandaşa sinema keyfi yaşattı. Başkan Volkan Canalioğlu'nun da katıldığı etkinlikte Royal Sineması'nda Çağan Irmak'ın 'Ulak' filmi izlendi.
TEMA, sevgililer günü için fıstık çamı fidanı hediye etti
TEMA, sevgililer günü için fıstık çamı fidanı hediye etti
TEMA Vakfı, Muğla'nın Fethiye ilçesinde 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sevdiklerine hediye alamayanlara fıstık çamı fidanı dağıttı.
Faiz Oranlarında Çeyrek Puan İndirim Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Faiz Oranlarını Çeyrek Puan Düşürdü.
Toptan: "Meclis'te Başörtüsü Olmaz" " Sorusuna "Hayır. (Başörtülü Milletvekili İstemiyoruz) Diye Bir Şey Söylemedim. (Meclis'te Başörtüsü Olmaz) Dedim. O Başka Bir Şey, (Başörtüsü İstemiyoruz..
Engelliler acınan değil anlaşılan insanlar olmak istiyor
Engelliler acınan değil anlaşılan insanlar olmak istiyor
Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) Başkanı Tekin Başer, Özürlüler Kanunu'nun pek çok yenilik getirmesine rağmen az sayıda engellinin bu hakları kullanabildiğini söyledi. Başer, engellilerin çoğunun...
Yeditepe'li öğrencilerden CHP'li Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler Yeditepe Üniveristesi Uluslararası İlişkiler Kulübü üyesi öğrencileri Meclis'te kabul eden CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçd..
Mazlumderden 'Camiyi provokatörler yaktı' iddiası
Mazlumder'den "Camiyi provokatörler yaktı" iddiası
İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlumder), Kocaeli'de camiyi yakma girişimini kınadı. Dernek, "Türkiye'yi kaosa sürüklemek için cami provokatörler tarafından yakıldı." iddiasında bulundu.
Trabzon Belediyesinden atık yağ projesi
Trabzon Belediyesi'nden atık yağ projesi
Trabzon Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce 'Kullanılmış hayvansal ve bitkisel yağların evlerden toplanması' projesi başlatıldı.
Teknik öğretmenlere internet üzerinden hizmet içi eğitim verilecek Endüstri meslek ve teknik liselerde görev yapan elektrik, elektronik ve bilgisayar alanındaki teknik öğretmenler için intern..
Nilüfer Belediyesi'nden 'İş sağlığı ve güvenliği' programı Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörel Bilgilendirme toplantıları başlatıldı.
Kurtuluş etkinlikleri aşıklar şöleni ile başladı
Kurtuluş etkinlikleri aşıklar şöleni ile başladı
Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtarılışının 90. yıldönümü kutlamaları Aşıklar Şöleni ile başladı.
Medya, toplumda kamplaşmaya neden olacak haberlerden kaçınmalı
'Medya, toplumda kamplaşmaya neden olacak haberlerden kaçınmalı'
Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Yavuz, medyanın toplumsal kamplaşmaya neden olacak haberlerden kaçınması gerektiğini söyledi.
Öcalanın yakalanmasını protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti
Öcalan'ın yakalanmasını protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti
Terör örgütü PKK'nın sözde lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının yıldönümü öncesi Taksim İstiklal Caddesi'nde ağızlarını siyah bantla kapatarak protesto eylemi yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Kadınlardan...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10