11 Şubat 2008 Pazartesi Günü Haberleri

11 Şubat 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AK Partili Elitaş:" Mutabakat sürüyor, Ek 17 Cumhurbaşkanı'nın onayına paralel gündeme gelecek" AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Yüksek Öğrenim Kanunu'nun Ek 17. maddesi konusunda M..
Batmanda kan isteyen çok, bağış yapan yok
Batman'da kan isteyen çok, bağış yapan yok
Batman Turgut Özal Bulvarı'nda faaliyet sürdüren ve günlük ortalama 350-400 ünite kan toplama kapasitesinde bulunan kan merkezinde, ayda ancak 10-15 ünite kan bağışı alındığı ifade edildi.
TÜRSABın feribotları İzmirden sıcak ilgi görmedi
TÜRSAB'ın feribotları İzmir'den sıcak ilgi görmedi
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin(TÜRSAB) armatörlerle ortak olarak aldığı ve İstanbul-İzmir arasında başlattığı feribot seferlerinin İzmir'den ilgi görmediği ortaya çıktı.
Süs bitkileri sektörü Flower Show'da buluşacak Süs bitkileri sektörü, 13-16 Mart 2008 arasında İzmir'de düzenlenecek Süs Bitkileri, Seracılık ve Peyzaj Donatıları Fuarı'nda (Flower Show) bulu..
Belediyeden Anemi taraması
Belediyeden 'Anemi' taraması
Batman Belediyesi Sağlık Merkezi tarafından, "Anemi olmasın, bebekler solmasın" sloganı ile başlatılan kampanya, mahallelerdeki bilgilendirme faaliyetleri ile devam ediyor.
Büro Memur-Sen: "Memurun il dışına amirden izinsiz çıkması yerinde bir kanun" Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Büro Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi İlyas İnan, tatillerde..
Geçen yıl Denizli’de 112 Acil Yardım 16 bin olaya müdahale etti
Geçen yıl Denizli’de 112 Acil Yardım 16 bin olaya müdahale etti
Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, 112 Acil Yardım'ın 2007 yılında 16 bin olaya müdahale ettiğini, ihbar geldikten sonra olay yerine ulaşmalarının ortalama 6.8 dakika sürdüğünü söyledi.
Sırbistan, AB ve Nabucco Korkulan Olmadı. Sırbistan'da Aşırı Sağcı Tomislav Nikoliç Değil, Liberal Boris Tadiç Kılpayı Farkla da Olsa Devlet Başkanı Seçildi.
Aşıklar Gününde " Seni Seviyorum" Demenin Bin Bir Dili 14 Şubat Aşıklar, Sevgililer, Sevenler Günü. Genelde Bu Duygusal Şölen Hafta Boyunca Sürüyor Şubat Ayı İçine Serpiliyor ve de Aslında ..
TFF Başkan adayı Doğan: ''Seçilirsem bilgi, birikim ve deneyimimi seferber edeceğim'' İşadamı Hasan Doğan, 14-15 Şubat 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Futbol Federasyonu Genel Ku..
9. Tire Deve Güreşleri Şenliği düzenlendi
9. Tire Deve Güreşleri Şenliği düzenlendi
İzmir'in Tire ilçesinde, deve güreşlerinin dokuzuncusu düzenlendi. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden toplam 84 devenin katıldığı güreşleri, yaklaşık 4 bin kişi izledi ve heyecanlı dakikalar yaşadı.
Kazakistanlı heyetten Bursalı işadamlarına yatırım çağrısı
Kazakistanlı heyetten Bursalı işadamlarına yatırım çağrısı
Kazakistan Cumhuriyeti'ndeki Güney Kazakistan Ontustik Özel Ekonomi Bölgesi'nin Direktörü Normukhan Sorybayev, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (BTSO) ziyaret etti. Ticari ilişkilerin artırılması görüşünün ağırlık...
"Gazprom Ukrayna vanalarını kapatabilir" Gazprom'un Ukrayna'nın enerji şirketi Naftogaz'la yürüttüğü görüşmelerde anlaşma sağlanmasının mümkün olmadığı kaydediliyor. Buna göre Rusya'nın tanıd..
İran'dan Azerbaycan'a vize kolaylığı İran'ın Azerbaycan vatandaşlarına vize ücretini kaldırdığı ve sınırda birçok kolaylığın sağlandığı bildirildi.
İşte Ünlülerin Gençlik Sırrı Ünlü Simalar, Gençliklerini Muhafaza Etmek için Akıllara Durgunluk Veren Bir Yönteme Başvuruyor
Enerji Bakanlığı'nda köstebek Şoku Eskişehir?deki Bir Sondaj Sırasında Saptanan Zengin Linyit Yatağını, Mta Ruhsat Dairesi Yerine Turgay Ciner?e Ait Park Enerji Kapattı
Yangın Faciasında Hayatını Kaybeden Çocukların Oyuncakları Mezarı Başlarına Bırakıldı
Yangın Faciasında Hayatını Kaybeden Çocukların Oyuncakları Mezarı Başlarına Bırakıldı
Almanya'nın Ludwigshafen Kentinde Çıkan Yangında Hayatını Kaybeden ve Toprağa Verilen 9 Türk Vatandaşı Arasında Bulunan 5 Çocuğun Mezarı Başına Oyuncak Ayılar Bırakıldı. Derya Kaplan'ın Faciada Hayatını Kaybeden Annesi...
MHP Genel Başkan Yardımcısı Bal: "Vakıflar Kanunu, Meclis gündeminden çıkarılsın" MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Yunanistan'da çıkartılan Yunanistan Azınlık Vakfı ile TBMM'de görüşmel..
Abdullah Gül Üniversitesi için yasa değişikliği beklenecek
Abdullah Gül Üniversitesi için yasa değişikliği beklenecek
Kayseri'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismini taşıyacak üniversitenin kurulması için özel ve vakıf üniversiteleri kanununda yapılacak değişiklik beklenecek.
Bin 251 Yaşındaki Çınar Bursa'nın İznik İlçesinde, Guinnes Rekorlar Kitabı'na Girmeye Aday Gösterilen Tarihi Çınarın Bin 251 Yaşında Olduğu Tespit Edildi.
Dağlardaki kekliklere buğday, keçilere yem bırakıldı
Dağlardaki kekliklere buğday, keçilere yem bırakıldı
Hakkari Valiliği ve Çevre ve Orman Müdürlüğü, ağır kış şartlarında dağlarda yiyecek bulmakta zorlanan kekliklere buğday, yaban keçilerine de yem bıraktı.
Olurda karayolu yapım çalışmaları soğuk havaya rağmen devam ediyor
Olur'da karayolu yapım çalışmaları soğuk havaya rağmen devam ediyor
Erzurum'un Olur ilçesinde karayolu yapım çalışmaları soğuk havaya rağmen devam ediyor.
Son yolculuğuna uğurlanan Türklerin mezarları çiçeklerle bezendi
Son yolculuğuna uğurlanan Türklerin mezarları çiçeklerle bezendi
Almanya'nın Ludwigshafen kentinde çıkan yangında hayatını kaybeden ve bugün Gaziantep Asri Mezarlığı'nda son yolculuklarına uğurlanan 9 Türk'ün mezarları çiçeklerle donatıldı.
Alkol aldı, Başbakan Erdoğan'a suikast düzenleyeceğini ihbar etti İzmir'de alkollü bir kişi, polise telefon edip Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yazar Orhan Pamuk..
Dokuz Eylül ve Ege Üniversiteleri tatil olduğu için başörtüsü problemi yaşanmadı Dokuz Eylül ve Ege üniversitelerinin birçok bölümü hâlâ tatilde olduğu için öğrencilerin çoğu kampüse gitmedi...
Kimse Yok Mudan 110 öğrenciye kırtasiye yardımı
Kimse Yok Mu'dan 110 öğrenciye kırtasiye yardımı
Kimse Yok mu Derneği'nin Kurban Bayramı ile başlattığı kardeşlik köprüsü Doğu illerine yardımlarla devam ediyor.
2,5 milyon YTLlik hastane binası 8 yıldır çürümeye terk edildi
2,5 milyon YTL'lik hastane binası 8 yıldır çürümeye terk edildi
Sakarya'da, Bayındırlık İl Müdürlüğü tarafından ihale edilerek 1993 yılında yapımına başlanan ve 2001 yılında yapımı tamamlanan Taraklı Devlet Hastanesi 8 yıldır çürümeye terk edildi. Yatak ve mutfak malzemeleri bina ile...
Anadolubank'tan Tarım Bankacılığı Hizmeti Anadolubank'ın 75. ve 76. Şubeleri Olan Aydın Merkez ve Aydın Söke Şubeleri, Tarım Finansmanı Alanında Hizmet Vermek Üzere Faaliyete Geçti.
Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl müdürlüğüne Celal Kapan atandı
Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl müdürlüğüne Celal Kapan atandı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl müdürlüğüne Celal Kapan getirildi. Kapan, hizmetlerin daha verimli olması ve halkın ayağına gidilebilmesi için 13 sosyal güvenlik merkezi kurulacağını söyledi. Bir basın açıklaması...
Yurtta kış: Malatyada kapalı köy yolu sayısı 15e düştü
Yurtta kış: Malatya'da kapalı köy yolu sayısı 15'e düştü
Malatya'da yoğun kar nedeniyle kapanan köy yolu sayısı 15'e düştü.
Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gülsün: "Kanunlar ne emrediyorsa onu uygularız" Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektör Yardımcısı Zülküf Gülsün, üniversitelerde türban serbestisi geti..
Yolsuzluk incelemesi başlatılan Isparta Devlet Hastanesinin başhekimi görevinden alındı
Yolsuzluk incelemesi başlatılan Isparta Devlet Hastanesi'nin başhekimi görevinden alındı
Sağlık Bakanlığı, bir süre önce yolsuzluk iddialarının gündeme gelmesi üzerine inceleme başlattığı Isparta Devlet Hastanesi'nde başhekim Dr. Erdoğan Sevük'ü görevden aldı. Sevük'ün yerine Isparta Gülkent Devlet Hastanesi...
TOKİ geldi, Bilecikte evler boş kaldı
TOKİ geldi, Bilecik'te evler boş kaldı
Bir zamanlar kiralık ev bulmanın imkansız olduğu Bilecik'te ev sahipleri evlerini kiraya vermek için denemedik yol bırakmıyor.
Memur-Sen, Deniz Baykala İslam ilmihali gönderdi
Memur-Sen, Deniz Baykal'a İslam ilmihali gönderdi
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın başörtüsünün emir olmadığı, bir örf ve adet olarak İslamiyet'e girdiği şeklinde sözlerine tepkiler gelmeye devam ediyor.
Hırsızlar, çaldıkları malların parasıyla nargile keyfi yaparken yakalandı
Hırsızlar, çaldıkları malların parasıyla nargile keyfi yaparken yakalandı
Konya'da birçok işyerine giren 2 kişi, çaldıkları malların parasıyla nargile keyfi yaparken polis tarafından yakalandı.
(DÜZELTME) Yasin Hayal'in avukatı Fuat Turgut, Joost Lagendijk için "Bürüksel soytarısı" dedi Sayın Abonemiz....Haberimizde Avukat Fuat Turgut'un Joost Lagendijk için "Bürüksel lahanası" ifad..
CHPden Başbakana Rüşvet-Bahşiş Sorusu
CHP'den Başbakan'a 'Rüşvet-Bahşiş' Sorusu
CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın, 'Rüşvetle Bahşişi Birbirine Karıştırmamak Lazım' Şeklindeki Sözlerini Meclis Gündemine Taşıdı.
TÜRSAB: KDV'de yanlıştan dönüldü Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, müşteri-otelci-acente üçgeninde karmaşa doğuran kanundaki yanlışın düzeltil..
Kızılay Derneğinde ilkyardım eğitimi alan emniyet ve basın mensuplarına sertifikaları verildi
Kızılay Derneği'nde ilkyardım eğitimi alan emniyet ve basın mensuplarına sertifikaları verildi
Hatay'ın İskenderun ilçesinde Türk Kızılay Derneği Şubesi'nde ilkyardım eğitimi alan emniyet ve basın mensuplarının sertifikaları törenle verildi.
Tümsiaddan Suudi Arabistana Ticaret Köprüsü
Tümsiad'dan Suudi Arabistan'a Ticaret Köprüsü
Körfez Sermayesiyle Türkiye'deki Kobi'lerin İşbirliği Projeksiyonunu Gerçekleştirmek ve Yeni Ticaret Köprüleri İnşa Etmek İçin, Geçtiğimiz Hafta Suudi Arabistan'da Bir Dizi Ziyaretlerde Bulunan 33 Kişilik Tüm Sanayici ve...
MİKAD, mahalle muhtarlarını biraraya getirdi
MİKAD, mahalle muhtarlarını biraraya getirdi
Mardin'in Midyat ilçesinde faaliyet gösteren Midyat ve Köyleri, Kültür ve Dayanışma Derneği(MİKAD) mahalle muhtarlarını biraraya getirdi.
Kanyon Yılbaşı Talihlisi Belli Oldu Kanyon'un Yılbaşı Kampanyası Kapsamında Hediye Edilen 4x4 Dodge Nitro, İstanbul'da Barmenlik Yapan Serdar Kaş'ın Oldu.
Çorumlu işadamları TUSKON ile yurt dışına açılıyor
Çorumlu işadamları TUSKON ile yurt dışına açılıyor
Hitit Sanayici ve İşadamları Derneği (HİTİTSİAD), üyesi olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile Çorum'daki işadamlarına öncü olmaya devam ediyor. Dernek, kentteki sanayicilerin ardından...
Tim Başkanı Oğuz Satıcı: Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) Başkanı Oğuz Satıcı, Tim Başkanvekili Süleyman Orakçıoğlu, İcra Komitesi Üyeleri Eliya Alharal, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Gülsüm Azeri ..
LPG tankında cep telefonu kaçakçılığı
'LPG tankı'nda cep telefonu kaçakçılığı
Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'nda Suriye'den Türkiye'ye LPG tankı içerisinde kaçak olarak sokulmaya çalışılan 200 cep telefonu ele geçirildi.
İnönü Üniversitesi Senatosu: "Mevcut uygulama devam edecek" İnönü Üniversitesi Senatosu, Anayasa'da yapılan değişikliğe rağmen başörtüsü konusunda mevcut uygulamanın devamı yönünde bir karar ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10