10 Şubat 2008 Pazar Günü Haberleri

10 Şubat 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haydi Çocuklar Operaya Devlet Opera ve Balesi (Dob), Minik İzleyiciyle Haftanın Her Günü Verilecek Temsillerde Buluşacak. Dob, 2005 Yılında Açılan Leyla Gencer Sahnesi'ni Çocuklara Yönelik Te..
Muhtarın Resim Merakı
Muhtarın Resim Merakı
Zonguldak'ın Devrek İlçesinde Bir Mahalle Muhtarının Resim Merakı Koleksiyona Dönüştü.
Isparta Barosu'ndan Uçak Kazasıyla İlgili Vekalet Alan ABD'li Avukatlarla İlgili Uyarı Isparta Barosu, Isparta'daki Uçak Kazasının Ardından Yüksek Tazminat Kazanacağız Vaadiyle Kazazede Vatan..
Kontes Mariza, ilk kez İzmir Devlet Opera ve Balesinde
Kontes Mariza, ilk kez İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde
İzmir Devlet Opera ve Balesi, Emmerich Kalman'ın Kontes Mariza adlı üç perdelik operetini sahneleyecek. Tüm dünyada en çok bilinen birkaç operet bestecisinden biri olan Macar besteci Emmerich Kalman'ın yazdığı Kontes...
Düzce D 100 Karayolunda kaza: 1 ölü, 4 yaralı Düzce D 100 Karayolu Olimpiyat kavşağında bu sabah meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Filmi Yayınlanmayan Yönetmen İhdye Başvurdu
Filmi Yayınlanmayan Yönetmen İhd'ye Başvurdu
Diyarbakır'da Çektiği 'Kara Güneş' Adlı Televizyon Dizisinin Yayına Konulmadan Anlaşmasının Fesh Edildiğini Öne Süren Yönetmen Gani Rüzgar Şavata, Mağduriyetinin Giderilmesi İçin İnsan Hakları Derneği (İhd) Diyarbakır...
CEYGİD üyeleri İsken Sugözü Enerji Santralini gezdi
CEYGİD üyeleri İsken Sugözü Enerji Santrali'ni gezdi
Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) üyelerinden oluşan 15 kişilik heyet İsken Sugözü Enerji Santrali'ni gezdi.
TBMM'de Bu Hafta Gündem Yoğun Meclis Yine Yoğun Bir Çalışma Haftasına Hazırlanıyor. Meclis Genel Kurulu'nun Bu Hafta, Vakıflar Kanunu ile İlgili Görüşmeleri Tamamlaması Bekleniyor.
İstanbul'da Yağışlı Hava Etkisini Sürdürüyor İstanbul'da Etkili Olan Yağışlar Kazaları da Beraberinde Getirdi. Yağışlı Havaya Aldırış Etmeyen Balık Müdavimleri İse Oltalarını Denize Saldı.
7 bin öğretmenin atama başvurusu başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2008 yılının ilk atama döneminde alacağı 7 bin öğretmen için başvurular yarın başlıyor. Bakanlığa bağlı kurumların öğretme..
Adanada Bit Pazarı esnafı yeni siteye kavuşuyor
Adana'da Bit Pazarı esnafı yeni siteye kavuşuyor
Adana'da, Kocavezir İş Merkezi arkasında ilkel koşullarda faaliyetlerini sürdürürken işyerleri yıkılan Bit Pazarı esnafına, Büyükşehir Belediyesi tarafından modern dükkanlar yaptırılıyor.
Yandım Çavuş 50. yılında bayilik veriyor
Yandım Çavuş 50. yılında bayilik veriyor
İzmir'in Selçuk ilçesinden ünü tüm Türkiye'ye yayılan çöp şişin ilk uygulayıcısı Yandım Çavuş, yoğun talepler üzerine bayilikler vermeye hazırlanıyor.
Ziraat Mühendisleri: "AB'nin Eleştirdiği Prim Desteği Uygulaması Daha İleri Götürülecek mi" Ziraat Mühendisleri Odası, Prim Desteğinin AB Müzakerelerinde Tarımsal ve Kalkınma Başlığının Açılm..
Vetolu Vakıflar Yasası Kaldığı Yerden Devam Türbanla İlgili Anayasa Değişikliği Teklifinin Gölgesinde Kalan ve Geçen Hafta Görüşülemeyen Vakıflar Yasası'nın, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Se..
16 Yaşındaki Kızı 100 Erkeğe Pazarladılar Kahramanmaraş'tan Evlenme Vaadiyle Kandırılıp Antalya'ya Getirilen 16 Yaşındaki F.d.'yi, 3 Ay Boyunca 100'den Fazla Erkeğe Para Karşılığı Pazarlayan ..
Erkek Neden Cinselikten Soğur İşte Erkekleri Cinsellikten Soğutan Nedenler ve Çareleri..
Telefonda ?90-60-90 Dahil? Pazarlığı ?mavi Hat?çılar Dünya Bankası Yetkilileri Üzerinde Çalıştı İddiası
İşte PKK'nın Para Kaynakları Terör Örgütü PKK'ya Maddi Desteği Kim Sağlıyor? İşte Teröristlerin Beslendiği Kaynaklar
Ağca'nın Sevgilisi Komünistle Evleniyor İtalyan Komünist Partisi Üyesi Bir Avukatla Evlenecek Olan, Mehmet Ali Ağca?nın Nişanlısı Olarak Tanınan Rabia Özden Kazan, Babası Tarafından Evlatlıkt..
AKP,türkiye'yi Hamas Gibi Yönetiyor İran Laik Toplumu İsimli Sivil Toplum Örgütünün Lideri, Başbakan Erdoğan?ıbakın Nasıl Suçladı
Van'da Araç Yangını Van'da Bir Sürücü, Donan Aracının Mazotunu Isıtmak İçin Kağıt Parçaları ile Ateş Yakınca Bir Anda Akaryakıt Deposu Alev Aldı. Olay Yerine Zamanında Gelen İtfaiye Ekipleri ..
Bilgisayar Kursuna Ev Kadınlarından Büyük İlgi
Bilgisayar Kursuna Ev Kadınlarından Büyük İlgi
Kars Belediyesi'nin Öncülüğünde, Sabancı Vakfı'nın ve Kars'taki Sivil Toplum Kuruluşlarının Destekleriyle Karslı Ev Kadınları Bilgisayar Öğrenmeye Başladılar.
'Avrupadaki Türkler, hem bulundukları ülkelere hem de Türkiyeye katkı sağlıyor'
"Avrupa'daki Türkler, hem bulundukları ülkelere hem de Türkiye'ye katkı sağlıyor"
Hollanda Türk İşadamları Derneği'nin (HOTİAD) düzenlediği ve geleneksel hale gelen işadamları ekonomi zirvesinin ikincisi Maastricht kentinde yapıldı. Başta Hollanda olmak üzere Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden...
Ankara Yolu Temizlendi
Ankara Yolu Temizlendi
Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ankara Yolu Güzergahını Yıldırım'dan Başlayıp Gürsu Sınırına Kadar Genel Temizlikten Geçirdi.
Sivasspora Bayraklı Destek
Sivasspor'a Bayraklı Destek
Turkcell Süper Ligi'nde Başarılı Bir Sezon Geçiren Sivasspor'a Manevi Destek Vermek İsteyen Bir Grup Esnaf Dev Sivasspor Bayrağı Astı.
Avukatlar Kar Pikniğinde Buluştu
Avukatlar Kar Pikniğinde Buluştu
Sivas Barosu Üyesi Avukatlar ve Aileleri, Kar Pikniğinde Buluştu.
Başkan, Çinde 'kapak' oldu
Başkan, Çin'de "kapak" oldu
Kasım ve Aralık aylarında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Çin'e giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülkenin önemli ekonomi dergilerinden China's Foreign Trade'e kapak konusu olarak İzmir'i ve EXPO...
Yolcu treni kamyona çarptı: 1 ölü, 1 yaralı Eskişehir'de, bir yolcu treninin, hemzemin geçitte kamyonete çarpması sonucu meydana gelen kazada, 1 kişi hayatını kaybederken 1 kişi ağır yaraland..
Malatya sanayi merkezi olacak
Malatya sanayi merkezi olacak
AK Parti Malaya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mehmet Şahin ve Fuat Ölmeztoprak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ı makamında ziyaret ederek, Malatya ziyareti öncesinde sorunlar hakkında bilgilendirdiler.
SP Genel Başkan Yardımcısı Esengün: 'Önce başını aç, sonra ört, tekrar aç gibi sakat uygulama sona ermeli'
SP Genel Başkan Yardımcısı Esengün: "Önce başını aç, sonra ört, tekrar aç gibi sakat uygulama sona ermeli"
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, Meclis'te kabul edilen ve üniversitelerde başörtüsüne serbestlik tanıyan kanunla sorunun bitmeyeceğini savundu. Esengün, önce başın açılması, sonra örtülmesi,...
AK Partinin ilk belediyesi de kapatılıyor
AK Parti'nin ilk belediyesi de kapatılıyor
Kocaeli'nin Karamürsel İlçesine bağlı Ereğli Belde Belediyesi, yeni çıkacak yasa ile artık Karamürsel'in bir mahallesi olarak siyasi yaşamına devam edecek.
AK Parti Malatya Milletvekilleri Bakan Çağlayanı Ziyaret Etti
AK Parti Malatya Milletvekilleri Bakan Çağlayan'ı Ziyaret Etti
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın 12 Şubat Günü Malatya'ya Ziyarette Bulunacak Olması Nedeniyle AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mehmet Şahin ve Fuat Ölmeztoprak, Bakan Zafer Çağlayan'ı Makamında...
Bakan Çağlayan'ın Malatya Programı Belli Oldu Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın 12 Şubat Salı Günü Malatya'ya Düzenleyeceği Ziyaret Programı Belli Oldu.
Ödülü 14 Şubat'ta Alacak Türk Patent Enstitüsünün (Tpe), '2007 Yılı Patent Ödülleri', 14 Şubat'ta Sahiplerini Bulacak. Avşar da Ödül Alanlar Arasında..Türk Patent Enstitüsünün (Tpe), '2007 Yılı Patent Ödülleri', 14 Şubat'ta Sahiplerini Bulacak. Avşar da Ödül Alanlar Arasında..
Taşımacılık sektöründe AB normları sancısı
Taşımacılık sektöründe AB normları sancısı
Avrupa'nın en büyük nakliye filosuna sahip Türkiye'de taşımacılık ve lojistik sektörü, Avrupa Birliği (AB) normları çerçevesinde hazırlanan taşımacılık kanunu ve yönetmeliklerin sancısını yaşıyor. Sektör temsilcileri,...
Karsta Kar Motifleri
Kars'ta Kar Motifleri
Gece Etkili Olan Kar Yağışı, Ağaçlarda İlginç Motiflerin Oluşmasına Neden Oldu.
Gercüşte Bürokratik Kriz
Gercüş'te Bürokratik Kriz
Batman'ın Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner, Kaymakam Tarkan Keskin İlçede Görev Yaptığı Sürece Toplantılara Katılmayacağını Söyledi.
Arabanda Birlik ve Beraberlik Yemeği Düzenlendi
Araban'da Birlik ve Beraberlik Yemeği Düzenlendi
Gaziantep'in Araban İlçesinde Bir Yemekte Toplanan Yaklaşık 5 Bin Kişi Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi.
Çanakkale Boğazı ve Kuzey Ege'de Şiddetli Fırtına Çanakkale Boğazı ile Kuzey Ege'de Etkili Olan Şiddetli Fırtına Deniz Ulaşımını Olumsuz Yönde Etkiliyor. Fırtına Sebebiyle Gökçeada'ya 3 Gündü..
Malatya'da Kardan 18 Köy Yolu Kapalı Malatya'da Kar Nedeniyle 18 Köy Yolunun Kapalı Olduğu Bildirildi.
Kardeşlik köprüsü Şanlıurfaya uzandı
Kardeşlik köprüsü Şanlıurfa'ya uzandı
Dünyanın her yerinde ihtiyaç sahibi insanların kimsesi olan Kimse Yok Mu Derneği, son olarak Şanlıurfa'daki 200 yoksul aileyi sevindirdi. Suruç ilçesinde varoş mahallelerdeki aileleri sevindiren dernek, giyecek ve gıda...
Doğu Batı kardeşliği devam ediyor, Iğdır’da yüzlerce ailenin yüzü güldü Kurban Bayramı'nda yaşanan Doğu-Batı kardeşliği meyvelerini vermeye devam ediyor. Ankara'da faaliyet gösteren Tuna Eğit..
Beşiktaş'tan Giden Golcüler Açılıyor Beşiktaş'tan Ayrılan Golcü Oyuncular Burak Yılmaz ve İbrahim Akın, Transfer Oldukları Takımlarda Adeta Yeniden Doğdular.
Sri Lanka'da 46 Ölü Sri Lanka'nın Kuzeyindeki Çatışmalarda 42 Militanla 4 Asker Öldü.
Agora kamulaştırması için iki yılda 15.4 milyon YTL bedel ödendi
Agora kamulaştırması için iki yılda 15.4 milyon YTL bedel ödendi
Kent tarihinin gün yüzüne çıkarılması için önemli projelere imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi; Agora, Smyrna ve Phokai'deki kazıların sadece işçilik ve malzemeleri için 2 milyon YTL'lik destek verdi. Agora ve...
Selimde Evsizlere Ev
Selim'de Evsizlere Ev
Kars'ın Selim İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(sydv) Tarafından, Yaylacık Köyünde Oturan ve Evsiz Oldukları Tespit Edilen Gülsüm Yörük ve Vahit Öztürk İsimli Fakir Ailelere 37 Metrekarelik Konutlar...
Londra'da "Kambakhsh Serbest Bırakılsın" Eylemi İslam'da Kadının Yeri ile İlgili İnternetten İndirdiği Bir Yazıyı Bulundurduğu Gerekçesiyle İdam Cezasına Çarptırılan Afgan Gazeteci Parwiz Kam..
Mardavdan Badminton Turnuvası
Mardav'dan Badminton Turnuvası
Adana'daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'nın (Mardav) 16 Şubat Tarihinde Düzenleyeceği Badminton Turnuvası Hazırlıkları Başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10