9 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

9 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toptan'ın Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türk Basınının Tarihin Her Döneminde Vatandaşların Gözü, Kulağı, Sesi Olma ve Kamuoyunun Haber Alma Hakkına Katkıda Bulu..
Malta Bandıralı Geminin 2. Kaptanı Ölü Bulundu Rusya'ya Giden Malta Bandıralı Geminin 2. Kaptanı Ölü Bulununca Gemi Ereğli Limanı'na Yanaştı. Rusya'ya Giden ve Yaşanan Ölüm Olayı Üzerine Lima..
Dünya Şirketleri Piyasaya, Türk Şirketleri Hükümete Bakıyor Uluslararası Denetim, Vergi ve Danışmanlık Şirketi Pricewaterhousecoopers'ın Gerçekleştirdiği 2007/2008 Küresel Aile Şirketleri Ara..
Donma Tehlikesine Karşı Uyarı Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferruh Ayoğlu, "'Kış Aylarında El ve Ayak Donmalarında, Do..
Özdalga Baykalı Umudunu Yitirmiş Kovboya Benzetti
Özdalga Baykal'ı Umudunu Yitirmiş Kovboya Benzetti
Sivil Anayasaya Yönelik Tartışmalar Devam Ederken AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, Anayasa Çalışmalarını Eleştiren CHP Lideri Deniz Baykal'a 'Umudunu Yitirmiş Kovboylar Gibi' Dedi.
Ciltteki Lekeler Hastalık Habercisi
Ciltteki Lekeler Hastalık Habercisi
International Hospital Etiler Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hasibe Özkılıç, Ciltteki Beyaz Lekelerin Önemli Hastalıkların Habercisi Olduğunu Belirtti.
Hollanda'yla Yüksek Öğretimde İşbirliği Hollanda ve Türkiye arasında yüksek öğretim ve bilimsel araştırma alanlarında işbirliğini geliştirmek amacıyla kurulan NİHAnkara Hollanda Yüksek Öğreti..
SHP Lideri Karayalçın: "Kürt Sorunu Demokratikleşmeyle Çözülür" SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Kürt sorununun "kardeşlik, kültürel özgürlük ve ulus devletin demokratikleşmesiyle" çözüleb..
DSP Genel Başkanı Sezer: "Cumhurbaşkanı, Başbakanını Takip Ediyor" DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ABD'ye Yaptığı Ziyareti Değerlendirerek, "Sayın Cumhurbaşkanı, S..
"Kürtçe Marş" Soruşturma Açtırdı: Çocukların İfadesi Alındı Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma Açıldı Diyarbakır Yenişehir Çocuk Korosu'nun ABD'de Katıldığı Bir Etkinlikte Terör Örgütü PKK'..
71'lik Nineye Kırmızı Kurdele "Kızlar Okumaz" Diyen, Babası Tarafından Okula Gönderilmeyen, Bu Yüzden Yaşamı Boyunca Çeşitli Sıkıntılarla Karşı Karşıya Kalan Huzurevi Sakini Fadime Coral, 71 ..
MHP, Efemçukuru'ndaki Kamulaştırmayı Meclise Taşıdı MHP İzmir Milletvekili Kamil Erdal Sipahi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'e İzmir Efemçukuru Köylülerinin Arazilerinin Bakanl..
Borsa Yüzde 0,95 Düşüşle Kapandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günü Ortalama Yüzde 0,95 Düşüşle Tamamladı.
Sokakta Karşılaştığı Eski Karısını Vurdu Konya'da, Alkollü 29 Yaşındaki Doğan Ümit Sağımlıer, Sokakta Karşılaşıp Tartıştığı Eski Eşi 27 Yaşındake Serap Durak'a Tabancayla 6 El Ateş Etti. Sağ ..
Meteorolojiden Uçuş Harekat Uzmanlarına Eğitim
Meteorolojiden Uçuş Harekat Uzmanlarına Eğitim
Atatürk Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü, Havalimanından Kalkan ve İnen Tümü Uçaklara Teknik Anlamda Daha Kaliteli Hizmet Vermek İçin Uçuş Harekat Uzmanlarını (Dispeç) Kapsayan Bir Eğitim Başlattı.
Eğitim-Sen'den YÖK Başkanı'na Tepki Kesk'e Bağlı Eğitim-sen Malatya Şubesi, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, 'Üniversiteler Paralı Olsun' Söylemine Tepki Gösterdi.
Bush: "Büyük Umutlarla Geldim" İsrail ile Filistinliler Arasındaki Barış Görüşmelerine Destek Amacıyla Orta Doğu Ziyaretinin İlk Durağı İsrail'e Gelen ABD Başkanı George W. Bush, Bu Yıl Sonun..
19. Hafta Maçlarının Programı Açıklandı Turkcell Süper Lig'de 19. Hafta Maçlarının Programı Açıklandı.
Hsbc'den, "Topluma Destek Projesi" İçin 5 Milyon Dolarlık Mikro Kredi Hsbc Bank, "Mikrokredi ile Topluma Destek Projesi" ile 5 Yıl İçinde 25 Kente Ulaşarak, 5 Milyon Dolarlık Mikrofinansman K..
Evli Kadını Ayartana 750 Bin Dolar Ceza
Evli Kadını Ayartana 750 Bin Dolar Ceza
Amerikalı Muslukçu, Karısını Ayartan Adamı "Evli Bir Kadınla Zinayı, Haneye Tecavüzle Bir Tutan" 250 Yıllık Yasayla Dava Etti. 750 Bin Dolar Tazminat Kazandı.
Gül, Gates ve Mullen'ı Kabul Etti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Savunma Bakanı Robert Gates ve ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen'ı Kaldığı Otelde Kabul Etti.
Bakan Çelik, Maliye ve Sağlık Bakanıyla Sağlık Uygulama Tebliğini Görüşecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Uygulama Tebliğini Görüşmek Üzere Maliye ve Sağlık Bakanları'..
Ronaldo, Sezon Sonuna Kadar Milan'da İtalya Birinci Futbol Ligi Takımlarından Ac Milan, Bir Süredir Sakatlık Yaşayan ve Geçen Ay Brezilya Takımı Flamengo'yla Görüşen Ronaldo'yu Sezon Sonuna K..
Emo: "Dışa Bağımlılığın Azaltılması İçin Ulusal Enerji Politikası Şart" TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, Enerjide Dışa Bağımlılığın Yerel Kaynakların Verimli Kullanılmamasından Kaynaklandığ..
Dolar 1,1620, Avro 1,7050 YTL'den Günü Kapadı İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,1620 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,7050 YTL Oldu.
Sabancı Müzesi'nde Salvador Dali Sergisi Sabancı Müzesi, 2008 Yılındaki Etkinlikleri Kapsamında, Ünlü İspanyol Ressam Salvador Dali'nin Eserlerini de Sergileyecek.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı. Vali Doğan Mesajında Toplumun Gerçekleri Öğrenmesinde ..
Yatan Hastalarla İlgili Sıkıntıların Giderilmesi İçin 3 Bakan Bir Araya Gelecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Üniversite Hastanelerinde Yatan Hastalarla İlgili Yaşanan Sıkınt..
Gazetecinin Tek Güvencesi, 212 Sayılı Yasa Türkiye Gazeteciler Sendikası (Tgs), Gazetecilerin Haklarını Koruyan 212 Sayılı Yasa'nın, Toplu İş Sözleşmesinden Yoksun Binlerce Gazeteci İçin Tek ..
İsrail'e 1 Saatlik Maliyeti 25 Bin Dolar ABD Başkanı George Bush, Dün Beyaz Saray'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le Yaptığı Görüşmenin Ardından Çıktığı 9 Günlük Ortadoğu Ziyareti Kapsamında İ..
Bombacı Sorguda Ağladı Diyarbakır'da 6 Kişinin Ölümü 67 Kişinin Yaralanmasına Neden Olan Bombalı Aracı Yerleştiren Erdal P.'nin Polisteki Sorgusunda Zaman Zaman Ağladığı Öğrenildi. Araç Sahib..
Çalışma Bakanı Çelik: "Sorunu Çözemiyorsanız Koltukta Oturmak İşgaldir" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Siyasetin Bir Çözüm Sanatı Olduğunu, Sorunun Çözülmemesi Durumunda Koltu..
Doğuş Otomotiv: "Leasıng'de Kdv Eşit Uygulanırsa, Sorun Çıkmaz" Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Finansal Kiralama (Leasing) Sektöründeki Kdv Oranlarının Yüzde 1'den Yüzde 18..
ABD, İranı Tehdit Etti
ABD, İran'ı Tehdit Etti
ABD, Hürmüz Boğazı'nda Hafta Sonunda Yaşanan Gerginliğin Yinelenmesi Halinde Tahran'ın 'Sonuçlarına Katlanmak Zorunda Kalacağını' Söyleyerek Çatışma Sinyali Verdi.
Dp Genel Başkanı Soylu: "Emanetçei Değilim, Kıratın Burnunu Havaya Kaldırmak İçin Geldim" Demokrat Parti'nin (Dp) 6 Ocak Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa Seçilen..
Gazeteciler ve Politikacılar "Güneydoğunun İmajı"nı Tartışacak Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası 12 Ocak Cumartesi günü panel düzenleyecek.
Sadece Kapısıyla Ev Alınır
Sadece Kapısıyla Ev Alınır
İsrailli Elmas Milyoneri Lev Leviev'ın Satın Aldığı Evde, Gece Klübünden Yüzme Havuzuna, Kaplıcadan Saunaya Kadar Kadar Her Türlü Konfor Var.
Babacan: "Erdoğan-bush Görüşmesinin Tutanağı Mevcut" Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Kasım 2007 Tarihinde ABD Başkanı George Bush ile Yaptığı İkili Görüşmede ..
Baydemir: Yaralarımızı Birlikte Saracağız
Baydemir: Yaralarımızı Birlikte Saracağız
Osman Baydemir, 'Umarım Bu Kent Bir Daha Böyle Bir Acı Yaşamaz. Bu Acıların Yaşanmaması İçin Elimizden Gelen Çabayı Göstereceğiz' Dedi.
Irakta Düşen Uçakta Ölen Türk İşçiler İçin Mevlit Okutuldu
Irak'ta Düşen Uçakta Ölen Türk İşçiler İçin Mevlit Okutuldu
Geçen Yıl Adana'dan Havalandıktan Sonra Irak'ın Başkenti Bağdat'taki Havaalanına İnişi Sırasında Düşen Uçakta Ölen Türk İşçiler İçin Mevlit Okutuldu.
New Hampshireda Zafer Clintonun
New Hampshire'da Zafer Clinton'un
ABD'de Başkanlık Yarışını İlk Durağı Iowa'da Kaybeden Hillary Clinton, Bu Kez Tahminlerin Aksine New Hampshire'de Rakibi Barack Obama'yı Geride Bıraktı. Cumhuriyetçilerde İse Zafer John Mccain'in Oldu.
Meclise Spiker Alınıyor
Meclis'e Spiker Alınıyor
İçtüzük'te Yapılacak Değişiklikle Başkanlık Divanı'nda Katip Üyelerin Görevlerini Bundan Sonra Spikerler Yapacak. Bu Nedenle Meclis'e Sınavla Spiker Alınacak.
Kızılırmakın ardından 4 Eylül Barajı da dondu
Kızılırmak'ın ardından 4 Eylül Barajı da dondu
Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın ardından 4 Eylül Barajı da buz tuttu. Barajın donduğunu öğrenen çok sayıda vatandaş, manzarayı seyretmek için baraja geliyor.
Hak-iş: "Gazetecilerin Yıpranma Hakkının Kaldırılmak İstenmesi Kabul Edilemez" Hak-iş Genel Başkanı Salim Uslu, "5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Y..
Ocak Ayı Enflasyon Beklentisi Yüzde 0.94 Piyasaların Ocak Ayı Tüfe Artışı Beklentisi Yüzde 0.94, Şubat Ayı Beklentisi Yüzde 0.49, Mart Beklentisi Yüzde 0.57, Yıl Sonu Enflasyonuna İlişkin Bek..
Emd: "Basın Özgürlüğü Darbe Alıyor" Ekonomi Muhabirleri Derneği, Basın Özgürlüğünün Her Geçen Gün Darbe Aldığını Kaydederek, 47 Yıldır Yürürlükte Olan 212 Sayılı Yasayla Elde Edilen Hakların ..
Merkez Bankası Döviz Kurları Merkez Bankası'nın 9 Ocak 2008 Tarihinde Açıkladığı Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurları.
Sahte Dişhekimlerine Verilen Cezaların Düşürülmemesi Diş Hekimlerini Sevindirdi Sahte Diş Hekimlerine Verilen Hapis Cezasının Düşürülmesine İlişkin Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulu'nda Redde..
"THY'den 120 Bin Dolar Aldım" Verdiği Demeçlerle Dikkati Çeken, Modacı Cemil İpekçi, "Hükümete Şirin Gözüküp İş Almak İçin Bunu Yapıyor" İddialarına Cevap Verdi, Kamu Kurumlarından Aldıı Ücr..
Salihlide Şap Endişesi
Salihli'de Şap Endişesi
Manisa'nın Salihli İlçesine Bağlı Durasıllı Beldesinde Küçükbaş Hayvanlarda Şap Hastalığı Görülmesi Üzerine Beldeye Hayvan Giriş Çıkışları Yasaklanarak Karantina Başlatıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10