5 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

5 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TEMAnın Umutlar Cevizle Okulda Yeşersin projesiyle Türkiyede 35 milyon ceviz fidanı toprakla buluşacak
TEMA'nın 'Umutlar Cevizle Okulda Yeşersin' projesiyle Türkiye'de 35 milyon ceviz fidanı toprakla buluşacak
Türkiye de Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) tarafından başlatılan Umutlar Cevizle Okulda Yeşersin projesi ile Türkiye'de 35 milyon ceviz fidanının toprakla buluşturulması...
Sansür mü 'özgürlük' RTÜK Terör ve Afet Gibi Kriz Anlarındaki Radyo ve Televizyon Yayınlarına Yeni Düzenlemeler Getiriyor.
Büyükanıt Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Büyükanıt Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Diyarbakır'daki bombalı saldırıda yaralanan askerleri ziyaret etti. Orgeneral Büyükanıt daha sonra olay yerinde incelemelerde bulundu.
Başkan Koltuğunda 5 Cumhurbaşkanı, 9 Başbakan Gördü An Koltuğunda 5 Cumhurbaşkanı, 9 Başbakan Gördü
Türkiyenin Utandıran AİHM Sicili
Türkiye'nin Utandıran AİHM Sicili
Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde, Hakkında En Fazla Başvuru Bulunan Ülkeler Arasında Yer Almaya Devam Ettiği İfade Edildi. Türkiye'nin 2007'de Başvuru Sayısında En Üst Sıralarda...
SPK, Dursun Uyarın Teslimini Duyurdu
SPK, Dursun Uyar'ın 'Teslimini' Duyurdu
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Yimpaş Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar'ın Sermaye Piyasası Kanunu'na Muhalefet Suçundan Aldığı Cezayı Çekmek Üzere 'Teslim Olduğunu' Bültenle Duyurdu.
İşte Türkiyenin Lezzet Haritası
İşte Türkiye'nin Lezzet Haritası
Türkiye'nin Lezzet Haritası Çıkarıldı. 81 İli Kapsayan Lezzet Haritasına Göre, Türkiye, 2 Bin 205 Çeşit Yöresel Yiyecek ve İçecekten Oluşan Zengin Mutfağıyla Dikkat Çekiyor.
Yılbaşında Kartlarla 557 Milyon YTL Harcandı
Yılbaşında Kartlarla 557 Milyon YTL Harcandı
Bankalararası Kart Merkezi (Bkm), Yılbaşı ve Öncesindeki Güne Denk Gelen 30-31 Aralık 2007 Döneminde, Kredi Kartlarıyla 5 Milyon 801 Bin 649 Adet İşlem Gerçekleştiğini Açıkladı.
Büyükanıt Diyarbakırda Patlama Alanında
Büyükanıt Diyarbakır'da Patlama Alanında
Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Diyarbakır'da Patlamanın Olduğu Yazıcıoğlu Caddesi'nde İncelemelerde Bulundu. Bu Sırada Büyük Güvenlik Önlemleri Alındı. Büyükanıt Yaralı Askerleri de Ziyaret Etti.
Yurtta Kış Etkili Oluyor Doğu Anadolu Bölgesi'nde Dün Akşam Etkili Olan Kar Yağışı Nedeniyle Bini Aşkın Köy Yoluyla Ulaşım Sağlanamıyor. Tunceli-erzincan Kara Yolu, Tipi ve Sis Nedeniyle Ulaş..
Diyarbakır'da hain saldırının maddi zararlarının tespiti için 4 komisyon kuruldu Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırının maddi zararlarının tespiti için 4 k..
Kızılay ile Lokantacılar, Afetlerde İşbirliği Yapacak İstanbul - Türk Kızılayı ile Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneğinin (Türes), Olası Bir Afet Durumunda İşbirliği Yapma Konu..
Kar, Kara ve Hava Ulaşımını Vurdu İstanbul - Yurdun Tüm Bölgesinde Etkili Olan Kar Yağışı, Kara Ulaşımının Yanı Sıra Hava Ulaşımını da Olumsuz Etkiledi. özellikle Yurdun İç ve Doğu Kesimleri..
Van ve Bursa'da Patlayıcı Ele Geçirildi Diyarbakır'daki Patlamanın Ardından Yurdun Bazı Bölgelerinde Yapılan Aramalarda Van'da Bir Minibüste 50 Kilogram Patlayıcı Madde ve Çok Sayıda El Bomba..
İzmir'de Deprem İzmir?in Menemen İlçesinde Sabaha Karşı Hafif Şiddette Bir Deprem Meydana Geldi.
barzani, Diyarbakır Saldırısını Kınadı Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Yönetimin yetkilisi Neçirvan Barzani, Diyarbakır'da Dün Düzenlenen Saldırıyı kınadı.
PKK Bombacısı Neden serbest Bırakıldı Polisin Mecidiyeköy'de 2 Kilo A4 ile Yakalanan Teröristi Kasım Ayında Yakalayıp Daha Sonra Serbest Bıraktığı Öğrenildi.
'Dürbünlü Röntgen' Paniği Ünlü Modacı Sosyetenin Evini Gözetliyor. Evde Çıplak Gezen Ünlü ve Gününü Komşusunda Dedikoduyla Geçiren Sosyetik Kim?Ünlü Modacı Sosyetenin Evini Gözetliyor. Evde Çıplak Gezen Ünlü ve Gününü Komşusunda Dedikoduyla Geçiren Sosyetik Kim?
Meydanlara Çıkmamalı 'Haydi Gel Bizimle Ol' Programının Önceki Akşamki Canlı Yayınına, Aysun Kayacı'nın Taciz İtirafı Damgasını Vurdu.'Haydi Gel Bizimle Ol' Programının Önceki Akşamki Canlı Yayınına, Aysun Kayacı'nın Taciz İtirafı Damgasını Vurdu.
Nevşehirli Mucidin İlginç Buluşu Almanların Dikkatini Çekti Ehirli Mucidin İlginç Buluşu Almanların Dikkatini Çekti
Londra'da sağlık kontrolünden geçen Maliki, Bağdat'a döndü İngiltere'nin başkenti Londra'da sağlık kontrolünden geçen Irak Başbakanı Nuri El-Maliki, Bağdat'a döndü. El-Maliki, aşırı yorgunluk..
Petrolde 1 Dolarlık Artışın Maliyeti 200 Milyon Dolar Londra/ankara - Uluslararası Piyasalarda Varili 100 Doları Gören Ham Petrolün, Türkiye Ekonomisine Faturasının Yüksek Olması Bekleniyor. ..
'Suharto'nun Durumu Kritik' Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono, eski diktator Muhammed Suharto'nun durumunun kritik olduğunu söyledi.
Kepez Limanı, Bir Ay Sonra Faaliyete Geçti İstanbul - Kolin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, Şirkete Bugüne Kadar Maddi ve Manevi Zarar Vermiş Olmasına Rağmen, 27 Kasım'da Duran Kepez Lim..
Soğuk Hava Sebze Fiyatlarını Artırdı Adana - Türkiye'nin Büyük Bir Bölümünün Soğuk ve Kar Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesiyle Birlikte Başta Domates Olmak Üzere Sebze Fiyatlarında da Art..
Çimsa'nın 2008 Yılı Satış Hedefi 500 Milyon Dolar İstanbul - Çimsa'nın 2008 Yılında Net Satışlarının 500 Milyon Dolara Ulaşması, İhracatının 140 Milyon Dolar Seviyesine Çıkması Tahmin Ediliyo..
Baring Emerging: Türkiye'ye İlgi Sürecek Türkiye'de "Siyasi Risk"nin Azaldığı, Ülkenin "Favori" Piyasalardan Biri Olmayı Sürdüreceği Belirtildi. Tanınmış Yatırım Kuruluşu Baring Emerging Euro..
İhracatın Yıldızları İthalatın da Lideri İstanbul - Türkiye'nin 100 Milyar Doları Aşan İhracatında İpi Göğüsleyen 5 Sektör, İthalatta da Lokomotif Oldu. İhracat Koşusunda Ön Sıraları Uzun Sür..
350 Bin Dolarlık Borcunu Faiziyle Üç Kat Ödedi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hülya Avşar'dan 350 Bin Dolarlık Alacağını Tazminat ve Faiziyle Birlikte 1 Milyon 106 Bin Dolar Olarak Ta..
Hintli Tata'dan Onay Alan İsotlar Grup, Kamyonda Seri Üretime Başlıyor Adana - Hindistan'ın Otomotiv Devi Tata Motors'un Türkiye Genel Distribütörü İsotlar Grup, Adana Hacı Sabancı Organize S..
Perakende Devi Best Buy: Türkiye Büyük Bir Fırsat Ankara - ABD'nin En Büyük Teknoloji Perakendecilerinden Best Buy'ın Ceo'su Robert A. Willet, Türkiye'nin Büyük Bir "Fırsat Ülkesi" Olduğunu B..
Türkiye ile Portekiz Arasında Kara Para ve Terörün Finansmanına Karşı İşbirliği Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (Masak) ile Portekizli Karşıtı Unidade de Informaçã£o Financeira..
Tanık Koruma Yasası Yürürlükte Tanıkların kimliğinin saklı tutulması ve güvenliğinin sağlanmasına olanak tanıyan, 5726 sayılı Tanık Koruma Yasası, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlana..
Altın Fiyatlarıyla Coşan Koza'dan Halka Arz –imkb'deki Hisseleri, Küresel Alanda Altın Fiyatlarındaki Yükselişle Yüksek Artışlar Gösteren Koza Altın İşletmeleri 21,9 Milyon YTL'lik Bir Halka..
Çağlayan: 2008 için Büyüme Hedefi Yüzde 5,5/ Hedef Özel Sektörle Yakalanacak Ankara - Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayicilerden, Son Büyüme Rakamlarının Morallerini Bozmamasını ..
Gül'den Referandum Sinyali Ankara - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yeni Anayasanın Halkoyuna Sunabileceğinin Sinyallerini Verdi. Cumhurbaşkanı Gül, TRT'de Katıldığı Canlı Yayında, Gazetecilerin ..
Beyaz Saray'dan Abdullah Gül'e 'Fast Food' Usulü Ağırlama Ankara - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı George Bush ile 8 Ocak'ta Bir Araya Gelecek. 7-11 Ocak Tarihleri Arasında ABD'ye Ziy..
Prim Ödeme Gün Sayısında Hükümet Esneme Belirtisi Göstermiyor / Hükümetten İtirazları Değerlendirme Sözü Ankara - Ekonomik ve Sosyal Konsey, Sosyal Güvenlik Reformu Gündemiyle Yaptığı Toplant..
Muşta kar hayatı olumsuz etkiliyor
Muş'ta kar hayatı olumsuz etkiliyor
Muş'un 300 köy yolu ile Muş-Kulp-Diyarbakır karayolu dün geceden itibaren ulaşıma kapandı.
Erdoğan, Bugün Diyarbakır'a Gidiyor İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bugün Bombalı Saldırının Yaşandığı Diyarbakır'a Gideceğini Açıkladı. ankara Palas'taki Afganistan Fotoğrafları S..
Fason Tekstil ve Konfeksiyonda Kdv Tevkifatı Ankara - Fason Tekstil ve Konfeksiyon İşleri ile Pamuk, Tiftik, Yün ve Yapağı ile Ham Post ve Deri Teslimlerinde "Yarı" Oranında Olmak Üzere Kdv T..
Terör Uzmanları: Böyle Bir Eylem Türü Bekleniyordu Ankara - Diyarbakır'da Önceki Gün Meydana Gelen Patlamayla İlgili Olarak Dünya'ya Değerlendirmede Bulunan Terör Uzmanları, Sınır Ötesi Opera..
Cumhurbaşkanı Gül, Tanık Koruma Kanunu'nu onayladı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tanık Koruma Kanunu'nu onayladı.
Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün Dünya için Yazdı / Rekebetçi Kur Politikası ve Yeni Ekonomik Program Şart Geride Bıraktığımız 2007 Yılına Ekonomik Görünüm Olarak Büyüme, Enflasyon, İ..
Bolu Dağında Buzlanmayı Önleme Sistemi
Bolu Dağında Buzlanmayı Önleme Sistemi
Bolu Dağı viyadüklerinde daha güvenli sürüş için kurulan ''buzlanmayı algılama ve önleme sistemi'' otomatik olarak çalışmaya başladı.
Kandilli, Bala'da İstasyon Kuracak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay, Bala'da Deprem İstasyonu Kuracaklarını Bildirdi.
En Düşük İşçi Emekli Aylığı 558.41 YTL Olacak
En Düşük İşçi Emekli Aylığı 558.41 YTL Olacak
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (Tied) Tarafından Yapılan Çalışmaya Göre, Emekli Aylıklarına Ocak Ayında Yapılan Zamla Taban İşçi Emekli Aylığı 558,41 YTL'ye Yükselecek.
Sivas'ta Yolcu Otobüsü Devrildi: 9 Yaralı Sivas - Sivas'ın İmranlı İlçesinde, Yolcu Otobüsünün Devrilmesi Sonucu 9 Kişi Yaralandı. alınan Bilgiye Göre, Ağrı'dan İzmir'e Giden Casim Murat Yön..
Gürcistan'da cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılıyor Tercihini 2003 Kadife Devrimi ile Rusya yerine Batı dünyasından yana kullanan Gürcü halkı bugün beş yıllık dönem için yeni cumhurbaşkanlarını..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10