30 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

30 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ekonomik Değerlendirme Kurulu'nda, ekonomiye yönelik temel politikaların kararlılıkla yürütülmesi kararı çıktı Ekonomi Değerlendirme Kurulu'nda, ekonomide son yıllarda sağlanan yapısal dönüşü..
TBMM AB Uyum Komisyonu'nun Fransa'daki Temasları Sona Erdi Fransa'nın Başkenti Paris'te Fransız Siyasi Çevreleriyle Temaslarda Bulunmak Üzere Hafta Başında Bu Ülkeye Gelen TBMM Avrupa Birliğ..
Çin'de kar hayatı felç etti: 50'den fazla ölü Yarımyüzyılın en şiddetli kışını yaşayan Çin'in bazı bölgelerinde halk kara kışa teslim oldu. Olumsuz hava şartları nedeniyle 50 kişi öldü.
AK Parti'den Fransa Halk Hareketleri Birliği'ne Kınama Ak Parti; Fransa'da İktidardaki Halk Hareketleri Birliği'ne Üye 11 Milletvekilinin İmzasıyla, Türkiye Kastedilerek Yayınlanan "( Sözde) ..
Uluborlu ilçesinde ihtiyaç sahiplerine 50 ton kömür dağıtıldı
Uluborlu ilçesinde ihtiyaç sahiplerine 50 ton kömür dağıtıldı
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Genel Müdürlüğü, Isparta'nın Uluborlu ilçesinde ihtiyaç sahiplerine 50 ton kömür dağıttı.
YouTube'a bir erişim yasağı da İzmir'den geldi İzmir 7.'inci Sulh Ceza Mahkemesi, internet üzerinden video paylaşım sitesi YouTube'a erişimin engelemsine karar verdi.
Karneyle gelen öğrenci hayvanat bahçesini ücretsiz gezecek Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, sömestr tatilinde karneleriyle gelen öğrencilere ücretsiz gezi imkanı sunuyor.
Türk Halk Müziği Sanatçısı Atilla İçli Anıldı
Türk Halk Müziği Sanatçısı Atilla İçli Anıldı
Türk Halk Müziği Sanatçısı Atilla İçli, Ölümünün 4. Yılında Mezarı Başında Anıldı.
Fransız Başkonsolos Moro, Sarkozy'nin Sözlerinin İlişkileri Bozacak Boyutta Olmadığını Savundu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (Btso) Ziyaret Eden Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Christine ..
Nesrin Topkapı Ders Verecek Yeni Filmi 'Vicdan'da Güzel Oyuncuya Başrolde Altın Portakal Ödüllü Murat Han Eşlik Edecek.Yeni Filmi 'Vicdan'da Güzel Oyuncuya Başrolde Altın Portakal Ödüllü Murat Han Eşlik Edecek.
DTP'li Kaplan'dan Türban İçin Kapılarını Çalmayan AKP ve MHP'ye Sert Tepki DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Türban Konusunda DSP ve CHP ile Görüşen Ancak Kendilerinden Randevu Talep Etme..
ODTÜ'den Türban Açıklaması: "Laikliği Zedeleyen Kaygı Verici Bir Girişim" ODTÜ Yükseköğretim Kurumlarında Türban Kullanımının Serbest Bırakılmasına Yönelik Yasa Değişikliği Teklifini, Türkiye..
Ekonomi Koordinasyon Kurulu, İstihdam Paketini Masaya Yatırdı Ekonomi Koordinasyon Kurulu, İstihdam Paketini Ele Almak Üzere Toplandı.
Hükümet Ekonomiyi Değerlendirdi: "Küresel Dalgalanmanın Türkiye'ye Yansıması Doğal" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Toplanan Ekonomi Değerlendirme Toplantısı'nda Küresel Ekonomide..
Küresel Dalgalanmanın Türkiyeye Yansıması Doğal
'Küresel Dalgalanmanın Türkiye'ye Yansıması Doğal'
Başbakan Erdoğan Küresel Ekonomide Beklenen Yavaşlama ile Kredi Koşullarının Sıkılaşmasının Türkiye'ye Yansımalarının, Olmasının Doğal Karşılanması Gerektiği Bildirildi.
Demokrat Parti Adayı Edwards, ABD Başkanlık Yarışından Çekildi Denver - ABD'de, Kasım Ayında Yapılacak Başkanlık Seçimi için Demokrat Partinin Adayları Arasında Yer Alan John Edwards'ın Yarış..
Ümraniye Soruşturmasıyla İlgili 2 Kişinin Serbest Bırakılmasına 'İtiraz' İstanbul - Ümraniye'de Bir Gecekonduda Ele Geçirilen Patlayıcılara İlişkin Yürütülen Soruşturma Kapsamında Gözaltına A..
THY'de Bir Kadını Rehin Alan Şüpheli, Adliyede İstanbul - Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğünde, Dün Bir Kadını Silahla Rehin Aldığı Gerekçesiyle Gözaltına Alınan Şüpheli, Adliyeye Sevk ..
Terör Örgütüne Katılacağı İddia Edilen Bir Kişi Takip Edilip Göz Altına Alındı Van - Bomba Eğitimi Almak Üzere İstanbul'dan Gelerek Terör Örgütü PKK'nın Dağ Kadrosuna Katılacağı İddia Edilen ..
You Tube'a İkinci Yasak/ İzmir Mahkemesi, Atatürk'e Hakaretten Erişimi Durdurma Kararı Verdi İzmir - İzmir 7. Sulh Ceza Mahkemesi, You Tube Video Paylaşım Sitesine Erişimin Durdurulmasına Kar..
Yargıtay Başkanlık Seçiminde 15. Turda da Sonuç Yok Ankara - Yargıtay Başkanlığı için Yapılan Seçimin 15. Tur Oylamalarının Sonunda Hiç Bir Aday Seçilebilmek için Yeterli Oyu Alamadı. yargı..
RTÜK, Gerekli Belgelerin İbrazının Ardından Atv-Sabah'ın Satışını Değerlendirecek Ankara - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), Turkuvaz Radyo Tv Gazetecilik ve Yayıncılık Aş'nin Gerekl..
Hazine Müsteşarı Çanakçı: Gsyh 2008 Yılında Yüzde 5,5 Oranında Büyüyecek Ankara - Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, AB'ye Giriş Öncesi Ön Programa Göre Türkiye'nin Gayrisafi Yurtiçi Hasılasın..
Şimşek: Hükümet, Türkiye'yi Yatırımlar Açısından Bir 'Cazibe Merkezi' Yapmaya Kararlı Ankara - Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Özel Sektör Yatırımlarını Arttırmaya Dönük Yatırım Ortamının İyileş..
Gençlerbirliği, Teknik Direktör Mesut Bakkal ile Anlaşmaya Vardı Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile Yollarını Ayıran Gençlerbirliği, Mesut Bakkal ile Anlaşmaya Vardı.
İngiltere Merkez Bankası Başkanı İkinci Kez 'Mervyn King' Oldu Londra - İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mervyn King, 5 Yıllık Bir Dönem için Bu Göreve İkinci Kez Atandı. küresel Kredi Sıkı..
ABD'de Son 5 Yılın En Zayıf Büyümesi: Yüzde 0,6 Washington - ABD'de 2007 Yılının Son Çeyreğinde Yüzde 0,6 Büyüme Kaydedildi. 2007 Yılı Genelinde İse Son 5 Yılın En Zayıf Büyümesi Gerçekleşmiş..
Bursaspor'da İki İmza Bursaspor, Beyaz Rusyalı Futbolcu Maxis Romaschenko ve Bolivyalı Ronald Gutierrez ile 1.5'er Yıllık Sözleşme İmzaladı.
Winograd Raporu Açıklandı İsrail'in Lübnan'da Hizbullah ile Yaptığı Savaştaki Hataları Değerlendirmek İçin Kurulan Komisyonun Hazırladığı Raporda, Lübnan Savaşı 'Büyük ve Ciddi' Bir Hata Olar..
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Kosova'da Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Işık, bağımsızlık ilanı öncesi Kosova'ya iki günlük bir ziyaret gerçekleştiriyo..
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Işık Kosova'da (DÜZELTME) Düzeltme: ''Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Kosova'da" başlıklı haberdeki Orgeneral Atilla Işık'ın görev..
Türkmenistan, Timoşenko'nun doğal gaz projesine karşı bildiri yayınladı Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko'nun Brüksel temasları sırasında açıkladığı teklif..
Bursaspor'da İki İmza Bursaspor'un Prensipte Anlaştığı Bolivyalı Ronald Gutierrez ile Belaruslu Maksim Romaschenko, Kendilerini 1,5 Yıllığına Yeşil-beyazlı Kulübe Bağlayan Sözleşmeyi İmzaladı..
Samsunda 300 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı
Samsun'da 300 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı
Samsun'da kar yağışı nedeniyle 303 köy yolu ulaşıma kapandı.
Karsta 307 köy yolu kapandı, çok sayıda kaza oldu
Kars'ta 307 köy yolu kapandı, çok sayıda kaza oldu
Kars'ta yoğun kar ve tipi nedeniyle 307 köy yolunun ulaşıma kapanırken çok sayıda da maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.
Patnos ilçesi yeni marketine kavuştu
Patnos ilçesi yeni marketine kavuştu
Ağrı'nın Patnos ilçesi yeni marketine kavuştu. Patnos halkının açılışına yoğun ilgi gösterdiği EKO-MAR, AK Parti Millet Vekil'lerinden Hanifi Alır ve Patnos daire amirleri tarafından açıldı.
Kendi Yarattıkları Sorunu Çözmeye Çalışıyorlar
'Kendi Yarattıkları Sorunu Çözmeye Çalışıyorlar'
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP ve MHP'nin Üniversitelerde Türban Serbestliği Öngören Anayasa ve Yasa Değişikliği Çalışmasının Türkiye'yi Yol Ayrımına Getirdiğini Söyledi.
Kentsel Dönüşüm Projesinin temeli önümüzdeki inşaat sezonunda atılacak
Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli önümüzdeki inşaat sezonunda atılacak
ErzurumYakutiye Belediyesi ile TOKİ arasında imzalanan Yakutiye Kentsel Dönüşüm Projesi'ne inşaat sezonunda başlanacağı bildirildi.
Devlet Bakanı Şimşek'e Patronlardan Uyarı: Makro Ekonomide Bozulma Var, Durumu Ciddiye Alın Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (Yoikk) Toplantısında..
Adam öldürme ve yaralama suçlarından aranan zanlı İstanbul'da yakalandı Rize'de adam öldürme, yaralama ve işyeri kurşunlama suçundan 8 aydır aranan zanlı, İstanbul'da sahte kimlikle yakalandı..
Trafik kazasında hayatını kaybeden gencin organları bağışlandı
Trafik kazasında hayatını kaybeden gencin organları bağışlandı
Muğla'ya bağlı Yerkesik beldesinde dün gece geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Yusuf Baykara'nın (23) organları başkalarına nakledildi. Kıbrıs Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan...
Bingölde Temizlenmeyen Karlar Ulaşımı Aksatıyor
Bingöl'de Temizlenmeyen Karlar Ulaşımı Aksatıyor
Bingöl'de Üç Gündür Yağan Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi. Yağışlar Sonucu Bir Çok Köy ve Mezra Yolu Ulaşıma Kapanırken, Şehir Merkezindeki Cadde ve Sokaklarda Biriken Karlar Araç ve Yaya Ulaşımında Aksamalara Sebep...
Samsun Büyükşehir Belediyesinden doğaltaş işçilerine güvenlik semineri
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden doğaltaş işçilerine güvenlik semineri
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğaltaş Elemanları Üretim Fabrikası'nda çalışan 48 işçiye 'İş sağlığı ve güvenliği semineri' verildi.
Sanayiciden, Küresel Ekonomik Kriz Değerlendirmesi Küresel Ekonomik Krizi Değerlendiren Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Mtso) Başkanı Bülent Koşmaz, Gündemdeki Başörtüsü Tartışmalarına Atıfta..
Danıştay davası 13 Şubat'a ertelendi Aczimendi lideri Müslüm Gündüz'ün avukatlığını yapan Abdurrahman Sarıoğlu, Danıştay saldırganı Alparslan Aslan'ın duruşmalarında sahne almaya başladı. Gün..
Yoikk 12. Toplantısı (2) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Önceki 5 Yıldan Farklı Olarak, Daha Az Olumlu Bir Uluslararası Konjonktür İçinde, Ekonominin B..
Jandarmadan Sahte Para Operasyonu Antalya'nın Alanya İlçesinde Piyasaya Sahte Para ve Uyuşturucu Madde Sürmeye Hazırlandığı İhbarını Alan Jandarma Güçleri, Operasyon Başlattı. Merkez ve Belde..
Yangına Kar Nedeniyle Yaklaşık 5 Saat Sonra Müdahele Edilebildi Zonguldak'ın Kozlu Beldesine Bağlı Ense Köyünde Bir Evde Çıkan Yangına İtfaiye Ekipleri, Kar Yağışından Kapalı Olan Yollar Nede..
Atabeyler Operasyonu Davası Atebeyler Operasyonu Kapsamında Görülen Davada 2 Emniyet Müdürü ve 4 Askerin de Aralarında Bulunduğu 10 Kişinin Yargılanmasına Devam Edildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10