27 Ocak 2008 Pazar Günü Haberleri

27 Ocak 2008 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ankara Patent Genel Müdürü, Türk Girişimcileri 'Tescilli Ürünlere' Yatırım Yapmaya Çağırdı Ankara - Türkiye'ye Özgü Binlerce Üründen Coğrafi İşaret Olanlarından Sadece 95'inin "Coğrafi İşare..
MHP'li Şandır: Ayaş Sulama Göleti Yapımına Devlet Daha Fazla Destek Sağlamalı Erdemli - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, "Erdemli İlçe..
ATO Başkanı Şaban Baş: Ekonomideki Olumsuzluklara Karşı, Somut Adımlar Atılmalı Adana - Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Ekonomide Yaşanan Olumsuzluklardan İş Dünya..
Toptan, "Başörtüsü Tartışmalarını" Değerlendirdi TBMM Başkanı Köksal Toptan, '( Anayasa Mahkemesinin Karar Verdiği Bir Konuda, Anayasa Değişikliği Yapılamaz) Denilemez. Bu, Anayasa Yapım Huku..
MTSO Başkanı Şaman: "Kısır çekişmeler bir kenara bırakılarak meslek lisesi sorunu çözülmeli" Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Kadri Şaman, bölgede işsizlik oranının Türkiye ortal..
ABD önseçimlerinde Obama'ya Süper Salı'dan önce Güney Carolina morali Amerika'da 2008 Başkanlık seçimi için Demokrat Parti'de kıyasıya devam eden adaylık yarışında siyahi Barack Obama, bir za..
Erzincan'da Küçükbaş Hayvancılık Bitme Noktasına Geldi Erzincan Damızlık Koyun-keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Koyun, Erzincan'da Küçükbaş Hayvan Sayısında Geçmiş Yıllara Oranla ..
Ak Parti il binası önünde zamlar protesto edildi Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) il binası önünde toplanan iki ayrı grup, elektrik, doğalgaz, su ve ulaşım ücretlerine yapılan zamları protest..
Mehmetçik, Yolu Kapalı Olan Köye Giderek Hasta Ziyaretinde Bulundu
Mehmetçik, Yolu Kapalı Olan Köye Giderek Hasta Ziyaretinde Bulundu
Bingöl'ün Genç İlçesi Yağızca Köyünde Kanser Teşhisi ile Tedavi Gören Geçici Köy Korucusu (Gkk) Ahmet Bağışık'ı Ziyaret Eden Mehmetçik, Köyde Bulunan Diğer Hasta Vatandaşları da Sağlık Kontrolünden Geçirdi.
AK Parti 24. İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun İl Başkanı Ali Akyüz, AK Parti Ailesinin Birlik ve Beraberlik İçinde Oldukça Daha Büyük Başarılara İmza..
Höc Üyeleri Amerika'yı Protesto Etti Haklar ve Özgürlükler Cephesi (Höc), Taksim'de Düzenlediği Tiyatro Gösterili Eylemde ABD Politikalarını Protesto Etti. Eylemde ABD Başkanı George Bush'un ..
Üniversiteli Genç Kız Dayısıyla Aynı Kaderi Paylaşmadı Kütahya'da Dün Gece Meydana Gelen Tren Kazasından Kurtulan Üniversite Öğrencisi 19 Yaşındaki Genç Kızın 15 Yıl Önce Üniversitede Okuyan ..
Malatya'da ABD Karşıtı Protesto Malatya'da Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Karşıtı Eylem Yapan Bir Grup, ABD Bayrağını Ateşe Verip Yaktıktan Sonra ABD Başkanı George W. Bush'un Maketini Yer..
Silvan Belediyesi Yemekli Halk Toplantısı Düzenledi Silvan Belediyesi'nin Düzenlediği Yemekli Halk Toplantısına Bin 500 Kişi Katıldı. Sezik Konferans ve Düğün Salonunda Yapılan Halk Toplantıs..
Boş Olan Sayıştay Üyelikleri İçin Seçim Yapılacak TBMM'de uzun süredir boş olan 12 Sayıştay üyeliği için bu hafta seçim yapılacak. Yaklaşık 2 yıldır boş bulunan 7 üyelik ve daha sonra emekl..
Papadopulos'ın İstediği Oldu: Maraş Raporu Geri Çekildi Avrupa Parlamentosu Dilekçe Komitesi Başkanı Marcin Libicki Tarafından Hazırlanan ve "KKTC Cumhurbaşkanı" İfadesi Kullanılan Maraş Tasl..
Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek final kuraları yarın çekiliyor Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek final karşılaşmalarının kuraları yarın İstanbul Ataköy'deki Olimpiyat Evi'nde çekilecek.
Fenerbahçe, Sivas'ın havasını ısıttı Turkcell Süper Lig'de 20. haftanın en önemli mücadelesi için Sivas'ta bulunan Fenerbahçe'nin maç için otelden ayrılıp stada geçmesi güzel görüntülere sahn..
Trabzonspor, zor günleri birlik ve beraberlikle aşmak istiyor Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Trabzonspor, bu günleri birlik ve beraberlikle aşmaya çalışıyor. Bayındırlık ve İs..
Arnavutluk Cumhurbaşkanı Topi Prizrende
Arnavutluk Cumhurbaşkanı Topi Prizren'de
Kosova'ya üç günlük bir ziyaret gerçekleştiren Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi, ziyaretinin son gününde Prizren'e geldi. Kosova'nın güneyinde bulunan ve Türklerin de çoğunlukta yaşadığı Prizren bölgesini ziyaret eden...
Amerika'da "Süper Salı", iki partide de adaylığı kesinleştirmeyecek Amerika'da Başkanlık adaylığı için yapılan ön seçim sürecinde "Süper Salı" olarak adlandırılan 5 Şubat, her iki partideki y..
'Ölüm Orucuna Girdim' Başarılı Oyuncu Demet Evgar'ın Yeni Oyunu '39 Basamak' Önceki Akşam Kenter Tiyatrosu'nda İlk Kez Seyirciyle Buluştu.Başarılı Oyuncu Demet Evgar'ın Yeni Oyunu '39 Basamak' Önceki Akşam Kenter Tiyatrosu'nda İlk Kez Seyirciyle Buluştu.
Sivas'ta Deprem... Sivas Merkeze Bağlı Karayün Köyü'nde 3.3 Büyüklüğünde Bir Deprem Meydana Geldi.
Gezici çelik kasa hırsızları yakalandı İl il gezerek çelik kasa hırsızlığı yapan iki kişi, Çorum'da düzenlenen operasyonla yakalandı.
Meclis, Türban Konusuyla, Sezer Tarafından Geri Gönderilen Yasaları Görüşecek Ankara - Meclisi, Bu Hafta Yoğun Bir Gündem Bekliyor. Uzun Süredir Tartışılan Vakıflar Yasasının Yanı Sıra, AK Pa..
CHPli Selvi, MHPyi başörtüsü konusunda iktidara payanda olmakla suçladı
CHP'li Selvi, MHP'yi başörtüsü konusunda iktidara payanda olmakla suçladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, başörtüsü konusunda hükümete destek veren Milliyetçi Hareket Partisi'ni (MHP) "iktidara payanda olmakla" suçladı. Selvi, hükümetin sorunları kamufle...
'Kürtçe Öğrenip Oynayacağım' Batman'da 'Toros Canavarı' İsimli Oyunu Sahneleyen Tiyatrocu Levent Kırca, Televizyonlara Çıkmasının Yasaklandığını Söyledi.Batman'da 'Toros Canavarı' İsimli Oyunu Sahneleyen Tiyatrocu Levent Kırca, Televizyonlara Çıkmasının Yasaklandığını Söyledi.
Ummanlı Aileye Suşehri Sydv Sahip Çıktı
Ummanlı Aileye Suşehri Sydv Sahip Çıktı
İstanbul'dan Umman'a Gitmek İsteyen ve Yolda Kalan Aileye Suşehri Kaymakamlığı'na Bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Sahip Çıktı.
Trabzonspor, Çaykur Rizespor ile 26. Randevusuna Çıkacak Turkcell Süper Ligi'nin 20. Haftasında Trabzonspor ile Çaykur Rizespor 26. Kez Karşı Karşıya Gelecek. Ligde Kötü Günler Geçiren İki Ta..
Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final Kuraları Yarın Çekiliyor Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final Kura Çekimi Yarın Yapılacak.
Kızılderililer 'Türklüklerini' Tartıştı Kızılderililerin Türk Olduğu Yönündeki İddia, İlk Kez Her İki Tarafın da Katıldığı Bir Zirvede Ele Alındı.
Kızılderili Müziğinin Geleceği Bir Türk'e Emanet Kızılderili Müziği, Babası Türk Annesi Kızılderili Olan Evren Ozan'a Emanet. Henüz 14 Yaşında Olmasına Rağmen Birçok Ödülün Sahibi Olan Ozan'ı..
İran Parlamento Seçimleri Eski İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, 14 Mart'ta Yapılması Planlanan İran Parlamento Seçimlerinde Reformcuların Rekabet Etme Olanağının Bulunmadığını İleri Sürdü.
Rum Kesimi Anamuhalefet Lideri Nikos Anastasiadis: Rum Anamuhalefet Partisi (Disi) Lideri Nikos Anastasiadis, Rum Tarafından Bazı Kişilerin, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'i Suçl..
AK Parti 26. Adana İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AK Parti'nin Yaptığı İcraatlarla Dünyada Marka Haline Gelen Bir Siyasi Örgüt Olduğunu Söyle..
Öğretmenlerden Zachau'ya Tepki Türk Eğitim-sen Keban Temsilciliği, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau'nun Öğretmenlerin Maaşıyla İlgili Yaptığı Açıklamaya Tepki Gösterdi. Türk Eğit..
Kütahya'da Tren Kazası Kütahya'nın Altıntaş İlçesine Bağlı Çöğürler Köyü Yakınlarında Meydana Gelen Tren Kazasında Yaralanan 12 Kişiden 9'u, Afyonkarahisar'daki Devlet Hastanelerinde Tedavisi..
Türkiye'de En Çok Kullanılan İsim ve Soyadları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 81 İlde Yaptığı Araştırmalar Sonucunda En Çok Kullanılan İsimleri Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali, Hüse..
Trabzonspor'un Hedefi Galibiyet Turkcell Süper Lig'de Yarın Deplasmanda Çaykur Rizespor ile Karşılaşacak Olan Trabzonspor, Rakibini Yenerek Kötü Gidişatına 'Dur' Demek İstiyor.
Hollandada Türk kökenli siyasetçiler, Türk toplumunu Wilderse karşı uyardı
Hollanda'da Türk kökenli siyasetçiler, Türk toplumunu Wilders'e karşı uyardı
Hollanda'da Türk kökenli siyasetçiler, İslam karşıtlığıyla tepki çeken aşırı sağcı vekil Geert Wilders'in İslam hakkında çekmeyi düşündüğü kışkırtıcı film konusunda gurbetçilere uyarılarda bulundu. Hollandalı Türk...
Kazazedeler yardım gelmesini ateş yakarak beklemiş
Kazazedeler yardım gelmesini ateş yakarak beklemiş
Kütahya'da Pamukkale Ekspresi'nin bazı vagonlarının devrilmesi sonucu meydana gelen kazazedeler Denizli tren garına otobüslerle getirildi. Kazazedeler yardımın geç ulaşmasını eleştirerek telefonun çekmediği bir yerde...
Eroin için hırsızlık yaptı
Eroin için hırsızlık yaptı
İzmir'in Konak ilçesinde, kuyumcudan çaldığı altınlarla eroin alan bir kişi polis ekipleri tarafından yakalandı.
Manken Tuğba Özay, avukatı ile ile birlikte İstanbula döndü
Manken Tuğba Özay, avukatı ile ile birlikte İstanbul'a döndü
Manken Tuğba Özay, Antalya'nın Manavgat ilçesi Bucakşıhlar köyündeki çiftliğinden ayrıldı.
Başkan Çuhadardan otogar ve doğalgaz müjdesi
Başkan Çuhadar'dan otogar ve doğalgaz müjdesi
Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar yapımına başlanılan otogarın açılışının 8. ayın 8'inde saat 08.00'de yapılacağını söyledi.
Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Soluk: "Kazanın nedeni conta başındaki rayların kırılması" Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Kütahya'da meydana gelen tren kazasının, ilk incelemelere g..
DSPli Vuraldan Çgcye Ziyaret
DSP'li Vural'dan Çgc'ye Ziyaret
Demokratik Sol Parti (DSP) Adana Milletvekili Mustafa Vural, Basının Sorunlarıyla İlgili Üzerine Düşeni Yapacağını Söyledi.
Tren Kazası Kütahya'nın Altıntaş İlçesine Bağlı Çöhürler Köyü Yakınında 8 Kişinin Öldüğü, 30'dan Fazla Kişinin de Yaralandığı Kazadan Kurtulanlar Otobüslerle Denizli'ye Getirildi.
Suharto'nun Hayatı ve Kariyerindeki Önemli Olaylar Endonezya Siyasetine 32 Yıl Hakim Olan Suharto Bugün, 86 Yaşında Hayatını Kaybetti. Suharto'nun Hayatı ve Kariyerindeki Önemli Olaylar Şu Şe..
Lübnanlı Şii Din Adamı Bush'un Yargılanmasını İstedi Lübnan'ın En Etkili Şii Din Adamı Şeyh Hüseyin Fadlallah, ABD Başkanı George W. Bush'un Irak'ın Kitle İmha Silahlarına Sahip Olduğu Yalanl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10