26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şair işadamı, şiir kitabının gelirini muhtaç kadınlara bağışladı
Şair işadamı, şiir kitabının gelirini muhtaç kadınlara bağışladı
Osmaniyeli işadamlarından Cafer İşler, şiir kitabının gelirlerini muhtaç bayanlara bağışladı.
Sofulu çöplüğündeki yangınlar Adananın imajını sarsıyor
Sofulu çöplüğündeki yangınlar Adana'nın imajını sarsıyor
Adana'da şehrin tüm katı atıklarının döküldüğü ve kaldırılıp kaldırılmayacağı yıllardır tartışılan Sofulu çöplüğü şehrin imajını sarsıyor.
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti güven tazeledi
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti güven tazeledi
Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti, yaptığı olagan genel kurul ile güven tazeledi. Başkan Eşref Turan tarafından Divan Kurulu Başkanılığı'na verilen tek liste kabul edilerek cemiyet güven tazeledi.
Çeşmeli Belediye Başkanı Yılmaz, AK Parti'ye Katıldı Mersin'in Erdemli İlçesine Bağlı Çeşmeli Belediye Başkanı Yakup Yılmaz ile 4 Belediye Meclis Üyesi, Anavatan Partisi'nden İstifa Ederek AK..
Fransa'daki Banka Skandalında Tezgâh Şüphesi Fransız Societe Generale'in Jérôme Kerviel Adlı Çalışanı Tarafından 4,9 Milyar Euro Dolandırılmasının Yankıları Sürüyor. Bankanın Konu Hakkındaki..
Aü'den Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin (Aü) "Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı" Yayına Girdi.
Karadan Gelmeyen Doğalgaz Denizden Geliyor
Karadan Gelmeyen Doğalgaz Denizden Geliyor
İran'ın Verdiği Doğalgazı 3 Hafta Önce Tamamen Kesmesinin Ardından Deniz Yoluyla Getirilen Doğalgaz Sevkıyatı Arttı. Son 3 Haftada Türkiye'ye Tankerlerle Gaz Geliyor. İşte Gaz Veren Ülkeler:
Karacabey'de Sahte Para Operasyonu Bursa'nın Karacabey İlçesinde Jandarma Tarafından Gerçekleştirilen Operasyonda, Piyasaya Sahte Para Sürmeye Çalıştıkları İddia Edilen 3 Pazarcı Tutuklandı.
Dededen Toruna Bıçakçılık Meşhur Babakale Bıçakları 300 Yıldır Babadan Oğula Devrederek Yıllara Meydan Okuyor.
Kylıe İstanbul'a Geliyor! Dünyaca Ünlü Avustralyalı Şarkıcı Kylie Minogue ve Sevgilisi Oliver Martinez Önümüzdeki Ay İstanbul'a Gelecek.Dünyaca Ünlü Avustralyalı Şarkıcı Kylie Minogue ve Sevgilisi Oliver Martinez Önümüzdeki Ay İstanbul'a Gelecek.
Derecik Belde Karayoluna Düşen Dev Kaya Parçası Kaldırılmayı Bekliyor
Derecik Belde Karayoluna Düşen Dev Kaya Parçası Kaldırılmayı Bekliyor
Hakkari'nin Şemdinli İlçesine Bağlı Derecik Beldesinin Akyürek Mezrası Yoluna Aşırı Yağışlar Nedeniyle Büyük Bir Kaya Parçası İndi.
TRAKAP, mart ayında görücüye çıkacak
TRAKAP, mart ayında görücüye çıkacak
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerini kapsayan Trakya alt bölgesi olarak tanımlanan bölgenin 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planlarının yapımını öngören Trakya Kalkınma Birliği Planı'da (TRAKAB) son aşamaya gelindi. 31...
ABD'nin, Türkiye ile nükleer işbirliği anlaşmasını, bazı siyasileri aklamak için Kongre'ye sunduğu iddia edildi ABD Yönetimi'nin Türkiye ile nükleer işbirliğini içeren anlaşmayı Kongre'nin on..
Artnin Logosu Değişti
Art'nin Logosu Değişti
Akdeniz Radyo Televizyonu (Art) Yeni Yayın Dönemine Yeni Logosuyla Girdi.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Özyavuz'un Sınır Kapısı Açıklaması AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz, Akçakale Sınır Kapısı'nın 1. Sınıf Kapı Olması ve TOBB'a Devredilmesi..
Ceyhan Belediye Başkanı Sözlü, fırıncılarla biraraya geldi
Ceyhan Belediye Başkanı Sözlü, fırıncılarla biraraya geldi
Adana'nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, alternatif çözümler bulmak için fırıncılarla biraraya geldi.
TOKİ İzmir'de üç okul için ihaleye çıkacak AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında varılan protokol gereği İzmi..
'Hayvan hakları konusunda dünyaya örnek olmalıyız'
"Hayvan hakları konusunda dünyaya örnek olmalıyız"
Kütahya Doğa ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Sunay Birsen, toplum olarak İslamiyet'in hayvan haklarına verdiği önemi kavrayıp, Türkiye'nin tüm dünya ülkelerine örnek olması gerektiğini söyledi.
Yurdun Geneli Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisine Girecek İstanbul - Karadeniz Üzerinden Gelen Soğuk ve Yağışlı Hava Tüm Yurtta Etkili Olacak. çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşler..
Moğolistan devlet sirki Viranşehirde büyük ilgi gördü
Moğolistan devlet sirki Viranşehir'de büyük ilgi gördü
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine gelen Moğolistan devlet sirki büyük ilgi gördü. Her yıl Türkiye'nin her iline ve ilçesine çeşitli etkinlikler için giden Moğolistan devlet sirki şimdi de Viranşehirlilere hizmet veriyor.
Alanya Özel Hayat - Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri, şiir ve türkü gecesi düzenledi
Alanya Özel Hayat - Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri, şiir ve türkü gecesi düzenledi
Antalya'nın Alanya ilçesinde eğitim veren Özel Hayat - Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri, 4 gün üst üste şiir ve türkü gecesi düzenledi. Geceye öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda veli de ilgi gösterdi.
Bursa'da Nefes Kesen Fidyeci Operasyonu Bursa'nın Orhangazi İlçesinde, Bir Kişiyi Başına Çuval Geçirip Kaçırarak, Ailesinden Para İsteyen Fidyeciler, Jandarmanın Nefes Kesen Operasyonuyla Sak..
Dörtyol Belediye Başkanı Aksoy, eczacılarla buluştu
Dörtyol Belediye Başkanı Aksoy, eczacılarla buluştu
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Belediye Başkanı Bilgehan Aksoy, meslek gruplarıyla kahvaltıda biraraya gelmeye devam ediyor.
Meteoroloji soğuk hava uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey kesimlerinin yarın Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı.
Anavatanlılar Güçlü Genel Merkez İstiyor Bursa'da, Anavatan Partisi'nin İl Divan Toplantısında, Üyelerin Yaptığı Öz Eleştiriler Toplantıya Damgasını Vurdu. Orhangazi İlçe Başkanı Halil Uysal,..
Reyhanlı Barajının yapımı yarım asır sonra gerçekleşiyor
Reyhanlı Barajı'nın yapımı yarım asır sonra gerçekleşiyor
Kış aylarında su baskınlarıyla göle, yazın ise kuraklık yüzünden çöle dönüşen Amik Ovası'nın kurtuluşu olan Reyhanlı Barajı'nın yapımı için hükümet düğmeye bastı.
Obruk barajı doldu, Kızılırmak suya kavuştu
Obruk barajı doldu, Kızılırmak suya kavuştu
Çorum'daki Obruk Barajı'nın doldurulması için 4 ay önce suyu kesilen Kızılırmak nehrinin özlemi bitti. Baraj gölünün dolmasının ardından Kızılırmak'a tekrar su verilmeye başlandı.
Lüks otomobili eski damadı tarafından kundaklandı Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde bir kişinin 1993 model lüks otomobili, eski damadı tarafından kundaklandı. Çıkan yangını kısa sürede söndü..
Kuş Gribinden Korunmak İçin "Kaynatma" Önerisi Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Güve..
'Doğrudan Gelir Desteği' Ödemeleri Salı Günü Başlıyor Adana - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Çiftçilere Yapılan Doğrudan Gelir Desteği (Dgd) Ödemelerinin 29 Ocak Salı Günü Başla..
Coca Cola Üst Düzey Yöneticisi Kent: Dünyada Yaşanan Mali Krizi Kalıcı Olmayacak Davos - Coca Cola Üst Düzey Yöneticisi Muhtar Kent, Dünyada Yaşanan Mali Krizin Kalıcı Olmayacağını Düşündüğün..
Doğuş Holding Ykb Şahenk: Finans Piyasalarında Oynaklıklar Hissedildi Ama Piyasalar Ayakta Davos - Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Son Bir Hafta Türkiye'de de Finans Piyasa..
Ilo: Dünyadaki İşsiz Sayısına En Az 5 Milyon Kişi Daha Eklenenecek Ankara - Uluslararası Çalışma Örgütü (Ilo), 2008 Yılında Büyümede Beklenen Yavaşlama Sonucunda Küresel İşsizlik Oranının Yü..
OECD: Fed, Yeni Faiz İndirimine Gidebilir İstanbul - Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Başkanı Angel Gurria, Ekonomideki Kötüleşmenin Devam Etmesi Durumunda ABD Merkez Bankası'n..
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: 'Kafamızın önü, arkası, yanı, kenarında farklı düşünce yok'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Kafamızın önü, arkası, yanı, kenarında farklı düşünce yok"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Yıllardır, kafamızın önü, arkası, yanı tartışılıyor. Kafamızın ne önünde, ne arkasında, ne kenarında farklı düşünce olmadı." dedi.
Türk Ordusunu İç Siyaset Malzemesi Yaptı
Türk Ordusunu İç Siyaset Malzemesi Yaptı
Peşmerge, Türkiye, Suriye ve İran'dan Irak'ın İçişlerine Karışmaması Çağrısında Bulundu. ABD'nin İşgalini Meşru Göstermek İsteyen Peşmerge, Halkını Türk Askeriyle Korkuttu.
Çanakkale'de "Denetimli Serbestlik Yasası" Uygulaması... Bir Süre Önce Çıkarılan "Denetimli Serbestlik Yasası" Kapsamında Çanakkale'deki Bazı Hükümlülerin Kamu Yararına Çeşitli İşlerde Çalışt..
Uluslararası Borsalarda Geçen Hafta Uluslararası Piyasalarda Geçen Hafta ABD Doları Japon Yeni Dışında Önemli Paralar Karşısında Gerilerken, Altın Fiyatları Yükseldi.
Validen Öğretmenlere Teşekkür
Validen Öğretmenlere Teşekkür
Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Milas'taki Bir İlköğretim Okulundaki Öğrencilere Gönüllü Kursa Veren 9 Öğretmene Teşekkür Etti.
Tarım Bakanlığı'ndan Tarla Faresi ile Mücadele Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, 2008 Yılında, "Bitki Koruma Programı ve Uygulama Prensipleri" Gereğince Tarla Faresi ile Mücadele Programı Başlat..
Futbol Federasyonu'ndan Açıklama Türkiye Futbol Federasyonu (Tff), 17 Ocak Tarihinde Yapılan Genel Kurul Tutanaklarının Federasyona Teslim Edilmediğini Belirterek, 14-15 Şubat Tarihlerinde Dü..
İlaç Yolsuzluğu Operasyonunda Gözaltına Alınan 47 Kişi Adliyeye Sevk Edildi Mersin Polisinin 5 İlde Eşzamanlı Olarak Düzenlediği İlaç Yolsuzluğu Operasyonunda Gözaltına Alınan 47 Kişi Adliyey..
Takla Atan Otomobilden Yara Almadan Kurtuldu Samsun'da, Takla Atarak Ters Dönen Otomobilin Alkollü Olduğu İleri Sürülen Sürücüsü, Kazayı Burnu Bile Kanamadan Atlattı.
Ergenekon Operasyonu Ergenekon Operasyonu Kapsamında Mahkemeye Sevk Edilen Veli Küçük, Fikri Karadağ ve Sami Hoştan'ın da Aralarında Bulunduğu 9 Kişinin Dosyaları İnceleniyor. Şahısların Sorg..
İngiltere'de Bıçak Taşıyana 5 Yıl Hapis Ngiltere'de "Yaşanması En Tehlikeli Bölgelerinden Biri" Olduğu Açıklanan, Türklerin Yoğun Olarak Yaşadığı Bölgelerden Hackney'de, İngiliz Polisi Türk G..
Şanlıurfa'da Bedava Ekmek İzdihamı Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinde Yeni Açılan Bir Fırında, İlçedeki Vatandaşlara Ücretsiz Ekmek Dağıtılınca İzdiham Yaşandı.
Bakan Çelik: "Korkunuzun Arkasına Geçip Milletin Kafasını Bulandırmayın" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Başörtüsüyle İlgili Gereksiz Korku Pompalandığını Söyleyerek, "Korkunuz..
Fedakar Eş 40 Yıllık Karısına Böbreğini Verdi Canlı Donörden Yapılan Ameliyatlarda Böbreğini Bağışlayanlar Çoğunlukla Kadınlardan Oluşurken, Kadir Kantar İsimli Vatandaş, 40 Eşi Havva Kantar'..
Palandöken'de Sömestr Coşkusu Erzurum'da Palandöken Kayak Merkezi, Okulların Yarı Yıl Tatiline Girmesiyle Birlikte Şenlendi. Yerli ve Yabancı Turistler Gündüz Düşe Kalka Kaymanın Tadını Çıkar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10