26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KKTC'de 27-28 Ocak Direnişi'nin 50. Yıldönümü Kıbrıs Türklerinin İngiliz Sömürge İdaresine Karşı Başlattığı ve Kıbrıslı Türklerin Varlığının ve Haklarının Dünyaya Duyurulduğu İlk Olay Olan 27..
Kosova'da Bağımsızlığın İlan Edilmesine Saatler Kaldı Kosova Resmi Ziyaretini Sürdüren Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi ve Kosova Başbakanı Haşim Taci, Kosova'nın Bağımsızlığının İlan Edil..
Erzincan'da Coşkun Yılmaz Yeniden CHP İl Başkanlığına Seçildi Cumhuriyet Halk Partisi'nin Erzincan İl Kongresi'nde, Coşkun Yılmaz Yeniden Başkanlığa Seçildi.
DTP Batman İl Başkanı'ndan Açıklama Batman'da Yapılan DTP İl Olağan Kongresi'nde Konuşan İl Başkanı Altun, PKK'yı Asla Terörist Örgüt İlan Etmeyeceklerini Söyledi.
CHP Van Merkez İlçe Teşkilatı 31. Olağan Kongresi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kürt Halkıyla Terörü Ayırmak Gerektiğini, Herkesin Canını Yakan Terörü Besleye..
Kara Kuvvetleri Uzman Komando Alacak Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Piyade Komando Branşında 3 Bin 18 Uzman Erbaş Alacak. 16 Mart 2008 Tarihine Kadar Sürecek Olan Başvurular Sadece İnternet Üze..
Bakan Gönül İzmir'de Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Hükümetin Kadın Erkek Eşitliğini Anayasa'ya Koyduğunu Belirterek, AK Parti'nin Kadınlara Önem Verdiğini ve Sahip Çıktığını Söyledi.
Ordu'da İşten Atılan İşçilerden İmza Kampanyası Fiskobirlik Bünyesinde Bulunan Ordu Yağ Sanayii A.ş.'de Çalışırken Yeni Yılın İlk Gününde İş Akitleri Feshedilen 90 İşçi, İşlerine Geri Dönmek ..
Bakan Yazıcı: "Türkiye Ekonomisinde İstikrar ve Güven Var" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Türkiye Ekonomisinde Bugün Hem İstikrar, Hem de Güvenin Bulunduğunu, Müteşebbisl..
Kırmızı Işık Tepkisi Kırmızı Işığa Aldırmayan İngiliz Muhafazakar Parti Lideri David Cameron'un (41) Başı Derde Girdi.
Polonya, AB-rusya Ortaklık Antlaşmalarını Artık Veto Etmeyecek Polonya, AB-rusya Ortaklık İlişkilerinden Veto Kartını Çekmeye Hazırlanıyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: Hükümetin Yargıya Müdahale Gibi Bir Niyeti Yok Bursa - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hükümetin Yargıya Müdahale Gibi Bir Niyeti Olmad..
Kerkük-yumurtalık Hattı Yeniden Açıldı Kerkük-yumurtalık Nakil Hattında Ocak Ayı Ortasında Yaşanan Teknik Bir Arızadan Dolayı Fiili Olara Duran Petrol Sevkıyatı, Arızanın Giderilmesiyle Yenid..
CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç Çorum'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı Samsun Milletvekili Doç. Dr. Haluk Koç, Katıldığı Çorum İl Kongresi'nde Beklediği İlgiyi Bulamazken,..
Baykal: Mesele Türban Değil Laik Devlet
Baykal: Mesele Türban Değil Laik Devlet
Baykal, Türban Konusunun Altında Yatan Başka Sebepler Olduğunu Öne Sürdü ve Asıl Meselenin Türkiye Cumhuriyetinde Laiklik Anlayışının Var Olmaya Devam Edip Etmeyeceği Olduğunu Söyledi.
Ağız ve Diş Sağlığında 'Çin Malı' Tehlikesi Samsun Dişhekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinin Ucuz Olması Nedeniyle Çin Malı Alımı Yaptığını İleri Sürerek, ..
Angelına Brad'a Çok Kızdı! Oğlu Pax Thien'le Birlikte New Orleans'ta Katrina Kasırgası Mağdurları İçin Yapılan Evlerin İnşaatına Giden Brad Pitt, Sorumsuzluğuyla Angelina Jolie'yi Kızdırdı. P..Oğlu Pax Thien'le Birlikte New Orleans'ta Katrina Kasırgası Mağdurları İçin Yapılan Evlerin İnşaatına Giden Brad Pitt, Sorumsuzluğuyla Angelina Jolie'yi Kızdırdı. Pitt, Oğluna Kask ve Kemer Takmadığı İçin Tepki Çekti..
'Mahsun Çok Büyük Laflar Ediyor!' Armağan Çağlayan, Mahsun Kırmızıgül'le Röportaj Yaptı; İkili Beyaz Melek Filminden Tartışılan Fotoğrafa Kadar Her Şeyi Konuştu..Armağan Çağlayan, Mahsun Kırmızıgül'le Röportaj Yaptı; İkili Beyaz Melek Filminden Tartışılan Fotoğrafa Kadar Her Şeyi Konuştu..
Kırşehir'de 13 Bin Hektar Alan Ağaçlandırılacak Çevre ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı "Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği" kapsamında Kırşehir'de, 5 yıllık süre içerisinde topla..
Toptan'dan Kanadoğlu'nun Açıklamalarına Değerlendirme: Herkes Fikrini Söyleyebilir Meclis Başkanı Köksal Toptan, Yargıtay Eski Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, Türbanla İlgili Açıkl..
Adaylar Mavi Boncuk Dağıttı, Hükümet Eleştirdi Dışişleri, Demokrat Parti İçinde Birbirleriyle Yarışan Aday Adaylarının 1915 Olayları Konusunda Ermeni Görüşlerini Destekleyen Açıklamalarını Es..
Bakanı Çelik: Sosyal Güvenlik Alanında Devrim Niteliğinde Bir Yasal Düzenleme Geliyor Bursa - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Türkiye için Sosyal Güvenlik Alanında Bir Devrim ..
Toyota'dan, Sürücünün Gözlerinin Açık Olup Olmadığını Anlayan Güvenlik Sistemi İstanbul - Toyota, Sürücünün Gözlerinin Açık Olup Olmadığını Anlayan Yeni Bir Güvenlik Sistemi Geliştirdi. Bu Ye..
Kurtalan Ekspres'ten Küresel Isınma İçin Konser Kurtalan Ekspres, Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek Amacıyla Ülke Genelindeki Konserler Dizisine Adapazarı'ndan Başladı.
Rus Geline Türk Usulü Düğün
Rus Geline Türk Usulü Düğün
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Dpü) Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Mezunu Türk Genci, İş İçin Gittiği Antalya'da Tanıştığı Rus Kızına Gönlünü Kaptırdı. Birbirlerine İlk Görüşte Aşık Olan Gençler, Balıkesir'in...
İnsanlara Vefa Dersi Veren Köpek Yeni Yuvasında Eskişehir'de, Zehirlenerek Caddede Can Veren Sokak Köpeğinin Başından Ayrılmayıp Nöbet Tutarak Adeta İnsanlara Vefa Dersi Veren "Dost" Adlı Köp..
Bölgesel Planlamada İstanbul-yalova Ortaklığı
Bölgesel Planlamada İstanbul-yalova Ortaklığı
Yalova ve İstanbul Valilikleri Arasında Turizm, Kalkınma, Tarih ve Süs Bitkileri Konusunda İş Birliği İçin İlk Adım Atıldı.
Sharapova 3. Kez Grand Slam Şampiyonu
Sharapova 3. Kez Grand Slam Şampiyonu
Teniste Sezonun İlk Grand Slam Mücadelesi Olan 96. Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, Tek Bayanlar Finalinde Maria Sharapova, Ana Ivanovic'i 7-5 ve 6-3'lük Setlerle Yenerek, Şampiyon Oldu.
Lider Sivasspor'da Gözler Golcülerde Turkcell Süper Lig'de Yarın Sahasında Fenerbahçe'yi Konuk Edecek Olan Sivasspor'da Gözler, Golcüler Mehmet Yıldız, Muhammed Ali Kurtuluş, Musa Aydın ve İv..
Özak: "Fazla Germeden Çözeceğiz' Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Laikliğin İnsanların Dini İnançlarının Gereğini Yerine Getirmelerini Engellemek Olmadığını Söyledi.
DSP Gb Sezer: Ekonomik Dalgalanmada Dikkatli Olmalıyız/ Acil Bir Destek Programı Yapılmalı İstanbul - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ABD'de Başlayan Dalgalanmalardan Gerçekleşen Etkiyle Şimdid..
Times: Tesco, Türkiye?deki Yatırımını Üçe Katlamak için 750 Milyon Dolarlık Fon Ayırdı Londra - İngiltere?de Yayımlanan The Times Gazetesi, Tesco?nun Türkiye?deki Yatırımını Üçe Katlamaya Haz..
Esder Gb Çelikuş: Ekonomik Dalgalanmada Önlem Alınmazsa Bu, Büyük Bir Krizin Habercisi Olabilir Ankara - Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (Esder) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Küresel Gelişmelere..
AK Parti Van İl Danışma Kurulu Toplantısı
AK Parti Van İl Danışma Kurulu Toplantısı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Kerem Altun, Türkiye'de Başlatılan Demokratik Dönüşüme Direnenlerin Milletin İmkanlarını ve Haklarını Yıllarca Sadece Kendileri ve Bir Avuç Azınlığın Menfaati İçin...
AK Parti Hakkari Milletvekili Özbek'in Kardeşinin Aracına Kundaklama Teşebbüsü Hakkari'de, Kimliği Belirsiz Kişi veya Kişilerin Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hakkari Milletvekili Abdu..
26. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası Başladı 26. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası, Bağcılar Spor Kompleksi'nde 14 Ülkenin Katılımı ile Başladı.
Bank Asya 1. Lig Bank Asya 1. Lig'de Oynanan Maçta Elazığspor, Kendi Sahasında Giresunspor ile 1-1 Berabere Kaldı
Şaman: 'Türkiyenin Büyümesi, Üretimin Gerçekleşmesiyle Mümkündür'
Şaman: "Türkiye'nin Büyümesi, Üretimin Gerçekleşmesiyle Mümkündür"
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (Mtso) Başkanı Kadri Şaman, Türkiye'nin Ekonomik Anlamda Düzlüğe Çıkmasının, Makro Ekonomik Kriterlerin Sürdürülebilir Olmasını Sağlayarak, Mikro Ekonomik Önlemlerin Alınmasıyla Mümkün...
Mersin Deniz Ticaret Odası'nın "Tersane" Tepkisi Mersin Deniz Ticaret Odası (Dto) Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Türkiye'nin Her Tarafında Tersaneler Yapılırken, Mersin'de 3 Senedir Bir Tersanenin..
Ergenekon Operasyonunda 2 Kişi Daha Gözaltına Alındı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerinin Yürüttüğü Ergenekon Operasyonu Kapsamında 2 Kişi Daha Gözaltına Alındı. Zanlılardan Birinin To..
Avustralya Günü Kutlamaları Avustralya Milli Günü, Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
Başbakan Erdoğan'ın, İstanbul Rumlarına "Geri Dönün" Çağrısı Kıbrıs Rum Basınında Kıbrıs Rum Kesimi Gazetelerinden Politis, 49 Yıl Aradan Sonra Türkiye'ye Resmi Ziyaret Gerçekleştiren İlk Yun..
Amerikalı Kadın Yardım Görevlisi Kaçırıldı Afganistan'da, Amerikalı Bir Kadın Yardım Görevlisinin Kaçırıldığı Bildirildi.
Ürdün'de Sodom ve Gomore Kentlerine Ait Yeni Kalıntılar Bulunduğu İddiası Ürdün'ün Baºkenti Amman'ın 35 Km. Güneyindeki Ölüdeniz Yakınlarında Dr. Steven Colling Başkanlığında Amerikalı Arkeol..
Gs, 10 Eksikle Ankara'ya Gitti Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de Yarın Ankaragücü ile Oynayacağı Karşılaşma İçin Uçakla Ankara'ya Gitti.
Hisse Senetleri Ortalama Yüzde 6,49 Değer Yitirdi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) İşlem Gören Hisse Senetleri Geçen Hafta Ortalama Yüzde 6,49 Oranında Değer Yitirdi.
Bakan Özak'tan Türban Yorumu Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türban Sorununun Bir İnsan Hakkı Sorunu Olduğunu Belirterek, "Toplumu Fazla Germeden Bu Sorunu Halkımızın İstediği Ş..
ATO'dan '301' Değişikliği Girişimine Tepki/ "İdeolojik, Popülist ve Siyasi Anlayışlardan Uzaklaşılmalı" Ankara - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, "Türklüğü, Cumhuriyeti, TBMM'y..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10