26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

26 Ocak 2008 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cumhurbaşkanı Gül: 'Siyasi tartışmalara katılmak istemiyorum'
Cumhurbaşkanı Gül: "Siyasi tartışmalara katılmak istemiyorum"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri ziyaretinin ilk gününde üniversitelerin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgi veren Gül, bu günde konuya açıklık getirdi.
Almanya eski Başbakanı Schroeder, İstanbul'a geldi Almanya eski Başbakanı ıÜüGerhard Schroeder, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için İstanbul'a geldi.
CHP Gaziantep Milletvekili Ekici'den Kınama Mesajı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Gaziantep'te Meydana Gelen Terör Olaylarının Kendisini Derinden Yaraladığın..
Balıkesirde MHPli Milletvekilinden Telefonların Dinlenmesi İddiası
Balıkesir'de MHP'li Milletvekili'nden Telefonların Dinlenmesi İddiası
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Telefonlarının Dinlendiğini İleri Sürdü.
Güreşten Önce Develerin Sucukları Satıldı
Güreşten Önce Develerin Sucukları Satıldı
Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde Düzenlenen "4. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" Etkinlikleri Çerçevesinde, Geleneksel Deve Güreşleri Öncesi Şehir Meydanında Deve Sucukları Satan Stantlar Açıldı.
TÜPRAGın engelli işçisi Baytok: 'TÜPRAG öldürmedi, yaşattı'
TÜPRAG'ın engelli işçisi Baytok: "TÜPRAG öldürmedi, yaşattı"
TÜPRAG Metal Madencilik AŞ'nin işlettiği Kışladağ Altın Madeni'nde geçen yıl açılan dava sonucunda üretimin durdurulmasıyla boşta kalan işçiler Uşak'ta eylem yaptı.
MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik: "Kamusal alan dışında kıyafet özgürlüğünü savunuyoruz" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Behiç Çelik, türban konusunda AK Parti ile gen..
Adanada bir grup öğrenci, hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi.
Adana'da bir grup öğrenci, hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi.
Adana'da bir grup öğrenci, hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi. İnönü Parkı'nda düzenlenen eylemde eğitimde karşı çıktıkları uygulamaları mizahi bir şekilde ortaya koyan gençler, Ak Parti'nin eğitim karnesinin...
Gazipaşadaki trafiğindeki kara noktalar Meclise taşındı
Gazipaşa'daki trafiğindeki kara noktalar Meclis'e taşındı
CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a Gazipaşa'da 'kara noktalar'ın belirlenmesine rağmen şu ana kadar trafikte herhangi bir düzenlemeye gidilmemesini sordu.
Bursalı aşçılar Antalyaya çıkarma yaptı
Bursalı aşçılar Antalya'ya çıkarma yaptı
Antalya'nın en kapsamlı turizm fuarı olan Hotel Equipment'e Bursalı aşçılar yoğun ilgi gösterirken, Bursa'da üretim yapan firmaların stantları da yoğun ilgi gördü. 19. kez kapılarını açan fuara 281 firma, 843 kuruluş ve...
Cumhurbaşkanı Güle sunulacak bayrak Erzurumda misafir edilecek
Cumhurbaşkanı Gül'e sunulacak bayrak Erzurum'da misafir edilecek
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları hazırlık komitesi yaptığı toplantıda; bayramda yapılacak etkinlikleri görüşerek kurumlar arasındaki koordinasyonun ne şekilde yürütüleceğini ele aldı.
Pilot bölge seçilen Ispartada aile hekimleri birinci yıl dönümünü kutladı
Pilot bölge seçilen Isparta'da aile hekimleri birinci yıl dönümünü kutladı
Isparta'da, aile hekimliği uygulamasının birinci yıl dönümü kutlandı. Pilot bölge seçilen ilde, bir yıl öncesine göre aşılama, bebek takipleri ve tedavi oranlarında artış yaşandığı bildirildi.
CHP Yozgat İl Başkanlığı seçimini Ali Keven kazandı
CHP Yozgat İl Başkanlığı seçimini Ali Keven kazandı
Cumhuriyet Halk Partis Yozgat İl Başkanlığı seçimi sonuçlandı. Tartışmalara sahne olan seçimde mevcut başkan Ali Keven delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi.
Baykal: "Tartışılan Türban Değil, Laiklik"(2) CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Partisinin İstanbul İl Kongresi'nde Hükümet'e Yüklendi. Baykal, "Açık ve Dürüst Olun, 'Laikliğin Günü Doldu, Bitt..
AK Parti'li Bozdağ: "Türkiye Başörtüsünü Gündeminden Çıkarmalıdır" AK Parti Grup Başkan Vekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Türban Konusunda AK Parti ve MHP'nin Kararlılığını Ortaya K..
İlaç Kullanırken Dikkatli Olun Niğde İl Sağlık Müdürü Osman Gelebek, İlacın Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Zorunlu İthal Kalemleri Arasında Yer Aldığını Belirterek, Kullanılacak İlaçların Yarar..
Kıbrıs Rum Milli Muhafız Ordusu Exoset- Kıyı Savunma Füzeleri Geliştiriyor Kıbrıs Rum Kesimi Gazetelerinden Fileleftheros, "Exoset'ler Modernize Ediliyor -Geliştirilmeleri ve Ömürlerinin Uza..
Diyarbakır'da Kürt Sorunu ve Yeni Anayasanın Tartışıldığı Panel Başladı Diyarbakır'da 'Yeni Anayasa, Demokratikleşme ve Kürt Sorunu' Konulu Panel Başladı. Panelde Konuşan İnsan Hakları Derneğ..
Milli Savunma Bakanı: 'Hükümet kadın erkek eşitliğini sağlayan düzenlemeler yaptı'
Milli Savunma Bakanı: "Hükümet kadın erkek eşitliğini sağlayan düzenlemeler yaptı"
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti hükümetinin Türkiye'de kadın erkek eşitliğini sağlayan düzenlemeler yaptığını söyledi. Türkiye'nin birçok batılı ülkeden önce kadın ve erkeğin eşit olduğunu anayasasına...
Fethiyede insan sağlığını tehdit eden 330 şişe sahte içki yakalandı
Fethiye'de insan sağlığını tehdit eden 330 şişe sahte içki yakalandı
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 17 ayrı işletme ve markete eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda 330 şişe sahte ve kaçak içki yakaladı. Operasyon çerçevesinde 1 kişi gözaltına alınırken, ele geçirilen King Charles...
Konteynır içinde Avrupa'ya gitmek isteyen 3 kaçak yakalandı Mersin Limanı'nda bir konteynırın içine girerek deniz yolu ile Avrupa'ya gitmek isteyen 3 kişi yakalandı. İnsan kaçakçılığı yapan 2..
Mersin'de elektrik kesintisi Mersin'de tesis yenileme çalışmaları nedeniyle bazı mahalle ve beldelerde 29 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
Esenlik Şirketi'nden bulaşıcı hastalıklar ve hijyen konulu panel Malatya'da Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi çalışanları, "Bulaşıcı Hastalıklar ve Hijyen" konulu panel ile bilgi..
CHPli Değer: 'Asıl Ergenekon devletin verdiği kimlikle bu bölgede yargısız infazlara imza atanlardır'
CHP'li Değer: "Asıl Ergenekon devletin verdiği kimlikle bu bölgede yargısız infazlara imza atanlardır"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van Olağan İl Kongresi'ne katılan CHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Diyarbakır eski Milletvekili Mesut Değer, asıl Ergenekon'un devletin verdiği kimlikle bu bölgede yargısız infaz ve faili...
İskenderun sahilinde yürüyüş yapan Çinliler güneşin tadını çıkardı
İskenderun sahilinde yürüyüş yapan Çinliler güneşin tadını çıkardı
4 mevsimin bir arada yaşandığı Hatay'ın İskenderun ilçesinde güneşli havayı fırsat bilen Çinliler sahil kordonunda yürüyüş yaptı. Tüm yurtta aşırı soğuk hayatı olumsuz etkilerken İskenderun'da bahardan kalma günler...
AK Parti Grup Başkan Vekili Bozdağ, 'Başörtüsü Türkiyenin gündeminden çıkmalıdır'
AK Parti Grup Başkan Vekili Bozdağ, "Başörtüsü Türkiye'nin gündeminden çıkmalıdır"
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, türban konusunda AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortak hareket ederek bir kararlıklık ortaya koyduğunu söyledi. Bekir Bozdağ, başörtüsünün artık...
Doğu'nun duyguları 'Kuzeydoğu'dan duygu ve mizah esintileri'nde derlendi Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi insanın güldüğü fıkralar, hüzünlendiği türküler ile şiirler, 'Kuzeydoğu'dan mizah ve duygu e..
Öğrenciler deyimleri enstalasyonla anlattı Mersin Özel Yıldırım Han İlköğretim Okulu öğrencileri 2007 - 2008 Eğitim ve Öğretim sezonu 1. dönem sonunda çalışmalarını sergiledi.
Kanadoğlu: Türkiyede demokrasi yok
Kanadoğlu: 'Türkiye'de demokrasi yok'
Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 'Türkiye'de demokrasi yok, dinî liderliğe gidiliyor' dedi.
‘Farklılıkta Birleştik’ projesi Diyarbakır, Ankara ve Afyonkarahisarlı çocukları bir araya getirdi
‘Farklılıkta Birleştik’ projesi Diyarbakır, Ankara ve Afyonkarahisarlı çocukları bir araya getirdi
Devlet Planlama Teşkilatı tarafından kabul edilerek uygulamaya konulan Avrupa Birliği projesi 'Farklılıkta Birleştik' Afyonkarahisar'dan başladı.
Japonlar Antalyada cafe açıp suşi ikram etti
Japonlar Antalya'da cafe açıp suşi ikram etti
13 yıldan beri Antalya'da yaşayan Ikumi Nonaka, cafenin açılışında katılımcılara Japon kültüründe önemli bir yeri olan suşi'nin yanında Japon hamburgeri ve gözlemesi, pirinç topu gibi yiyecekler ikram etti.
Tügik Başkanlığına Hazim Sesli Yeniden Seçildi Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (Tügik) Genel Başkanlığına Hazim Sesli Tekrar Seçildi.
Türban Yetmedi Öğrenciler Artık Peçe ile Sınava Giriyor Eğitim-iş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Konya Karatay Karma İlköğretim Okulu'nda Bir Öğrencinin "Peçe" ile Sınava Girdiğini ve Konu il..
İso Başkanı Küçük: Büyümedeki Yavaşlama Alarm Verir Nitelikte İstanbul - İstanbul Sanayi Odası (İso) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, Küresel Sorunlardan Bağımsız Olarak Bakıldığında, 2007..
Eker: Türkiye, Krizler İçinde Çırpındığı 2001 Yılına Göre, Dünyadaki İtibarı Çok Daha İyi Noktada Adana - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bugün Türkiye'nin Krizler İçinde Çırpınd..
Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak: Laiklik, Dini İnançların Yerine Getirilmesine Engel Değil Trabzon - Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Laikliğin İnsanların Dini İnançlarının Gere..
Dışişleri'nden 'Ermeni' Tepkisi Ankara - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Bilman, ABD Başkanlık Seçimlerine Aday Olmak Amacıyla Demokrat Parti İçinde Birbirleriyle Yarışan Aday Adaylarının ..
Toptan: Türk Ekonomisinin, 2023'te Dünyanın En Büyük 10 Ekonomisinden Biri Olması Hayal Değil Ankara - TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Cumhuriyetimizin 100. Yılı Olan 2023'te Dünyanın En Büyük 1..
Ünlülerin Balmumu Heykelleri Görenleri Şaşırtıyor Türkiye'de İlk ve Tek Olan Balmumu Heykel Sergisi Balıkesir'de Açıldı.
Bakan Çelik: "Milli özelliklerimizi koruyacağız, ulusalcı kaygılarla boğulmayacağız" Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, millilik ile küreselleşmenin birbiri ile çatışmayacağını ve önemli olan..
CHP Yozgat İl Başkanlığı seçiminde partililer arasında tartışma yaşandı
CHP Yozgat İl Başkanlığı seçiminde partililer arasında tartışma yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yozgat il başkanlığı seçiminde tartışma yaşandı. Yozgat Kültür Müdürlüğü salonunda yapılan seçim öncesi konuşmak için söz isteyen bazı partililere divan kurulunun izin vermemesi üzerine...
Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, alevi sünni ayırımının yapay olduğunu söyledi Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, alevi sünni ayırımının yapay olduğunu söyleyerek birl..
Sabah eşinin mezarına gidip helallik isteyen Kepez eski belediye başkanı, öğleden sonra nikah masasına oturdu
Sabah eşinin mezarına gidip helallik isteyen Kepez eski belediye başkanı, öğleden sonra nikah masasına oturdu
Antalya'nın Kepez belediyesi eski başkanı Mehmet Atay ile Ayşegül Küçükata dünya evine girdi. Bu birlikteliği diğerlerinden ayıran farklı bir yön vardı.
Çanakkale Kent Konseyi bünyesinde Engelliler Meclisi kuruldu
Çanakkale Kent Konseyi bünyesinde Engelliler Meclisi kuruldu
Çanakkale Kent Konseyine katılan engelli vatandaşlar, kendi yöneticilerini aralarından seçerek Engelliler Meclisi kurdu. Tarım İl Müdürlüğü konferans salonundaki meclis seçiminde 37 engelli vatandaşın oy kullanmasıyla...
AK Parti Elazığ İl Danışma Meclisi toplandı
AK Parti Elazığ İl Danışma Meclisi toplandı
AK Parti Elazığ İl Danışma Meclisi, öğretmenevinde toplandı.
Dev-Lis üyesi gençler ÖSSyi protesto etti
Dev-Lis üyesi gençler ÖSS'yi protesto etti
Dev-Lis üyesi bazı gençler, İzmir'in Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplanarak ÖSS karşıtı protesto gösterisi düzenledi.
Mansız İkna Olmadı! 'Buzda Dans'ın Başarılı İsimlerinin Piste Çıkacağı 'Play Off' Yarışması Başlamadan Bitti. Mansız Projeye İkna Olmadı..'Buzda Dans'ın Başarılı İsimlerinin Piste Çıkacağı 'Play Off' Yarışması Başlamadan Bitti. Mansız Projeye İkna Olmadı..
Ordu Filistin'e Destek Platformu'ndan Protesto Gösterisi Ordu Filistin'e Destek Platformu, İsrail'in Filistin Topraklarında Uyguladığı Zulmü Düzenledikleri Basın Açıklamasıyla Protesto Etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10