24 Ocak 2008 Perşembe Günü Haberleri

24 Ocak 2008 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yeşim Salkım'a, Manken Güzide Duran'a Hakaret Davasında Hapis Cezası Manken Güzide Duran'a "Devede de Boy Var, Ama Eşek Çekiyor" Diyerek Hakaret Ettiği İddiasıyla Yargılanan Yeşim Salkım 1 Ay..
ABD'de İşsizlik Başvuruları Bin Kişi Azaldı İstanbul - ABD'de İşsizlik Maaşı Almak için 19 Ocak ile Sona Eren Bir Haftalık Süre İçerisinde Yapılan Başvuruların Sayısı Bir Önceki Haftaya Göre ..
Saat Başına 8 Dolar
Saat Başına 8 Dolar
ABD'nin Georgia Eyaletine Bağlı Futon Yerel Yönetim Bölgesi, 'Öğren ve Kazan Programı' Kapsamında, Ortaokul ve Lise Öğrencilerini Aylığa Bağladı.
'Visa' Kart Sayısı 50 Milyona Ulaştı, Harcamadan Yüzde 15 Pay Aldı İstanbul - Türkiye'deki Visa Markalı Kart Sayısı Geçen Yıl 50 Milyona Ulaşırken, Tüketici Harcamaları İçinde Visa Kartlarıyl..
Başarılı  270 öğrencinin karne hediyesi kitap
Başarılı 270 öğrencinin karne hediyesi kitap
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay Temsilciliği, 270 öğrenciye karne hediyesi olarak tatilde çalışabileceği ders kitabı hediye etti.
Çorum'daki belde belediyelerin yüzde 90'ı kapanacak Çorum'da son nüfus sayımına göre 24 belde belediyesinden 21'inin nüfusu 2 binin altında çıktı. Hükümet'in nüfusu 2 binden az olan belediyel..
Şanlıurfa'da ülkesel profesyonel turist rehberlik kursu başlıyor Şanlıurfa'da ilk kez düzenlenen 'Ülkesel Profesyonel Turist Rehberliği' sınavında başarı gösteren 118 rehber adayının 7 aylık ..
20 bin nüfuslu beldenin tek zabıtası Nüfusu 20 bini aşan Van'ın Bostaniçi beldesinde belediyenin maddi yetersizlik nedeniyle zabıta kadrosunda sadece bir kişi çalışıyor.
Uzunköprü'de ağaç dikmeyen evlenemeyecek Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde belediye ilginç bir ağaç dikme kampnyası başlattı. 'Evlilik Ormanı' adı verilen kampanyaya göre nikah kıyacak çiftler b..
Hastane Bahçesinde Şüpheli Çanta Alarmı
Hastane Bahçesinde Şüpheli Çanta Alarmı
Ordu'nun Fatsa İlçesinde, Devlet Hastanesi'nde Unutulan Çanta Paniğe Neden Oldu.
15 kurumun yer aldığı hükümet konağı binası vatandaşın işini kolaylaştıracak
15 kurumun yer aldığı hükümet konağı binası vatandaşın işini kolaylaştıracak
Osmaniye'de yapımına 28 Aralık 2001'de başlanan hükümet konağının 15 Aralık 2007 tarihinde tamamlanmasının ardından tüm kurumlar yeni binaya taşınarak hizmet vermeye başladı.
Taziye Evinde Öldürülen Anne-kız, Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi Eskişehir'de Taziye Evini Basan Firari Katil Zanlısının Öldürdüğü Anne-kız, 5 Gün Önce Berber Koltuğunda Öldürülen Gencin..
Diyarbakırda 34 kilo esrar ele geçirildi
Diyarbakır'da 34 kilo esrar ele geçirildi
Diyarbakır'da jandarma tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda, 33 kilo 900 gram esrar ele geçirildi.
İzmir'de Soba Zehirlenmesi İzmir'in Konak İlçesi Bozyaka Semtinde, Kömür Sobasından Sızan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Musa Yılmaz Güneş ile Eşi Arife Güneş Yaşamını Yitirdi.
Yüksekovada kaza kurşunuyla şehit olan asker için Antalyada tören düzenlendi
Yüksekova'da kaza kurşunuyla şehit olan asker için Antalya'da tören düzenlendi
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kaza kurşunu ile şehit olan Jandarma Er Ali Karabacak için Antalya Muratpaşa Camii'nde tören düzenlendi. Ali Karabacak'ın cenazesi defnedilmek üzere Korkuteli ilçesine gönderilirken,...
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi web sayfasını bir yılda 3 milyon 681 bin kişi ziyaret etti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin www.diyarbakir.bel.tr adresli internet sitesi son bir yılda 3 ..
Fatih'teki Namus Cinayeti Davası Fatih'te Evlenmek Amacıyla Sevgilisi Ö.k. ile Kaçan H.t.yi Aile Meclisi Kararıyla Öldürdükleri İddasıyla İki Kez Müebbet Hapisleri İstenen 7 Sanığın Yargılanm..
Kütahyada lokanta personeline servis ve davranış eğitimi
Kütahya'da lokanta personeline 'servis ve davranış' eğitimi
Kütahya'da bir lokanta sahibi, müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek için, personeline belirli periyotlarla 'servis sunum ve davranış eğitimi' veriyor.
Denizlide 40 belediye köy olacak, vatandaşın kafası karışık
Denizli'de 40 belediye köy olacak, vatandaşın kafası karışık
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2007 Nüfus Sayımı Sonuçları'na göre Denizli'de nüfusu 2 binin altına düşen 40'a yakın belediye, köy olacak.
AK Parti, Erzurumun sorunlarını başbakana iletti
AK Parti, Erzurum'un sorunlarını başbakana iletti
AK Parti Erzurum İl Teşkilatı'nca düzenlenen toplantı ile parti ve hükümet çalışmaları hakkında bilgi verildi. Erzurum'un sorunlarının bir rapor halinde başbakan ve bakanlara iletildiği bildirildi.
Adana Valisi Atış, patlamanın yaşandığı işmerkezindeki esnafa geçmiş olsun dileğinde bulundu
Adana Valisi Atış, patlamanın yaşandığı işmerkezindeki esnafa geçmiş olsun dileğinde bulundu
Adana Valisi İlhan Atış ile Emniyet Müdürü Arif Akkale, bir iş merkezine konulan bombanın patlamasıyla işyerleri zarar gören esnafı ziyaret etti. Vali Atış, işyeri sahiplerinin tüm zararlarının karşılanacağını...
NATO'dan Rusya'ya "Gerilimi Artırma" Uyarısı NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Rusya'nın NATO ile Farklılıkları Konusunda Faydasız Söylemlerden Vazgeçmesini İstedi.
Global Tanıtım, Yunan Cıvıtas ile Birleşiyor İletişim Firması Global Tanıtım ile Yunanistan'ın En Büyük Strateji ve İletişim Ajansı Cıvıtas'ın Orta ve Güneydoğu Avrupa'da Güçlü Bir İletişim A..
Semra Yücel'in Adaylığını Açıkladığı Belde Belediyesi Seçimlere Giremeyecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Nüfusu 2 Binin Altında Olan Belediyelerin Kapatılması Talimatı Vermesi Tekirdağ'da..
Yurt İçi Mevduat 313.4 Milyar YTL'ye Yükseldi Yurt İçi Yerleşiklerin Toplam Mevduat Hacmi 4-11 Ocak Arasında 739.4 Milyon YTL Artarak 313 Milyar 405 Milyon YTL Oldu.
Meclis Kürsüsünden Silah Gösteren Birgün, Suç İşlemediğini Söyledi TBMM Genel Kurulu'nda Kürsüde Konuşma Yaparken Kuru Sıkı Silahı Havaya Kaldırarak Milletvekillerine Gösteren DSP İzmir Mille..
Halkbank Tüm İşlemleri Tek Kartta Topluyor Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erol Göncü, Başlatacakları "Kimlik Yönetimi Sistemi"nin, Tüm Çalışanların Tek Bir Numara veya Kartla, Hizmet Ald..
Yargıtay Başkanı 60. Turda da Seçilemedi Yargıtay Birinci Başkanlık seçimlerinin 12. gününde de adaylar salt çoğunluk olan 126 oya ulaşamadı.
Kamer Genç: Tehdit Ediliyorum Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulu'nda Dün Keipa ile İlgili Söz İstediğini Ancak TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in Söz Vermediğini Kayd..
CHP Giresun il başkanlığına, merkez ilçe başkanı Kerim Aksu da aday
CHP Giresun il başkanlığına, merkez ilçe başkanı Kerim Aksu da aday
Giresun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı'na Aykut Gezmiş'ten sonra merkez ilçe başkanı Kerim Aksu da adaylığını koydu.
Unakıtandan İsterse Konuşmasın Tepkisi
Unakıtan'dan 'İsterse Konuşmasın' Tepkisi
Unakıtan, Basın Toplantısında İki Bürokratı ile Yaptığı Konuşmanın Mikrofonlara Yakalanması ile Ortaya Çıkan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ile İlgili Sözlerine Açıklık Getirdi.
Şehit edilişinin yıldönümünde Gaffar Okkan suikastçısına müebbet hapis istendi Suikastın 7. yıldönümünde Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memurunun şehit edilmesi ey..
Cumhurbaşkanlığı: "Karikatüristler Hakkında Savcılığa Başvuru Yapılmadı" Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanına Hakaret Ettikleri Gerekçesiyle Karikatürist Musa Kart ve Zafer Temoçin Hakkında Cumh..
Gaziantep'teki Terör Örgütü Operasyonu Sona Erdi Gaziantep - Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Karşıyaka Mahallesi'nde, Bir Terör Örgütüne Yönelik Olarak Düzenlenen Operasyonun Sona Erdiği..
Bunlar da Bizim 'sarkozy ve Bruni'ler Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Eski Manken Carla Bruni'nin Aşkı Gündemden Düşmüyor. Bizde de Bunun Gibi İlişkiler Yaşandı...
Özel Aziziye İlköğretim Okulu, öğrencilerini sağlık taramasından geçirdi
Özel Aziziye İlköğretim Okulu, öğrencilerini sağlık taramasından geçirdi
Erzurum Özel Aziziye İlköğretim Okulu'nda eğitim ve öğrenim görmekte olan 730 öğrenci ücretsiz olarak sağlık taramasından geçirildi.
3 Gündür Böyle Yaşıyor Köylülerin Beslediği 'Garip', Başını Plastik Kavanoza Sıkıştırdı Ancak Bir Türlü Bu Kavanozdan Kurtulamadı. Köylüler, Garip için Yardım İstiyor
Suçsuz Yere 9 Yıl hapis Yattı Çizdiği Şiddet İçerikli Resim Onu İşlemediği Bir Cinayetin Baş Şüphelisi Yaptı; Boşuna 9 Yıl Yattı.
DTP'lilerle Aynı "Ölüm Listesi"nde Olmasına Şaşırdı Ergenekon Çetesinin Suikast Listesindeki Gazeteci Fehmi Koru Hedefte Olmayı 'Anlayışla' Karşıladı Ama...
Öğrenciler İlk Kez sanal Karne Alacak İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarındaki Öğrenciler Yarın Karne Alıyor. İşte Yeni Uygulama...
Karamanlis Anı Defterine Ne Yazdı? Tarihi An! Yunan Başbakanı Ata'nın Huzurunda...
Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Çırağan Sarayı'na yerleşti Ankara'daki temaslarının ardından eşi Natasa Karamanlis ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ile birlikte İstanbul'..
Trabzon'da 60 belde belediyesinden 21'in nüfusu 2 binin altında çıktı Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) koordinasyonunda yürütülen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Türki..
Dalgalanma Hem Olumlu Hem Olumsuz Sonuçlar Doğuracak
Dalgalanma Hem Olumlu Hem Olumsuz Sonuçlar Doğuracak
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Dünya Ekonomisindeki Dalgalanmanın Türkiye'ye Hem Olumlu Hem Olumsuz Sonuçlar Doğuracağını Belirterek, "Olumlu Etki Olarak Faizlerin Düşmesini Söyleyebiliriz.
Kongrede kendisine kafa atan CHP milletvekiline dava açmayacak 20 Ocak Pazar Günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Kongresi'nde çıkan olayların üzerinden 4 gün geçmesine rağm..
Günay: 'Akm'yi Bakıma Alacağız' Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bu Yıl Sahneler Kapandıktan Sonra Atatürk Kültür Merkezi'nin (Akm) Bakıma Alınarak 2010'da İhtiyaçlara Cevap Verecek Ha..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10