21 Ocak 2008 Pazartesi Günü Haberleri

21 Ocak 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KKTC Süper Bilgisayarla Avrupa'ya Bağlanıyor Dünyanın En Hızlı 76. Bilgisayarına Ev Sahipliği Yapan Yakın Doğu Üniversitesi-ıbm İnovasyon Merkezi İçin Geri Sayım Başladı. Yakın Doğu Üniversit..
Kosova'da Eski Lider Rugova'yı Anma Törenleri Kosova'nın Eski Lideri İbrahim Rugova, Ölümünün İkinci Yılında Mezarı Başında Anıldı.
12 Metrelik Duvardan Düşen İşçi Ağır Yaralandı
12 Metrelik Duvardan Düşen İşçi Ağır Yaralandı
Kocaeli'nin Gölcük İlçesine Bağlı Yeniköy Beldesinde 12 Metrelik Duvardan Düşen İşçi Ağır Yaralandı.
Alkollü ve Ehliyetsiz Sürücünün Aracı Seraya Uçtu
Alkollü ve Ehliyetsiz Sürücünün Aracı Seraya Uçtu
Bursa'nın İznik İlçesinde Ehliyetsiz ve Alkollü Sürücünün Kullandığı Araç, Meclis Üyesinin Aracına Çarptıktan Sonra Eski Milletvekili Adayının Zeytin Fidanlığına Uçtu.
Türkiye'nin Nüfusu 70 Milyon 586 Bin 256 Kişi(1) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2007 Nüfus Sayım Sonuçları Açıklandı. Buna Göre, 31 Aralık 2007 Yılı İtibariyle Toplam Nüfus 70 Milyon 586 B..
İskenderunda Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
İskenderun'da Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
Hatay'ın İskenderun İlçesinde İki Motosikletin Çarpışması Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 1 Kişi Yaralandı.
Ordu'da Kömür Yolsuzluğunda 7 Tutuklama Ordu'da Resmi Kurum ve Kuruluşlara Şartnameye Uymayan, Kalitesiz ve Eksik Kömür Verdikleri İddiasıyla Gözaltına Alınan 35 Kişiden 7'si Tutuklandı.
Ehliyet Üzerinde Oynayan 2 Kişi Gözaltına Alındı Zonguldak'ın Gökçebey İlçesinde Ehliyet Üzerinde Oynadığı İddia Edilen Biri Polis 2 Kişi Gözaltına Alındı.
Türkiye'nin Nüfusu 70 Milyon 586 Bin 256 Kişi(2) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2007 Nüfus Sayım Sonuçları Açıklandı. Buna Göre, Türkiye'de Yaşayan 98 Bin 64 Yabancı Uyruklu Kişi de Dahil ..
Diyarbakır'daki Esrar Operasyonu Diyarbakır'da Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı Yaptığı İddia Edilen Şahıslara Yönelik Olarak İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince Düzenlenen Operasyonlarda 21 Kilo..
Bakanlar Kurulu Toplandı Bakanlar Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Başbakanlık Merkez Bina'daki Bakanlar Kurulu toplantısı, saat 11.10'da başladı. Toplantıda isti..
Otelde Çıkan Yangın Korkuttu Muğla'nın Ortaca İlçesinde Bulunan Acarlar Park Oteli'nde Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu.
Şırnak'ta Teslim Olan 7 Terörist Tutuklandı Şırnak'ın Silopi İlçesinde Güvenlik Güçlerine Teslim Olan 7 Terörist Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.
EİU: Türkiye, Kötü Kartlarla Oynamak Durumunda
EİU: Türkiye, Kötü Kartlarla Oynamak Durumunda
The Economist İntelligence Unit, Orta Asya Gaz Rezervlerinin Batı'ya Taşınması Konusunda Türkiye'nin, Gazı Kesmeleri Üzerine İran ve Rusya'ya Yalvarmak Zorunda Kaldığını Öne Sürdü.
MHP, AKPden Teklif Bekliyor
MHP, AKP'den Teklif Bekliyor
Başbakan Erdoğan'ın Türbanla İlgili Sözlerinin Ardından, Anayasanın 10'ncu Maddesinde Değişiklik Önerisinde Bulunan MHP, AKP'den Adım Bekliyor.
Müşerref Adil Seçim Taahhüdünde Bulundu Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Gelecek Ay Yapılacak Genel Seçimlerin Serbest ve Adil Olacağı Taahhüdünde Bulundu. Müşerref Ayrıca, Kim Kazanı..
Ünlü Piyanist Fazıl Say Paris'te Hayranlarıyla Buluştu Konser Vermek Üzere Fransa'nın Başkenti Paris'e Gelen Ünlü Piyanist Fazıl Say, Tatil Günü Olmasına Karşın Binlerce Parisli Sanatsevere P..
Lübnan Ordusu İsrail Savaş Uçaklarına Ateş Açtı Lübnan Ordusu, Ülkenin Güney Bölgesinin Üzerinde Uçan İsrail Savaş Uçaklarına Ateş Açtı.
Türkiye'nin Nüfusu 70 Milyon 586 Bin 256 Kişi (3-son) –başbakan Yardımcısı Nazım Ekren ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 2007 Sonu İtibariyle Türkiye Nüfusunun 70 Milyon 586 Bin 256 Kişi Oldu..
Irak'ta Savaşın Asıl Mağdurları Kadınlar Irak'ta Yaşanan Asimetrik Savaş ve Ülke İçindeki Toplumsal Çekişmeler Sonrasında Iraklılar, Artık Güvenliğin ve İstikrarın İnşa Edilmesini İstiyor. Ül..
Başbakan'dan Sonra Meclis Başkanı Toptan'dan da Yargıya "İhsas-ı -Rey" Uyarısı (1) Meclis Başkanı Köksal Toptan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın Türbanla İlgili Açık..
Sansür Kurbanı mı Kısa Bir Süre Önce Yayından Kaldırılan, Başrolünü Özge Özberk'in Oynadığı Sinekli Bakkal Dizisi Hakkında İnanılmaz İddialarKısa Bir Süre Önce Yayından Kaldırılan, Başrolünü Özge Özberk'in Oynadığı Sinekli Bakkal Dizisi Hakkında İnanılmaz İddialar
Hakime,'duruşma Yapmadan Boşama Kararı Verdi' Davası Bursa 3. Asliye Hukuk Hakimi Olarak Görev Yaptığı Sırada Duruşma Yapmaksızın Boşanma Kararı Verdiği, İş Sahiplerine Hoş Olmayan Muameleler..
Sınırı da Tanıyoruz, PKKyı da Barındırmıyoruz
'Sınırı da Tanıyoruz, PKK'yı da Barındırmıyoruz'
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Topraklarında Hiçbir PKK Varlığı Barındırmadıklarını, Türkiye'nin Kars Anlaşması ile Olan Sınırlarını Tanıdığını Açıkladı.
Bana 10 Saniye Yeter Jude Law, Yeni Filmi 'My Bluberry Nights'ı ve Aşka Bakış Açısını Hello! Dergisine Anlattı.Jude Law, Yeni Filmi 'My Bluberry Nights'ı ve Aşka Bakış Açısını Hello! Dergisine Anlattı.
Sertap Şov Yapacak İsviçre'nin Davos Şehrinde 23- 27 Ocak Tarihleri Arasında Toplanacak Olan Dünya Ekonomi Forumu (Wef) 2008 Zirvesi'nde, Bu Yıl Ev Sahipliğini Türkiye ve Fransa Yapacak.İsviçre'nin Davos Şehrinde 23- 27 Ocak Tarihleri Arasında Toplanacak Olan Dünya Ekonomi Forumu (Wef) 2008 Zirvesi'nde, Bu Yıl Ev Sahipliğini Türkiye ve Fransa Yapacak.
Meclis Başkanı Toptan: "TBMM İçtüzüğü Değişiyor"-(son) Meclis Başkanı Köksal Toptan, Cumhuriyet Tarihinin En Önemli İçtüzük Değişikliğini Gerçekleştireceklerini Belirterek, "Yürütme Organının..
İran'dan Uluslararası Kuruluşlara Tepki İran Dışişleri Sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, Uluslararası Kuruluşları Gazze'de Yaşanan Olaylara Seyirci Kalmakla Suçladı.
BDDK Başkanı Bilgin: Yabancıların Toplam Aktifler İçindeki Payı Yüzde 39,4 Ankara - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Yabancıların, Türk Bankacılık Sistem..
İran-ırak Sınırında, Savaştan Kalma Mayının Patlaması Sonucunda 6 Asker Yaralandı İran - Irak Sınırında, Savaş Döneminden Kalma Mayının Patlaması Sonucunda Bu Sabah 6 Askerin Yaralandığı Bild..
Ankara Tabip Odası: "Yönetmelik Taslağı ile Büyük Bir Kaotik Ortam Yaratılıyor" "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı" Na Ankara Tabip Odası'nda..
Karayalçın: "Türban, İki Partinin Desteklemesiyle Çözülemez" SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Türban Sorunun Anayasa'nın Bir Maddesinin Değiştirilmesi veya İki Partinin Desteklemesiyle Çöz..
Fganistan Parlamentosunun 3. Yıl Açılış Toplantısı Afganistan Parlamentosunun Üçüncü Yıl Açılış Toplantısında, Parlamento Başkanı Muhammed Yunus Kanuni ve Afganistan Cumhurbaşkanı Hamit Karza..
SHP Lideri Karayalçın : "Türban, İki Partinin Desteklemesiyle Çözülemez" SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Türban Sorunun Anayasa'nın Bir Maddesinin Değiştirilmesi veya İki Partinin Destekl..
Savurda terör şehitleri anıldı
Savur'da terör şehitleri anıldı
Mardin'in Savur ilçesine bağlı Ormancık ve Akyürek köylerinde 1994 yılında teröristler tarafından katledilen 11'i çocuk 21 kişi düzenlenen törenle anıldı.
Bıçaklanarak arabasıyla birlikte yakıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova beldesinde bir kişi, bıçakla öldürüldükten sonra tanınmasın diye arabasıyla birlikte ateşe verildi.
Zambiya'da Tekne Battı: 17 Kişi Boğularak Öldü Zambiya'nın Orta Bölgelerindeki Bir Gölde Tekne Batması Sonucu 17 Kişi Boğularak Öldü.
Batman'da yaşlı ve engeli vatandaşların pasaportları evlerinde teslim edilecek Batman Emniyet Müdürlüğü'ne müracaatta bulunan bedensel engelli ile 60 yaşından büyük vatandaşların pasaportları..
MHP'den Meslek Yüksek Okulu Mezunlarına Askerlik İndirimi İçin Yasa Önerisi MHP, Üniversitelerin İki Yıllık Bölümlerinden Mezun Olan Meslek Yüksek Okulu Mezunlarının Kadro, Unvan, Yetki ve As..
Olmert, Gazze Sınırını Acmamaya Kararlı Israil Basbaskani Ehud Olmert, Gazze'ye Giris-cikislarin Kapatilmasi ve İnsani Yardimlarin Durdurulmasi Konusundaki Tutumunu Koruyor.
Srı Lanka'da Sıddetlı Catısmalar: 48 Olu Sri Lanka'da, Ordunun Tamir Kaplanlari Militanlarinin Kontrolundeki Topraklara Duzenledigi Harekatta Cikan Catismalarda 48 Kisinin Oldugu Bildirildi.
AKP: "Olmayan Yasağı Kaldırmaya Çalışıyoruz" MHP'nin Önerisi Doğrultusunda Üniversitelerde ve Kamusal Alanlarda, "Türban" Yasağını Kaldırmak Amacıyla AKP Grubunda Başlatılan Çalışmalar Devam ..
Pakistan Cumhurbaşkanı Müşerref'in Brüksel Temasları Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, Avrupa'daki Temaslarına Bugün AB Yüksek Temsilcisi Javier Solana ile Görüşerek Başladı.
BBP: "Başörtüsü Kayıtsız Şartsız Serbest Bırakılmalıdır" BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, hükümetin başörtüsü problemini çözmesi gerektiğini belirterek, başörtüsü yasağının kaldırı..
Merkez Bankası Döviz Kurları Merkez Bankası'nın 21 Ocak 2008 Tarihinde Açıkladığı Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurları.
Taburcu Edildikten Yarım Saat Sonra Öldü
Taburcu Edildikten Yarım Saat Sonra Öldü
Sakarya'da, Zatüre ve Bronşit Teşhisiyle 4 Gün Hastanede Tedavi Gören Kas Hastası 10 Yaşındaki Nursefa Aman, Hastaneden Taburcu Olduktan Yarım Saat Sonra Yolda Fenalaşarak Hayatını Kaybetti.
Eki kazakları söküp kilim dokuyor
Eki kazakları söküp kilim dokuyor
Konya'da dokuma atölyesi sahibi Nuri Arıcan (57), kullanılmayan eski kazaklardan sökülen ipliklerle kilim dokuyor. Giymedikleri kazakları söküp, ipliklerini bobinlere sararak getiren vatandaşlar, 4 gün sonra yepyeni bir...
Gaziantepte havacılık müzesi kurulacak
Gaziantep'te havacılık müzesi kurulacak
Türk Hava Kurumu (THK) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Özboz, kullanılmayan uçak ve helikopterleri şehre getireceklerini belirterek, "Gaziantep'e bu yıl bir havacılık müzesi kuracağız." dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10