21 Ocak 2008 Pazartesi Günü Haberleri

21 Ocak 2008 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avrupa Resesyon Korkusuyla Titriyor
Avrupa Resesyon Korkusuyla Titriyor
Dünya Ekonomisinin Motoru Olan ABD'deki Resesyon (Ekonomik Durgunluk) Tartışmaları, Avrupa Üzerine de Kara Bulutların Toplanmasına Neden Oluyor. Avrupalılar, Resesyondan Kurtuluşun Yollarını Tartışıyor.
Vanda İhtisas Hastanesi kurucularından olan Prof. Yakuta işadamlarından teşekkür
Van'da İhtisas Hastanesi kurucularından olan Prof. Yakut'a işadamlarından teşekkür
Van'da sağlık alanında iyi bir başlangıç olarak algılanan İhtisas Hastanesi'nin kurulma aşamasında büyük katkılar sağlayan İstanbul Kartal Koşuyolu Kalp Araştırma ve Eğitim Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut'a Van...
ÖSYM 2008'de Bu Sınavları Yapacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Bu Yıl Yapacağı Sınavların Tarihlerini Belirledi.
Yazıcıoğlu'ndan Başörtüsü Yasağı ve Yargıtay'a Tepki Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, "Başörtüsü Kanunlarımızda 'Yasak' Değil" Dedi.
Batman Belediyesi, şehri yeşillendirme çalışmalarını sürdürüyor
Batman Belediyesi, şehri yeşillendirme çalışmalarını sürdürüyor
Batman Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, yeni park alanları ve yeşillendirme çalışmalarını sürdürüyor.
Petrol Fiyatları Dibe Vurdu
Petrol Fiyatları Dibe Vurdu
ABD'deki Resesyon Tedirginliği Petrol Fiyatlarını Aşağı Çekmeye Devam Ediyor. Petrol Bugün 90 Doların Altına Gelirken, 3 Ocak'taki Zirvesine Göre Yüzde 10 Aşağıda Bulunuyor.
Meslek Yüksek Okulları'na Teşvik Meclis'te MHP, Meslek Yüksek Okulu Mezunlarının Özlük Hakları, Askerlik Görev Süresi, Sıfatları ve İş Dünyasına Girişlerindeki Sorunların Çözülmesine Yönelik ..
"Anadolu'nun Zirveye Çıkan Şirketleri" "Anadolu'nun Zirveye Çıkan Şirketleri" 2007 Yılı Değerlendirmesinde Güney Çelik Hasır, Abdioğulları ve Bürosan Adana'nın Başarılı Firmaları Seçildi.
Organize suç örgütünü çökerten Ümraniye polisi, PTT soyguncularını da kıskıvrak yakaladı Ümraniye'de, "Silahla adam öldürme, Silahla yaralama, Silahlı işyeri soygunu ve İşyerinden hırsızlık" ..
Bankalar Büyümeye Devam Edecek
Bankalar Büyümeye Devam Edecek
Fortis Bank Üst Yöneticisi (Ceo) Yvan de Cock, Türk Bankacılık Sektöründe, Son Yıllarda Başlayan Ekonomik Büyüme Trendinin, Bu Yıl da Devam Etmesini Beklediğini Söyledi.
Dershaneye Giden Öğrenci Sayısı Arttı Eğitim-sen, 2002-2003 Eğitim-öğretim Yılında 606 Bin 522 Öğrenci Dershanelere Giderken, 2006-2007 Eğitim Öğretim Döneminde Bu Rakamın 1 Milyon 71 Bin 827..
Piyasada Büyük Panik
Piyasada Büyük Panik
Piyasalar Yeni Haftaya Çok Sert Bir Düşüşle Başladı. ABD'deki Resesyon Endişeleri ve Asya'daki Büyük Düşüş Piyasaları Yere Serdi.
Myo Öğrencileri İcin Kısa Dönem Askerlik Teklifi
Myo Öğrencileri İcin 'Kısa Dönem' Askerlik Teklifi
YÖK Başkanı Prof. Özcan, Kısa Dönem Askerlik Hakkının Meslek Yüksekokulu (Myo) Mezunlarına da Tanınması İçin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'tan Randevu Talep Etmeye Hazırlanıyor. Özcan'ın Üniversitelerdeki Yığılmayı...
Çuvalcı General NATOya Atanacak
'Çuvalcı General' NATO'ya Atanacak
Türkiye ile ABD Arasında Yaşanan 'Çuval Krizi'nin Başrol Oyuncusu ve Irak'taki Amerikan Kuvvetlerinin Komutanı General David Petraeus'un NATO'da Üst Düzey Bir Göreve Atanması Gündemde.
Bu Cuma Karne Günü
Bu Cuma Karne Günü
İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarındaki Yaklaşık 15 Milyon Öğrenci ve 600 Bine Yakın Öğretmen, Yarıyıl Tatiline Çıkmaya Hazırlanıyor.
3 çocuklarını kaybeden çift, resmi nikah istiyor
3 çocuklarını kaybeden çift, resmi nikah istiyor
Osmaniye'de çocuklarını talihsiz bir şekilde kaybeden genç çift resmi nikah yaptırmak istiyor. Bebekleri Fatma'yı 2, İbrahim'i 8 aylıkken kaybeden Savaş Tokgöz(29) ve Asiye Yıldırım (25) çifti 5 yaşındaki çocukları...
ABnin Doğu Formülü
AB'nin 'Doğu' Formülü
AB'nin Doğu Komşularında Üyelik Beklentisini Arttırdığını İleri Süren AP Genişleme Raportörü Elmar Brok, 'Güçlendirilmiş Ortaklık Statüsü' Formülünün İçinin Doldurulması Gerektiğini Söyledi.
Sahte parfüm deposuna baskın yapan polis, 6 kişiyi gözaltına aldı Ümraniye'de, şüpheli bir otomobili takibe alan polis, sahte parfüm imalathanesini ortaya çıkardı. Polis, bir binanın bodrum k..
Altılı Ganyan 23.670,31 YTL İkramiye Verdi Adana'da Bugün Koşulan At Yarışları Sonucunda Altılı Ganyan 23.670,31 YTL İkramiye Verdi.
Ordu'da kömür yolsuzluğu operasyonu sonucu yakalanan 7 kişi tutuklandı Ordu'da kamu kurum ve kuruluşlarına sattıkları kömürde usulsüzlük yaparak kamuyu zarara uğrattığı belirlenen kişilere yö..
Borsa Günlük Bazda Yüzde 6,40 Düştü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, İkinci Seansta 1.269,80 Puan Azalarak 45.544,08 Puandan Kapandı.
Tom Cruisea Goebbels Benzetmesi
Tom Cruise'a Goebbels Benzetmesi
Scientology Tarikatının İkinci Adamı Olarak Bilinen Tom Cruise'a, Hitler'in Propaganda Bakanı Goebbels Benzetmesi Yapıldı.
Yeşil, 2 günde 4 bin kişiye aşure dağıtacak
Yeşil, 2 günde 4 bin kişiye aşure dağıtacak
Yeşil Restorant, Muharrem ayı nedeniyle 2 günde 4 bin kişiye aşure dağıtacak.
Endonezya'da Şiddetli Deprem Endonezya Takımadalarında Şiddetli Deprem Meydana Geldiği, Ölen ya da Yaralanan Olmadığı Bildirildi.
İzmir, nüfus yoğunluğunda da yabancı varlığında da ilk beşe girdi
İzmir, nüfus yoğunluğunda da yabancı varlığında da ilk beşe girdi
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden elde edilen 31 Aralık 2007 tarihli verilere göre Türkiye geneli, il, ilçe, bucak ve köy nüfusları açıklandı. İzmir, nüfus yoğunluğunda yabancı varlığında Antalya'yı geçerken...
Eşini Boşayamadı, Çıldırdı
Eşini Boşayamadı, Çıldırdı
Eşini Boşanmaya İkna Edemeyen Milyoner Kendi Çocuklarını Rehin Aldı, Karısını Akıl Hastanesine Kapattırdı.
NT mağazası Erzincanlılara 300 kilo aşure dağıttı
NT mağazası Erzincanlılara 300 kilo aşure dağıttı
Aşure gününde Nil Tuna (NT), Erzincan mağazasında vatandaşlara aşure dağıtımı yaptı.
Gaziantep Üniversitesinin 110 kişilik Arapça kursuna 500 kişi başvurdu
Gaziantep Üniversitesi'nin 110 kişilik Arapça kursuna 500 kişi başvurdu
Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Rektörlüğü'nce açılan Arapça Kursu'na yoğun ilgi var.
Kayso Başkanı Boydaktan 2008 Yılı Değerlendirmesi
Kayso Başkanı Boydak'tan 2008 Yılı Değerlendirmesi
İstikbal A.ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kayseri Sanayi Odası (Kayso) Başkanı Mustafa Boydak, 2008 Yılında Türkiye'nin Yüzde 7 Civarında Büyüme Göstermesini Beklediklerini Belirtti.
Bahar Yurdu ile Anadolu Gençlik aşure dağıttı
Bahar Yurdu ile Anadolu Gençlik aşure dağıttı
Samsun Terme Özel Bahar Erkek Öğrenci Yurdu ile Anadolu Gençlik Terme Temsilciliği, vatandaşa aşure dağıttı. Terme Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan aşure dağıtımına vatandaşın ilgisi büyük oldu.
Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 1. Seansında Bileşik Endeks, Cuma Günkü Kapanışa Göre 1843.58 Puan Düşüşle 46,813.88 Puandan Kapandı.
Dolar 1,2090 YTL, Avro 1,7500 YTL Oldu İstanbul Serbest Piyasada Kapanış Saatlerinde Doların Satış Fiyatı 1,2090 YTL, Avronun Satış Fiyatı 1,7500 YTL Oldu.
Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis Türk-yunan İş Forumu'na Katılacak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (Deik)/türk Yunan İş Konseyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Sanayici..
Gazeteci Koryürek Toprağa Verildi Geçirdiği Trafik Kazasında Yaşamını Yitiren Gazeteci Cüneyt Koryürek, Teşvikiye Camii'nde İkindi Namazına Müteakip Kılınan Cenaze Namazının Ardından, Yeniköy..
Kayso Başkanı Boydaktan 2008 Yılı Değerlendirmesi
Kayso Başkanı Boydak'tan 2008 Yılı Değerlendirmesi
İstikbal A.ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kayseri Sanayi Odası (Kayso) Başkanı Mustafa Boydak, 2008 Yılında Enflasyonun Yüzde 4'lük Hedefi Aşacağını Fakat Büyümenin de Hükümetin Beklentisinin Çok Üzerinde...
Ege'de Karamanlis Ziyareti Sakinliği Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in 49 yıl sonra Türkiye'yi resmen ziyaret edecek ilk Yunanistan Başbakanı olması, Ege Denizi'nde Yunan uçaklarının ..
CeBIT Hannover 2008, 4 Mart'ta Kapılarını Açıyor Dünyanın En Büyük Bilişim Fuarı CeBIT Hannover 2008, 4 Mart Tarihinde Kapılarını Açacak.
İMKB 2. Seansa 259.97 Puan Düşüşle 46.553.91 Puandan Başladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 2. Seansında Bileşik Endeks, 259.97 Puan Düşüşle 46.553.91 Puandan Başladı.
ABD'de Durgunluk Endişeleri Avrupa Borsalarını Vurdu ABD Başkanı George W. Bush'un Ekonomiyi Canlandırma Planının ABD'de Yaşanan Resesyon Endişelerini Ortadan Kaldırmaya Yetmeyeceği Yönündeki..
Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, İngiliz Meslektaşıyla Görüştü Londra - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Londra'da İngiltere Genelkurmay Başkanı Sir Jock Stirrup ile Görüştü. sir..
Karamanlis, Ankara'da CHP Lideri Baykal'la da Görüşecek Ankara - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'ye Resmi Ziyarette Bulunacak Olan Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile Görüşecek..
Pagev Başkanı Selçuk Aksoy Plastıcseurope Yönetiminde
Pagev Başkanı Selçuk Aksoy Plastıcseurope Yönetiminde
Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nın da (Pagev) Üyesi Olduğu Avrupa'nın En Önemli Plastik Ham Madde Üreticileri Birliği Olan Plasticseurope, Yeni Komite Üyelerini Belirledi. Pagev Başkanı...
İzmir'de "Mortgage Brokerlığı ve Gayrimenkul Ekspertizi Kursu" Düzenlenecek İzmir- Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile İzmir Emlakçılar Odası Arasında Yapılan..
Başbakanlık Binasına 'Sinyal Karıştırıcı' Kuruldu Ankara - Başbakanlık Merkez Binaya Sabit "Jammer" Cihazları (Frekans ve Sinyal Karıştırıcı) Kuruldu. edinilen Bilgiye Göre, Başbakanlık Merk..
Dünya Ekonomik Forumu Bu Hafta Başlıyor Ankara - Dünya Ekonomik Forumu'nun Yıllık Olağan Toplantısı, İsviçre'nin Davos Kasabasında Bu Hafta Başlayacak. "işbirliğine Dayalı Yenilikçilik" An..
Koska, Ürünlerini Tüketenlere Ödüller Verdi
Koska, Ürünlerini Tüketenlere Ödüller Verdi
İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve Koska Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Dindar, Koska Ürünleri Sayesinde Hediye Kazananlara 18 Ocak Cuma Günü Yapılan Törenle Hediyelerini Verdi.
Tariş, Balıkesir Bölgesinde Organik Pamuk Üretecek
Tariş, Balıkesir Bölgesinde Organik Pamuk Üretecek
Balıkesir Tariş Pamuk Tarım Satış Kooperatifi, Balıkesir Bölgesinde 2008 Yılında Organik Pamuk Üretimi Yapmaya Hazırlanıyor.
Müsiaddan Eylem Planı Değerlendirmesi
Müsiad'dan 'Eylem Planı' Değerlendirmesi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Aykut, "Eylem Planı'ndaki Teşhis ve Hedefler İsabetli Ancak Asıl Önemlisi Tedbirlerin Bir An Önce Hayata Geçirilmesidir" Dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10