2 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

2 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2007 Yılında 1805 Madalya
2007 Yılında 1805 Madalya
Spor Federasyonlarının 2007 Yılı Madalya Dağılımları Belli Oldu. Buna Göre Türk Sporcusu, 2007 Yılında 44 Spor Dalında Toplam Bin 805 Madalya Kazandı.
Organizasyon Cennetiyiz
Organizasyon Cennetiyiz
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye'nin Özellikle 2005 Yılından Sonra Başlattığı Organizasyon Atağının Etkili Olduğunu Belirterek, "Yapılan Başarılı Organizasyonlar, Beraberinde Daha Büyük...
Bakan Tüzmen: "2008 yılı ihracat hedefi 125 milyar dolar" Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2008 yılı ihracat hedefini 125 milyar dolar olarak açıkladı.
ATEKS Başkanı İsmet Açıkgöz,: 'Batıdaki işadamları Doğuya yatırım yapmazsa teşvikin de bir anlamı olmaz'
ATEKS Başkanı İsmet Açıkgöz,: "Batı'daki işadamları Doğu'ya yatırım yapmazsa teşvikin de bir anlamı olmaz"
Adıyaman Tekstil Hazır Giyim Kümelenme Derneği (ATEKS) Başkanı İsmet Açıkgöz, batıdaki yatırımcıların doğuya yatırım yapmadıkları takdirde teşvikin hiçbir anlamının kalmayacağını söyledi.
Suriye Heyetinin Türkiye Temasları Ye Heyetinin Türkiye Temasları
Avusturya Başbakanı Gusenbauer: "AB, Kosova problemini çözebileceğini göstermeli" Avusturya Başbakanı Alfred Gusenbauer, Avrupa Birliği'nin (AB) güvenirliliğini arttırmak istiyorsa Kosova'nın..
İsrail Cumhurbaşkanı Peres: "İran ile savaş olacağına inanmıyorum" İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İran ile savaşmalarının gerekli olacağına inanmadığını söyledi. Alman Sueddeutsche Zeitung..
İlk Üç Takımın Dayanılmaz Tadı
İlk Üç Takımın Dayanılmaz Tadı
Fenerbahçe Ülker'de İbrahim ve Semih, Türk Telekom'da da Wright Yoktu. Başkent Ekibi İkinci Çeyreğin Son 3 Dakikasından İtibaren Oyun Disiplininden Kopup, El Amin'in (32) Solomon ile Sayı Yarışına Girmesinin Bedelini...
Dardari, Türkiye'den Daha Fazla Su İstedi Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Suriye ile İlişkilerin Daha da İleri Gitmesini İstediklerini Vurguladı.
Dinki Vuran O.Snin Kemik Yaşı Belli Oldu
Dink'i Vuran O.S'nin Kemik Yaşı Belli Oldu
Hrant Dink'in Öldürülmesi Olayına İlişkin Davada Yargılanan O.s'nin Kemik Yaşı ile İlgili Adli Tıp Kurumunca Yapılan İncelemede, Sanığın Olay Tarihinde Kaç Yaşında Olduğu Belirlendi.
Kırıkkale'de jandarmadan ecstasy operasyonu Kırıkkale Jandarma Komutanlığı'na bağlı timlerin, bir süredir yürüttükleri çalışma neticesinde iki ayrı araçta yaptıkları arama sonrasında 2 bin 89..
İstanbulda Zam Şampiyonu Üzüm Oldu
İstanbul'da Zam Şampiyonu Üzüm Oldu
Perakende Fiyatı En Fazla Artan Ürün, Yüzde 18,09 ile Yaş Üzüm Oldu. İkinci Fiyatı En Fazla Artan Ürün İse Taksimetre Açılış Ücreti Oldu.
Trabzonda mahsur kalan Çeçen hacılar, ülkelerine gitmek için yola çıktı
Trabzon'da mahsur kalan Çeçen hacılar, ülkelerine gitmek için yola çıktı
Rusya'nın Sochi Limanı'nda Noel tatili nedeniyle işlem yapılamaması yüzünden Trabzon'da 5 gün mahsur kalan Çeçen-İnguş ve Dağıstan Özerk Cumhuriyeti uyruklu hacıların tümü bugün itibariyle ülkelerine gitmek için yola...
Vergi Borcunun 10 Katı Kadar Haciz
Vergi Borcunun 10 Katı Kadar Haciz
Vergi Borçlularının Banka Hesaplarına Haciz Uygulaması, Bazı Eksiklikler Yüzünden Büyük Mağduriyetlere Neden Oluyor.
Milletvekili Yeni: 'Bafraya verilen sözleri yerine getireceğiz'
Milletvekili Yeni: "Bafra'ya verilen sözleri yerine getireceğiz"
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş'i makamında ziyaret etti. Milletvekili Yeni, Bafra için verilen sözleri yerine getireceklerini söyledi.
Vanda 17 köy yolu ulaşıma açıldı
Van'da 17 köy yolu ulaşıma açıldı
Van'da yılbaşında yağan karın kapattığı 17 köy yolu İl Özel İdare ekiplerinin çalışması sonucu ulaşıma açıldı.
'Kimseye Kandırmadım' Tamer Karadağlı, Birlikte Olduğu Kadınları Kandırdığı ve Onlara Sahip Çıkmadığı Yorumlarına İsyan Etti.Tamer Karadağlı, Birlikte Olduğu Kadınları Kandırdığı ve Onlara Sahip Çıkmadığı Yorumlarına İsyan Etti.
Cumhurbaşkanı Gül TRTde Canlı Yayında
Cumhurbaşkanı Gül TRT'de Canlı Yayında
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yarın TRT'nin Canlı Yayınında Gündeme İlişkin Soruları Yanıtlayacak.
Köpek donmasın diye battaniye ile sardılar
Köpek donmasın diye battaniye ile sardılar
Ardahan'da soğuk hava nedeniyle vatandaşlar, soğuklarda donmak üzere olan hayvanları korumak için ilginç yollara başvuruyor. Eksi 28 dereceyi bulan dondurucu soğukların insanlar gibi hayvanları da olumsuz yönde...
Uzman Jandarmanın Stajerlik Süresi Garnizon Hizmeti Sayılacak Meclis İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edilen Tasarıyla, Uzman Jandarmaların 6 Aylık Staj Süresinin Garnizon Hizmet Süresinden Sayıl..
Bir Ayrılık da Futboldan Galatasaray'ın Golcü Oyuncusu Ümit Karan, Eşi Zeynep Karan'dan Boşanıyor..Galatasaray'ın Golcü Oyuncusu Ümit Karan, Eşi Zeynep Karan'dan Boşanıyor..
Eşrefpaşalılar, Terme'de sahnelendi Zaman Gazetesi Terme Temsilciliği'nin organize ettiği ve Ankara Sanatevi Tiyatro Ekibi'nin sahnelediği Eşrefpaşalılar adlı tiyatro oyunu halk tarafından be..
Minik öğrencilerden örnek davranış
Minik öğrencilerden örnek davranış
Bitlis Özel Reşat Kazancı İlköğretim Okulu'nun anasınıfı öğrencileri ve veliler, kermesten elde ettikleri geliri, kardeş okul seçtikleri Başhan ilköğretim Okulu öğrencilerine bağışladı.
Batmanda nöbetçi eczane sayısı 3e yükseliyor
Batman'da nöbetçi eczane sayısı 3'e yükseliyor
Bölge Eczacılar Odası, 70 eczanenin bulunduğu Batman'da ihtiyaçları göz önüne alarak nöbetçi eczane sayısını 2'den 3'e yükseltti.
Yanlış yakılan soba, hava kirliliğini artırıyor
'Yanlış yakılan soba, hava kirliliğini artırıyor'
Batman Çevre İl Müdürü İskender Sünger, yanlış yakılan sobaların hava kirliliğini artırdığını söyledi.
Mersin Valisi Aksoy: 'Son bir ayda Mersindeki terör operasyonlarında 17 kişi tutuklandı'
Mersin Valisi Aksoy: "Son bir ayda Mersin'deki terör operasyonlarında 17 kişi tutuklandı"
Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, son bir ayda düzenlenen 3 ayrı terör operasyonunda göz altına alınan 17 kişinin tutuklandığını belirterek, bu kişilerin tutuklanmasının emniyet güçlerinin büyük bir başarısı olduğunu...
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, merhum Ecevit'in belgelerini yayımlayacak Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, merhum Bülent Ecevit'in yayımlanmamış ve yayımlanmış bütün eserlerinin yanı..
Savaş Uçakları Terörist Avında
Savaş Uçakları Terörist Avında
Kuzey Irak'taki PKK Kamplarına Yönelik Düzenlenen Hava Operasyonlarından Sonra Sınırdan Türkiye Tarafına Geçişlerin Engellenmesi Amacıyla Başlatılan Operasyonlar Devam Ediyor.
Dink cinayetinin katıl zanlısı O. S.'nin kemik yaşı 19 çıktı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı O.S.n'in kemik yaşı 19 çıktı. Adli Tıp Kurumu tarafından davanın g..
Disk, Esk Toplantısına Katılmayacak Disk, Yarın Yapılacak Ekonomik ve Sosyal Konsey (Esk) Toplantısına Katılmayacak.
Kenya'da 300'den Fazla Kişi Öldü İnsan Hakları Örgütleri, Kenya'da Devlet Başkanı Seçimlerinden Sonra Çıkan Şiddet Olaylarında 300'den Fazla Kişinin Öldüğünü Bildirdi.
Öğrenci Servisi Devrildi: 1 Ölü, 18 Yaralı Trabzon'da, Yoldaki Buzlanma Nedeniyle Kontrolden Çıkan Öğrenci Servisi Devrildi. Kazada, 63 Yaşındaki Mahmut Karabina Yaşamını Yitirirken, Çoğu Öğr..
TMSF Başkanı: "Beşiktaş Özkaynaklarına Dönmeli" Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Beşiktaş Kulübü'nün Özkaynaklarına Dönmesi Gerektiğini Belirterek, 'Oradan Çıkardığ..
Liseliler Sema Ekibi Oluşturdu Tüm Dünyada 2007 Yılının Unesco Tarafından "Dünya Mevlana Yılı" Olarak Kabul Edilmesinden Dolayı, Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi Öğrencileri Sema Grubu ..
Talat Halman'ın "Vecd ve Devrim" Kitabı ABD'de Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı ve Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü Başkanı Talat Halman'ın Türk Edebiyatı Konusundaki İngilizce Makalel..
Kara Tahta Tarih Oluyor
Kara Tahta Tarih Oluyor
Milli Eğitim Bakanlığı, 1000'e Yakın İlköğretim Okulunda 2 Yıldır Kullanılan Etkileşimli Elektronik Tahtaları, 400 Liseye Daha Kurmayı Planlıyor.
Başbakan Erdoğan Sergi Açacak Başbakan Erdoğan, Afganistan'ın Yeniden İmarı Sürecinde Türkiye'nin Sağladığı Katkıları Tanıtmak Amacıyla Bu Ülkede Yapılan Çalışmaları Konu Alan, "Tarih Bilinci..
Belek Ormanları Turizm ve Golf Sahası Kurbanı: Ormanların Yüzde 93'ü Turizme Tahsis Edildi Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün Soru Önergesine Ver..
11 Yaşındaki Öztuna Kurtarılamadı Çorum'da Kızamık Hastalığının Ardından Beyne Yerleşen Virüsün Neden Olduğu Merkezi Sinir Sistemi Hastalığı Olan 'Subakut Sklerozan Panensefalit'e (Sspe) Yaka..
Piyano İkilisi "Fransa'dan Esintiler"le İş Sanat'ta Piyano sanatçıları Ufuk ve Bahar Dördüncü, "Fransa'dan Esintiler" başlıklı resitalle 12 Ocak Cumartesi günü saat 20.00'de İş Sanat Kültür M..
İranlı Taciz Etmemiş, Kurtarmış Taksim Meydanı'nda Yeniyılı Karşılayan Turist Kadınları Taciz Ettiği İddiasıyla Gözaltına Alınan İran Uyruklu Abhare Arze V'nın Suçsuz Olduğu Ortaya Çıktı. Bey..
Höyükler Kenti Kilis Kilis ve İlçelerinde18 Höyüğün Birinci Derecede Sit Alanı İçerisinde Olduğu Bildirildi.
Öğrenci Servis Aracı Devrildi: 1 Ölü Trabzon'da Öğrenci Servisinin Kaza Yapması Sonucu, Araçta Bulunan Bir Vatandaş Öldü. Kazada 14 Öğrenci ile Bazı Vatandaşlar Yaralandı.
Tüzmen: 'İhracatta Hedef 125 Milyar Dolar' Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2008 Yılında İhracat Hedefinin 125 Milyar Dolar Olduğunu Bildirdi.
İMKBnin Yükselişi Yabancıları Şaşırttı
İMKB'nin Yükselişi Yabancıları Şaşırttı
Geride Bıraktığımız 2007 Yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) Gösterdiği Yüksek Performans Yabancı Analistleri Şaşırttı. Analistler Bu Yükselişte Özellikle Faiz İndirimlerine ve YTL'deki Kuvvetli Seyre...
Tokatta Bağpınar Köyü yeşilleniyor
Tokat'ta Bağpınar Köyü yeşilleniyor
Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Bağpınar köyüne Bin adet çam fidanı dikildi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ulusal ağaçlandırma seferberliğine Bağpınar köylüleri 40 dönümlük araziyi ağaçlandırma sahası olarak...
Abft: Yabancı Çalışma İzinleri, Ekonomik Menfaat Doğrultusunda Değil İstanbul - Türk Amerikan İş Adamları Derneğinin (Abft) "Türkiye'de Yabancıların Çalışma İzinlerine Yönelik Hususlar" Adlı ..
Borsada Temkinli Hava Hakim/ Endeks, Yılın İlk Seansında Yüzde 1.8 Geriledi İstanbul - Yurtdışı Odaklı Seyrine Devam Eden İMKB Hisse Senetleri Piyasası, Yeni Yılın İlk Seansı 1.010 Puan ve Yü..
Öğrenci Servisi Kaza Yaptı: 1 Ölü En Az 15 Yaralı
Öğrenci Servisi Kaza Yaptı: 1 Ölü En Az 15 Yaralı
Trabzon'da, Öğrenci Taşıyan Servis Aracının Devrilmesi Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybederken En Az 15 Kişinin de Yaralandığı Belirtildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10