2 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

2 Ocak 2008 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocuklarda Ani Ölümler
Çocuklarda Ani Ölümler
Doç. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Erişkinlerin Önemli Bölümünün Süregelen Hastalıklardan, Bebeklerin İse Yüzde 80'inin, Ani Nedenlerle Öldüklerini Bildirdi.
Kenya, Ruanda mı Olacak
Kenya, Ruanda mı Olacak
Kenya'da Şiddet Olaylarının Ardından Yüzlerce Kişi Öldü. İnsanlar Kilisede Diri Diri Yakıldı. Şiddet Olayları İkinci Bir Ruanda Katliamı Yaşanacak Endişesi Yaratiyor.
Özel Şahika Koleji sanat ve sosyal alanlarda da adından söz ettiriyor
Özel Şahika Koleji sanat ve sosyal alanlarda da adından söz ettiriyor
Konya'nın Ereğli ilçesinde eğitimde başarının adresi olarak gösterilen Özel Şahika Koleji sanat ve sosyal alanlarda da adından söz ettiriyor.
Bakan Günay: 'Belgeli İşletmelerde Kaçak İşçi Yok' Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm İşletmelerinin Uyguladıkları 'Her Şey Dahil' Sistemine Müdahale Etmeyeceklerini Bildirdi.
İstanbul'un Zam Şampiyonu Yaş Üzüm İstanbul'da Geçen Ay, Mevsimsel Özelliklere Bağlı Arz Eksikliği Yaşanması Nedeniyle Perakende Fiyatı En Fazla Artan Ürün, Yüzde 18,09 ile Yaş Üzüm Oldu. İki..
'Omurga Açıklığına' Dikkat
"Omurga Açıklığına" Dikkat
Türkiye'de Her Yıl Yaklaşık 5 Bin Bebeğin "Açık Omurilik" Anlamına Gelen "Spina Bifida" Hastalığıyla Dünyaya Geldiği Bildirildi.
Hayat Kurtardı
Hayat Kurtardı
İzmir'in Gürçeşme Semtinde Bir Süre Önce Bisikletiyle Duvara Çarparak, Beyin Kanaması Geçiren 13 Yaşındaki İzzettin Geyik, Zamanında Yapılan Tıbbi Müdahale ile Sağlığına Kavuştu.
Ayrılalım Ama Dost Kalalım!
Ayrılalım Ama Dost Kalalım!
Biten Bir Aşkın Ardından O Sevilen Kişiyle Arkadaş Kalmak Kolay Değil. Terk Eden Tarafın İsteği Olan 'Dost Kalmak' Talebi, Sizi Çok Yaralayabilir.
Tecavüzde Kürtaj Hakkı Var
'Tecavüzde Kürtaj Hakkı Var'
Fetva Niteliğindeki Bildiride, 'Tecavüz Sonucu Hamile Kalan Kadınların Kürtaj Yaptırması' Gerektiği Yer Aldı.
Aşkınızı 2008de Yenileyin!
Aşkınızı 2008'de Yenileyin!
2008 Geldi, Hoş Geldi. 2008'de Aşk Hayatınızı Alevlendirmeye ve Birlikteliğinize Heyecan Katmaya Ne Dersiniz?
Gençler Sanal Ortam Evliliğine Karşı
Gençler Sanal Ortam Evliliğine Karşı
Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce Yaptırılan Bir Araştırma, Gençlerin Yüzde 56,5'inin Sanal Ortamda Tanışarak Evlenmeye Karşı Olduğunu Ortaya Koydu.
Sağlık Bakanlığı'nın Sözleşmeli Pozisyonları İçin Başvurular 7 Ocak'ta Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli pozisyonlarına yapılacak yerleştirme için a..
Şok... DTPli Vekilin Arabasında PKK Uyuşturucusu
Şok... DTP'li Vekilin Arabasında PKK Uyuşturucusu
İçişleri Bakanı, İstanbul'da Ele Geçirilen Eroinle İlgili Gözaltına Alınan Nihat Buldan'ın Uyuşturucu Görüşmelerine DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'a Ait Otomobille Gittiği İddialarını Doğruladı.
Lütfen Vurmadan Önce Uyarın
'Lütfen Vurmadan Önce Uyarın'
Irak, Askeri Operasyonlar Konusundaki Yanlış Anlaşılmaların Giderilmesi için Türkiye'nin Operasyonlar Öncesi Irak Hükümeti ile Koordinasyon İçinde Olması Önerisinde Bulundu.
Aski'den Donan Sayaç Uyarısı ASKİ yetkilileri, düşük hava sıcaklığının su sayaçlarının donarak hasar görmesine neden olduğunu belirterek, donan sayaçlara sıcak su veya ateşle müdahale edilmem..
Türkiye Bankalar Birliği'nden, KKTC'de Bankacılık Eğitimi İstanbul - Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliğinin, KKTC'deki bankacılara Eğitim Vermek Üzere İşbirliği..
Koç Allianz, Yeni Yıla Yeni Bireysel Emeklilik Planıyla Girdi İstanbul - Koç Allianz, 2008'e Bes'te Yeni Avantajlar Sağlayan Özel Planlarla Giriyor. Koç Allianz Müşterileri, "Çilek", "Kiraz" ..
Siirtteki sebze hali esnafı, Vali Şentürkten yardım bekliyor
Siirt'teki sebze hali esnafı, Vali Şentürk'ten yardım bekliyor
Siirt'teki sebze hali esnafının son umudu Vali Necati Şentürk oldu. Siirt'in sebze meyve ihtiyacını karşılayan sebze hali esnafı, kepenk kapatan esnaf nedeniyle oldukça sıkıntılı günler geçiriyor.
Başkentte Su Kesintisi İçme Suyu Şebeke Bağlantısı Nedeniyle Yüzüncü Yıl İşçi Blokları ve Kızılırmak Mahallesi'ne Yarın 10 Saat Süreyle Su Verilemeyecek.
Irak'ta 2007'de 24 bin sivil öldü Irak'taki kayıpları izleyen Washington merkezli bağımsız bir örgüt, ülkede bulunan Amerikan ve koalisyon askerlerinin, 2007 yılında 24 bin sivilin ölümünden ..
Kimse Yok Mu yılın ilk gününde şehit yakınlarını unutmadı
Kimse Yok Mu yılın ilk gününde şehit yakınlarını unutmadı
Kurban Bayramı'nda yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine yaptığı kurban eti yardımları ile yüzleri güldüren, dayanışma ve yardımlaşma duygularının yeniden alevlenmesini sağlayan Kimse Yok Mu Derneği'nin Adana Şubesi...
Başkent'te su kesintisi Balgat Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde içme suyu şebeke bağlantısı yapılacağından, yarın (3 Ocak 2008-Perşembe) 08.00 ile 18.00 saatleri arasında Yüzüncü Yıl İşçi Blokları M..
istanbul'daki parti okulunu, CHP Genel Başkanı Baykal açacak CHP İstanbul İl Başkanlığı, Gençlik Kolları üyelerinin ideolojik ve politik donanımlarını güçlendirmek amacıyla "Parti Okulu" adı ..
Malatyada trafik kazası: 1i polis 7 yaralı
Malatya'da trafik kazası: 1'i polis 7 yaralı
Malatya'da meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
2008'e Hindistan'da Girdi 49 Yaşındaki Ünlü Star Madonna ve Yapımcı Eşi Guy Ritchie, Yeni Seneye Rajasthan'a Bağlı Bir Şehirde Girdi.49 Yaşındaki Ünlü Star Madonna ve Yapımcı Eşi Guy Ritchie, Yeni Seneye Rajasthan'a Bağlı Bir Şehirde Girdi.
Dünya Yeni Yıla Hem Kan Hem Çılgın Partilerle Girdi Dünyanın Dört Bir Yanında Yüz Milyonlarca İnsan Yeni Yılı Eylencelerle Kutlarken, Kanlı Olaylar da Eksik Olmadı. Zengin Batılı Ülkelerden M..
5 Bin Japon Sergide Gördü Topkapı Sarayı'na Koştu Ankara - Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Japonya'da Açtığı "Topkapı Sarayı'nın Hazineleri-Muhteşem Osmanlı Hanedanlığı Sergisi"ni Gezen 5 Bind..
MEB, İstanbul'u Robotla Fethedecek ANKA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Tarafından İkincisi Düzenlenecek 'Robot Yarışması' ile İstanbul'un Fethi Robotlarla..
İstanbul Vergi Dairesi'nden, Yılbaşında 127.9 Bin YTL "Ceza" İstanbul - İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Yılbaşında İl Genelinde Eğlence Yerlerine Yönelik yaptığı Denetimler Sonucunda 517..
'gayhane'de Eğlendiler Türk ve Arap Eşcinsellerin Buluştuğu 'Gayhane' New York Times'a Haber Oldu !
400 Bin Dolarlık İşten Attıran Gaf! İngiltere'nin En Saygın Bankasında İslam Dini ile İlgili Bir Gaf Kıyamet Koparttı. İşte O Sözler...
Mecidiyeköy?ün Yıldızı mı Düşüyor İstanbul?un En Gözde Semtlerinden Mecidiyeköy'e İlgi Yavaş Yavaş Azalıyor. Peki, Tahtını Hangi Semte Kaptırıyor? İşte O Araştırma...
Hileyle Haca Giden Bürokratlar İller Bankası Yönetimindeki Yeşil Pasaportlu 4 Bürokrat İşçi Pasaportuyla 3. Kez Hacı Oldular.
Aralık'ta Zam Şampiyonu Yaş Üzüm Oldu İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) Verilerine Göre, Aralık Ayında İstanbul'da Fiyatı En Fazla Artan Madde Yüzde 18.09 ile Yaş Üzüm, Fiyatı En Çok Azalan Ma..
2007 İhracatı 105.9 Milyar Dolar(2) Türkiye İhracatçılar Meclisi Verilerine Göre İhracat 2007 Yılında Önceki Yıla Göre Yüzde 23.49 Artarak 105 Milyar 925 Milyon Dolara Ulaştı.
Bülent Ecevit Külliyatı'na İlişkin Protokol Yarın İmzalanacak Önceki Başbakanlardan Bülent Ecevit'in kişisel arşivinde tuttuğu notlar, yazışmalar, belgeler ile yayımlanan ve yayımlanmayan büt..
İran'ın Gaz Sevkiyatını Kesmesi "Fiyat Savaşları" Korkusu Yarattı The Daily Telegraph, İran'ın Türkiye'ye Sağladığı Doğalgazı Adeta Kesmesinin "İran'ın Büyük Gaz Rezervlerini Ekonomik Silah O..
Hindistan'da Soğuklar 38 Can Aldı Hindistan'da Geçen Ayın Başından Bu Yana Soğuklarda 38 Kişi Yaşamını Yitirdi.
Futbolda Ara Transfer Dönemi Başladı
Futbolda Ara Transfer Dönemi Başladı
Futbolda Ara Transfer Dönemi Bugün Resmen Başladı. Takımlar, Bugünden İtibaren Daha Önce Anlaşmaya Vardığı Futbolcularla Resmi Sözleşme İmzalayabilecek.
Her Yıl 5 Bin Bebek "Omurga Açıklığı"yla Doğuyor Türkiye'de Her Yıl Yaklaşık 5 Bin Bebeğin 'Açık Omurilik' Anlamına Gelen 'Spina Bifida' Hastalığıyla Dünyaya Geldiği Bildirildi.
2008 Yılı Tüm Dünya Ekonomileri için Zor Bir Yıl Yavuz Akpınar / A Yatırım tüm Dünya Piyasalarında ABD'den Gerçekleşen Data Akışı Takip Edilmeye Devam Ediliyor. Geçtiğimiz Hafta İçerisinde ..
50 yıldır kayan yola belediyeden beton perdeli önlem
50 yıldır kayan yola belediyeden beton perdeli önlem
Yalova'da 50 yıldan beri yağan yağmurlar sonucunda zeminin yumuşamasıyla yılda 2- 3 kez kayan yola 40 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde perde beton döküldü. Belediye, bu yöntemle yolun kaymasını önlemeyi...
Engelli olmasına rağmen el arabasında portakal satıyor
Engelli olmasına rağmen el arabasında portakal satıyor
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde zihinsel engelli bir kişi el arabasıyla sokak sokak gezerek portakal satıyor.
Müsiad, 28. Şubesini Hatay'da Açıyor İstanbul - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Kuruluşunun 17. Yıldönümünde 28. Şubesini Hatay'da Hizmete Açıyor. müsiad Başkanı Dr. Ömer Bo..
Müsiad, 28. Şubesini Hatay'da Hizmete Açıyor İstanbul - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Kuruluşunun 17. Yıldönümünde 28. Şubesini Hatay'da Hizmete Açıyor. müsiad Başkanı Dr...
Kdv İndirimi Tüketicinin Cebine Yansımadı İstanbul - Turizm ve Gıda Sektöründe Dünden İtibaren Uygulanan Yüzde 10'luk Kdv İndirimi, Yılın İlk Gününde Fiyatlara Yansımadı. Kdv'si Yüzde 18'den ..
Epdk'dan Cevahir'e Rafineri İzni Çıkmadı Ankara - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (Epdk), Cevahir Petrol Yapı İnşaat Sanayi Aş'nin Adana-Yumurtalık Bölgesine 6 Milyar Dolar Bedelle Kurmayı P..
Petrol Fiyatlarının Son 5 Yılda Ek Maliyeti, 54.3 Milyar Dolar Ankara - Uluslararası Piyasalarda Varil Başına 100 Dolar Sınırını Zorlayan Petrolün Yarattığı Enerji Fiyatlarındaki Yükseliş, Tü..
Türkiye, 500 Yıllık Dünya Bor Rezervine Sahip Ankara - Ankara Ticaret Odası (ATO) Tarafından Hazırlanan "Bor ve Ötesi Raporu"na Göre Türkiye, Tek Başına Dünya Bor Madeni İhtiyacını 500 Yıl Ka..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10